Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Průřez životem ženy Česko

(Žany, 9. 12. 2015 21:12)

Od 4 se učíme Mateřská škola
Od 6 do 15 se učíme Základní škola
Od 16 do 20 studujeme Střední škola
Od 20 do 26 studujeme Vysoká škola
Od 27 do 30 hledáme práci, nemáme praxi
Od 31 do 41 hledáme práci, nemáme nic moc praxi a máme děti
Od 42 nás někdo snad přijme do práce, ale ztratili jsme kvalifikaci v oboru , který jsme vystudovali
Od 50 do 63+ hledáme práci Nikdo nás nechce zaměstnat - jsme staří, živoříme
Od 63+ živoříme a umíráme

Nemůžeme se divit že mají ženy hodně nízké důchody. Uplatnění na pracovním trhu není jednoduché

Česko není pro lidi nad 50 let

(Dana55+, 4. 12. 2015 14:05)

Jsem ve stejné situaci , práci nemám od 51 let,,do důchodu mám jít až za 7 let. Pokud jde o nedostatek peněz požádala jsem si o příspěvek na bydlení, je na něj nárok pokud za inkaso bez televize a rozhlasu zaplatíte více jak 30% příjmů v domácnosti, což jsou společně posuzované osoby. Blbé je pokud máte doma ještě pracující děti, tak vám nic nedají.Do předčasného důchodu se dá jít nejdříve 3 roky před řádným důchodem a pokud budeme 10 let na pracáku nevím kolik toho důchodu dostanem.

Re: Česko není pro lidi nad 50 let

(Jarka Daně 55, 8. 12. 2015 11:26)

Už si nevím rady. Opravdu nikde mě nechtějí zaměstnat a na volné pracovní místo nastoupí nakonec někdo s menší kvalifikací a praxí. Vždy se najde "Něco" co nesplňuji. Minule to byla perfektní Angličtina. Na pracovní místo nastoupila osoba bez znalosti jazyka(známá a mladší). Dozvěděla jsem se, že znalost jazyka byla jen podmínka v jakési kvalifikační tabulce, pro výkon práce nevyužívaná - tedy nepotřebná na daném pracovním místě. Jindy v přijímacím řízení prý vadila dlouhá doba nezaměstnanosti. No jo, ale jak se z té nezaměstnanosti máme vymanit. Zkoušela jsem i práci na živnostenský list, ale neuživila jsem se. Nemůžeme být všichni podnikatelé
Už nevím jak dál přežívat do vyměření žebračenky - starobního důchodu, který nebude z čeho částečně vypočítávat. Život - neživot na sociálních dávkách mě ničí. Seškrtala jsem všechny "nadbytečné výdaje"(oblečení, kultura, knihy, časopisy, výlety, dovolená, dárky, sladkosti a pochutiny, nemám auto ani motorku, domácí zvíře ... Šetřím elektřinu - vstávám za světla a večer též nesvítím, pokud to jde, omezuji využívání domácích elektro spotřebičů na minimum. Nemohu omezovat přívod tepla abych ušetřila. Šetřím na jídle jak se dá. Propadám se i v mezilidských vztazích, ztrácím kontakty a to je pro hledání práce moc špatné. Bohužel pociťuji, jak známým jako dlouhodobě nezaměstnaná snad už i vadím. Nemohou pochopit, že stále nemůžu najít zaměstnání. Ale nikdo z nich mě nepomohl práci najít.
Jsem vyučená, mám maturitu i VŠ k tomu i 2 rekvalifikace přes UP. A uplatnění do důchodu v nedohlednu.
A ch jo ......

Re: Re: Česko není pro lidi nad 50 let

(Nezaměstnaný, 8. 12. 2015 18:40)

To je důchodová reforma. Od 50 nezaměstnaný bude mít hodně úsporný důchod.

Důchodová reforma

(R, 9. 12. 2015 18:49)

Od 50 nezaměstnaný nebude mít žádný důchod, ledaže by pracoval bez přerušení od 18.

Re: Důchodová reforma

(Jarka, 9. 12. 2015 20:04)

A o to asi jde, aby staří neměli žádný starobní důchod. Možná jen nějaké životní minimum a zemři občane co nejdříve, pokud možno už v 50 letech.

Česko není pro lidi nad 50 let ?

(Jarka, 1. 12. 2015 18:17)

Mám problém.
Abych mohla pobírat starobní důchod, musím mít odpracovaných 35 let. Ale jak, když o lidi okolo 50 let není zájem ze strany zaměstnavatelů.
Předložit někde na úřadě sbírku odmítnutí a nepřijetí do práce jako podklad, že jsem opravdu o práci zájem měla, ale nikdo mě nechtěl zaměstnat? Problém s nepřijetím do práce mám opravdu od 50 let. Do té doby jsem normálně pracovala, několikrát jsem musela změnit zaměstnání, protože firma ve které jsem pracovala přestala existovat. UP mě nikdy nenabídl žádnou práci. Odpovídám na inzeráty, obcházím firmy a jsem stále odmítána už nevím jak dál.

Re: Česko není pro lidi nad 50 let ?

(Jarce, 1. 12. 2015 20:44)

Měla jsem stejný problém. Ale když se započítala doba studia + odpracovaná léta + 3 roky na pracáku, tak jsem mohla o 3 roky jít do předčasného důchodu.
Dohromady to totiž dělalo 35 let. Důchod mám sice žalostný, ale lepší než nic.
V hledání práce pokračuji, ale žiji v kraji s vysokou nezaměstnaností, tak mám smůlu. Ještě, že manžel práci má a jsme, zaplať Bůh, zdraví. Skus se poptat na OSSZ, možná s vyloučenýma dobama /studium, mateřská, dobana pracáku../ ti to těch 35 let dá. Já se informovala. Přeji štěstí.

Re: Re: Česko není pro lidi nad 50 let ?

(Jarka, 3. 12. 2015 21:45)

Děkuji za odpověď.
Jenže já ještě do předčasného nemůžu, nemám potřebný stále se zvyšující věk na starobní důchod. Potřebuji nějaké peníze na život při čekání na starobní důchod. Když nemůžu pracovat, tak nebude asi z čeho ten důchod vypočítávat. Neodpracované roky mě asi snižují budoucí důchod. Na OSSZ napíšu.

řešení

(jarda, 9. 11. 2015 9:22)

Myslím, že by bylo ideální si založit vlastní hnutí, které by kandidovalo ve volbách. Akční spolek, je jistě dobrá věc, že se dá komunikovat, ovšem komunikace je jedna věc, a ozvat se druhá. Bohužel, na rekvalifikaci není právní nárok, když nahlásíte práci na černo - nabídku tak pracovnice na úřadu práce jsou evidentně podplacené že to odmítají řešit. Proto si myslím, že by bylo ideální se spojit a řešit to tímto způsobem s tím, že se bude spolupracovat nejen s akčním spolkem ale i s ostatními organizacemi. které pracují se sociálně slabými a postiženými. Mail je ne-zamestnani@seznam.cz (ne-zamestnani@seznam.cz) Když tak napište nějak to můžeme probrat. Jarda.

Re: řešení

(R, 10. 11. 2015 20:05)

Já teda nevidím řešení v dalším hnutí, spíš bych doporučil podpořit spolek, co již existuje, a přes něj něco prosadit, i když to si právě myslím, že je tady nereálné. Spíš bych viděl reálněji podávat žaloby na stát, který utiskuje chudé, šikanuje nezaměstnané, porušuje základní lidská práva svých občanů (např. odpíráním sociální pomoci), ignoruje Evropskou sociální chartu... Tento zločinný stát by se dal úspěšně žalovat v nespočtu případů, ale ještě jsem ani nezaznamenal, že by si někdo soudně vymohl odškodné za nucené práce. Ono to totiž bez právníka nejde a chudí na právníka nemají, takže namají ani šanci uhájit si ta nejzákladnější práva.

Každý spolek nebo hnutí bez právníků bude bezzubý a právníky do toho bez zlaťáků nedostanete. Tedy možná někdy ano, až bude právníků nadbytek a budou jich zástupy na pracáku. To si ale stát hlídá, aby nenastalo.

A že byste s tím hnutím šel do voleb, to jste snad nemyslel vážně. Bez nějakého miliardáře jako sponzora a nějaké populární tváře na kandidátce nemáte ve volbách vůbec šanci.

Re: Re: řešení

(Jana, 11. 11. 2015 8:05)

...Já teda nevidím řešení v dalším hnutí, spíš bych doporučil podpořit spolek, co již existuje, a přes něj něco prosadit, i když to si právě myslím, že je tady nereálné...
Tady nereálné - jako na těchto stránkách nebo v ČR ? Asi obojí.
Tak že spolek, je jen na komunikaci nezaměstnaných mezi sebou. Alespoň něco.
A co spolek a odbory?? V jiných zemích se s odbory počítá. Proč by se "odbory" nemohly zabývat také více nezaměstnanými a zaměstnaností. Přece ti nezaměstnaní jsou bývalý zaměstnanci, které odbory zastupují. Pak přijde výpověď z práce a člověk jako jedinec zůstane bez pomoci sám. Mají právníky a přece jen nějaké zkušenosti. Bohužel, v ČR jsou odbory zatím chápány jako něco špatného, přežívajícího, nepotřebného a zavrženíhodného.

Re: Re: Re: řešení

(Jarda, 11. 11. 2015 8:21)

Bohužel, mě zaměstnavatel vyhodil na §53 protože jako diabetik jsem odešel k lékaři, odbory se mě nezastaly, pracák také ne. Nyní sháním práci 8 rokem. Třeba dost velký problém je nahlásit i takovou věc, kdy vám nabídnou práci na černo. Na pracáku s tím nic nechcou nic mít (že by korupce?), takže je potřeba se ozvat. jak to chcete ale udělat?

Re: Re: Re: Re: řešení

(Jana, 11. 11. 2015 8:54)

Spolupráce odbory a ASN se mě jeví jako možná. Jednat by ovšem museli oprávnění zástupci.

Mám zkušenosti s odborovými právníky, v odborech nejsem, přesto mě vždy kvalitně poradili v oblasti pracovního práva ve sporných záležitostech mezi mnou a zaměstnavatelem. Někteří právníci spolupracují i s UP. Poradna byla zdarma. Právo bylo vždy na mé straně, bez jejich pomoci bych na tom byla vždy hůř a svých práv bych se sama nedomohla.

Re: Re: Re: řešení

(R, 11. 11. 2015 18:43)

Tady nereálné - myšleno v ČR. ASN píše občas připomínky k chystaným zákonům, ale je to úplně k ničemu.

Jinak nikomu nebráním cokoliv založit, napsal jsem na to jen svůj názor.

Ad odbory - po výpovědi z práce by měl pomoci stát, ten však nefunguje. Je potřeba přinutit ho, aby fungoval, než do toho tahat odbory, které mají už tak dost práce prosadit něco pro zaměstnance. Když se začnou angažovat ve prospěch nezaměstnaných, bude to samozřejmě vítaná pomoc, ale asi to po nich nelze požadovat.

Opět jen můj názor.

lepši zitřky

(otrok, 20. 11. 2015 11:39)

ahoj jardo tady otrok nezlob se ale nikomu svuj imajl nedavam ani svym kamaradum prostě to tak je ale jinak řešeni špatne situace nezamestnanych vydim jedine možne řešeni aby nezamestnani vyšli do ulic za sva prava jedině tak stat donutime s tim něco dělat jinak jardo a ostatni mejte se do budoucna snad lepe

vzkaz pro Danu55+

(Jarda, 12. 11. 2015 8:32)

Ahoj paní Dano, ozvěte se mi prosím na mail Jaroslav.meitner@seznam.cz Děkuji

Jak zjistíme kdy zde diskutují zástupci ASN ?

(Jana, 11. 11. 2015 9:31)

Nebo se do diskuze zde nezapojujete a odpovídáte jen na akcnispolek@email.cz

hláška pro otroka

(jarda, 11. 11. 2015 8:24)

Ahoj otroku, prosím tě ozvi se na mail ne-zamestnani@seznam.cz Dík

hláška

(J.M., 10. 11. 2015 9:59)

Jano, reaguji na Váš příspěvek ze dne 12.9.2015. To že je v celém systému nepořádek je pravda. Bohužel pokud s tím my, nezaměstnaní nezačneme něco dělat, tak se nestane nic. Bylo by dobré si udělat vlastní "odbory" nebo něco na ten způsob a hájit se organizovaně. Pokud by jste byla ochotna podiskutovat mailem ozvěte se prosím na mail Ne-zamestnani@seznam.cz nebo na Jaroslav.meitner@seznam.cz . Tyto maily platí i pro ostatní, kteří už nemají trpělivost s jednáním na našich úřadech. Pokud ale zjistíte, že podle MPSV není právní nárok na rekvalifikaci tak si myslím, že naši politici nám lžou, když tvrdí, že pomáhají nezaměstnaným.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA