Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

navrat statnich podniku

(fdf, 8. 1. 2014 14:37)

souhlasim,taky jsem pro navrat statnich podniku,ovsem ne nekomu podnik ukradnout,ale vybudovat svuj vlastni-státní podnik

Úřady práce se v novém roce potýkají s náporem nezaměstnaných

(Klára, 8. 1. 2014 14:34)


Dlouhé fronty, tak vypadá situace na některých úřadech práce po celé České republice. Instituce přecházejí na staronový systém vyplácení dávek a komplikovanou situaci jim ztěžuje i nápor nezaměstnaných, kterým skončila smlouva posledním prosincem minulého roku. Mluvčí generálního ředitelství Úřadu práce ČR Kateřina Beránková uvedla, že skutečně vážné problémy zatím nenastaly.
Úředníci museli se začátkem roku přestat používat pro zpracování a výplatu dávek systém firmy Fujitsu, který byl pro část dávek zaveden v roce 2012, kdy ministerstvo vedl Jaromír Drábek (TOP 09). Úřady práce se musely plně vrátit k OKsystemu, který zajišťoval tuto agendu do roku 2011 a i v posledních dvou letech obstarával některé dávky. Kvůli přechodu na staronový systém je však potřeba převést data a nově zaškolit pracovníky, což může vést ke zpožděním výplaty dávek. "Regiony nehlásí žádné závažné potíže. Situace je podobná stavu na konci minulého týdne," uvedla mluvčí Beránková.Několik desítek lidí stálo poměrně dlouhé fronty například na Úřadu práce v Kladně. Podobné fronty se tvořily také na Úřadu práce v Mladé Boleslavi.
Někteří lidé ale odcházeli s nepořízenou, to byl případ jedné z poboček Úřadu práce v Brně. "Nefunguje systém, od lidí přijímáme podklady. Až bude systém v provozu, dávky jim zašleme," uvedla úřednice. Se žádostmi o sociální dávky byli lidé odkázáni na příští týden nebo pozdější dobu.
"Nezaplatím ošacení, nebude zaplacený nájem. Budeme mít dluhy na elektřině, na plynu. Z čeho mám živit děti? Jedině že by nám dali peníze za to, že čekáme, ale oni nám nic nedají, oni na nás kašlou," rozčilovala se jedna z klientek.

V Pardubicích ve čtvrtek a v pátek zaregistrovali asi 300 nových žadatelů o práci. Nápor, který úřad zažívá začátkem každého roku, pokračoval i dnes.
V mimořádných případech mohou lidé dostat peníze v hotovosti, potvrdila Marcela Ottová, vedoucí pobočky v České Lípě. "Pokud by se někdo dostal skutečně do problémů, jsme připraveni vypomoci hotovostí. Peníze máme připravené. Zatím jde ale jen o ojedinělé případy," řekla.
Úředníkům Úřadu práce v Ústí nad Labem se podařilo v pátek zajistit výplatu příspěvku na péči. Asi čtyři desítky lidí čekaly ráno v českobudějovickém úřadu práce.
S náporem žadatelů o práci se potýkal také úřad v Pardubicích. Ve čtvrtek a v pátek zaregistrovali asi 300 nových žadatelů a fronty se tvořily i dnes. Úřad zatím čeká, zda budou přetažena data z programu používaného v loňském roce do systému původního. Výplaty dávek zatím zpožděny nebyly.


Několik desítek lidí stálo poměrně dlouhé fronty například na Úřadu práce v Kladně. Podobné fronty se tvořily také na Úřadu práce v Mladé Boleslavi.
Někteří lidé ale odcházeli s nepořízenou, to byl případ jedné z poboček Úřadu práce v Brně. "Nefunguje systém, od lidí přijímáme podklady. Až bude systém v provozu, dávky jim zašleme," uvedla úřednice. Se žádostmi o sociální dávky byli lidé odkázáni na příští týden nebo pozdější dobu.
"Nezaplatím ošacení, nebude zaplacený nájem. Budeme mít dluhy na elektřině, na plynu. Z čeho mám živit děti? Jedině že by nám dali peníze za to, že čekáme, ale oni nám nic nedají, oni na nás kašlou," rozčilovala se jedna z klientek.

Fujky Hnujky

(Jana, 7. 1. 2014 15:19)

Dobrý den. Občas sem na tyto stránky vstoupím - nepatřím mezi stálé diskutéry. Je to zde nějaké poslední dobou divné - pro mě jako nezaměstnaého téměř k ničemu. Osočování, sprosté urážky, výhružky, nadávky, výsměch, hulvátství..........Jen si to po sobě přečtěte. Pro nově příchozího nezaměstnaného odrazující prostředí a snad i ukázka toho jací ti nezaměstnaní jsou. Fuj. Mezi nezaměstnanými je spousta slušných lidí, kteří zde hledají opravdu něco jiného, než zdejší DISKUSE odráží. To děláte ASN pěknou reklamu, škoda.
Omlovám se těm, kteří svými příspěvky do skupiny FUJ neptaří.

rozcestník NNO

(mzvm, 3. 1. 2014 12:11)

zdravím všechny slušné lidi,

kdo by chtěl, tak se může podívat na: www.kormidlo.cz

je to takový rozcestník nestátních neziskových organizací zabývajících se vším možným

(pozor, nejsou tam samozřejmě všechny NNO - najdete tam pouze ty, které se tam zaregistrovaly, nebo byly zaregistrovány)

Re: rozcestník NNO

(Renda, 3. 1. 2014 12:59)

Mnohokrát děkujeme....-nejsou to náhodou ty neziskové organizace,které v roce 2012 zotročovali ve svuj propěch nezaměstnané?Uřady práce těmto "neziskovým"organizacím dohazovali jak na běžícím pasu nezaměstnané na práci zdarma,neziskové organizace jsou zlo a když budou mít možnost,tak si rádi vezmou k sobě pod svá křídla nezaměstnaného na práci zdarma-třeba na vytíráni prachu,umývání zachoud a oken,,,,nebudte ovce a nežerte jim to,tyhle neziskovky prave vydelavaj,jen ten nazev"neziskova" organizace je trosku blaf,ve skutecnost jsou to firmy,ktera prosperuji a stat jim na to jeste prispiva:)))

Re: Re: rozcestník NNO

(mzvm, 3. 1. 2014 14:11)

osobně k neziskovým společnostem řadím i veškeré aktivity - jako např. i ASN ;)

že by opravdu všechny neziskové - míním tím opravdu neziskové společnosti/organizace - předloni zotročovaly nezaměstnané?!

co vím, tak nejvíc zotročených bylo v a. s., s. r. o. a dalších společnostech, patřících především městům a obcím

krom toho NNO = neziskový sektor "obsahuje" téměř veškeré činnosti/aktivity, které stát neorganizuje, či se jim prostě nevěnuje ...

(takže když už sis dal zase práci s příspěvkem, potažmo reakcí na můj příspěvek, tak by nebylo od věci, kdybys z těch všech společností, které se na tu stránku, či server zaregistrovaly, nebo byly zaregistrovány, vybral a vyznačil ty, které předloni opravdu zotročovaly nezaměstnané! - a to pouze v rámci korektnosti ;))

a vůbec mi nebude vadit - v rámci korektnosti - když se k třeba k tomuto mému příspěvky vyjádří i někdo odpovědný z ASN - a třeba nám tu uvede, kolik nezaměstnaných, konkrétně oni, předloni zotročili - když tedy tvrdíš, že veškeré (nebo většina) neziskovky předloni zotročovali nezaměstnané ;)

PS: bodejt bys nesouhlasils s rendou, když si to psal opět ty ...

Re: rozcestník NNO

(hgh, 3. 1. 2014 13:04)

myslis,ze nezamestnane lidi zajima cinnost nejakych neziskovych organizaci,ktere navíc zotrocovali lidi?to je drzost fakt od tebe,nezamestnani maj jine problemy a starosti narozdil od techto prosperujicich neziskovych organizaci,ktere maj vsechno zdarma,otroky zdarma,od statu dotace,od zakazniku penize za sluzby,proc nam to cpes mzvm??koho zajimaj tyhle neziskove organizace??potrebujeme snad k zivotu??prave naopak,tyhle organizace potrebuji k zivotu nas,neziskove organizace jsou zlo,souhlas s rendou

gfg

(gfgf, 6. 1. 2014 20:54)

zamestnavani za minimalni mzdu povazuji za problem,ktery bych prirovnal k lichve,hracim automatum apod, ,vysledek je stejny a tim je bidna zivotni uroven,rozhodne bych pracovat za minimalni mzdu nikomu nedoporucoval,jedine tak to zamestnavani za mm skonci,tim,ze to nebudeme podporovat,pak jedine tihle parchanti pridaj,nejlepsim reseni je samozrejme minimalni mzdu zvysit jak to slibla cssd a ja jim verim,ja ty lidi chapu,ze kolikrat nemaj jinou moznost,nez temto podvodniku,lichvarum a tem co zametnavaji za mm skocej na spek,chapu to,ale tihle lichvari a ti co zamestnavaj za minimalni mzdu by bez tech,ktery jejich slizbe vyuzivaj neesistovaly,,dokud bude o minmalni mzdu a o pujcky zajem .tak neni duvod ze strany techto prasat neco menit:) tohle chape i male dite,jenom ne cesky obcane:)

Vladimír Špidla jako ministr práce a soc. věcí je dobré řešení.

(Květa, 3. 1. 2014 16:51)

Novým ministrem práce a soc.věcí se pravděpodobně stane Vladimír Špidla z Čssd.Že by se blýskalo na lepší časy?Konec Drábku aspol aspon.Ještě,že volby nevyhrála fašistická TOP 09

Re: Vladimír Špidla jako ministr práce a soc. věcí je dobré řešení.

(Beata, 6. 1. 2014 14:25)

miniistrem bude nakonec pan Krčmal

neziskove organizace zotrocovali nezamestnane.

(fdf, 3. 1. 2014 13:28)

uz kdyz jsem byl na stredni skole,tak mi takovej vychcanej spoluzak rikal,jak si chce zalozit po skole neziskovou organizaci,protoze tam se toci nejvic penize,ja se ho ptal proc vzdyt to je "neziskovy" on odpovidal,ze to je jenom klam pro ceskou verejnost a mel pravdu!v tyhle zemi se nikdy veci nenazyvali pravym jmenem,neziskovy organizace to jsou nejvetsi tunely,nejvetsi okradacky a nejvetsi zisk,neziskove organizace byli prvni,ktery v roce 2012 sáhli po otrocich,kdyz jim je urad prace dohodil/nabidnul!neziskovky jsou ti,ktery jako prvni vzali moznost zotrocovat nezamestnane!!jen echutne,ze na strankach nezamestnanych tu nekdo(mzvm) delat temto otrokarum reklamu,co cekat od.........,neziskove organizace zamestnavali nezamestnane,ale zdarma!:)))),kazda urednice na pravcaku vam rekne,ze ty nezamestnane prave dohazovali tem neziskovkam a ty neziskovky ty nezamestane s radosti nabirali,kdyz jim nemuseli platit a nezajimalo je vubec,ze ten clovek tam je nedobrovolne,fuj tajksl ceske neziskovky,nazev se tvari jako dobrota,ale opak je pravdou lidi,nebvudte naivky,za vse se plati

změna režimu

(nick carter, 2. 1. 2014 18:58)

ano plně souhlasim s kosutem opravdu to chce změnit tento kapitalisticky bezohledny režim na nějaky jiny lidštějši režim k obyčejnym lidem myslim tim něco mezi kapitalistickym komunistickym a lidovym režimem aby obyčejni lide nestradali a měli se trocha lip než dnes možna to přijde za par let uvidime kdovi ale opravdu tento kapitalisticky režim v dnešni podobě je opravdu neudržitelny

Souhrn:

(Kossuth, 2. 1. 2014 13:41)

K politice: Levice pravice divadlo pro blbce (ovce) – příklad povolební vyjednávací tanečky tzv. koalice, kde se jedna strana snaží pouze o to, aby to celé divadlo trvalo co nejdéle (zřejmá souvislost s vydáváním majetku církvím – prakticky bez kontroly), jinak ČSSD se rozhodla bojovat proti církevním restitucím po svojem – popuštění ministerstva zemědělství jisté straně se dá považovat za zradu voličů a faktickou sebevraždu této strany.

Co chystá Sobotka za překvapení: práce za poukázky, polotovary, vzdělávací programy bez cíle, možná inovaci VS, předávání UoZ pracovním agenturám……………., ano bude se snižovat nezaměstnanost, ale pouze papírově, ne fakticky.

K otázce vůdce a naděje: Ano chybí tady někdo, kdo by dokázal lidi spojit, sjednotit a dát jim nějakou naději do budoucna (jak jsem již psal, nikoho takového v ČR prostě nevidím), na druhou stranu jsou tu jisté skupiny, ale chybí ten vůdce, co by je dokázal spojit. Ani já nevím, zda bych mohl být vůdce, na druhou stranu jsou tu jisté předpoklady (krev není voda) a až přijde, ten správný čas, tak to vědět budu, každý skutečně být vůdce nemůže (vůdce musí splňovat určité předpoklady), na druhou stranu vůdce se nemůže zvolit, ale musí být zvolen a to hlasem lidu, jenom tak bude mít přirozenou/potřebnou autoritu/pozici na to něco skutečně změnit. Poslední skutečný takový vůdce co mě napadá je až mistr Jan (Hus).

K otázce budoucnosti: Podle mě je stávající systém neudržitelný (již nejsem jediný kdo si to myslí, tak jako před deseti lety) a musí dříve či později nastat změna. Obecně jsou tři možnosti:

Aktualizace: Když se v počítačovém systému objeví chyba, tak se oprava této chyby řeší aktualizací pomocí níž se tato chyba opraví (to nevylučuje to, že sama aktualizace povede k další chybě). Když to přeložím i tento kapitalistický systém má své chyby, které je třeba opravit, do parlamentu by se musely dostat takové strany, které jsou pro změnu a musely by mít většinu na to, aby tuto změnu dokázaly prosadit. Tato možnost je bez krve a násilí. Jedná se o změnu v rámci systému, při zachování stávajícího systému.

Hard reset: Někdy je nutné systém kompletně resetovat, aby nedošlo k totálnímu a nevratnému zničení. Restartem se rozumí nastavení hodnot do základního stavu. Opět by zde muselo být uskupení silné tak, aby tyto změny dokázalo prosadit. Jedná se o změnu nadřazenou systému, při zachování stávajícího systému.

Formát: Když už je systém poškozen tak, že již nelze aplikovat aktualizace ani reset, tak je nutné zformátovat celý disk a nainstalovat systém nový lépe řečeno jiný. Když to přeložím, pokud nepomůže změna stran, politiků, zákonů………………….., tak už zbývá pouze revoluce, tím myslí skutečná revoluce, ne sametová (žádná skutečná revoluce nejde dělat sametově). Jedná se o změnu nadřazenou systému a vede ke zrušení stávajícího systému a nahrazení systémem jiným, je otázkou jakým.

Skutečně nejsem žádný prognostik, na druhou stranu, ještě nikdy jsem se ve svých analýzách nespletl (což mě někdy děsí), podobná matematika co platí pro informační technologie, platí i pro politický systém i pro jednotlivé osoby…………., vždy se jedná o soubor informaci a jde jen o to tyto informace správně přečíst a poskládat. Podle mě nás čeká dříve nebo později ta třetí možnost (za 15-20 let), ale momentálně to není aktuální (hodně lidem tento systém vyhovuje, hodně lidí má strach z neznáma, hodně lidí je líná cokoliv udělat a hodně lidí nevyužívá ani stávající možnosti). A pokud vím, tak jednoho prognostika máme prezidentem, přijde mi proto zvláštní, že toto nevidí nebo nechce vidět, každopádně zatím v jeho jednání nevidím moc velký smysl ani směr, ale třeba překvapí. Problém vidím i v rozdělení společnosti (černý proti bílím, modrý proti červeným, zaměstnaní proti nezaměstnaným), všichni proti všem, češi proti čechům (nic nového).


za vysokou nezamestnanost muze pravicova vlada a take drabek a jeho verejna sluzba

(ccc, 31. 12. 2013 19:01)

inteligentni napady a praktiky od drabka apol,ktere stali miliony jako napriklad povinna neplacena verejna suzba(kseftovani s nezamestnanyma ve prospech soukromych firem),donez ci s karty stali jen cas a penize,na miru nezamestnanosti ale nemeli vliv,co udelal drabek a pravicova vlada behem 4 let krome fasistickych praktik a "reseni" jako byla např verejna sluzba,donez pro to aby se u nas snizila nezamestnanosti?zadna verejna sluzba a donez nezamestnanost a zamestnavani na cerno urctie nesnizilo,prave naopak,ti nezamestnani museli pracovat zadarmo,vytvareli se pro ne fleky zdarma,stalo to cas a penize(oranzove vesty s napisem verejna sluzba,naradi pro otroky apod)a ty lidi tohleto udrzovalo v nezamestznanosti dele,protoze nemeli cas proste si hledat nove zamestnani,tohle neni preci cesta ke snizovani nezamestnanosti,to bylo jak v roce1970

Re: k novému roku - k zamyšlení, kdo se zde jakým způsobem vyjadřoval ...

(mzvm, 31. 12. 2013 16:33)

Podle Ministerstva vnitra extremismus vyrůstá z intolerantních nálad ve společnosti, kterých záměrně využívá ke svým ideologickým a mocenským cílům. Intolerance je nesnášenlivý postoj, neschopnost nebo neochota respektovat cizí přesvědčení, názory, chování, kulturu, náboženství, morálku, estetiku či dokonce jen fyzickou odlišnost.

Intolerance ve společnosti může být pasivním postojem, který je již sám o sobě pro společnost velmi škodlivým, nebo může přecházet do aktivních projevů, které jsou již extremismem. I tehdy, kdy jsou intolerantní postoje zastávány pasivně, jsou extremismem v latentní podobě a lze je pojímat jako faktor vedoucí ke kriminalitě.

Intolerance ve společnosti je různého druhu. Nejčastěji se setkáváme s rasismem, krajním nacionalismem, antisemitismem nebo s xenofobií. Pohnutky ke zvýšené intoleranci jsou různé. Vyvěrají z psychiky intolerantních jedinců a z ideologické atmosféry společnosti nebo skupiny, v níž se jedinec pohybuje. Jednou z nápadných, ikdyž nikoliv převažujících pohnutek k intoleranci, je náboženský fundamentalismus reprezentovaný některými sektami.

Dále se uvádí, že extremismus v demokratických zemích je obecně označením pro specifický společenský jev a speciálně pro myšlenkový základ nebo z něho vyvěrající činnost. Myšlenkovým základem extremismu jsou různé ideologie, které se snaží zpochybnit demokratické základy společnosti a některá ze základních práv a svobod.

Extremismus se projevuje více či méně systematickou a jistým způsobem organizovanou aktivitou (slovní, grafickou nebo také fyzickou) volněji nebo pevněji zorganizovaných jedinců. Tyto aktivity mají obvykle charakter narušování veřejného pořádku, napadání osob, poškozování majetku a propagace myšlenek, které jsou v rozporu se základy právního řádu. Extremisté používají jak legálních a legitimních, tak nelegálních prostředků. Kriminálním deliktem se extremismus tává tehdy, dojde-li k naplnění skutkové podstaty některého trestného činu.

Re: Re: docela trefné

(mzvm, 31. 12. 2013 16:37)

na toto sem narazila vpodstatě náhodou ...

Nepodléhejme iluzi, že svoboda je vnitřní stav, ke kterému se může každý dopracovat vždycky a kdykoliv. Není to celá pravda, pořád je tady tlak, který chce, abychom byli nesvobodní. Neustále jsou u moci (ne)lidé, jejichž jediný zájemm je zvyšování své moci a kontroly nad námi. Pořád jsou na této planetě místa, kde diktatura bují nepokrytě. Ubývá těch míst? Bohužel mám pocit, že spíše ne. Nezapomínejme na bratry a sestry v nouzi. Nevzdávejme touhu rozkopnout dveře a říct, se mnou se takto zacházet nebude a už vůbec ne s mými spolupozemšťany.

Práce v Irsku

(Lída, 31. 12. 2013 16:34)

http://www.irelandjobs.cz/

Jak najít práci v Německu

(Luboš, 31. 12. 2013 9:55)

http://www.pracevnemecku.cz/jak-najit-praci-v-nemecku/ Pokud v Německu o práci přijdete, může vám s hledáním nové práce pomoci Agentur für Arbeit. Tak se tady jmenuje pracovní úřad, není to tedy žádná pracovní agentura.Největší nabídku volných míst (zpravidla statisíce) najdete na serveru Agentur für Arbeit Job Börse.Na internetových stránkách českého Ministerstva práce je inzerováno volných míst v Německu zpravidla pouze několik desítek, ale zato jsou tato místa určena hlavně pro Čechy a na mnoho míst se nebudou moci přihlásit Němci. Například sociální práce s českými vězni v Sasku.Místa v Německu na stránkách českého Ministerstva práce.

Nezaměstnanost v Polsku vzrostla pravděpodobně na 6-leté maximum

(Simona, 30. 12. 2013 15:04)

Míra nezaměstnanosti v Polsku dosáhla v lednu pravděpodobně nejvyšší hodnotu za posledních šest let. Oznámilo to dnes polské ministerstvo práce, což znamená, že polská ekonomika bude mít problémy vrátit se po prudkém oslabení aktivity k výraznějšímu růstu.Ekonomiku Polska zpomalil zejména prudký pokles spotřebitelských výdajů, což do značné míry způsobila rostoucí nejistota obyvatel, zda se jim podaří udržet si v nejbližším období práci. Zvyšující se nezaměstnanost v posledních měsících loňského roku naznačuje, že vývoj ekonomiky se bude zhoršovat.Podle předběžných údajů ministerstva práce dosáhla míra nezaměstnanosti v lednu 14,2% oproti 13,4% za poslední měsíc loňského roku.„Očekávali jsme, že leden bude náročný měsíc a ukazuje se, že naše odhady se také potvrzují,“ řekl pro agenturu Reuters státní tajemník ministerstva práce Jacek Mecina.Na základě těchto údajů dosáhl počet registrovaných nezaměstnaných v Polsku 2,3 ​​milionu, což je nejvyšší hodnota od března 2007. Mecina zároveň dodal, že za únor počítá ministerstvo s mírným poklesem nezaměstnanosti, přičemž za celý rok 2013 by neměla překročit 15%.Polsko bylo jedinou ekonomikou Evropské unie, která se dokázala vyhnout po nástupu finanční krize v roce 2008 recesi. Loni se však růst ekonomiky začal prudce zpomalovat a dosáhl pouze 2%, což je méně než polovina ve srovnání s tempem růstu za rok 2011. Ekonomové oslovení agenturou Reuters předpokládají, že ekonomika bude v tomto trendu pokračovat a letos dosáhne růst jen kolem 1,5%. Pokud se prognóza vyplní, bude to nejslabší hospodářský růst Polska za posledních 11 let.

opravdove řešeni problemu

(miloš, 30. 12. 2013 14:27)

lidi nechme už toho a pojdme se opravdu už bavyt na tema nezaměstnanost to je totiž u nas i v cele e u velky problem nova vlada už ma udajně nějake recepty na sniženi nezaměstnanosti udajně to ma byt pro nezaměstnane překvapeni opravdu jsem zvědav co bude nova vlada z nezaměstnanosti dělat pan sobotka už slibuje že za jeho vlady se bude nezaměstnanost snižovat tak uvydime a vubec jaky recept na sniženi nezaměstnanosti mate vy podělte se prosim s ostatnimi


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA