Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Musím se rozvést ? A nebude mě muset i tak živit bývalý manžel ????

(OLINA, 31. 1. 2016 17:00)

Mám 7 let do důchodu, nemůžu najít práci. Odpovídám na inzeráty, obcházím firmy, známí spíše práci hledají, jsem registrované v pracovních agenturách na UP a NIC NIC NIC. Nikde mě nechtějí. Ani na pomocné práce, to mají zájem jen o mladé a studenty. Nebude mi téměř z čeho vypočítat důchod. Už to tu někdo psal, z doby mládí se mě nebude počítat výdělek do roku 1986 do vyměřovacího základu.
Už nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti. Žijeme z jednoho starobního důchodu. Jeho výše taková, že splňujeme životní minimum. Musíme se rozvést, abych na něco v tomto státě měla nárok, něž dostanu velice podprůměrný důchod???

nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(otrok, 17. 1. 2016 11:45)

lidi chce to vyjit do ulic a změnit tento bezohledny režim k obyčejnym lidem a nezamestnanym za ji ny spravedlivějši takovy lidštějši určitě se to da jen trocha chtit

V ČR potřebují 50+ pracovat

(Zoufalá 50 +, 14. 1. 2016 13:47)

https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2015/07/2015_07_09_tz_nezamestnanost_cerven.pdf
....Podle věku převažovali nezaměstnaní nad 50 let, kteří tvoří 30,7 % z celkového počtu uchazečů.....

Z práce nás vyhazují, do nové práce nechtějí a máme pracovat po 50 ještě 15 let. ALE KDE ??????????????

Re: V ČR potřebují 50+ pracovat

(Zoufalá 50 +, 14. 1. 2016 14:06)

http://www.hasim.cz/content/nezamestnani-padesatnici

Ke konci června 2015 evidoval ÚP ČR 138 tisíc uchazečů o zaměstnání starších 50 let, což představuje 30,7 procent z celkového počtu nezaměstnaných. Na přelomu tisíciletí bylo přitom nezaměstnaných padesátníků téměř o polovinu méně - 74 tisíc, tedy 16,2 procent z celkového počtu nezaměstnaných. Znevýhodňování starších pracovníků a pracovnic je vážný společenský problém, kterým podle průzkumů trpí především ženy. Často se stává, že si zaměstnavatel vybírá své zaměstnance jen na základě věku.....

Ano jen na základě věku, není šance projít ani na pohovor. NECHCI BÝT NA OBTŽ SPOLEČNOSTI. Budeme muset v 50 letech plánovaně umírat, nebo žít jako bezdomovci a žebráci.

Re: Re: V ČR potřebují 50+ pracovat

(Jana, 16. 1. 2016 11:57)

Jde opravdu o věk.
Jsem vyučená, mám maturitu a VŠ, zdravá ale nikdo mě nechce do práce. Na UP na mě civěj 20+ až 30, jak je možný že nemůžu nikde sehnat práci. Mám prý všechny předpoklady pracovat a ne být závislá na sociálních dávkách. Žádnou pracovní nabídku mě nikdy na UP nedali, neměla jsem tedy ani možnost nějakou práci od nich odmítnout. Připadám si fakt už jako nějak nenormální, že potřebuju do starobního důchodu někde pracovat a mít z čeho alespoň trochu přežívat. Jenže jaký to bude žebrácký důchod? Roky, kdy jsem jako mladá pracovala se nepočítají do průměru na důchod. Započítávají se hlavně ty roky, kdy od 50 + bojuju o každý měsíc práce.
Mám Individuální akční plán. Nosím jim tak akorát potvrzení od zaměstnavatelů že mě nezaměstnají a to ještě dělám něco navíc. Stačí jim, když na papírek napíšu nějaké tel. číslo, jméno zaměstnance a název firmy, kde jsem hledala práci. Akční individuální plán tohoto typu je k ničemu, škoda papíru. Práci bych vzala i při požadavku na vzdělání základní. Ale už nemůžou napsat věk do 45, který vlastně požadují.
Bylo nás nešťastníků v polovině roku 2015, jak se píše v článku 138 000 a to jen registrovaných na UP.

nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(otrok, 16. 1. 2016 10:31)

dobry den ja jsem taky necinkal v listopadě 89 kliči na naměstich a taky jsem si myslel když se svrhne komunisticky režim a nastoli kapitalisticky že bude pro obyčejne lidi lip ale v životě by mne nenapadlo že přijde obrovska nezamestnanost a lidi budou k sobě neskutečně zli bezohledni a sobečti opravdu o takovyto režim kdy jsou obyčejni lide a nezaměstnani neskutečně ponižovani a šikanovani a žiji na hranici bidy tak o takovy režim nestojim

nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(otrok, 15. 1. 2016 10:19)

lidi co chcete v listopadu 89 ste kliči chtěli za každou cenu převrat k bezohlednemu kapitalistickemu nespravedlivemu režimu tak ted to mate gaunera havla si davate za vzor přitom tento pan s timto bezohlednym režimem začal dobře vam tak lidi jedina možna věc aby se nezaměstnani nad padesat let měli lip je změna tohoto režimu takže vyjit do ulic a svrhnout tento režim a nastolit pro obyčejne lidi lepši spravedlivějši režim o tom to je

Re: nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(Necinkač 89, 16. 1. 2016 9:12)

Teď bych do toho šel.

Za budoucnost a důstojnost pracující třídy

(SMČK, 6. 1. 2016 18:22)

Jsme přesvědčeni, že restaurace anachronického systému kapitalismu, systému vykořisťování, nátlaku a programové bídy a nerovnosti, je krokem zpět v historickém vývoji naší vlasti, ale i celé skupiny bývalých socialistických zemí. Čtvrtstoletí trvající odstup od období reálného socialismu poskytuje možnost kriticky hodnotit úspěchy této éry i její chyby a příčiny konce socialistické etapy. Nedostatečné vyhranění ve třídním boji a ve válce idejí, nedostatek socialistické demokracie, prvky revizionismu v ideologii a formalismu v politické práci, liknavost v boji, maloměšťácké přežitky, ideologie, hodnoty a kulturu odrážející se v nedostatečném třídním uvědomění obyvatel, zavádění tržních prvků a snaha o soužití s kapitalistickým systémem byly důvody logického konce prvního pokusu o socialismus. Tyto chyby jsou však analyzovány, nechceme brát vše z minué éry jako přes kopírák, naopak nás tyto kritické výtky posunují k lepšímu chápání dějin i dneška a k lepšímu pochopení odkazu dřívějších sociálních bojů a aplikace, poučení a inspirace z nich na dnešní situaci.

Musíme na rovinu říct, že pracovní podmínky, bezpečnost práce, dodržování platných zákonů (která ani plně nereflektují základní práva pracujících a výsledky odborového a politického boje posledního století) ani mzdové ohodnocení neodpovídá tomu, co by mělo být obsahem pojmu „důstojný život“. Mzdy jsou cíleně podhodnoceny, aby pracující otročil pro velkokapitalistu nebo hokynáře, nezaměstnanost je výhodně udržována jako důvod k nízkým reálným mzdám. Pracovní podmínky a bezpečnost práce jsou přímo ovlivněny zneužíváním sociální nouze ze strany zaměstnavatelů. Tyto výsledky ani to, nakolik mzda stačí na naplnění základních lidských potřeb – pokud vůbec nějaká je – svědčí o skutečném stavu životní úrovně v kapitalistickém Česku, pravdivě a ne optikou režimní propagandy. Veškeré výhody jsou na straně kapitalistů, veškeré nevýhody pak směřují na bedra zaměstnanců a nezaměstnaných.

Sociální dialog a kompromis reprezentovaný reformistickým pojetím politiky a odborové práce reprezentovaný sociálními demokraty a všemi, kdo se hlásí k antikomunistickému programu Socialistické internacionály a Odborové konfederace, není nic jiného než rozbití síly pracující třídy, otupení jejich boje a zjemnění jejich požadavků, kdy výsledky této „práce“ nejsou ničím jiným než dezorientací pracující třídy a kolaborace s kapitalisty. Slovy pro pracující, činy proti nim.

Nejdeme po cestě paralyzování pokrokového hnutí, po cestě slepých uliček různých „alternativ“, kavárenských žvaníren nebo netřídních „řešení“. Víme, že změny, že vítězství v politickém a sociálním boji se nedosahuje přáními, ale odhodlaností i v řešení těch nejjednodušších a nejzákladnějších problémů, jakým je právě oblast boje za práva zaměstnanců a nezaměstnaných.

Úlohou odborů ani úlohou politické avantgardy, která má být o krok před nimi, podněcovat je a pracovat s nimi ruku v ruce, není jen popisování společenských deformací, popisování jednotlivých neduhů, třeba detailně, jen rozbory situace, analýzy, ale cesta ke společenské změně – ze systému vykořisťování člověka člověkem k socialistické spravedlnosti, z diktátu buržoazie do proletářské demokracie, ze sehnutí pracujícího pod kapitalistou k plné vládě pracujících nad výrobními prostředky. Proto ani naše cesta – v duchu třídní orientace – není cestou výčtu chyb a problémů, ale stanovení a naplňování jasného pokrokového programu, jak jej obecně ale naprosto přesně stanovila Světová odborová federace a jak je my v našich možnostech uplatňujeme v podmínkách našeho teritoria.

Jsme přesvědčeni, a současný stav nás k tomu opravňuje, že kapitalismus se přežil, že nepřinesl českým lidem, stejně jako světu, žádné výhody, ale naopak moře útrap a ponížení. Tato slova mají být jiskrou, světlem v současné třídní mlze, předzvěstí budoucí renesance hnutí a samozřejmosti uplatnění základních práv pro příští generace.

Zrušte předčasné ( krácené) starobní důchody - ožebračují nás cíleně

(Starý, 30. 12. 2015 21:46)

Zrušte předčasné krácené starobní důchody a nezaměstnanost se v ČR odhalí v celé nahotě.
A bude nás v ČR milion bez práce.
Pak se nebudou moci naši vládní chlubit v EU, jak je u nás nízká nezaměstnanost.

Re: Zrušte předčasné ( krácené) starobní důchody - ožebračují nás cíleně

(Starý, 30. 12. 2015 22:11)


Rok

Počet vyplácených

předčasných důchodů


2015 (červenec)

575 979


2014

565926


2012

523 886


2010

428 395


2008

358 803


2006

309 065

http://www.ceskereformy.cz/duchod-pobirame-dele-je-to-dobra-nebo-spatna-zprava/

Řešení si musíme najít sami

(JARDA, 5. 11. 2015 9:13)

Ahoj , problém je že české úřady nemají zájem řešit problém lidí bez práce. Já chtěl rekvalifikaci, pokud bych si ji udělal, tak jsem měl slíbenou práci. Na pracáku mi řekli, že na rekvalifikaci není právní nárok, dotazoval jsem se na MPSV kde sdělili, že na rekvalifikaci opravdu není právní nárok jsem bez práce od roku 2008. Pokud si chcete podiskutovat tak se ozvěte na mail

Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(jarda, 6. 11. 2015 11:40)

Ahoj zapomněl jsem dát svůj mail (viz můj příspěvek že na rekvalifikaci není právní nárok). Mail je ne-zamestnani@seznam.cz Mám jeden takový návrh, který bych rád prodiskutoval. myslím, že nezaměstnaní by se měli spojit a postupovat jednotně, proto ten název mailu ne-zamestnani. Hlavně je potřeba zjistit vše, v čem by měly úřady pomáhat a nepomáhají.
Jarda

Re: Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(R, 7. 11. 2015 20:25)

Nezaměstnaní se těžko někdy spojí. Půlka z nich je nezaměstnaná jen chvilku, ta žádnou pomoc nepotřebuje, práci si najde lehce sama. A tu druhou půlku tvoří všelijak handikepovaní dlouhodobě nezaměstnaní, pro které tu žádné uplatnění není a nebude, ale kteří jsou na tom sociálně tak špatně, že většinou nemají ani přístup k internetu, aby se mohli nějak spojovat.

Ten návrh klidně napište sem, nebo to bylo to navrhované spojení?

Re: Re: Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(Jana, 10. 11. 2015 9:07)

Část nezaměstnaných lidí s hendikepem je odsouzena k parazitování na pracujících občanech, jde o diagnózu VĚK. Nepomohou jim ani ti, co jsou za tuto pomoc placeni státem - pracovníci UP.
Nabývám stále silnějšího dojmu, že se jedná o plánovaný postup, jak snížit částku vyplácených starobních důchodů. Lidé, kteří nemají kde pracovat nebudou mít odpracované roky nutné k přiznání st. důchodu a dalším se plánovaně snižuje nezaměstnaností vyměřovací základ důchodu.
Místo nich pracují cizinci. Dostanou mzdu, odvedou daně a "pojištění" . Jsou většinou mladí a v dohledné době desítek let nebudou čerpat st. důchod, možná na něj ani nebudou mít v budoucnu nárok.
Pokud se najde opravdu nějaká jiná organizace než UP, která se bude zabývat aktivně pomocí s hledáním, nebo přímo poskytováním pracovních příležitostí pro hendikepované všech kategorií, tak se sníží i tato skupina nezaměstnaných. Nejsem idealista, část nezaměstnaných pracovat nechce, nebo opravdu nemůže.

Re: Re: Re: Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(R, 10. 11. 2015 18:58)

Takové jiné organizece jsou, alespoň ve větších městech, jenže když nikdo handikepované zaměstnat nechce, tak nemají jak pomoci, vytvářet místa samozřejmě nebudou, jsou to neziskové organizace zaměřené na pomoc při hledání. Na druhou stranu jsou tu třeba chráněné dílny pro zdravotně postižené, které pracovní místa vytvářejí, jenže je to všechno za minimální mzdu 8 tisíc, od ledna to bude 9 (ZP ji mají nižší než ostatní), tak to si handikepovaný taky moc nepomůže. To už je lepší sehnat syrský pas a jít do Německa, tam Vám těch 10 tisíc dají jako kapesné.

Re: Re: Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(Nezaměstnaná, 22. 12. 2015 13:31)

Máte pravdu, že určitá část nezaměstnaných buď nemá přístup k internetu, nebo-to je i můj názor, nemá na to duševní potenciál. Takže spojit se a něco podnikat je velmi obtížné a nejen z těchto důvodů. Je zde i veliké riziko, že se seznam "aktivních nezaměstnaných" dostane na úřady práce a tam jim to úřednice dají pocítit-nemyslím všude, ale větší část úřadů práce v ČR na pokyn "shora" může nezaměstnaným znepříjemňovat život. Proto jsem toho názoru, že málokdo do toho půjde, bude chtít riskovat třeba vyloučení z evidence úř. práce? Záminka k vyloučení by se vždy našla. Spíše by měl pomoci Akční spolek nezaměstnaných a pomáhat třeba ti, co dříve byli dlouhodobě v evidenci UP, mají tedy zkušenosti, nyní jsou již např. v důchodu, atd.,takže jim nehrozí vyloučení z UP a tím i ukončení pravidelných dávek hmotné nouze. Já bych viděla řešení tímto směrwm.

Re: Re: Re: Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(Jana, 23. 12. 2015 11:24)

Zde si můžeme pomoci i sami navzájem.
Pokud víte o volném pracovním místě, nebo lépe o místě, které se v dohledné době uvolní, nabídněte jej zde. Bude to dříve, než vyjde inzerát a případný zájemce může takovou firmu oslovit jako na náhodnou možnost zaměstnání. Pokud o pracovním uvolňovaném místě vím a není pro mě vhodné nabídnu jej dalšímu.
Př. Účetní - Kolín - další informace na: našel.praci@seznam.cz (jsem třeba řidič a účetního nemůžu dělat).

Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Dana 55+, 17. 12. 2015 14:53)

Při vedení na ÚP si přece můžete 4 hod přivydělat i tím úklidem, proto si myslím, že spíše půjde o velké úklidy a jejich koordinace práce podobně jako u úklidových firem. Tam půjdete umýt dnes 15 oken. Zítra zase jinam vyžehlit prádlo, pohrabat zahradu apod. Musí jít přece o větší úvazky a 8 hod nepřetržitě pracovat bych už fyzicky nezvládla.

Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Eva, 17. 12. 2015 15:35)

Počkejme jak to dopadne a vzniklou situaci budeme jednotlivě řešit.
Je velmi ostudné, jak vedení našeho státu zachází s lidmi, kteří po většinu života pracovali a když jsou opotřebovaní prací, tak jim stále zvyšují odchod do zaslouženého odpočinku. Na sklonku stále prodlužované pracovní kariéry z nás dělají zotročené poskoky. A ještě k tomu dodávají, že jsme ztratili pracovní návyky - jako chodit do práce a ráno vstávat.
Hanba jim, však na ně taky dojde možná v ještě mladším věku. Ale oni budou mít již nahrabáno na kontech dost.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »