Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

náhrada mzdy a nemocenská

(Jan Rasík, 17. 5. 2014 14:43)

Nevíte někdo prosím,jestli budu mít nárok na nemocenskou a náhradu mzdy?Za měsíc květen jsem odpracoval 6 dní,ale pak jsem onemocněl.Před tím jsem více jak 3 roky nepracoval.Začal jsem pracovat začátkem května.Děkuji za odpovědi.

papir pro zamestnavatele

(Karel, 10. 5. 2014 18:19)

Pokud jste byl doposud v evidenci up,tak by vam pro noveho zamestnavatele mel stacit doklad o tom,jak dlouho jste aspon v te evidenci up

Zapoctovy list nebo doba v evidenci up?

(Roman, 9. 5. 2014 15:15)

Dobry den,mel bych dotaz.V pondeli natupuji do noveho zamestnani.Od roku 2013 jsem evidovany na up.Predtim jsem pracoval mimo sve bydliste a ta firma uz pravdebodobne neexistuje.Novy zamestnavatel,ke kteremu v pondeli nastupuji od me pozaduje zapoctovy list popripade potvrzeni z up veden od-do.Bude stacit,kdyz mi up pro meho zamestnavatele vystavi doklad,ze jsem v evidenci up od roku 2013 az doposud nebo je ten zapoctovy list nutny?Ta firma,ve ktere jsem predtim pracoval uz pravdebodobne neexistuje,je z jineho mesta.Díky za odpoved.

Re: Zapoctovy list nebo doba v evidenci up?

(Ivana, 10. 5. 2014 14:22)

Dobrý den,pokud jste v evidenci UP,tak by Vám pro toho nového zaměstnavatele měl stačit vypís z UP,že jste od roku 2013 v evidenci,protože ta firma,ve které jste předtím pracoval už neexistuje.

volici top09 a ods spolu s temito stranami skodej chudym a podporujou zlodeje,to je cely

(daniel, 7. 5. 2014 17:14)

volici ods a top09 akorat ohrozuji socialni system a berou socialni jistoty cechum,jen nechapu z jakeho duvodu,doufejme,ze na ne dojde jednou rada a ta chudoba postihne je a ne slusny lidi,ktery nikomu neskodej,proc extemisticke strany nedelaj neco uzitecneho a snazi se jen lidem brat?sebrat a to je vse ale co dal,to uzu je nezajima,na nic jineho se nezmuzou,,,po nas potopa,nezodpovednost,kdyby se radeji snazili ceskmy obyvatelum situaci zlepsit a ne zhorsit,ten kdo je voli ohrozuje vsechny obcany ceske rebubliky a jediny co t ihle paraziti z ods a top09 prinasi je zlo a chudoba,,,,,,,,ods na bilbordu-jdeme proti euru-------:) na tohle se mozna nekdo chyti a uslysi na to,ale to,ze pak budou krome toho bojovani proti euru skodit chudym,krast a ohrozovat cely socilani system a delat ve spolecnosti dusno uz na ten bilbord nenapisou,pekna intrika na ktere lovi sve potencionalni volice jako vzdy,protoze kdyby napsali na ten bilbord svuj kompletni asocialni prozlodejsky program,tak by je nikdo nevolil,nevolte je lidi,jsou to zombie a paraziiti

volic ods a top09 okradaji stat akorat

(leonard, 7. 5. 2014 16:37)

vetsina lidi u nas,ktery pracujou za par korun a podporujou otrokae se snazi znicit lidem v teto zemi socialni jistoty aniz by si uvedomovali,ze ty jistoty berou sami sobe,svym detem,pribuznim,znamym,tomuhle se rika nezodpovednost ,tihle hyeny bez mozky slepe jen podporuji veskere zlodejicky aniz by si to uvedomovaly a tvarej se jako slusni obcane,opak je pravdou,jsou to bezceny bastardi,ktery jen dokazou skodit

ODS A TOP09 JSOU OPRAVDOVY PARAZITI

(DANIEL, 7. 5. 2014 16:26)

JE SMUTNY A UBOHY,ZE SI VOLICI EXTREMISTICKYCH PRAVICOVYCH ASOCIALNICH STRAN TOP09 A ODS(KTEŘÍ SE SE SVYMI PRIHLOUPLYMI PRIVRZENCI ZA KAZDOU CENU SNAZI ZNICIT SOCIALNI SYSTEM V CESKE REPUBLICE A SEBRAT OBCANUM CESKE REPUBLIKY VESKERE SOCIALNI JISTOTY) POD SLOVEM "PODNIKANI" PREDSTAUJI PARAZITOVANI NA NEZAMESTNANYCH (VPP) A PARAZITOVANI NA STÁTU(DOTACE NA VPP) A ZE SE BEZ ULTRA LEVNE PRACOVNI SILY A BEZ DOTACI A PODPORY OD STATU A EU NEDOKAZOU ANI UPRDNOUT. TYPICKY VOLIC ODS A TOP09 TO JE PARAZIT ,KTERY SKODEJ CESKMY LIDEM-PLATI MINIMALNI MZDOU,NA DANICH ODVADEJI MINIMUM (OSVC CI PRAVICOVY ZAMESTNAVATEL) A TIMHLETIM PRINASEJI NASI ZEMI JEN CHUDOBU-NIZKE DUCHODY(POKUD PRACUJICI VYDELAVA MALO,DOSTANE I MALY DUCHOD),NIZKE PLATY A SAMOZREJME NIZKOU ZIVOTNI UROVENM,KTERA SE NAKONEC PROJEVI TIM,ZE ZKRACHUJE NAKONEC I TEN PRAVICACKY ZLODEJICEK,KTERY TU VESELE OKRADAL A MYSLEL JSI,ZE TO PUJDE TAKHLE DONEKONECNA-PROTOZE JESTLI LIDI NEBUDOU MIT PENIZE,TAK TEN ZLODEJ NEPRODA NIC-DIKY PRAVICI TU MAME DNESKA NIZKOU ZIVOTNI UROVEN A CHUDOBU,PROTOZE ONI KRADOU,VYSAVAJ STAT O DOTACE,SVE SLUZBY A VYROBKY PREDRAZUJI,PLATEJ MALO,LIDI NEMAJ PLATY ANI DUCHODY A STAT NEMAM V KASE DIKY NIM TAKY NIC,PROTOZE Z TECH NIZKEJCH PLATU CO DAVAJ SVYM OTROKUM ODVADEJ MINIMUM A TO PLATI I PRO OSVC,TI NEPLATEJ VUBEC NIC,ODS A TOP09 PRINASI JEN BÍDU A JSOU NA TO HRDY,TED LAKAJ SPROSTE LIDI NA BILBORDECH NA JEDNU VETU -"JDEME PROTI EURU-CHCEME KORUNU" :)) NA TUHLE PITOMOST NALAKAJ ZASE PITOMCE A AZ BUDOU U MOCI,TAK SEBEROU LIDEM VESKERE SOCILANI JISTOTY,NEBUDOU ODVADET DANE,BUDOU ZAMESTNAVAT ZA MINIMUM A BUDE TU PROSTE JEN BIDA A HLAD,LIDI NEVERTE TEMHLE PSUM,TO JSOU PRAVY PARAZITI!!

Jeden solární panel vás připraví o podporu v nezaměstnanosti i dávky hmotné nouze.

(J., 7. 5. 2014 11:36)

http://zpravy.aktualne.cz/finance/fotovoltaicka-elektrarna-podpora-v-nezamestnanosti/r~371b3652d47011e3b566002590604f2e/

Bohužel lidé už vraceli i "neprávem" vyplacenou podporu v nezaměstnanosti. Pozor na to.

Světový žebříček otroctví

(ABC, 5. 5. 2014 18:25)

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Svetovy-zebricek-otroctvi-a-vykoristovani-Velke-a-neprijemne-prekvapeni-pro-Ceskou-republiku-317360

Do žebříčku nebyly započítány Drábkovy nucené práce!

Důvod, proč je tolik inzerátů typu "POUZE PRO OZP"!

(ABC, 30. 4. 2014 17:58)

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/firmy-fiktivne-zamestnaly-tisice-invalidu-skoda-az-600-milionu_298574.html

Re: Re: Důvod, proč je tolik inzerátů typu "POUZE PRO OZP"!

(ABC, 30. 4. 2014 19:18)

Ony ty úřady prý nemají čas kontrolovat, kam ty peníze dávají. No, hlavně, že mají čas i elán šikanovat nezaměstnané!

Re: Důvod, proč je tolik inzerátů typu "POUZE PRO OZP"!

(aktivitaEU, 1. 5. 2014 0:31)

Jsem OBZP , mám známou na zdr.poj. , v součastnosti jim jak narůstá počet tzv. podnikatelů, kteří žádají ZP o výpis o bezdlužnosti, v rámci toho, že zakládají neziskovky, které budou povzbuzovat pracovní aktivity u UOZ registr.na ÚP v rámci aktívní navrácení do práce, tak nějak...obě máme na to stejný názor...podojíme EU, využijeme UOZ, tak to vidí domorodí podnikatelé, ale neodsuzujme rychle)))stát to umožnuje, EU taky, a možná je to Váš soused)))....Je to v lidech!

Další odškodnění za porušování základních práv a svobod. Nezaměstnaní však díky ÚS ostrouhají, protože jsou podřadnou skupinou!

(ABC, 30. 4. 2014 21:19)

http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/ministerstvo-chce-odskodnit-ucitele-ktere-komuniste-pripravili-o-praci-1081760#utm_source=zive&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=boxe15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VPP

(Zdena, 29. 4. 2014 18:32)

A z jakého duvodu uřad práce nabízí nezaměstnaným VPP,když ten člověk je nezaměstnaný i při tom výkonu VPP?A když nezaměstnané firma uváže na VPP třeba na pul roku,tak ten člověk pak ani nemá duvod si hledat normalní zaměstnání a bude nezaměstnaný dál,protože bude mít dohodnutý na pul roku VPP.Ty VPP ty lidi na tom pracáku vyloženě udržují dvázaný,aby se nemohli hnout a pracovat normálně na plný uvazek.navíc při tom výkonu VPP nezaměstnaný navíc přijde o dávky a podpory,takže na tom bude ještě huře,místop,aby si tou prací přilepšil finančně,tak mu to akorát paradoxně finančne uškodí místo toho,aby ty VPP nezaměstnaému pomohli a měli nějakou motivaci vykonávat aspon ty VPP,když už by jsme se tedy bavili o nějakém udržováníé prac.návyku,nikdo nebude pracovat přeci zadarmo a tohle spousta lidí u nás nechápe.

Zažívám pocit diskriminace na pracovním trhu - Nejsem OZP

(Jana, 29. 4. 2014 12:58)

Neustále přibývá pracovních nabídek výlučně pro OZP v oblasti administrativy, dělnických profesích i jinde. Dříve jsem si myslela, že pokud má o práci člověk zájem, tak se na volné pracovní místo přihlásí. Pokud je OZP a práce je pro něho vhodná a možná, tak ho zaměstnavatel buď přijme nebo ne, tak jako se rozhoduje u zájemce bez OZP. Přece nerozhoduje jen lékařský posudek.
Nemám nic proti tomu, když zaměstnavatel uvede, že práce je vhodná i pro OZP. Nemám nic proti lidem s OZP, na pracovním trhu to mají velice těžké. Ale stále častěji slyším - bohužel, pracovní místo je volné ale jen pro OZP.

Re: Zažívám pocit diskriminace na pracovním trhu - Nejsem OZP

(Jarka, 29. 4. 2014 13:20)

Je to tak,za zaměstnání OZP dostane zaměstnavatel od státu příspěvky a dá přednost zaměstnávání OZP a zdravý člověk je bez práce a stát to hradí,přitom by nemusel.Určitě je lepší,když pracuje zdravý člověk,bere slušný plat a platí daně,než,když pobírá podporu a místo něho veme zaměstnavatel OZP a stát na něj platí dotace.

Od chudoby dělí mnoho lidí jen stokoruny

(Ivana, 29. 4. 2014 10:04)

Chudobou nebo sociálním vyloučením je v Česku podle Českého statistického úřadu ohroženo 1,5 miliónu osob, což v přepočtu činí přes 15 procent z celkové populace. Nejvíce ohroženi chudobou jsou ti, u kterých se setkává příjmová chudoba, nezaměstnanost a materiální deprivace. Tuto obtížnou situaci řeší téměř 129 tisíc osob.Navíc, upozorňuje, v oficiálních statistikách nejsou zachyceny tisíce bezdomovců, lidí žijících po azylech a ubytovnách. To zvyšuje podle studie počty chudých o dalších více než sto tisíc lidí.Chudoba nejen devastuje lidi, omezuje schopnost získat vzdělání, ale vyvolává i napětí ve společnosti. Napětí mezi bohatými a chudými totiž považuje přes 60 procent Čechů za poměrně silné. Tento názor je rozšířen mezi všemi sociálními skupinami, převažuje tedy i mezi bohatými a materiálně dobře zajištěnými lidmi.Určitou absurditou je, že do pásma chudoby se dostávají i lidé pracující za minimální mzdu, která je v současnosti nižší než hladina příjmu pro pásmo chudoby, říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Každé odložení valorizací, dlouhodobé nezvyšování mezd, odbourávání řady sociálních dávek může do pásma chudoby poslat desetitisíce lidí.To samozřejmě zpětně zvýší tlak na sociální systém, nespokojenost populace a napětí ve společnosti.

vpp by meli byt urceny za trest

(Luděk, 28. 4. 2014 14:50)

o poradek a cistotu v ulicich by se mel postarat stat nikoliv nezamestnany clovek,protoze na uklid mest by mel prispivat stat z dani,ktere obcani plati,tak at se uklid plati z toho a ne,ze statu a obcim toto budou zajistovat nezamestnani,nezijeme v otrokarskem systemu uz, obcani plati dane pro pripad,ze budou nezamestnani,takze nevidim duvod,proc by meli zdarma otrocit a nemit narok na podporu,vpp by meli byt za trest a krimosi by je meli vykonavat gratis,urcite by je nemeli vykonavat nezamestnani zdarma a ani za penize,protoze to je dalsi vydaj akorat navic a kdyz nezamestnanemu neziskovka slibi ty vpp na pul roku,tak si ten dotycny pul roku hledat praci nebude protoze bude mit "zajistteny" od mesta vpp ,bude dalsich pul rok nezamestnany,v evidenci up,stat to bude platit a dotycny neodvede zadne dane ze mzdy jako normalni clovek,ktery pracuje na plny uvazek,nebude mit zadny duchod nakonec ani,nebudou penize,lidi nebudou nakuopovat,ekonomika zkrachuje

Vláda dá 600 miliónů pro horníky a Paskov bude těžit ještě tři roky

(Karel, 28. 4. 2014 14:31)

Vláda dá 600 miliónů pro horníky a Paskov bude těžit ještě tři roky-....-Dobrá zpráva-určitě levnější,nez ty lidi propustit na uřad práce,takhle mají ty lidi na 3 roky zajištěnou práci a stát jim ty 3 roky nemusí vyplácet podpory apod,protože by učitě ne všichni z těch propuštěných našlli praci,

vpp ani donez nezamestnanost nesnizi,naopak tim ty nezamestnane udrzuje/uvazuje v evidenci up dele

(Bednář, 28. 4. 2014 14:18)

ono je spoustu cest a moznosti,jak ty vpp pro nezamestnane nastavit,ale jedina varianta je spravna,spravedliva,logicka a zakonna a to je to,ze pri tom vykonu(at uz povinnemu ci nepovinnemu) vpp by ta nezamestnana osoba nemela prijit o zadne penize,ale naopak si prilepsit,nezamestnany by pri tom vykonu vpp nemel prijit o podporu v nezamestnanosti a ten privydelek za ty vpp by mel mit k podpore nebo soc davkam nikoliv misto nich a tu odmenu by dotycnemu urcite nemel vyplacet stat(protoze by pak jednomu nezamestnanemu hradil podporu a k tomu i vpp),ale at tu odmenu za ty vpp vyplaci nezamestnanemu ze sveho ten,ktery si ho najme-mesto,neziskovka,obec,firma a ne stát.pak jedine ty vpp budou motivacni a tem nezamestnanym to pomuze,zvedne se jim zivotni uroven,podpori ekonimiku,oedvedou za ty vpp dane a i pro tu neziskovku nebo mesto to bude fajn,protoze bude mit levnou pracovni silu.to je jedina spravedliva varianta,kdyz uz by jsme byli vubec ochotni se o nejakych vpp,ktery se snizovanim nezamestnanosti(protoze to je jen nastroj na"osvezeni prac.navyku" a vyuzivani nezamestnanych v neci prospech) nemaji absolutne nic spolecnyho bavit,ty vpp nemaji funkci snizovat nezamestnanost proste a snizovat nezamestnanost(ne pocet evidovanych up,kteří se diky sikane odhlasuji) by mela byt priorita a to tu vubec nevidim,vidim jen obtezovani,zneuzivani,zaneprazdnovani,zatezování nezamestnanych nesmyslama jako jsou vpp,donez,verejna sluzba apod,ktere stoji dalsi vydaje-miliony a cas,vetsim poctem uredniku,kteri budou nasazeni na jednoho nezamestnaneho se nezamestnost urcite nesnizi ani tim,ze nezamestnanym budeme davat domaci ukoly,je to uplne zbytecny :),kdyz nezamestnany clovek dostane povinne od up vpp a ten dotycny zamestnavatel,ktery si ho najme mu slibi,ze u nej muze zustat treba 5 mesicu a vykonavat jako nezamestnany vpp,tak ten dotycny se proste tech 5mesicu vykasle na hledani prace,protoze bude mit sibeny,dohodnuty ty vpp na 5 mesicu,praci si hledat nebude a dalsich 5 mesicu bude na up v evidenci jako nezamestnany a bude zaroven pro nekoho vykonavat vpp proste,timhle se ta doba v nezamestnanosti nezamestnanemu prodlouzi samozrejme,nebude mit nakonec zadny duchod,stat prijde o dane,protoze ten clovek nebude mit radnou praci na staly uvazek a odvede o 60% mene,nez clovek s normalni mzdou,je sice hezky,ze mesta budoui domlouvat nezamestnanym vpp,ktery pro ne za par korun odvedou praci,je hezke ,ze jim zajisti a slibi vpp treba na pul roku,ale kdyz dotycna nezamestnana osoba bude mit od mestecka slibeny vpp na pul roku,tak si pul roku praci hledat nebude,protoze bude mit vpp a bude dalsiho pul roku vpp-mesta a obce proste situaci zhorsuji,udrzuji nmezamestnaneho v nezamstnanosti dele,ti ,ze nezametstnanemu daji ty vpp treba na pul roku a nezamestnaybude dalsi pul roku na up, ,ale tuhle srandu neplati oni(mesta a obce) ale stat,ktery hradi nezamestnanemu v evidenci up zdr pojisteni,podporu,soc davky a dost mozna,ze i ty vpp,to je preci na hlavu ne


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA