Aktuálně

Po delším období neformálních aktivit naše hnutí zahájilo činnost 23. srpna 2010.

Příspěvky

Zhodnocení činnosti ministryně práce a sociálních věcí M. Marksové (ČSSD)

19. 10. 2017

ASN hodnotí činnost ministryně práce a sociálních věcí M. Marksové z ČSSD. Dle názoru ASN byla M. Marksová velmi špatná ministryně a ASN určitě nedoporučuje volit jí v nadcházejících parlamentních volbách, v kterých kandiduje.do poslanecké sněmovny.

Vyjádření ASN k parlamentním volbám, které se uskuteční v říjnu 2017

17. 10. 2017

ASN se vyjadřuje k parlamentním volbám, které se uskuteční 20. 10. a 21. 10. 2017.

Politická situace se v ČR za poslední čtyři roky velmi zhoršila. Během tohoto období došlo k výraznému vzestupu těchto patologických jevů: populismus, sociální fašismus, vzývání kultu dítěte a kultu porodnosti. Přibývá protiústavních zákonů a politici stále častěji přichází s návrhy zákonů, které porušují základní lidská práva.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Komunisté chtějí nezaměstnané trestat za příživnictví

22. 2. 2017

V únoru 2017  předložila KSČM do poslanecké sněmovny návrh zákona o příživnictví , ve kterém chce obnovit tresty pro ty, kteří nemají práci. Podobný zákon platil v ČR do roku 1990 a je protiústavní. Více zde:

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Evropa přijímá opatření, která mají pomoci dlouhodobě nezaměstnaným

2. 10. 2015

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

ASN ptotestuje proti znovuzavedení veřejné služby

20. 5. 2015

Ve druhé polovině května 2015 by měla poslanecká sněmovna hlasovat ve třetím čtení o novele zákona o pomoci v hmotné nouzi, která usiluje o znovuzavedení veřejné služby. ASN proti veřejné službě dlouhodobě protestuje. Svoje stanovisko k novele jsme zaslali poslancům jednotlivých poslaneckých klubů.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Sobotkova vláda usiluje o obnovení veřejné služby

21. 4. 2015

Novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi, která obnovuje výkon veřejné služby, bude v květnu 2015 projednávat parlament ve třetím čtení.  Novelu zákona předložili senátoři v létě 20414 a podepsal jí předseda senátu V. Štech.  Byla již schválená senátem a prošla prvním i druhým čtením v poslanecké sněmovně. Novela je protiústavní, neboť za 20 - 30 odpracovaných hodin měsíčně lidé neobdrží mzdu, ale jen rozdíl mezi životním a existenčním minimem.

Dopis pro ministryni práce M. Tominovou

27. 3. 2015

Tiskovou zprávu ASN k událostem v Uherském Brodě zaslal člen našeho spolku iministryni práce a sociálních věcí M. Marksové (ČSSD) s tímto dopisem:

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 1

Tisková zpráva EK k vývoji zaměstnanosti a odolnosti vůči krizi

25. 3. 2015

Zveřejňujeme tiskovou zprávu Evropské komise k vývoji zaměstnanosti a odolnosti vůči krizi za rok 2014. Ze zprávy citujeme: ˇ"Země, které poskytují vysoce kvalitní pracovní místa, účinnou sociální ochranu a také investují do lidského kapitálu, jsou odolnější vůči hospodářské krizi. To je jedno z hlavních zjištění přehledu vývoje zaměstnanosti a sociální situace v Evropě za rok 2014, který se ohlížel za dopady recese. Dále se přehled zabýval ponaučeními z recese a dospěl k závěru, že její negativní dopad na zaměstnanost a příjmy byl nižší v zemích, které mají otevřenější a méně roztříštěné trhy práce a více investují do celoživotního učení. Dávky v nezaměstnanosti jsou v těchto zemích zpravidla poskytovány velkému počtu nezaměstnaných, jsou propojeny s aktivací a reagují na hospodářský cyklus."

Jan Hnízdil - Brod už je blízko

10. 3. 2015

Zaujal nás článek Jana Hnízdila s názvem Brod už je blízko, Článek, který reaguje na tragickou událost v Uherském Brodě, si můžete přečíst zde:

Tisková zpráva ASN k tragédii v Uherském Brodě

4. 3. 2015

ASN vydává tiskovou zprávu k tragédii v Uherském Brodě, kdy 63 letý 10 let nezaměstnaný muž v poledních hodinách zastřelil osm lidí a posléze spáchal sebevraždu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9