Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

FF

(FF, 6. 4. 2017 18:35)

MAKAM ZA 10 000 MESICNE,MAM MATURITU A UZ SE TO NEDA VYDRZET CHODIT DO PRACE JEN ZA JIDLO A ZAPLACENY NAJEM,POHRDAM TOUHLE ZEMI,KTERA TOHLE TEM ZAMESTNAVATELUM UMOZNUJE A KTERA MI VZDY DÍKY TOMU BRANILA V OSOBNICH ROZVOJI,ZUSTAL BYCH RADEJI NA SOCIALNICH DAVKACH,ALE I ZDE TATO ZEME UKAZALA SVOJI TVAR-POKUD BYCH SI ZAZADAL O SOCIALNI DAVKU,TAK KE ME DOMU BUDE KAZDY MESIC CHODIT NEOHLASENA KONTROLA-DVE NEBBO TRI SOCIALNI PRACOVNICE,KTERE SI ZIVI TIMHLE ZPUSOBEM-LEZT CIZIM LIDEM DO BYTU,ABY JSTE MEL PRAVO NA SOCIALNI DAVKU,DOST NECHUTNY,TOHLE DELALI I KOMOUSI-UMYSLNE LIDI DRZELI "NA UZDE" TIM,ZE JIM DAVALI NEJNIZSI PLATY.ABY SI TEN CLOVEK NEMOHL NIC NASETRIT,TROSKU RUST JAKO CLOVEK-ABY MUSEL MAKAT KAZDY MESIC,ABY NEMOHL CESTOVAT A POZNAT JINE KULTURY JINE MENTALITY,ABY BYL ZKRATKA V IZOLACI A BURANEK HAHA,OPRAVDU UZ SE CHYSTAM KONECNE ZA PRACI NA ZAPAD,VERIM,ZE SI NASETRIM NEJAKE PENIZE,ABYCH NEMUSEL PRACOVAT CELY ROCE,JKA TO DELAJ LIDI NA ZAPADE

Švédsko i Německo mají miliardy pro muslimské uprchlíky na úkor českých otroků

(Lukáš Lhoťan, 6. 4. 2017 10:16)

Ne každá nadnárodní firma je špatná, ale co se týče firem z Německa a Švédska, tak ty převádějí své zisky domů a financují z nich sociální programy pro imigranty z Afriky a islámských zemí a to na úkor českých zaměstnanců.
Psal jsem o tomto problému již dříve v blogu „Díky vykořisťování českých zaměstnanců má Německo přebytek a má na dotování imigrantů“, a samozřejmě jsem to schytal od všech těch velkých bojovníku za EU a dnešní českou politickou elitu, která tento systém toleruje.

Logika tohoto novodobého vykořisťování a tunelování naši společnosti je mnohem sofistikovanější, než v dobách, kdy minulého kolonialismu. Přesto je to velice jednoduché. Německé či švédské firmy využívají nízkých mezd a dalších nákladů v ČR k tomu, aby zde vydělávaly miliardy a ty pak přesunou do svých domovských zemí, kde je zdaní a z těchto daní pak Německo či Švédsko platí rozsáhle sociální programy muslimských imigrantů/uprchlíků, které si k sobě zvou a nebo rovnou tyto miliardy posílají do těchto muslimských zemí!

Dejme si jako příklad výrobce pneu od Zlína firmu Mitas, která patří švédské nadnárodní firmě Trelleborg . V reportáží Realita českých otroků – dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska… z tohoto závodu se dovíte, že:

„Dělníci v provozech, kde se při výrobě pneumatik opravdu dost nadřou, si vydělají tak okolo 12 až 15 tisíc, a to i s přesčasy. Jedná se přitom o namáhavé činnosti v tzv. zakázaných polohách, kdy například dělník musí po celou směnu pracovat s rukama nahoře, aby dostal těžký materiál do speciálního bubnu. … Švédská strojírenská skupina Trelleborg loni v létě odkoupila od byznysmenů Tomáše Němce a Oldřicha Šlemra Českou gumárenskou společnost (ČGS Holding), včetně zlínského Mitasu. Jestli si někdo ze zaměstnanců zmíněného českého holdingu myslel, že švédští podnikatelé jim upraví mzdy směrem nahoru, aby se alespoň přiblížily platům pracovníků v této severské baště sociálních vymožeností, tak se krutě zmýlil. Za fyzicky velmi náročnou práci v nepřetržitém provozu a také o svátcích a víkendech si dělníci ve Zlíně vydělají „almužnu“, která má daleko i k republikové průměrné mzdě.“

A jen pro doplnění, tato švédská firma Mitas vydělává ročně kolem miliardy, ale zaměstnanci pro ně dřou pod krajským průměrem a švédští majitelé nevidí důvod, proč by se čeští zaměstnanci měli mít lépe, tedy aspoň trošku lépe, ale pořad hůře než švédští zaměstnanci ….

Tedy řekněme to jednoduše bez politické korektnosti. Současné politické elity ČSSD, ANO, ODS, TOP09, KDU-ČSL a všechny ty malé straničky co již neexistuji, ale které byly v parlamentu zde od roku 1989 udržují ekonomicky systém, který zotročuje české občany, aby německé, švédské a další firmy měly zisky a mohly platit daně u sebe doma a z těchto daní švédská, německá a další vláda mohla financovat rozsáhle sociální programy a podporu afrických a muslimských přistěhovalců.

Jsme tedy otroci Západu – Dřeme na víc než 100 procent, dostáváme třetinu, jak se dá shrnout rozhovor s místopředsedkyni Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Radkou Sokolovou pro PL, kde se dovídáme i další podrobnosti tohoto ekonomického otroctví českých občanů.

Já bych ovšem dodal pro úplnost a objektivitu, že tohle nepostihuje pouze české zaměstnance, ale i malé české firmy a živnostníky, které celé tento ekonomicky model, který mi připomíná pokus o křížení kapitalismu se socialismem, znevýhodňuje vůči nadnárodním firmám a státu. Je tedy i v zájmu malých firem a živnostníku rozbít okovy tohoto ekonomického otroctví v rámci Evropské unie.

Je zde ovšem otázka, jak dlouho takové ekonomické otroctví České republiky bude ještě pokračovat a kdo mu dokáže udělat přítrž? Když současné politické elity české společnosti tento stav udržují a větší význam pro ně má komedie kolem Tibetu, vyznamenání pana Bradyho, než zájem občanů naši vlasti?

Byli jsme zotročování Němci v letech 1939 až 1945, pak jsme byli otroky Sovětů a dnes jsme otroky Bruselu … Kdy budeme konečně svobodní??

Re: Švédsko i Německo mají miliardy pro muslimské uprchlíky na úkor českých otroků

(DD, 6. 4. 2017 18:06)

ABSOLUTNI SOUHLAS,OD ROKU 1989 VSECHNY VLADY CESKE REPUBLIKY ZVEDALI V PARLAMENTU RUCE PRO NEJNIZSI MINIMALN MZDU V EVOPE,ABY JEJICH FIRMY MOHLI VYDELAVAT NA LEVNE PRACOVNI SILE A DÍKY TAKOVYM ZAKONUM ZDE FIRMY ZE ZAPADU ZAMESTNAVAJI ZA 12 000 KORUN,NECHAPU ALE AUTORA TOHOTO CLANKU,KTERÝ SE STARA O TO,JAK S TIM ZISKEM,KTERA TA ZAPADNI ZEME MA DÍKY CESKE LEVNE PRACOVNI SILE TA DANÁ ZEME NALOZI-POKUD SI ZA TEN ZISK TE FIRMY TEN STÁT PODPORUJE PROGRAMY NA PRIJIMANI PRISTEHOVALCU DO SVE ZEME,TAK JE TO SNAD JEJICH VEC-ZDE AUTO PROJEVIL CESKOU VLASTNOST-STARAT SE O DRUHÝ I KDYŽ NECHAPE,ZE NA TO NEMA PRAVO,JINAK,POKUD NA NAS VYDELAVAJI ZAPADNI FIRMY DÍKY CESKYM ZAKONUM,KTERE UMOZNUJI ZAMESTNAVAT ZA 12 000 KORUN,TAK SI MYSLIM,ZE TO JE DÍKY CESKE VLADE NIKOLIV DÍKY EU :)))) Současné politické elity ČSSD, ANO, ODS, TOP09, KDU-ČSL a všechny ty malé straničky co již neexistuji, ale které byly v parlamentu zde od roku 1989 udržují ekonomicky systém, který zotročuje české občany, aby německé, švédské a další firmy měly zisky a mohly platit daně u sebe doma a z těchto daní švédská, německá a další vláda mohla financovat rozsáhle sociální programy a podporu afrických a muslimských přistěhovalců.......... DALE SOUHLASIM S -Je zde ovšem otázka, jak dlouho takové ekonomické otroctví České republiky bude ještě pokračovat a kdo mu dokáže udělat přítrž? Když současné politické elity české společnosti tento stav udržují a větší význam pro ně má komedie kolem Tibetu, vyznamenání pana Bradyho, než zájem občanů naši vlasti? MYSLIM SI,ZE TO VYDRZI KLIDNE JESTE 200 LET,ZE CESI BUDOU PRACOVAT ZA NEJNIZSI MZDY NA SVETE,PROTOZE CESI BYLI VZDY LEVNA PRACOVNI SILA,ALE JA PEVNE VERIM,ZE NAM JEDNOU EU POMUZE A NEJAKYM ZAKONEM O ROVNOCENNEM ZAMESTNAVANI BY TUHLE CESKOU NESPRAVEDLNOST MOHLA JEDNOU ZMENIT,

Byli jsme zotročování Němci v letech 1939 až 1945, pak jsme byli otroky Sovětů a dnes jsme otroky Bruselu … Kdy budeme konečně svobodní??OTROKY BRUSELU???OTROKY SOVETU??? OTROCY NEMCU???? JAKO,ZE TU ZAPADNI FIRMY MUZOU ZAMESTNAVAT A ZOTROCOVAT ZA 12 000 KORUN? A KDO JIM TO ASI UMOZNUJE??? BRUSEL NEBO CESKA REPUBLIKA??? A KDO SEM POZVAL RUSY? NEBYLA TO TAKE CESKA VLADA??? AUTOR TOHOT CLANKU JE MALY CESKY POPLETA,RUSY SI SEM POZVALA TEHDEJSI CESKA VLADA SAMA A TO,ZE NAS TADY ZAPAD ZOTROCUJE ZA 12 000 MESICNE JE FAKT,ALE JE TO DÍKY CESKYM ZAKONUM,KTERE TO TEM FIRMAM UMOZNUJI,POKUD TY CESKE ZAKONY NEKDO ZMENI A MINIMALNI MZDU BY BYLA ZE ZAKONY TREBA ASPON 15 000( POLOVINA TOHO CO V NEMECKU :) ,TAK TE NIKDO ZAMESTNANT ZA 12 000 NEMUSZE JOUDOU,,,,,,,,jak porad cecacci svadej vinu na EU haha,eu nikomu nenarizujje minimalni mzdu ani počet pristehvalcu.o tom si kazda země eu rozhoduje sama,ale to cesky buran,ktery je zvykli poslouchat nechape :)))

špinavy karieriste komouši

(otrok, 3. 4. 2017 15:57)

lidi nevolte ve volbach komouše je to hlavn i zlo dneška co myslite po listopadu89 to všechno do svych rukou stejne prevzaly špinavy komuniste kteři tehda křičely jaci jsou na zapadě vykořistovatele delnictva a potom takzvanem listopadě jsou s nich jestě větši vykořistovatele jelikož obyčejni lide u nich dřou za deset tisic tedy almužny na dnešni dobu jsou to ohavni karieriste kam vitr tam plašt lidi opravdu si to pořadně rozmyslete koho budete volit

G

(G, 29. 3. 2017 20:28)

VOLBY V CECHACH JSOU PODVOD,K VYSLEDKU STACI JEN PAR HLASU-ASI 50% HLASU,TO JE ASI DVA MILIONY LIDI,KDYZ VEMEME V POTAZ,ZE KSCM MA 200 000 CLENU,ODS 300 000 CLENU NEBO CSSD KTERA MA 300 000 CLENU,TAK JE JASNY,ZE TYHLE NEJVETSI STRANY MAJI VZDYCKY VYHRU VE VOLBACH ZARUCENOU,PROTOZE TI CLENOVE TECH STRAN K VOLBAM SAMOZREJME CHODI,CESKY VOLBY JSOU PODVOD PROSTE

Otázka roku 2017 - smysl ASN

(Roman, 25. 3. 2017 21:33)

Upřímně by měl zajímalo, jaký má smysl "Akční spolek nezaměstnaných" a co přesně je na něm "akčního", když nevidím jinou aktivitu, než založení marginálního blogu, kde si může pár lidí ponadávat jak se mají špatně ( což jim věřím ), ale jinak se nic neděje.

Proč tu nejsou třeba konkrétní výzvy k nějaké opravdu společné, viditelné akci ?

Proč je to všechno pořád k ničemu ?

d

(d, 25. 3. 2017 17:09)

nejnizsi mzdy na svete jsou v cesky republice díky ceskym politikum/zamestnavatelum,kteří ty zákony vyrabeji sobe na míru nikoliv díky eu,je to mafie a totalita jako za komancu samozrejme a jediny moznost jak to zmenit je,ze nam EU naridi tu minimalni mzdu,ze které se odviji ostatní platy zvýšit,jedina moznost není,ale pokud by k tomu doslo,tak budou cesky zamestnavatele prostestovat samozrejme a z eu odejdeme,tuhle zemi ridi vlivní bohatí cesi,kteří o tech zákonech rozhoduji, nikoliv EU,jak se ceska spodina domníva

gg

(gg, 25. 3. 2017 16:42)

zákony tu vyrabi starý komousi jako je babis,kterej zamestnava tisice lidi-opravdu si myslite,ze "politici" (podnikatelé) jako babis a další,kteří o tech zákonech rozhoduji a který ty zákony schvaluji ma zajem o to,aby v čr byli mzdy podobne tem na zapade?? tyhle lidi nikdy nepodporej vyssi mzdy pro ceskou republiky,protoze to jsou zamestnavatelé a museli by sahnou více do kapsy to je logicky,proto tu je od roku 1990 stejna minimalni mzda,protoze jim to tak vyhovuje a samozrejme to je i vyhoda pro EU pro kterou jsme díky temto zakonum levna pracovni sila,EU nemůže za to,ze babis a jemu podobni tu vytvrorili takove zákony,ktere umoznuji zaměstnávat lidi za par korun

f

(f, 25. 3. 2017 16:32)

minimalni mzda 10 500korun hrubého :) = CESKY ZAKON VYROBENY CESKYM "CLOVEKEM" ,myslite si,ze vam da nejaka firma ze zapadu,ktera tu zamestnava lidi vic,kdyz tu jsou takove zákony? takove zákony,ktere umoznuji zotročovat lidi za par korun vyrabi jenom Česi Čechum,nesvadejte prosim nic na EU-tam źije jiny druh lidi opravdu,radeji jdete volit babise,at mate k tem nejnizsim platum na svete ještě vyssi ceny v obchodech diky eet,pak na tom budete,jeste "lepe",.nez ted hihi

Díky vykořisťování českých zaměstnanců má Německo přebytek

(Lukáš Lhoťan, 25. 3. 2017 11:02)

V Českém rozhlase proběhla diskuze s místopředsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Vítem Samkem a viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Radkem Špicarem. Zástupce odborů nádherně popisuje jak funguje dnešní socialistický kapitalismus v praxi EU …
Dovolím si citovat z přepisu diskuze v článků „Západoevropští zaměstnanci žijí na úkor českých zaměstnanců! To je ta rovnost v EU?!“ kde se píše:

(Vít Samek) „Když se podíváme na ty rozdíly, tak jsou stejné, jako byly před 25 lety. Jim se, tím jim myslím ty staré členské země, jim se jen velmi hodilo, že se rozšířil trh s levnou prací a to jim umožnilo dosahovat větší zisky. Pokračuje ta filozofie, že já si přivezu nadhodnotu do těch jejich zemí od někud jinud. Čili zjednodušeně řečeno, když vyrobíte stejné auto, jako je dnes Škoda Superb se srovnatelným vozem Volkswagenu tak tady se vyrábí za 1⁄4, 1/3 náklady, možná jsem to malinko přehnal, ale v podstatě s velkým rozdílem než to v Německu, ale plat v Německu dělníka je 3x větší. Čili je jasné, že na něj musejí vydělat ti čeští (dělníci). Není normální, aby Evropská komise přihlížela k tomu, že při stejné produkci, při práci na stejných linkách, jen v závislosti na tom jestli pracuji o 100 km napravo nebo nalevo v Evropě mám 2x nebo 3x rozdílný plat. To prostě není normální. Evropa se vybíjí na tom, že například oprávněně poukazuje na rozdíl v odměňování muži, ženy kde je rozdíl 26 %, ale v tomto je rozdíl 60% až 70%, to není normální. To jsme na tom ještě dobře, protože v Bulharsku nebo Rumunsku je to ještě daleko horší.“

Tento popis socialistického kapitalismu v dnešní EU je víc než výstižný. Evropská unie nás buzeruje kvůli homosexuálům, muslimům, Romům a pod. Ale je ji úplně jedno, že český zaměstnanec má sice větší produktivitu než třeba francouzský a dokonce i německý, ale dělá za třikrát menší mzdu!

Pokud to převedu do situace zmíněné v nadpisu tohoto článků, tak německá firma na českých nevolnících vydělá závratné peníze, které pak převede různými způsoby do Německa, kde jednak z těchto peněz platí mnohem dražší německé zaměstnance, ale i platí vysoké daně z kterých pak německá vláda „sponzoruje“ uprchlíky/imigranty, kteří přišli do Německa a pozvání kancléřky Merkelové a většina z nich stejně nepracuje! Český nevolník tak maká a sponzoruje blahobyt o pár kilometrů vedle bydlících Němců a imigrantů …

Tuto ekonomickou okupaci a nevolnictví českých zaměstnanců u nás trvalé udržují všechny vlády, a je jedno jestli vládne pravice nebo levice! Na této politice se podílejí ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ODS i TOP09 a to úmyslně!

Je jisté, že se určitě ozvou někteří lidé, že u nás jsou drahé náklady. Tuto lež je ovšem snadné vyvrátit. Mám zkušenosti s prací pro německou nadnárodní firmu a znám ceny nákladu v Německu, které jsou mnohem vyšší než v ČR. I cena energií či lidské práce je tam vyšší a přesto oni prodávají výrobky na prakticky stejné cenové hladině, jen s minimálními odchylkami. Takže tvrzení, že v Česku vyrábějící firma musí platit našim lidem malé platy, aby vydělal je pěkně velká lež, když v Německu vyrábějící firma vydělává také a má vyšší náklady!

Podívejte se zde na náklady například zaměstnavatelů šiček, kteří nabízejí dnes „úžasných“ 11 000 až 13 000 KČ hrubého za těžkou práci v ČR.

A zde se dostáváme k podstatě mé myšlenky, proč je pro nás Evropská unie nevýhodná a je žalářem českého národa a důvodem proč jsme ožebračování kolektivně, jako společnost! Protože v Evropské unií platí socialismus pro západoevropské obyvatele, ti mají blahobyt, na úkor východoevropských obyvatel, kteří jsou naopak vystaveni dravému kapitalismu. Aby tento socialistický kapitalismus ovšem fungoval vyžaduje existenci nedemokratických struktur a hlavně kolaboranty v české politice ….

Re: Díky vykořisťování českých zaměstnanců má Německo přebytek

(dd, 25. 3. 2017 15:47)

A když vas nebudou moc zaměstnávat firmy ze zapadu,tak vas spasi ceska firma............ to není o eu,ale o cesky republice a ceskych zákonech,ktere tem firmam ze zapadu umoznuji zaměstnávat za par korun-ty firmy ze zapadu ty české zákony pouze dodrzuji,,,,,,,,,,, myslite si ,ze vam nejaky cechacek politik z ods co ma firmu,ktera zamestnava lid podpori zákon,ktery by zarucil ceskym zamestnancum vyssi mzdu? :) nikdy,proto tu mame nejnizsi mzdy v cely evrope,protoze zákon o minimalni mzde vyrabi cesky lidi z ods nikoliv eu,tenhle clanek je pekna blbost,kdyz nebudeme v EU,tak tu ze zákona bude minimalni mzda 11 000 korun stále,vsichni svadite vse ne EU,ale nechapete ,ze to zlo jsou ČESI

Re: Díky vykořisťování českých zaměstnanců má Německo přebytek

(dd, 25. 3. 2017 16:16)

Českém rozhlase proběhla diskuze s místopředsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Vítem Samkem a viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Radkem Špicarem.----------- uz jenom ten nadpis jako by rikal "pan samek a radek spicar" vas spasi,,,,,,,,,omg,tohle jsou presne ti neschopni cesi ve funkcích,kteri si hrejou polivcicku nad tim,ze za ty nejnizsi mzdy na svete,ktery tu jsou muze EU a ovecky jim to papaj,bez eu by jsme tu měli doted telefonni hovory za 10 korun na pul minuty,poplatky v bance a dále-eu je fajn dle mého nazoru a opravdu nemůže za to,ze tu ceska republika dovoluje zotročovat lidi za 15 000 korun mesicne

dd

(dd, 25. 3. 2017 16:10)

EU nemůže za to,ze jsou v české republice nejnizsi mzdy prece,jake zákony si ceska republika udela,takove zákony zamestnavatele ze zapadu dodrzuji,ceske zákony vyrabeji většinou lidi z ods,kteri vlastní firmy a zamestnavaji lidi a ti nikdy nepripusti aby si cesky zamestnanec mohl v praci vydělat tolik jako vydelavaji ostatní lidi v EU,kazda země ma svoje zákony-na zapade vas nikdo zaměstnat za méně nez 30 000 korun mesicne nemůže-sel by sedet a také jsou preci v EU :) ,EU zadnymu státu nediktuje jakou tam mají mit minimalni mzdu a to je spatne!!!! modlim se,aby nam jednou EU pomohla a z tyhle pasti(nejnzsi mzdy na sevete) nas dostala skrz nejake nařízeni o stejnych pracovnich podmínkách-pak budou odeesaci okmazite ale pro vystup z eu,,,,,,,,,,,,,,nejlepší a jediny reseni je asi se z této prasive země odstěhovat a zacit od zacatku,protoze je jasne,ze ty cesky zákony nikdy nezmizi a pravičáci a cesky zamestnavatele tu budou pořád,takze pracujici lidi mají smulu,plat 17 521 korun hrubého mescine k tomu dostanete "premie" 500 a ahoj :)

česka asocialni verbež

(otrok, 24. 3. 2017 11:11)

lidi co vam budu povidat ohavna česka vlada totiž již delši dobu zatajuje jednu statistiku zveřejněnou eurostatem a to že v česku je nejvice sebevražd na počet obyvatel na jednoho člověka v cele eu přičiny pry jsou celkem jasne velice tvrde podminky pro nezamestnane a velice tvrde podminky od exekutoru hold česka uřednicka asocialni verbež ne bohužel nezapře lidi ja jsem nikdy němce nemusel ale v posledni době jim nesahame ani pod kotniky bohužel

Re: česka asocialni verbež

(Anonym, 24. 3. 2017 19:30)

Není divu , že lidé páchají sebevraždy, já jsem ČID, mám k té almužně doplatek na bydlení a je mě 57 let, nemohu dělat manuálně a nikdo mě nezaměstná. Je to sociální past, ze které není úniku . Z ústavy zmizeloi právo na práci, pravice tu zničila věškerý průmysl, lehký i těžký, zemědělství a ničí co se dá. Stát nezaměstnananost neřeší a řešit nebude , protože to kapitalistům vyhovuje. Nezaměstnaní jsou produktem kapitalismu , ne že by si to většiny z nich vybrala a pokud práce vozí sem levné zahraniční dělníky ze zahraničí. , v NSR jim před rokem 1989 říkali gasarbeitři. Předčtě si článek z Reflexu 42/2016 Bojte se nezaměstnaných lenochů před důchodem, popisuje je tam hezky , jak stát vhání lidi do sociální pasti. Jenže na druhou stranu sedí lidé doma jak ty ovce.

b

(bb, 23. 3. 2017 17:37)

cela tahle země je podvod,kterej zacina u nepoctivých nespradelivych voleb,kde k vysledku staci fakt jenom par hlasu,tohle podle me na zapade ani nevi,ze to tu tak je,k volbam chodi jen hrstka lidi a je to ta sama sorta co tam chodej od roku 1990 a který volej porad dokola to sami,je pochopitelne,ze jiny výsledek nebyl a ani nebude,timhle by se mel zacit zabývat evropsky soud,aby k tomu vysledku nestacilo to,ze k volbam prijde 50% lidi,takovy volby jsou proste nespravedlivy a vysledku nerozhodujeme my,az si tohdle vsimnou na zapade,myslim si,ze se věci rychle zmeni......ja uz proste nemam zajem,aby zákony vyrabeli proste lidi z osd,kscm,ano,okamura a podobvny traparny,my tady pak nemame co jist,nemame socialni systém a za praci nam davaj 14 000 korun,duchody 10 000 co je tohle za verbez??STBAK ted bude premier,prase prezident,je to sila fakt

D

(D, 23. 3. 2017 15:53)

2 DNY JSEM NIC NEJEDL,NEZAMESTNANYM NEDOPORUCUJI VOLIT BABISE A JEHO HNUTI ANO-DÍKY NEMU A JEHO EET POROSTOU CENY POTRAVIN(CESKE ALMUZNY ALE ZUSTANOU STEJNE),TAKZE TO ZASE ODNESOU TI NEJCHUDSI,TAHLE ZEME JE BABISOVO,DÍKY TOMU,ZE TU JE NESPRAVEDLIVY VOLEBNI SYSTEM,VE KTEREM VZDYCKY VYHROJOU JEN CTYRI STRANY,TAK ABYCH MOHLI VYHRAT ZNOVU A ZNOVU,VSECHNO CO SI DNES KOUPITE V SUPERMARKETU JE Z 80% BABISOVO-NEKVALITNI A PREDRAZENY,GOOD LUCK

F

(F, 23. 3. 2017 14:35)

UZ SE TESIM,AZ ZACNU DELAT V NEMECKU,UZ ME NIKDY ZPATKY NEDOSTANE SEM DO TYHLE PRASIVY ZEME,KDE VAM NEDAJ ANI SOCIALKU 3410 UZ ANI :) BUD ZA VEREJNOU SLUZBU NEBO ZA TO,ZE VAM CHODI JEJICH NAVSTEVY DOMU :) V PRACI SI VYDELATE 13 000 KORUN :) FUJ TOHLE JE ODPORNA ZEME,UZ SE TESIM,AZ SI TU PRACICKU V TOM NEMECKU ZARIDIT,ZEMI A SPOLECNOSTI SI BUDU VAZIT ZA TO CO PRO ME DELA,NA CECHY BUDU JEN PLIVAT A VPOMINAT SE SILNOU NENAVISTI,DANE ZADNY PLATIT TADY NEBUDU TO BUDE PRO NEMECKOU ZEMI ZA MOJI PRACI,DO DVOU MESICU JSEM TAM A UZ ME ZPATKY DO TYHLE PRASSIVY RASISTICKY ZEME NIKDO NEDOSTANE :)

f

(f, 23. 3. 2017 9:31)

takze jsem opet bez práce,s maturitou jsem nastoupil do smradlavy fabriky za 15 000 korun mesicne,v pondělí mi ujel autobus před nosem na ranni smenu,pracoval jsem pres agenturu,psal jsem jim tam,ze mi ujel autobus,pak mi volal mistr ve 12 dopoledne az a zacal me vydirat,.jestli okamzite neprijedu do prace na odpoledni( 40km),tak se mnou uz nebude pocitat,ze mu oslabuju jeho team(mladej ceskej 30 letech smrkac)vcera jsem si byl pro vypoved,takze ted ma ceskej smrkac oslabenej team ještě vice,ale to uz nikoho nezajima,nemam rad cesky lidi proste,je to verbez,

f

(f, 19. 3. 2017 13:17)

NOVINKY CZ-Čtrnáctihodinové směny o víkendech a 50 korun na hodinu. I tak se v ČR pracuje...............ja mam 100 kč hrubého ve fabrice jako většina ostatních-jaky je v tom rozdil mezi 50kc nahodinu cisteho nebo 100 kc hrubého :) -skoro zadny,mam maturitu,jsem obcan tyhle země,k cemu mi to je,kdyz si z platu vydelam jen na jidlo a najem?z mého platu mi nezbyde ani na to,aby si koupi u vietnamce tričko :)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »