Aktuálně

Po delším období neformálních aktivit naše hnutí zahájilo činnost 23. srpna 2010.

Příspěvky

Komunisté chtějí nezaměstnané trestat za příživnictví

22. 2. 2017

V únoru 2017  předložila KSČM do poslanecké sněmovny návrh zákona o příživnictví , ve kterém chce obnovit tresty pro ty, kteří nemají práci. Podobný zákon platil v ČR do roku 1990 a je protiústavní. Více zde:

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Evropa přijímá opatření, která mají pomoci dlouhodobě nezaměstnaným

2. 10. 2015

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

ASN ptotestuje proti znovuzavedení veřejné služby

20. 5. 2015

Ve druhé polovině května 2015 by měla poslanecká sněmovna hlasovat ve třetím čtení o novele zákona o pomoci v hmotné nouzi, která usiluje o znovuzavedení veřejné služby. ASN proti veřejné službě dlouhodobě protestuje. Svoje stanovisko k novele jsme zaslali poslancům jednotlivých poslaneckých klubů.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Sobotkova vláda usiluje o obnovení veřejné služby

21. 4. 2015

Novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi, která obnovuje výkon veřejné služby, bude v květnu 2015 projednávat parlament ve třetím čtení.  Novelu zákona předložili senátoři v létě 20414 a podepsal jí předseda senátu V. Štech.  Byla již schválená senátem a prošla prvním i druhým čtením v poslanecké sněmovně. Novela je protiústavní, neboť za 20 - 30 odpracovaných hodin měsíčně lidé neobdrží mzdu, ale jen rozdíl mezi životním a existenčním minimem.

Dopis pro ministryni práce M. Tominovou

27. 3. 2015

Tiskovou zprávu ASN k událostem v Uherském Brodě zaslal člen našeho spolku iministryni práce a sociálních věcí M. Marksové (ČSSD) s tímto dopisem:

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 1

Tisková zpráva EK k vývoji zaměstnanosti a odolnosti vůči krizi

25. 3. 2015

Zveřejňujeme tiskovou zprávu Evropské komise k vývoji zaměstnanosti a odolnosti vůči krizi za rok 2014. Ze zprávy citujeme: ˇ"Země, které poskytují vysoce kvalitní pracovní místa, účinnou sociální ochranu a také investují do lidského kapitálu, jsou odolnější vůči hospodářské krizi. To je jedno z hlavních zjištění přehledu vývoje zaměstnanosti a sociální situace v Evropě za rok 2014, který se ohlížel za dopady recese. Dále se přehled zabýval ponaučeními z recese a dospěl k závěru, že její negativní dopad na zaměstnanost a příjmy byl nižší v zemích, které mají otevřenější a méně roztříštěné trhy práce a více investují do celoživotního učení. Dávky v nezaměstnanosti jsou v těchto zemích zpravidla poskytovány velkému počtu nezaměstnaných, jsou propojeny s aktivací a reagují na hospodářský cyklus."

Jan Hnízdil - Brod už je blízko

10. 3. 2015

Zaujal nás článek Jana Hnízdila s názvem Brod už je blízko, Článek, který reaguje na tragickou událost v Uherském Brodě, si můžete přečíst zde:

Tisková zpráva ASN k tragédii v Uherském Brodě

4. 3. 2015

ASN vydává tiskovou zprávu k tragédii v Uherském Brodě, kdy 63 letý 10 let nezaměstnaný muž v poledních hodinách zastřelil osm lidí a posléze spáchal sebevraždu.

Příběh Zdeňka K.: Ztratil práci, pak se uzavřel před světem

2. 3. 2015

Zajímáme se tragédii, která se stala 24. 2. 2015 v Uherském Brodě, kdy 63 letý muž zastřelil kolem poledne 8 lidí, kteří obědvali v místrní restauaci. Muž nemohl 10 let najít práci a zřejmě to byl hlavní důvod jeho činu. Zaujal nás článek, který se tomuto tématu věnuje. Článek si můžete přečíst zde:

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 2

Asociální politika Evropská unie - místo peněz poskytuje zemědělské přebytky

12. 12. 2014

Zveřejňujeme tiskovou zprávu Evrospké unie s názvem ČR obdrží z nového fondu EU na pomoc chudým 23,3 milionu Eur.

Ze zprávy jasně vyplývá, že nejde zas až tak o pomoc chudým jako spíše o to zbavit se zemědělských přebytků. Proto se poskytuje materiální pomoc a ne pomoc finanční. Pokud by lidé dostatli peníze, mohli by si sami určit, jaké potraviny si koupí, a přebytky by se neprodaly. Pokud člověk nemá ani peníze na jídlo, z čeho si koupí léky a zaplatí lékařskou péči? To také bude EU potažmo Česká republika místo peněz rozdávat léky?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9