Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DD

(DD, 11. 5. 2017 6:16)

CHCI POPROSIT O RADU,JSEM OD DUBNA PRIHLASENEJ NA PRACAKU,ZADNY DAVKY ANI PODPORU NEBERU,V UTERY JSEM NASTOUPIL DO PRACE-JE TO DOHODA O PROVEDENI PRACE-VYDELEK 5500-ABYCH MOHL ZUSTAT HLASEN NA UP,SMLOOUVU MAM TED OD 9.5. A ZJISTIL JSEM,ZE SE TO MUSI NA PRACAU OZNAMOVAT VE STEJNY DEN!!!!!! TAKZE JA MAM TED V RUCE NECELY 3 DNY STAROU SMLOUVU O PROVEDENI PRACI NA 5500 A KDYZ TO PUJDU OZNAMIT NA PRACAK TAK ME SANKCE VYRADEJ NA 6 MESICU ZA TO,ZE JSEM TO NEDOSNESL V UTERY!!! CHCI SE PROTO ZEPTAT-NA PRACAK S TOU SMLOUVOU NA 5500 NEPUJDU,PROTOZE NECHCI RISKOVAT SANKCNI VYRAZENI,TERMIN SCHUZKY NA PRACAKU MAM AZ PRISTI MESIC,MYSLITE SI,ZE SE NIC NESTANE,KDYZ TO PRISIT MESIC NA PRACAKU NEOZNAMIM? NETUSIL JSEM,ZE SE TY SMLOUVY DO 5500 MUSI HLASIT TEN DEN A ZE POKUD TO NENAHLASITE TEN TEN,TAK VAS VYRADEJ,DOST DIVNÝ A NESERIOZNI ZE STRANY UP,ALE RISKOVAT VYRAZENI NA 6 MESICU NEHOHLAM,ZE ZAKONA SI MUZU PRIVYDELAT 5500 MESICNE A BYZ ZAROVEN HLASENY NA UP,TAK DOUFAM,ZE SE NIC NESTANE,VERIM TOMU,ZE KDYBYCH JEDNAL CESTNE A DNESKA PANI NA PRACAK TU DOHODU O PROVEDENI PRACE NA 5500 PRINESU,TAK ZE ME VYHODI A TO RISKOVAT NECHCI,TAKZE NIC OZNAMOVAT NEBUDU-PRISIT MESIC SE MAM DOSTAVIT NA PRACAK A NIC RIKAT NEBUDU,VYDELAM SI 5500 A TO JE V PORADKU

francoa

(Jára, 9. 5. 2017 21:05)

ztahanej jak pes po 8.5 hodinovy sichte,vydelal jsem si 500 :) - to ma nemec za hodku,hned jak bude moznost jdu se prihlasit na socku pro socialni davku,nebudu makat za tohle a nechat ze sebe delat otroka,at se stát stára,kdyz nedokaze zaridit,aby zamestnavatelé v cechach neokradali pracujici lid,strcte si nekam svoji desitku za mesic,jdu na sovku,chci příspěvek na zivobyii a příspěvek na bydleni to je cca 8000 korun a jsem na tom stejne ne?

d

(d, 9. 5. 2017 18:52)

muj plat,12 200 hrubého,zbytek na ruku bokem :) -pokud by byla minimalni mzda vyssi bokem nejde nic a tak to dela kazdej druhej zamestnavatel,neudelam s tim nic,pracovat musim jinak zemřu hlady,ale nebudu mit duchod a stát si veme z mého "platu" na danich jen z minimalni mzdy,k cemu je tohle dobry?snad jenom pro blaho tech zamestnavatelu,aby okradali stát a i mě,,,,,ze se nestydíte ceska vlado a legalne stanovujete minimalni mzdu na 11 000 hrubého,ze vam hanba není,mam stova na najem a zakladni jidlo a to mam maturitu,stydim se za ceskou republiku

UVKSMC

(JARDA, 8. 5. 2017 21:21)

12 200 KC HRUBEHO MINIMALNI MZDA NA MESIC=vyhled do budoucna české socialistike republiky na dalších 5 let(volebni období)

otrok dnešniho režimu

(otrok, 8. 5. 2017 11:13)

lidi prosim vas nevolte pořad ty same parlamentni strany ve volbach nebot s nich budete nestastni opravdu to chce razantni zmenu volit mimoparlamentni strany zkusit zase něco jineho poněvadž lide tehletech pařad stejnych parlamentnich stran už myslim maji plne zuby chce to už opravdu rapidni zmenu až ukaži i dalši mimoparlamentni strany jak by jim zaleželo na obyčejnych lidech a nezamestnanych pěkny svatečni den

D

(D, 6. 5. 2017 19:29)

TAKZE V UTERY DALSI NASTUP DO PRACE,LETOS UZ CVRTY POKUD,PLAT 11 000 CISTEHO JAKO VZDYCKY,MAM MATURITU,TO JE JENOM NA PREZITI,LIP SE ZILO ZE SOCIALNICH DAVEK,CESKE ALMUZNY,ZE SE NESTYDEJ CESI TAKZE ZOTROCOVAT LIDI V ROCE 2017 :)) FUJ

Re: D

(xxx, 8. 5. 2017 0:19)

Maturita a tolik chyb.

Sádlo

(Jan, 7. 5. 2017 10:08)

argument pro to,ze tu mame nejnizsi platy v cely evrope jsou "daně","státní dluh" anebo "kde na to vezmeme" či "malá produktivita práce" -je to lež samozrejme,ja bych se mozna smiril i s tim,kdyby tu ty platy byli třeba o polovinu nižší,nez v evrope :) ,ale tady nejsou platy polovicni ale tretinovy na hranici chudoby :)

FF

(FF, 7. 5. 2017 9:12)

ZNAM SPOUSTU LIDI KTERI PRACUJI ZA 25 000 HRUBEHO-TO JE TRETINA TOHO CO BY DOSTALI V JINEM STATE,JENOMZE JIM TO ALE VUBEC NEVADI,JSOU RADI,ZE MAJ O NECO VYSSI PLAT,NEZ TEN ZBYTEK,KTERY CHODI DO PRACE ZA 13 000 HRUBEHO A VUBEC NECHAPOU,ZE KDYBY TADY BYLA MINIMALNI MZDA VYSSI,ZE BY I TEN JEJICH PLAT 25 000 HRUBYHO BYL DÍKY VYSSI MINIMALNI MZDE VYSSI,TYHLE LIDI JSOU KOUPENÝ TRETINOVYM PLATEM A JSOU NA SVOU ZEM HRDÍ-UBOŽÁCI Z CESKA ANO :)))

minimalni mzda

(otrok, 5. 5. 2017 15:34)

lidi opravdu nepochopim za nic nasvětě jak je to možne že u nas je minimalni mzda 11000 kč a v nemecku a zapadě je kolem 40000 takže za stejnou praci u nas dělnik dostane 11000 a v nemecku a okolnim zapadě by za tu samou praci co by vykonal u nas tak kolem 40000 najde se tady na tomto foru někdo inteligentni ktery my to rozumne vysvětli a rozumne bude argumentovat pač si opravdu nevym cosi mam o tom myslet opravdu to neni zcela normalni jak se tak nad tim člověk zamysli pěkny den přeju

Re: minimalni mzda

(vv, 7. 5. 2017 9:03)

otroku normalni to je,ale pouze jenom v cesku,smir se s tim,ze budes pracovat za 11 000,15 000 cisteho a mozna dostanes nekde i 20(TEDA PULKU TOHO CO NA ZAPADE),ale to uz budes mi zalepenou pusu tak,ze budes na tuhle zemi hrdej a fakt,ze tu jsou nejnizsi mzdy na svete nebudes brat vazne :)))

d

(d, 26. 4. 2017 18:04)

za jednho státniho zamestnance zaplati stát stejne jako za 8 nezamestnanych lidi.........jednoho nezaměstnaného vyrizuji na socialce dve socialni pracovnice.........aby nezamestnany dostal od státu existencni minimum 2200 korun musí stát najmoui a zaplatit dve socialni urednice,ktere vyjdou na 40 000 korun,mam rad tento postkomunisticky stat,kde před kazdou zakladni skolou každý rano a odpoledne stoji 2 policejni auta + 3 kostatka vybrany uradem práce v oranzovy vestičce s napisem "prevence kriminality" nebo dnes uz "verejny poradek" -ceska společnost si tohle žádá a rada si to zaplati,ale porad nechapu proc jim vadi nezamestnany lidi-otrava ve veste s napisem prevence kriminalitiy stoji prece 4x tolik co ten nezamestnanej,kterej nikomu neskodi-cesi maj jeden mindrak a to je-to,že se nadcenujou a ze se citi ohroženi,pritom ani pes po nich nestekne,nemam cesky lidi rád,jsou to komousi vystraseny netolerantni udavacsky primitivni a zavistivny,jeste k tomu smrdej :),rikam neznam horsi narod,nez jsou cesi

Re: Re: Re: d

(pravdomluvný, 5. 5. 2017 23:23)

Souhlas. Ten se vysloveně kochá, že si může něco napsat a pak pozurážet kdekoho, kdo shledává jeho bláboly trapnými. Myslím, že tuto stránku již nebudu sledovat, protože je zahlcena psaním tohoto rádoby informátora.

Jsme německý ekonomický protektorát; Češi jsou novodobými otroky

(Tomio Okamura, 3. 5. 2017 17:32)

V České republice mají lidé neúměrně nízké mzdy, které dokonce rostou pomalu i ve srovnání se Slovenskem či Polskem. Dva miliony našich občanů je na hranici chudoby.

Češi se bohužel stali „novodobými otroky“ západních zemí a Česká republika německým ekonomickým protektorátem. Ekonomové tomu také říkají ekonomický kolonialismus. Vyberte si, oboje sedí. Po sametové revoluci v roce 1989 se stalo co – zrušili jsme naše přísné normy na potraviny a dnes jsme zavaleni méně kvalitním odpadem ze Západu. Zavřeli jsme oči při privatizaci, prodali jsme nejcennější státní firmy a strategické suroviny, které vydělávaly na důchody a na zdravotnictví, a dnes máme deficit rozpočtu a nemáme na důchody – a nadnárodní koncerny vyváží rekordní miliardy ročně z naší země. A naši dělníci stále pracují za třetinové platy než na Západě.

Někteří lidé v jedné z kdysi nejvyspělejších zemí světa, v České republice, ještě tvrdí, že nízké mzdy tu máme prý proto, že tu je nízká efektivita. Skutečnost je jiná. Ano, je tu nižší efektivita, ale jen účetně – to se dělá tak, že zisky Škodovky se tady účtují co nejlevněji a část zisku se přeleje do mateřského Volkswagenu, kde se uměle vyúčtuje za něco s údajnou maximální přidanou hodnotou. A tak dělníci ve Škodovce dotují násobný plat dělníkům v Německu, i když každý ví, že Škodovka je nejlepší a nejziskovější z celého koncernu. A čeští dělníci odvádí zcela stejně odbornou práci jako ti němečtí.


Pochopitelně zisky přelévají všechny zahraniční firmy a jsou to skutečně miliardy. Česká republika je totiž jednou ze zemí s nejhorší regulací vývozu kapitálu v Evropě. A vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL s tím nic nedělá. Kašlou na naše pracující i na naší ekonomiku. Přitom udržení kapitálu v naší republice by znamenalo například mnohem lepší přístup malých a středních podnikatelů k úvěrům, což by rozhýbalo naší ekonomiku.

A my tady stojíme a říkáme si: Máme málo přidané hodnoty, malou efektivitu, a tak si Češi ty západní platy nezaslouží. Co to je za blbost? Myslíte, že Škodovák za den udělá méně práce než Turek ve Volkswagenu nebo Španěl v Seatu? Práce je v celém koncernu standardizovaná a v podstatě stejná. Ukazuje to jediné – jediným naším nepřítelem jsme my sami sobě, přesněji řečeno naše neschopné či lépe řečeno všehoschopné vlády. Je skutečně nejvyšší čas na změnu a doufám, že ji říjnové parlamentní volby přinesou.

Nečekejme, že Němci budou hájit jiný zájem než svůj a že nevyužijí každé šance na nás vydělat. Tohle nezazlívám Němcům, ale je tragédie, když to připouští naše české vlády. To je jejich ostuda a prosím občany, aby na to pamatovali u voleb.

Nezaměstnaní by všech možných volbách měli volit Okamuru!

d

(d, 2. 5. 2017 23:27)

chcipam hlady,nemam zaplaceny najmy,cekam na praci samozrejme,ale nez ji sezenu,tak od tohodle postkomouskyho státu nedostanu ani příspěvek,doplatek na bydleni ani to existencni minimum,jelikoz by mi každý mesic neohlasene lezli domu cesky fašistky a prohledavali mi byt,jestli doma nemam něco co by se dalo prodat,aby mi tu socialni davku mohli zamitnou,timhle se zivi ceska společnost-chodi k cizim lidem domu a prohledavaji jim byt jako fasisti,tohle je to sami,cesi jsou fasiti jak pise otrok,volej okamuru,dss,polouchaj ortel nosej cesky vlajky na tričkách,pracujou u policie,u ruznych bezpečnostních agentur,ve statni sprave vesmes-vysavaj stat jsou ziveny z toho,ze otravujou ostatní a tvarej se jako svatouusci,presne tyhle cesky lidi,tyhle socialni pracovnice co rano budou sedet v teple,kopirovat složenky a chodit k lidem domu a prohledávat jim byt a 15 mit na vyplatni pasce 20 000 hrubého :) -tyhle lidi jsou spolecností uznavany a mají respekt,pro me to jsou paraziti neschopny cesky lidi nic vic,ktery by se v cizine tezko uzivili s temahle komouskejma praktikama,tenhle stat je zumba ted vyhraje volby babis a okamura,takze do pujde do kytek ještě vice pro ty nejchudsi lidi-okamuru zajima jen jak skodit uprchliku,ktery tu nejsou a nebudou a babis ten skodi taky nejchudsim,protoze to eet zaplatej za ty podnikatele bezny lidi,ktery si v krame priplati diky eet,takze to odnesou zase jenom ti nejchudsi,cesky volby jsou podvod,protoze k vysledku není nutna ucast volicu -staci aby k volbam slo jen par lidi-a to clenu tech největších stran a volby jsou platne,takze tu mame od roku 1990 porad jedny a te same strany porad dokola ted prozmenu s VV OKAMUROAMA TOP09 DSS a další novou ceskou haveti :)) pto me je to jasny-tady jsou nejnizsi platy a duchody na celym svete a když prijdete o praci neexistuje tu socialni systém nic

už se nedaji volit parlamentni strany

(otrok, 30. 4. 2017 13:53)

lidi nevolte v parlamentnich volbach pořad ty stejne parlamentni strany už myslim že jich obyčejni lide od roku 90 maji plne zuby a nezlobte se ale je to uplně jedno zda to byla pravice nebo levice tyto strany odjakživa zvysoka kašlali na obyčejne lidi a pro nezaměstnane měli vždy nejtvrdši zakony z cele evropy lidi opravdu už je nevolte chce to prostě už zmenu a volit mimoparlamentni strany prostě zkusit zase jine strany ve vladě protože to už je do nebe volajici

UP

(otrok, 30. 4. 2017 13:43)

pro honzu ano uřad prace vam to uhradi stači byt v evidenci aspon jeden den v kalendařnim měsici a je to

pravici nevolit

(Jana, 29. 4. 2017 13:11)

díky pravici vznikla povinnost plati poplatky u lekare,cssd ro zrusili a ted díky babisovo eet si pripatime u doktora za vypisy,dekujeme všichni cesky pravici,ktera vybira dane tim,ze zpoplatnuje uz davno zaplacene věci a tim,ze to všechno zaplatej a odnesou hlavne ti nejchudsi

Kolik novodobých Palachů se ještě bude muset podpálit, než tento zrůdný režim padne?

(Josef, 29. 4. 2017 10:39)

Exekutoři jsou i vrazi. Na svědomí mají 60 lidských životů. Kdy půjdou na doživotí do vězení?

Od roku 2003 do dubna 2017 se v Čechách, v souvislosti s exekucemi, demonstrativně upálilo více než šedesát lidí. Zde je výčet jednotlivých událostí…
03/2003 – 19LETÝ ZDENĚK ADAMEC SE ZAPÁLIL NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ;ZEMŘEL PO 40 MINUTÁCH. PAMFLET, KTERÝ PO SOBĚ ZANECHAL, NAZVAL AKCE POCHODEŇ 2003.
03/2003 – Duševně nemocný 21letý muž se pokusil v Poličce na Svitavsku o sebeupálení; lékaři ho zachránili.
03/2003 – V Brně nalezli uhořelou 50letou ženu; polila se benzínem a zapálila se; byla exekuovanou pacientkou psychiatrické léčebny.
03/2003 – ČESKÝ PREZIDENT VÁCLAV KLAUS PO ZPRÁVÁCH O PĚTI SEBEVRAŽDÁCH UPÁLENÍM APELOVAL V OTEVŘENÉM DOPISE NA MLADÉ LIDI.
04/2003 – 21letý vysokoškolák se upálil na parkovišti na Karlovarské třídě v Plzni; zemřel na místě; důvod – nespokojenost se stavem společnosti.
04/2003 – 42letý muž se upálil ve Velké Chyšce na Pelhřimovsku.
04/2003 – Exekuovaný pacient Psychiatrické léčebny v Jihlavě se pokusil upálit; způsobil si popáleniny na 30 % těla.
06/2003 – Upálit se snažil 45letý muž v jednom českobudějovickém zahradnictví; lékaři jej zachránili.
06/2003 – 52letý muž se zapálil v Jankovicích na Kroměřížsku; svým zraněním podlehl.
07/2003 – 21letý bezdomovec se upálil ve sklepě ve Frýdku-Místku, kde žil.
Rok 2004:
10/2004 – OD LEDNA 2004 JDE V ČESKU JIŽ O 17. POKUS O SEBEVRAŽDU UPÁLENÍM. NAPOSLEDY CHTĚL TÍMTO BOLESTNÝM ZPŮSOBEM UKONČIT SVŮJ ŽIVOT 4. ČERVENCE 2004 ŠESTATŘICETILETÝ MUŽ Z CHOTĚBOŘE, KTERÝ SE LÉČIL V HAVLÍČKOBRODSKÉ PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNĚ. O NĚKOLIK DNŮ DŘÍVE SE CHTĚL UPÁLIT PĚTAČTYŘICETILETÝ MUŽ Z KOKOR NA PŘEROVSKU. SÉRII POKUSŮ O TAKOVOUTO SEBEVRAŽDU ZAHÁJIL LONI DEVATENÁCTILETÝ ZDENĚK ADAMEC, KTERÝ SE UPÁLIL 6. BŘEZNA 2003 U PRAŽSKÉHO NÁRODNÍHO MUZEA.
Rok 2005:
07/2005 Popáleniny na 95 procentech těla utrpěl mladík, který se polil hořlavinou a zapálil u nemocnice v Písku.
Rok 2006:
02/2006 – V obci Ráb na Písecku se ve čtvrtek upálil devatenáctiletý mladík.
03/2006 62letý muž ze Žatce na Lounsku se ve sklepě jednoho z obytných domů polil hořlavinou a zapálil. Způsobeným zraněním na místě podlehl.
06/2006 – Před jednou ze vsetínských restaurací se podpálil devětatřicetiletý muž z Lidečka na Vsetínsku.
10/2006 – V obci Rohle na Šumpersku se pokusil upálit pětatřicetiletý muž. Polil se hořlavou látkou a zapálil se, utrpěl popáleniny na polovině těla.
Rok 2007:
04/2007 – Devatenáctiletý muž se pokusil upálit poblíž Kaplice na Českokrumlovsku.
07/2007 – 41letý muž se upálil před budovou Komerční banky v Uherském Hradišti a na místě zemřel.
08/2007 – 23letý muž se v centru Mariánských Lázní polil ředidlem a zapálil se; o den později zemřel.
Rok 2008:
03/2008 – 26letý řidič prostějovské záchranky se před prostějovskou radnicí polil benzínem a zapálil; vážným popáleninám o dva dny později podlehl
05/2008 Sedmadvacetiletý muž se kvůli dluhům upálil v obci Vesce u Dačic na Jindřichohradecku.Muž na následky popálenin třetího stupně zemřel.
08/2008 V rekreačním domku v Dolním Radíkově na Jindřichohradecku se upálil pětatřicetiletý muž. K činu ho zřejmě dohnala exekuce.
Rok 2009:
02/2009 – 52letý bývalý železničář se upálil v parku na Husově náměstí v Táboře; zemřel na místě.
Rok 2010:
10/2010 – 64letý muž, který se na náměstí v Choryni na Vsetínsku polil benzinem a zapálil. Utrpěl popáleniny na 90% těla, v noci zraněním podlehl.

Re: Kolik novodobých Palachů se ještě bude muset podpálit, než tento zrůdný režim padne?

(Pokračování, 29. 4. 2017 10:39)

Rok 2011:
12/2011 – 36letý muž se na náměstí v Nové Pace polil benzínem a zapálil; utrpěl těžké popáleniny na 30 procentech těla, přežil.
Rok 2012:
09/2012 – Devětapadesátiletý muž z Mostu se před pobočkou banky na Karlově náměstí v centru Roudnice nad Labem polil ředidlem a zapálil.
Rok 2013:
01/2013 – Muž, ročník 1976 se zapálil na Václavském náměstí, hořícího muže povalili do sněhu a uhasili.
09/2013 – Muž se pokusil upálit u budovy litoměřického soudu.
Rok 2014:
05/2014 – Havířov – Muž se polil hořlavinou a pokusil se upálit. V kritickém stavu skončil v nemocnici.
12/2014 – Krátce před úterní půlnocí se na Václavském náměstí v Praze zapálil šestapadesátiletý muž.
Rok 2015:
03/2015 – Na Václavském náměstí v Praze se pokusil upálit zhruba 45letý muž.
03/2015 – Dělník (55) pracující v sádrovcovém lomu nedaleko Kobeřic. Polil se benzinem a zaživa se upálil!
04/2015 – 30ti letý muž si žiletkou provedl řez na předloktí přímo na radnici Prahy 13.Jako důvod svého činu muž označoval neúnosnou výši exekuce.
05/2015 – Muž se zapálil v parku, zemřel v nemocnici.
09/2015 – Muž se zbláznil se z eXekuce.
09/2015 – KVŮLI EXEKUCÍM A NÁSLEDDNÉMU ROZPADU VZTAHU SE OBĚSIL BOJOVNÍK S EXEKUCEMI TOMÁŠ STRNAD, MŮJ KAMARAD.
10/2015 – Kvůli dluhům spáchali rodiče sedmileté holčičky sebevraždu.
10/2015 – Exekuce dohnala dlužníka k šílenství.
11/2015 – Mladá žena se utopila kvůli půjčce.
11/2015 – Invalidní důchodkyně spáchala sebevraždu kvůli eXekucím na invalidní důchod.
Rok 2016:
04/2016 – Torzo ohořelého těla objevili v lese u obce Doubravy nad Svitavou na Blanensku.
06/2016 – Mladý muž uhořel v Ostravě – Polance nad Odrou.
09/2016 – Na sídlišti nedaleko litoměřických Pokratic se pokusil upálit muž (36).
09/2016 – Muž ve středních letech se polil benzínem a zapálil v Kamenici na Jihlavsku.
Rok 2017:
02/2017 – 23. ÚNOR 2017 – JAROSLAV JANOTA, ODSOUZENY NA 12LET ZA VYSTRAZNOU STRELBU, RADEJI SPÁCHAL SEBEVRAŽDU SKOKEM ZE 7. PATRA PANELOVÉHO DOMU.
03/2017 – Zoufalý muž se dobrovolně upálil v lese.
04/2017 – Dvaadvacetiletý muž se ve Zlíně polil benzinem a zapálil.
04/2017 – Sebevražda seniora (†63) v Praze: Bál se exekuce, tak se oběsil!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »