Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(dan, 8. 5. 2015 13:41)

jake uzavevreni a ceho?muzete mluvit jako clovek?uz jen ta veta zkumulovana vase mi nahani hruzu,ani mluvit slusne a psat neumite

Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(Jana, 6. 5. 2015 8:10)

IAP nezaměstnanost jedince nevyřeší. Je to jen jedna jakoby aktivita UP.
Pokud by mě vznikly vyšší náklady na dopravu na UP, požádala bych o příspěvek na dopravu v rámci IAP.

Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 6. 5. 2015 17:11)

Máte nějaké zkušenosti s tím příspěvkem na dopravu? Jaké jsou podmínky?
Řekl bych, že nárok bude mít jen ten, kdo pobírá nějaké existenční minimum a to je jen malá část nezaměstnaných.

Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(Jana, 6. 5. 2015 23:27)

Vlastní zkušenost nemám, ale z doslechu vím, že lze požádat. Výsledek zda proplatí či ne, záleží na konkrétním UP a na situaci žadatele a finanční částce potřebné na jízdné. Ale proč to nezkusit ? Zvláště v případech, kdy nezaměstnaný musí v rámci IAP navštěvovat UP každý týden, jak zde uvádí paní Marcela.

Re: Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 7. 5. 2015 15:04)

Zkusit může, ale většina to stejně nedostane, takže ztráta času to zkoušet. Proto by bylo dobré znát podmínky, ty jsou určitě na všech úřadech stejné, aby člověk věděl, jestli má cenu jít do té fronty.

Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(ABC, 7. 5. 2015 4:06)

O příspěvek můžete žádat (žebrat) leda tak na sociálce. Samozřejmě, až sociálka u vás doma udělá šetření a neprodá Vám třeba vaši televizi, ze které si pak dopravu možná uhradíte. Stát toto nijak neřeší. Slavný DONEZ, či Veřejná služba toho byla důkazem. Šikanování ze strany ÚP dosáhlo dokonce takové míry, že se lidem být v evidenci prostě nevyplatito a vyšlo je levněji být OBZP - tedy platit si z nejisté otrokařiny "práce na černo" zdravotní pojištění. Jestli jste dostal IAP tak brzy, pak je to nestandardní, ale dle zákona v pořádku.
Úřednici jste se asi nezdál :-) Zákaz svévole naše úřednictvo nezajímá. Ví totiž moc dobře, že na soudy nemáte finance. Možná by pomohla ombudsman(ka), ale ta asi čas mít nebude. Poptejte se Vaší úřednice, čím jste si to zasloužil, nebo to nechte plavat, protože, jak známo s volem (v tomto případě s krávou), se nemá cenu dohadovat.
Kdyby Vám náhodou nabídli (na výběr samozřejmě nemáte, protože při odmítnutí automaticky letíte z evidence) nějakou tu chuťovku typu JOB CLUB (asi za to nějaký úředník musel dostal taky titul jako za IAP, protože debilnější název byste jen těžko pohledal), tak vězte, že tam na dopravu MHD (samozřejmě jen nejhorší třídy) ÚP přispívá. Jen si musíte hlídat, abyste náhodou neztratil jízdenku nebo nenastoupil do vlaku s čistým hajzlem. Zpoždění, přestupy atd. se neřeší. Když něco nestihnete, nedostanete ani korunu. Když nestihnete včaš přijít, letíte z evidence (důvody úředníci neřeší, ty řeší až soudy, na které nemáte, nebo veřejný ochránce práv, který nemá čas ).

Re: Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 7. 5. 2015 15:10)

Mě se to přímo netýká, ale zajímá mě to. Při tom zařazení do JC úřad přispívá na dopravu každému, nebo taky jen tomu, koho úspěšně vyšetřil při domovní prohlídce?

Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(dan, 8. 5. 2015 13:42)

dostnaente 25 korun na autobus a hybaj

Firmy nechtějí zaměstnávat trestané lidi

(Jirka, 7. 5. 2015 10:08)

Záznam v trestním rejstříku znamená u mnoha firem konec šancí na získání zaměstnání, ve skoro polovině z nich přitom výpis vyžadují u všech pozic bez rozdílu. Ukázal to průzkum společnosti LMC, do něhož se zapojilo 241 podniků všech velikostí z celé republiky.
Jen pětina firem trestané lidi cíleně zaměstnává, další pětina trestní minulost svých zaměstnanců neeviduje. Nejde však jen o bezúhonnost, personalisté mají u bývalých vězňů obavy z nedostatečných pracovních návyků, zatížení exekuce a také z nedostatečné praxe. Více na http://novinky.cz/articleDetails?aId=368903&sId=&mId=

Maxová (ANO): Mateřské školy - kolonka o zaměstnání zmizela!

(Jirka, 7. 5. 2015 10:03)

V poslední době jsem obdržela mnoho dotazů od rodičů, proč se z přihlášek do mateřských škol ze dne na den vytratila kolonka „zaměstnání“. Před rokem tam byla, teď už ne. Poptala jsem se na radnicích a dostala tuto odpověď: „Prý je to diskriminační!“ Radnice se přitom odvolávají na doporučení ombudsmana z roku 2012.

Náš stát má jako jeden ze zásadních strategických materiálů v rámci péče o rodinu zpracovanou a přijatou takzvanou Národní koncepci podpory rodin s dětmi. Podle této koncepce by měl podporovat rodiče, aby si udrželi zaměstnání. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Maxova-ANO-Materske-skoly-kolonka-o-zamestnani-zmizela-373708

vs skodi

(DAN, 24. 4. 2015 15:18)

pozor,nekolik jedincu z top09 a ods se znovu snazi nezamestnanym nezakonne vnutit verejnou sluzbu ackoliv byla ustavnim soudem zakazana,je videt,ze pro tyto bestie zakony čr niv neznamenaji a ignoruji je,ustavu a lidska prava samozrejme taky,tyto 3 veci pro ne neznamenaji nic,protoze to jsou fasisticke nedemokraticke strany,verim,ze se strana top09 a ods uz nikdy nedostala k moci aby mohla skodit,nova vlada cssd se snazi nezamestnanost snizovat,ale ods a top09 by nezamestnanost umele zvysovali,protoze by tou verejnou sluzbou samozrejme svysili pocet pracovnich sil a tim by smaozrejme ubylo pracovcnich mist a zadna nova praovni mista by se nevytvarela,protoze by pracovni sil/ v podobe nezamestnanych otroku) bylo dost,cr potrebuje nova pracovni mista nikoliv dalsi lacinou pracovni silu,stat potrebuje normalni zamestnance za ktere jejich zamestnavatel bude platit,stat nepotrebuje,aby zamestnavaterle vyuzivali nezamestnanych evidovanych na urade prace!!! zamestnance evidovany na urade prace neni zamesntnace ale nezamestnana osoba,stat potrebuje nezamesntnae z pracaku dostat a ne si je tam tou verejnou sluzbou urdzovat a pestovat si je tam at do smrti!! ods a top09 jen situace zhorsuji,nikomu nepomahaji,ale naopak,ods a top09 lide v nasi zemi nepotrebuji protoze neprinasi nic dobreho,ale naopak veci zhorsuji,jsou to stary komanci prevlecenny za demokraty,ale pravda je takova,za to jsou cesky pitomci,ktery o svete nic nevedi-stop burankum z top 09 a ods,uz jich bylo dost a udelali tu jen bordel ted by mela sanci dostat dalsich 10 let cssd,to je jedina demokraticka strana v cr,cesi nejsou demokraticky zalozeny a vychovany a proto tu takove strany nejsou v mode,lidi jsou pitomy a vli sami sobe zlo autahovani opasku ve forme top09 a ods,pritom si tim jenom uskodi a nic si za to nekoupi preci!!! :)

něco nevého

(55+, 19. 4. 2015 11:34)

Jelikož jsem veden na ÚP, nic od nich neberu, platí mi zdrav. poj. vzhledem k dotacím vymysleli nový program KA 08, kde jsme školeni o práci ÚP, finanční gramotnosti, také jak si shánět práci, obnáší to 12 konzultací, které jsou skupinové a několik z nich je individuálních - s pracovnicí ÚP, schůzka minimálně 1 x za 14 dní, takže mám do léta zábavu - termíny a čas se dozvídáme při poslední schůzce. Údajně můžeme dostat i umístěnku. Přitom na životopisy nikdo nikdy neodpověděl, sami znáte jak podniky reagují když se tam jdete ucházet o pracovní místo.Takže nové hlídaní dne a času abychom neopomněli přijít na ÚP, jinak budeme vyřazeni - další DONEZ ? Jeden už mám za sebou. Už jste toto někdo absolvoval?

Re: něco nevého

(dan, 20. 4. 2015 11:55)

aspon mate zabavu,kterou plati evropsak unie-budete chodit kazdy tyden na pracak,kde vas v 50 letech budou ucit mlady urednice,jak si shanet praci,budete tam chodit 3 mesice,jako nejakej trestanec a nakonec dostanete od nich papir,ktery vam bude k nicemu a tu praci mit stejne nebudete,je to hnus,ale urcite je to daleko mene agresivni nez vyhaneni nezamestnanch do ulic s kostetem v ruce,videli jste vcera v tv u moravce fialu z ods,jak je ostre zamereny proti zvysovani duchodu,platu,minimalni mzdy a jak si vymysli,ze cssd zvysila socialni davky??lidi nevolte nikdy ods,to je horsi nez komunisti!

a pak si hledejte praci :( obcas mi neco takoveho prijde, tohle je zvlast vypecene

(Martin, 12. 4. 2015 11:39)

Vážený pane,

děkujeme za Váš zájem pracovat v naší společnosti. Potvrzujeme tímto
přijetí Vašich materiálů.

Před zařazením do výběrového řízení si Vás dovolujeme požádat o zodpovězení níže uvedených otázek a zaslání odpovědí na tento e-mail.

Proč máte zájem o tuto pozici?
S jakými lidmi nechcete pracovat?
Dáváte přednost práci v týmu nebo samostatné práci?
Jaké by byly Vaše první kroky po přijetí do tohoto zaměstnání?
Co je pro Vás u zaměstnavatele důležité?
Co Vám dodá nejvíce energie k práci?
Co Vám v práci nejvíce vadí?
Jaké jsou Vaše silné stránky?
Jaké jsou Vaše slabé stránky?
Přišlo nám více než 100 žádostí o tuto pozici. Proč bychom měli přijmout
právě Vás?

Děkujeme za Váš čas a spolupráci.


Mam sto chuti jim odepsat, ze lituji, ale musel jsem je vyradit z meho vyberoveho rizeni na mozneho zamestnavatele, jelikoz u takovych komediantu bych pracovat nechtel.

Re: a pak si hledejte praci :( obcas mi neco takoveho prijde, tohle je zvlast vypecene

(Geronimo, 17. 4. 2015 19:42)

No nevím, mně na těch dotazech nepřišlo nic až tak nelogickýho. Firma potvrdila přijetí životopisu, což je něco, čím se mnohdy firmy neobtěžují, a chtějí zjistit něco víc (např. jak formulujete své názory, jestli dokážete své myšlenky sepsat, aniž byste udělal v jedné větě x hrubek atp.). Záleželo by na typu práce, u kancelářských prací mi toto přijde jako naprosto standartní pohovor (pravda není veden ústně, ale písemně), u dělnických profesí by mi asi na místě personalistů zajímalo něco jinýho...

Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jirka, 3. 4. 2015 9:58)

Při kontrole sběren zjistil sokolovský živnostenský úřad, že si někteří nezaměstnaní nelegálně přivydělávají sběrem šrotu. Jeden z nich si za měsíc přišel až na třicet tisíc korun. Nyní všem hrozí, že od státu dostanou menší podporu, či o ni dokonce přijdou.Tyto příjmy budou zohledněny při rozhodování o případné výplatě dávek těmto lidem,“ uvedla Dagmar Mašková, vedoucí kanceláře sokolovského starosty. http://vary.idnes.cz/sberny-v-karlovarskem-kraji-kontrola-dw8-/vary-zpravy.aspx?c=A150330_2151421_vary-zpravy_ba

Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jana, 7. 4. 2015 10:17)

Na takové "přivýdělky" přišli dost pozdě. Praxe trvá již roky v celé ČR a bylo ticho po pěšině. Nyní, když se peníze na ruku nevyplácí a sběr kovového odpadu silně klesá budou situaci řešit. Pochybuju že zpětně.

Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(DAN, 7. 4. 2015 11:41)

CLANEK O SBERU KOVU? JENOM CESKA ZAVIST MUSM SE SMAT TAKOVYM PRISPEVKUM OD ZAVISTIVEHO JIRKY :),...........CO TUNELOVANI MILIONU,ZAMESTNAVANI NA CERNO,KRACENI DANI,,,,,,,,,,,,,TOHLE JE PODSTATNE NEZ NEJAKEJ S BERAC KOVU,KTERE SE TAHA S KARKOU PRES CELY MESTO ABY DOSTAL 200 KORUN,JAKMILE SE NEKDO SNAZI V TYHLE ZEMI,KDE NENI PRACE ASPON SI PRIVYDELAT NERCO NAVIC TREBA SBEREM KOVU,TAK HNEDKA SE NAJDOU LIDI JAKO JE JIRKA,KTEREJ BY TO CHTEL "RESIT" A PENALIZOVAT-JENOM UBOHA ZASRANA ZAVIST,VESKERE CLANKY OD JIRKY JSOU STUPIDNI,UZ JENOM ,ZE PISES,ZE JE SPATNY,ZE USTAVNI SOUD ZAKAZAL VEREJNOU SLUBU,KTERA BYLA ODJAKZIVO URCENA KRIMOSUM JIRKO UKAZUJES JENOM JAKY JSI TELE

Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jirka, 7. 4. 2015 17:05)

Omyl, sám jsem bez práce. Ja jen přispívám člankami různých serverů, jaký zrudy v politice jsou a co chystají dobrého nebo za zvěrstva vůči ať nezaměstnanným lidem. Žadná ZÁVIST, ale jen info pro lidi bez práce, jsou v obraze. Ze vším jinak souhlasím, až na váš úsudek ke mě, to jste vedle. Navíc nejsem jediný Jirka, který tu příspívá.

Re: Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(d, 8. 4. 2015 23:31)

ale asi vam zrejme vadi,ze ustavni soud zakazal verejnou sluzbu pro nezamestnane a snazite se navodit dojem,jako kdyby tim nezamestnani o neco priisli-ano prisli o neco-o sikanu a praci zadáčo a to je samozrejme fajn ne jirko? no a s tim sberem kovu,pochybuji ,ze si ti,kteri se tahaj s karkama vydevaj desetiticise,kdyz jsou cely spinavy-stat by si urcite tehle lidi vsimat nemel,ale spise by si mel vsimat danovych uniku ne?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »