Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vize - Lidé bez práce se nebudou zařazovat mezi nezaměstnané

(Jana, 25. 5. 2016 11:43)

...Boj politiků s nezaměstnaností, notabene v dnešních kulisách České republiky, má své pseudo-rysy. Profesor ekonomie Milan Zelený v rozhovoru v Hyde Parku Civilizace prohlásil, že nezaměstnanost může klesnout až blízko nule, protože „všichni, které budeme potřebovat, budou zaměstnaní a ostatní budou bez práce – ale ne nezaměstnaní...http://nazory.aktualne.cz/komentare/udreni-cesi-pracuji-uz-skoro-vsichni-ale-politici-bojuji-s-t/r~8e326ce00fc811e68afb002590604f2e/

Neaktivní na trhu práce "nejsou nezaměstnaní" ale chtějí pracovat

(Jana, 23. 5. 2016 14:09)

...Neaktivita
V rámci výběrového šetření jsou zjišťovány údaje i za osoby, které nepracují, aktivně práci nehledají, a nesplňují tak podmínky ILO pro nezaměstnané, ale přitom uvádějí, že by chtěly pracovat.
V 1. čtvrtletí roku 2016 činil jejich počet 141,0 tis. osob, tj. o 2,6 tis. více než ve stejném období roku 2015. ...
https://www.web4trader.cz/nejvyssi-mira-zamestnanosti-od-vzniku-samostatne-ceske-republiky/
Většina osob, které by chtěly pracovat, však nemůže ihned nastoupit do případného zaměstnání. Nejpozději do 14 dnů je totiž schopno nastoupit jen 47,3 tis. osob.

________________
1) Za nezaměstnané jsou podle definice ILO považovány osoby, které v referenčním období neměly žádné zaměstnání, neodpracovaly ani jednu hodinu za mzdu nebo odměnu a aktivně hledaly práci, do které by byly schopny nastoupit nejpozději do dvou týdnů. Tato metodika je jednotná pro všechny členské země EU a poskytuje mezinárodně srovnatelné údaje. Je třeba respektovat skutečnost, že definice nezaměstnaných podle ILO se liší od definice uchazečů o zaměstnání registrovaných na úřadech práce MPSV.

Společnost bez práce - nové vize pro budoucnost ?

(Jana, 13. 5. 2016 9:49)

......Společnost bez práce je podle mě nevyhnutelná. Kapitalismus nedokáže zajistit takový počet pracovních míst, aby nadále dosahoval plné zaměstnanosti....
... .A bude to horší a horší, protože přicházíme do éry nové automatizace práce. Ta zanedlouho zlikviduje 40 až 80 procent stávajících pracovních míst – podle toho, o jaké zemi mluvíme. Co budou tito lidé bez práce dělat? Musíme nutně vymyslet systém, v němž nebude naše přežití bezprostředně záviset na práci. Tak je tomu dnes. ...
http://a2larm.cz/2016/03/spolecnost-bez-prace-je-nevyhnutelna/

Staří do práce, mladí na Úřad práce pro dávky

(Jana, 11. 5. 2016 10:04)

To je zase po ránu novinka.
...............................................................................................................
Šedesátníci mají co nabídnout

V Česku se už dlouho vedou diskuse o zaměstnatelnosti pracovníků označovaných souhrnně jako 50+. Tito lidé často nemohou sehnat práci, mnohé firmy sázejí spíše na mladé než na zkušené starší zaměstnance. Stárnoucí společnost a odsouvání hranice důchodového věku přitom na trh práce přivádějí ještě starší skupinu lidí, kterým je více než 60 let.

Re: Staří do práce, mladí na Úřad práce pro dávky

(Jana, 11. 5. 2016 10:09)

http://www.novinky.cz/kariera/403078-sedesatnici-maji-co-nabidnout.html

Re: Re: Staří do práce, mladí na Úřad práce pro dávky

(Jana, 12. 5. 2016 10:23)

Stát nepřizná důchod každoročně asi sedmi procentům žadatelů.
Loni to bylo 7 857 lidí.
Server iDNES.cz přináší odpovědi na hlavní otázky, v nichž byste měli mít před žádáním o důchod jasno.
...„Nejčastějším důvodem zamítnutí je nesplnění potřebného počtu odpracovaných let.....
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/pravidla-pro-priznani-duchodu-def-/ekonomika.aspx?c=A160222_174538_ekonomika_neh

Vývoj nezaměstnanosti v letech 2000–2015 a nejen to http://www.datovazurnalistika.cz

(Jana, 9. 5. 2016 10:17)

Zajímavé stránky
http://www.datovazurnalistika.cz/vyvoj-nezamestnanosti-v-letech-2000-2015-dz/

Hledání práce v 50

(Jana, 28. 4. 2016 10:13)


Stojí za přečtení

http://www.silverjobs.cz/hledam-praci-je-mi-padesat

Pravda nebo ne?

(Jana, 25. 4. 2016 8:59)

Za podpory ministryně práce a sociálních věcí Marksové z ČSSD prošel hladce zákon, který snižuje sociální dávky na živobytí z dnešních 3410 Kč na 2200 Kč bez toho, že by se šetřilo, proč je ona osoba dlouhodobě nezaměstnaná...............
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=605299406290672&set=gm.934189800033597&type=3

Re: Pravda nebo ne?

(R, 26. 4. 2016 21:12)

Ještě bude jedno čtení, ne? Ale stejně to nakonec projde, takže to může platit klidně už od července. Marksová je stejná zrůda jako Drábek, říkám to už dlouho. Sice se dají najít i nějaké pozitivní návrhy, ale celkově víc lidem škodí než pomáhá.
Teď by bylo asi nejlepší, kdyby se všichni sociálně postižení zvedli a vyrazili do Německa žádat o azyl. Sice by ho nedostali, ale Němci by aspoň viděli, jaká je na východě bída a proč tady nechceme další chudáky z Afriky, kteří by se tu nakonec pod dohledem EU měli líp než místní.

Re: Re: Pravda nebo ne?

(Jana, 27. 4. 2016 11:08)

Ach jo.
Aktivně, opravdu aktivně hledám práci a NIC NIC NIC...... Nezaměstnanost se snižuje ale pro nás několik let před důchodem bez práce, bez možnosti předdůchodu nebo předčasného důchodu či invalidního d., je to velmi špatné. Ve výběrovém řízení neprojdu, požadavky splňuji ale práci nedostanu a hledají dál, nového vhodnějšího jiného.... asi mladšího.
Pokud se dávky sníží, tak opravdu asi hledat azyl v jiných státech z "ekonomických důvodů". Ono i bez toho snížení je to už na azyl nyní.

Re: Re: Re: Pravda nebo ne?

(R, 27. 4. 2016 17:55)

Jenže z ekonomických důvodů ten azyl asi nikde nedaj. To by se muselo přinejmenším předefinovat na útěk před sociálním terorem, ale ani tohle by v pokrytecké EU, která si myslí, že smrt od bomby je jiná než smrt od hladu, nepomohlo. Jinak to životní minimum zůstává, akorát si ho bude muset člověk odpracovat, jako to bylo za Nečase.

Re: Pravda nebo ne?

(Odpověď, 27. 4. 2016 19:18)

Bylo to na teletextu na ČT 22.4.2016 a ASN se opravdu byl měl proměnit na akceschopný, ne jenom být skuhrajícím spolkem nezaměstnaných a vyjít do ulic.Já jen čekám, zda se dožiji toho, že se v lidech konečně probudí sociální instinkty. To nikdo nevidí, že na migranty, kteří tu neodvedli žádné daně dává 15 000 měsíčně, na kriminálníky 12000 měsíčně a že 2200 by vyžila akorát tak kočka a že VS už Nejvyšší soud zakázal a že je to vykořisťování nezaměstnaných, jak vypadené z knih Marxe a Engelse? Že sociální demokracie je sociální jenom v názvu a je to Béčko ODS a další přisluhovači kapitalistů ? Že na těch demonstracích dostanete pendreky a vodními děly, no , ale nedělat nic bude horší, chcípnete hlady. Ustupovat zlu se nevyplácí, je pořád drzejší a silnější. Nikoho z pohlavárů nezajímá , že i 3410 Kč vyžít je nemožné a člověk je nucen shánět papír a kovy, přebírat popelnice jak krysa, aby přežil, oni mají a nezajímá je nikdo krom voleb a neřeší vůbec nezaměstnanost a to že není práce pro všechny lidi, toho jste si mohli za těch 25 let budování kapitalismu už všimnout.K některým je štědřejší, exsenátorovi A. Novákovi nechá stát 37 milionů z úplatků, zaplatí 6 milionů dolarů za daámy Humpálovou a Chrásteckou, které si své problémy zavinily svou hloupostí, za paní Neumanovou zpackaný šampionát v lyžování v Liberci a tak se dá pokračovat do nekonečna a po nikom z nich nechce peníze zpět.Je to pěkná nespravedlnost.

ČAS ukáže: Neradostná VIZE o starobních důchodech p. Štichařová

(Jana, 27. 4. 2016 17:25)

27.3.2016
Kategorie: Ekonomika
NOVÁ LEŽ O DŮCHODECH JE TU
MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ 27|03|2016

Názor který stojí za přečtení
http://pravyprostor.cz/nova-lez-o-duchodech-je-tu/

Práce v České republice - častá realita

(J., 19. 4. 2016 8:29)

Neexistující pracovní smlouvy, výplata jen občas, ochranné pomůcky z říše snů. To byl denní chleba až pětasedmdesáti procent pracujících na stavbách, kteří měli pas z tzv. třetích zemí. Po čase to ale začalo platit pro lidi ze zemí EU, dnes už i Čechy. ....
Argumentace těchto novodobých otrokářů je jasná: Když se ti to nelíbí, běž, na tvou práci čeká sto dalších,“....
Nejčastější nešvary zaměstnavatelů v Česku se podle ní dají shrnout do jakési top desítky: Absence písemné smlouvy, ani ústně vyřčená základní mzda – natož písemně. Peníze za přesčasy neexistují, nárok na placenou dovolenou je jak z říše snů. Žádné ochranné pomůcky, natož přihlížení k bezpečnosti práce, neexistuje písemná výplatní páska, výplaty jsou spíše nahodilé a většinou na ruku. Běžné je vyhrožování, že zaměstnance nahlásí na policii za nějaký smyšlený pracovní prohřešek, i neplacení pojištění.“....
http://www.novinky.cz/domaci/400763-otrocici-pracanti-se-uz-ozyvaji.html

Re: Práce v České republice - častá realita

(J., 26. 4. 2016 10:17)

...Milý pane, nehledejte práci, hledejte mzdu, co Vám zajistí důstojný život. Odpovědně prohlašuji, že nevím, kde takovou práci v padesáti letech hledat, ač jsem do podobné situace byla postavena v mých 46 letech. Naučilo mně to hledat.
Nyní si uvědomuji, našla jsem rozhovor, kde je doslova uvedeno: "Naše firmy čekají na pracovní povolení pro Vietnamce, Mongoly a Ukrajince.".Snad "naše" firmy zaměstnají i naše muže v nejlepších letech, mluvící česky, znalé prostředí, bez dalších nákladů na rekvalifikaci a integraci, bez nákladů na transport a transkontinentální náklady výběrových hledačů pracovní síly.....
Zdroj: http://zdenkawagnerova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=491698

Nevíte jak to dopadlo ?

(Jana, 24. 4. 2016 11:38)

http://www.ceskereformy.cz/do-duchodu-pujdeme-v-65-letech/
11. 01. 2016 10:27
Do důchodu půjdeme v 65 letech
Na novém návrhu odchodu do důchodu se shodli zástupci vládních stran. Podle něj budou lidé narození před rokem 1971 odcházet do důchodu v 65 letech.
Nový návrh má dle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) začít platit už příští rok. „Tak jako ostatní návrhy, počítáme s tím, že by měl platit od roku 2017,“ řekla ministryně Marksová.
V současné době není hranice nástupu do penze pevně stanovena. Každým rokem se zvyšuje u mužů o 2 měsíce a u žen o 4 měsíce. Délka penze, kterou senioři a seniorky pobírají, se postupně prodlužuje. Mezitím co v roce 2000 důchod mužů trval v průměru 16,8 roku a žen 22,7 roku, loni u mužů 19 let a u žen 27,1 roku. Doba kterou lidé stráví na penzi je průměrně 23,6 roku. Vyplývá to ze statistické ročenky důchodového pojištění, kterou vydala Česká správa sociálního zabezpečení.


Pracovní nabídka formou SMS zprávy

(Oliver, 8. 4. 2016 14:57)

Přišla mi sms zprávou pracovní nabídka od ÚP, cituji: "Ve věci auktuální nabídky zaměstnání Vás žádáme, aby jste se dostavil dne xx a xx hod. k výběrovému řízení do firmy xx. Pokud aktuálně nemáte vážné překážky při zprostředkování zaměstnání, dostavte se ve zhora uvedeném termínu do firmy."

Pro mě docela novinka, takže se jdu optat - při této formě, kdy člověk nemá vyloženě hmatatelnou doporučenku, kterou by mu firma potvrdila, se postupuje jak? Aktuálně už vím, že toho data vážnou překážku mám - příjmací zkoušku na školu, o které zprostředkovalka ví. A předem už vím, že mě firma nepřijme, neboť jsem na ÚP po vážné nemoci, která mě dohnala k přerušení studia, ke kterému se ovšem v září opět vracím - čiže pro ně jen dočasný zaměstnanec, který jim po pár měsících odejde a ještě k tomu do uplně jiného města.

Vzhledem k tomu, že mi firma nemá co "razítkovat", mohu tuto sms prakticky ignorovat a při následné schůzce, kterou mám domluvenou za cca měsíc, zprostředkovatelce říci, že jsem byl na příjmačkách a tudíž jsem se nemohl dostavit? Jde mi o to, aby pak na mě nečekalo překvapení v podobě vyřazení, popř mi po týdnu nepřišel dopis, že jsem se měl s prazdnýma rukama do 3 dnů od toho zmíněného pohovoru dostavit a sdělit svoje dojmy.

Takže vlastně:
1. ignorovat sms ano-ne?
2. dostavit se na ÚP normálně v aktuálně domluveném datu (za měsíc) a tam to zmínit/vysvětlit ano-ne?
3. dostavit se na ÚP do 3 prac.dnů po datu pracovního pohovoru a donýst orazítkovanej displej telefonu, že mě nechtějí ano-ne? (vlastně nedonýst nic, protože se tam nedostanu)

Díky:-) a vím, šlo to napsat hned jen v těch třech bodech, hah. Pardon.

Re: Pracovní nabídka formou SMS zprávy

(R, 9. 4. 2016 1:28)

Pokud jste někde v IAP nepodepsal, jak budete v takových případech postupovat, tak by to měla být jen nezávazná nabídka, kterou můžete ignorovat, respektive budete při další běžné návštěvě dotázán, jak jste dopadl, tak to vysvětlíte, žádné razítko nepotřebujete. Pokud máte hysterickou zprostředkovatelku a nechcete, aby moc vyváděla, tak do té firmy zavolejte a zeptejte se na jiný termín - to bude při tom vysvětlování vypadat líp, než že jste se na tu nabídku úplně vykašlal.

76,1 % nezaměstnaných bez nároku na podporu v prosinci 2015

(Jana, 31. 3. 2016 11:02)

.....Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v předchozím měsíci 108 287
lidí, tj. 23,9 % všech uchazečů vedených v evidenci (listopad 2015 – 21,3 %)....


https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2016/01/2016_01_11_tz_nezamestnanost_prosinec_2015.pdf


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »