Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Umělý robot má v Saúdské Arábii lepší postavení, než-li skutečná žena

(Josef, 16. 3. 2018 11:04)

Islámská Saúdská Arábie udělila před několika dny občanství robotce Sophii, která má lepší postavení než skutečné ženy.
„Chtěla bych poděkovat království Saúdské Arábie. Jsem poctěná a hrdá na toto mimořádné vyznamenání. Je to historický okamžik být prvním robotem, který získal občanství,“ řekla podle webových stránek Českého rozhlasu Sophie ve vysílání televize Arab News.

Saúdská Arábie se prý chce věnovat novým technologiím a právě robotům proto nedávno vytvořila i samostatné ministerstvo. Je to neuvěřitelné, jelikož saúdskoarabské ženy nebo třeba i zahraniční pracovníci v zemi nemají takové postavení, jako teď má robotka Sophie. Už jen to, že neměla hidžáb a že jí ve společnosti nedoprovodil žádný muž, což jsou základní pravidla, která by v Saúdské Arábii měly respektovat všechny ženy a teď tedy i nová občanka Sophie, vyvolalo u mnoha lidí obrovskou kritiku.

Tímto je zcela zásadně patrné, že je postavení ženy v islámu dokonce pod umělými roboty a že je zde žena až na posledním místě. Porušování lidských práv žen je v islámu na denním pořádku, ale žádné lidskoprávní organizaci a všem rádoby bojovníkům za lidská práva to nevadí. Pach ropy jim totiž zatemnil mozek.

Je to další důkaz o tom, že „náboženství“ zvané islám se za náboženství pouze schovává, aby si muži mohli dělat, co chtěli, po vzoru středověkého zakladatele islámu proroka Mohameda. Ten páchal dokoce i taková zvěrstva, jako je pohlavní styk s devítiletou manželkou Ajšou, kterou si vzal za ženu, když jí bylo šest let. No a proto, že to bylo údajně v té době normální, páchají takováto zvěrstva legálně i někteří současní islámští muži.

Je vidět, že je islámská ideologie neslučitelná s evropským právem a kulturou, která stojí na hodnotách svobody a demokracie. Mějme to všichni na paměti a nedovolme, aby v naší zemi něco podobného zakořenilo!

Zdroj: https://rozvoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=631444

Elkánův zlatý padák je výsměchem všem zaměstnancům České pošty

(Josef, 16. 3. 2018 10:54)

Díky podmínkám pracovní smlouvy a konkurenční doložce odejde pan Elkán s 8,5 miliony korun v kapse, i když jako nejvyšší manažer této organizace selhal. Celá tato transakce je výsměchem všem poctivě pracujícím zaměstnancům.
Základním posláním České pošty je být důvěryhodným poskytovatelem kvalitních služeb v oblasti zprostředkování informací, plateb a zboží, tradiční, fyzickou i elektronickou formou. Tato státní organizace působí na celém území České republiky a k naplnění svého poslání disponuje skoro 3.200 subjekty (Pošty, Specializované provozovny, Pošty Partner, Výdejní místa a poštovny) a více jak 30 tisíci zaměstnanci (po skupině Agrofert je druhou největší českou firmou podle počtu zaměstnanců).
Generálním ředitelem této instituce byl od června 2014 Martin Elkán. Dekret mu tehdy podepsal tehdejší šéf resortu vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Jeho základní měsíční plat přesahoval 300 tisíc Kč (nutno ještě započítat nemalé odměny).
Premiér v demisi Andrej Babiš minulý týden zmínil, že poštovní doručovatelky berou 14.000,-Kč měsíčně a řidiči 19.000,-Kč čistého, a že průměrná mzda v Česku je přitom o 10.000,-Kč vyšší. (Ve 4. čtvrtletí 2017 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství celkem 31.646,-Kč (údaje Český statistický úřad). Babiš také řekl, že občané podle něj zaměstnancům pošty vytýkají, že neposkytují služby v požadované kvalitě.
Každý poctivě pracující, který sleduje tuto kauzu, si musí připadat jako ten největší hlupák. Copak minulá vláda o tom nevěděla a proč to neřešila?
Je žádoucí jasně prosadit reorganizace státních organizací, které mají být vedeny snížením vedoucích míst (rušení střední úrovně managementu). Též je potřeba nastavit spravedlivé odměňování zaměstnanců vycházející z výstupů hodnocení – s prioritou na odváděný pracovní výkon každého zaměstnance. Vše by mělo zapadat do koncepce kariérního řádu organizace. Tu například ale nemá žádná organizace spadající pod Ministerstvo vnitra ČR. Za dobře odvedenou práci by měl každý zaměstnanec být spravedlivě odměněn. Výše uvedený příklad deklaruje situaci ve státních organizacích (viz například situace v organizaci České dráhy a.s. je ještě horší).
Zdroj: https://rozvoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=654097

Havloid je duševní mrzák živený z veřejných peněz s odporem ke svobodě.

(Josef, 12. 3. 2018 11:22)

Havloid je duševní mrzák živený z veřejných peněz s odporem ke svobodě. Nestydí se použít jakoukoliv lež, nenávist a intriku
Autor: Radek Velička | Publikováno: 26.2.2013 | Rubrika: Zamyšlení

Většina národa určitě nejásá, že byl zvolen Miloš Zeman prezidentem. Určitě jej hodně lidí volilo s odporem, ale asi byl pro ně ten odpor menší, nežli by volili pohrobka havloidního. Ovšem Zeman byl zvolen demokraticky, tak prezidentem je. To že není něčím prezidentem je jasné jako slovo boží, nikdo se nezavděčí všem. Ono na peticích a různých prohlášeních taky není nic špatného, ale víme, jak umějí havloidi šířit nenávist společností. Havel prvně blbou náladu vytvořil, pak ji popsal a jako samozvaný spasitel proti ní bojoval. Jeho následovníci nejsou o nic lepší, spíše v šíření lží a nenávisti vynikají ještě více.

Co je to vůbec havloid? Havloid je duševním mrzákem, vesměs živen z veřejných peněz a s odporem k demokratickým a svobodným principům uspořádání společnosti. Každý havloid, žije v představě, že pouze jeho pravda je ta pravá, že může ovlivňovat veřejné mínění a společenské i politické dění, to vše bez demokraticky získaného mandátu ve volbách. Ke svým cílům se nestydí použít jakoukoliv lež, nenávist a intriku. Neuznává opačný názor oponenta, ať je jakýkoliv, proto je havloid velmi nebezpečným tvorem. Působení havloidů ve společnosti lze přirovnat k morové ráně.

Podivné či šokující?

(!, 3. 3. 2018 11:52)

Zvláštní, když člověk se zdravotnickou profesí neoblomně prosazuje "léčení" závislosti na alkoholu, cigaretách a hracích automatech poukázkami. Je paní poslankyně tak nevzdělaná nebo se za tím skrývá něco jiného? Poukázky umožňují nakupovat ve vybraných obchodech, přesněji téměř nikde. Co když se za tuto výsadu poskytlo někomu všimné? Nebo nejedná se o lobbismus ze strany firem, co tisknou poukázky? Kolik do nesmyslného opatření stát měsíčně vrazí peněz? Ptejme se poslanců z jiných stran, kdo na chudobě v tomto směru vydělává nejvíc.

Re: Podivné či šokující?

(d, 9. 3. 2018 1:25)

ano za poukazky od sociálky si nakoupite jenom v TESCU tzn u pana babise,blik )))))))

FF

(FF, 9. 3. 2018 1:23)

PRISLA MI VYPATNI PASKA,NASTOUPIL JSEM 10.2. A MOJE VYPLATA JE 7000 KC CISTEHO VE FABRICE ))) ,TAKZE PRACOVAT ODMITAM ,MAM MATURITU,PRIHLASIM SE NA CESKY PRACOVNI URAD,ZAJDU NA SOCIALKU A BUDU NA TOM STEJNE,PRACOVAT SE NEVYPLATI V CR,PROBLEM JE ZE VAM TI BOLSEVICI ODMITAVAJ TY DAVKY DAVAK UZ I,JE TO ODPORNA ZEME ))

Pravicová štvanice na poslance Ondráčka z KSČM

(Josef, 6. 3. 2018 17:51)

Pan Ondráček je na tom přesně jako major Zeman v dílu Štvanice. Tam také církevní kruhy ( farář z Plánice a udavač gestapa v jedné osobě ) rozpoutají za pomocí kriminální žumpy prodejných novinářů na naše bezpečnostní složky úplnou štvanici. Kalina umírá, Žitný je ohrožen na životě, major Zeman propuštěn ze služby. Kdejaký kriminálník, kterého mjr. Zeman dostal do vězení se mu teď vysmívá. Ještě štěstí, že v srpnu 1968 přijeli sovětští vojáci a osvobodili nás podruhé!

revoluce už je třeba jako sůl

(nedám si nic líbit, 28. 2. 2018 22:57)

počtete si a hlavně napište svůj názor!
https://www.facebook.com/notes/jana-pastuchov%C3%A1/tiskov%C3%A1-zpr%C3%A1va-poslankyn%C4%9B-pastuchov%C3%A1-chce-zm%C4%9Bnit-okruh-p%C5%99%C3%ADjemc%C5%AF-p%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvku-na-%C5%BEiv/1569644936482552/?comment_id=1574553275991718&reply_comment_id=1576646932449019&notif_id=1519822860862892&notif_t=feed_comment_reply&ref=notif

F

(F, 28. 2. 2018 20:44)

JSEM HRDEJ NA TO,ZE JSEM NEPRACOVAL 20LET,ZE JSEM UNIKL TY CESKY HNILOBE,ZAVISTI,PODLOSTI,DÍKY TOMU,ZE TY CESKY TUPY OPICE A ZADNY SOCIALNICH DAVKACH NEMELI ANI TUSENI,JAK JSOU PROSTE PRIMITIVNI ZAOSTALY,NEVEDELI,ZE NECO TAKOVEHO EXISTUJE VUBEC )) .JA MEL ASPON NA JIDLO A NAJEM,TED DÍKY TOMU,ZE SE O TOM DOZVEDELA POSLEDNICH 5 CESKA SPODINA,ZE TY DAVKY EXISTUJOU,TAK TO ZRUSILI,ABY TY CESKY ZRUDICKY NEMELI VZTEK ,,,,,,,JSEM ALE RAD,ZE TECH 20 BYL KLID,DFALI POKOJ,TED S NIMA CHODIM MAKAT ZA TY MINIPLATY A MUZU RICT,JSOU TO FAKT SMRADLAVY,HLOUPY,ZAVISTIVY,NEPREJICNY,ZAOSTALY,KRIVACI PODLY .))) NEVIM JAK TO DOPADNE,SNAD PRIDE ZMENA A CASEM TEN SOCIALNI SYSTEM SE ZAS OBNOVI,AZ TO EU NARIDI,,,,,,JINAK ZKUSIM CIZINU,

xxx

(DDD, 28. 2. 2018 20:39)

STBAK PREMIER,KTERY SEM AKORAT PRITAHL LACINOU PRACOVNI SILU Z RUMUNSKA,NEJNIZSI MZDY V EVROPE,ZA KTERY SI KOUPITE JEN JIDLO,ZAPLATITE NAJEM,CESKA VYPLATA VYDRZI ANI NE NA CELY MESIC,TAKZE POKUD PRIJDETE O PRACI,TAK JSTE HNED ZADLUZENY,PROTOZE CESI NEMAJ ANI ZADNY SOCIALNI SYSTEM ).DOSTANETE STRAVENKY A JESTE VAS U TOHO BUDOU PONIZOVAT,TOHLE JSOU CESI,NEMAM JE RAD,JE TO FAKT,PRISU TO SEM UZ 10 LET ) ,CHODIM TED DO RPACE ZA 15000 MESICNE NIC MI NEZBYLO A VIDI TU CESKOU SPDDINU JAK NA SEBE ZALUJE NAVZAJEM,JAK JSOU PODLY,HLOUPY A ZAVISTIVNY,NEPREJICNY,SPINAVEJ NAROD

jedině generalni stavky

(otrok, 8. 2. 2018 15:59)

lidi ano chce to velke demonstrace ale po všech velkych městech republiky až si pani poslanci diktatoři uvědomi že si nemužou s nezamestnanyma lidma delat co chtěji jinak es nezamestnani nepohnou z mist a tvrdě i na současnou vladu ano kteři si z obyčejnych lidi taky utahujuo lidi opravdu tady blbyma kecama nic proti ministerstvu prace a socialnich věci nic nezmužeme chce to hromsky přitvrdit na vladu aby už nesmyslně přestala šikanovat nezamestnane kteři už opravdu živoři a maji existenčni problemy

Re: jedině generalni stavky

(Kamila, 13. 2. 2018 12:15)

Já s Tebou plně souhlasím...chce to do ulic,jiná cesta není...

Re: Re: jedině generalni stavky

(klient úřadu práce, 21. 2. 2018 10:32)

Těžko se někdo najde, kdo zorganizuje stávku nezaměstnaných. Ti s nižším IQ se na to nezmůžou a ti chytřejší, co by toho byli schopni se budou bát nějak se veřejně angažovat, protože by měli situaci na úřadu práce těžkou, úřady práce by si hledaly záminky ke ztěžování situace, nebo i k vyřazení z evidence, dávky hmotné nouze by chodily opožděně tak, aby se nestihl zaplatit nájem či inkaso a v případě nepředložení dokladů o zaplacení by vznikl důvod k pozastavení dávek hm. nouze. Doufejme, že ombudsmanka ČR bude jednat s MPSV o změně- o zmírnění zák. o pom. v hm. nouzi.

lepši zitřky

(otrok, 19. 2. 2018 16:00)

lidi dospěl sem k zavěru že kapitalisticky režim je pro obyčejne lidi a nezamestnane snad ještě horši než ten prašivy komunisticky režim kdo za to muže no jednoznačně naše prašiva česka vlada a poučeni z toho dilema je jedina možnost pro nezamestnane je jit do ulic a protestovat proti tomuto zlu to je jedine možne řešeni pro lepši zitřky pro obyčejne lidi pekny den

Povinné stravenky jsou nesmysl, vadí seniorům i postiženým

(Josef, 19. 2. 2018 11:28)

Plošné rozdělování části dávek hmotné nouze ve stravenkách se vymstilo. Peníze chybí hospitalizovaným lidem, seniorům, invalidům i pečujícím. Zákon, který začal platit loni v prosinci, podle všeho dozná změn.
„Pro lidi, kteří nemohou svou situaci zlepšit, je to nevýhodné, ponižující, stojí to peníze navíc a je to úplně nesmyslné,“ řekl Právu předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Podle současného zákona totiž musí úřady práce třetinu až dvě třetiny příspěvku na živobytí vydávat ve speciálních poukázkách. Nejsou to typické stravenky, za které si lze pořídit oběd, ale poukázky na nákup zboží.

Nicméně služby ani nájem se jimi zaplatit nedají, a tak mnohým lidem v hmotné nouzi pak chybějí peníze na některé životní potřeby. Zdaleka se nejedná jen o lenochy, ale o osoby, které nemají šanci svou tíživou situaci vyřešit. Třeba lidé v nemocnicích, kteří nemají jak vydělávat.

„Někteří lidé do práce chodit nemohou, protože je nikdo nechce přijmout kvůli jejich hodně špatnému zdravotnímu stavu. Problém mají i matky pečující o postižené dětí, ale i lidé, kteří pečují o své rodiče na stáří,“ popsal Krása.

Podle něj čelí i ústrkům, jakmile se ukážou v obchodě s poukázkou, a musí také polykat nadávky do „socek“.

Na slevy z letáků už nedosáhnou
Obzvláště na postižené osoby dopadá zákon nejtvrději, protože horko těžko platí výdaje na bydlení a nic navíc už jim nezbývá. Někteří se ani nemohou dopravovat na větší vzdálenosti, jenže poukazy se musí vyzvedávat buď osobně, anebo formou ceniny, což opět stojí peníze navíc.

Další potíž tkví v tom, že některé obchodní řetězce tyto poukázky nepřijímají, a tak musí lidé dojíždět do obchodů, kde je vezmou. Jenže mezi velkoobchody si dříve mohli vybírat zboží v akci nebo slevy podle letáků. V menších obchodech jsou potraviny dražší.

Některé úřady práce tisknou pro své klienty seznamy obchodů, kde poukázky fungují, ale není na to spoleh. Podle informací Práva i v takových prodejnách stojí na úvaze běžné pokladní, jestli si může zájemce za poukaz koupit deodorant nebo ne. A to vše podstupuje občan se stigmatem nepřizpůsobivého se speciální stravenkou.
Kromě toho si lidé stěžují, že se na poukazy vrací jen pětikoruna a že neutracená částka se musí vracet, takže si kupují i věci, které nepotřebují.

Zle to pociťují i státní organizace. Lidé v domovech pro seniory také využívali příspěvku na živobytí na zaplacení těchto služeb. Pokud však přišli o třetinu či dvě této dávky, musí chybějící peníze uhradit poskytovatel.

Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením Jaroslavy Němcové (ANO), jejíž spolustranice zákon prosazovaly, už chystá novelu. Ta však podle předběžných kontur bude řešit jen problémy kolem výdajů státu.

„Ministerstvo práce se zabývá přípravou legislativní změny, která se týká plošného vyplácení poukázek zejména s ohledem na některé zranitelné skupiny lidí. Jedná se například o klienty sociálních služeb, osoby hospitalizované ve zdravotnickém zařízení a osoby s omezenou svéprávností,“ sdělil Právu mluvčí resortu Petr Sulek.

Krása by však šel mnohem dál. „Podle nás by měli být z povinnosti poukázek osvobozeni lidé s třetím stupněm invalidity, kteří nepobírají důchod, nebo jen minimální, potom osoby, které pečují o osoby blízké, ale nemají vlastní příjem, a potom lidé s příspěvkem na péči ve druhém a čtvrtém stupni,“ uvedl.

Korektnost

(Anonym, 24. 1. 2018 18:39)

Tak mám takový dojen, že by jste se měli přejmenovat na ukňouraný spolek nezaměstnaných, pokud budete neustále tak ultratolerantní jak jste, nakonec to dopadne pravděpodobně tak, že sociální dávky a podpora stát úplně zruší. Čím víc se zlu ustupuje, tím je zlo drzejší a horší. Přečtete si Halo noviny z 16.1. 2018, kde paní poslankyně Aulická Jírovcová za KSČM označuje nezaměstnané za opilce a feťáky a tvrdí, že lidé si dělají z nezaměstnanosti a žití na dávkách životní styl. KSČM měla štěstí , že to napsala po volbách, jinak by měli volební výsledek ještě horší. Lidé jim spočítali tzv. soudruhy, kteří označovali nezaměstnané za lenocha a zákon o příživnictví a jejich pasivitu. Autorka toho článku tomu ovšem nasadila pověstnou "korunu"

Re: Korektnost

(neuee, 29. 1. 2018 11:23)

souhlasím s tebou .nechat si libit protiprávní,diskriminační a ponižující úpravy zákonů, které jsou namířené proti nejchudším vrstvám s cílem je ponižovat, je hloupost.jak píšeš,pokud jim to bude procházet,budou přitvrzovat.Ale podívej se zde, na této diskuzi,někdo tu nasdílel fb Jany Pastuchové ,původkyně potravinových lístků,včetně jejího článku ,pod který se dá reagovat a kolik lidí ,kteří se rozčilují tady,jí tam přispělo svým nesouhlasným názorem nebo aspon lajkem ,někomu, kdo tam vyjadřuje jejich postoj? maximálně jeden..ostatní na to kašlou,kdy už tento národ pochopí,že se musí bránit ?!

Re: Re: Korektnost

(Roman, 6. 2. 2018 16:41)

Taky souhlas.

Je to ostuda, že dosud v České republice neexistuje skutečně AKČNÍ SPOLEK NEZAMĚSTNANÝCH a místo něj je tu jen pasivní, neškodný webík, kde si pár lidí občas zanadává ... a nic.

hamba pravici i levici

(otrok, 5. 2. 2018 15:53)

lidi vyte že česko rapidně porušuje lidska prava a svobody hlavně ministerstvo prace a socialnich věci ktere už dlouhodobě šikanuje nezamestnane a obyčejne lidi ruznymy nesmyslnyma zakonama že tito lide si už musi připadat jako v nějake diktatuře a je uplně jedno zda vladne pravice nebo levice nezamestnani maji velke starosti až existenčni problemy hamba pravici i levici

Hyenismus na ÚP

(Roman, 2. 2. 2018 22:56)

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201802026706220-clovek-stat-pribeh-rodina/


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »