Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zanedbani pracovnich povinnosti ze strany soc.pracovnic v cesku

(Jakub, 28. 1. 2014 22:51)

Doplatek na bydlení slouží po splnění určitých podmínek a náležitostí k uhradě nákladu na bydlení včetně plynu.Pokud vám do doplatku na bydlení vaše sociální pracovnice ten plyn nezapočítala a tvrdí ,že k uhradě plynu je určen příspěvek na živobytí 3410kč a že si uhradu plynu máte zaplatit z něj příspěvku na živobytí,tak lže a svoji práci nedělá dobře.Zajděte za její vedoucí,s ní se vubec nebavte a doufejte,že porusovat predpisy a tvrdit,ze k uhrade plynu neslouzi doplatek na bydleni,ale prispevek na zivobyti nedostává ta sociální pracovnice od te vedouci ukolem..Potom jedině toto protipravni jednani a porusovani pracovnich predpisu a povinnost nahlásit na mpsv a doufat,že tem konkretnim socialnim pracovnicim z magistratu ,ktere si mpsv na kopirovani slozenek najima vysvětlí,ze k uhrade plynu slouzi doplatek na bydleni,ve kterem je tato polozka zahrnuta nikoliv prispevek na zivobyti.Jsem pro sankce a zavedeni odpovednosti uredniku,pak si myslim,ze uz by vam ta socialni pracovnice nerikala,ze doplatek na bydleni polozku plyn nezahrnuje a ze si plyn mate uhradit z prispevku na zivobyti,protoze by vam tech 300 korun na plyn musela ta zruda zaplatit zpetne sama ze sveho,dneska se ji ale skoro nic nemuze stat,kdyz rekne,ze se spletla:).jsem pro trestnmi a hmotnou odpovednost vsech statnich uredniku,kteří maji v rukou osudy lidi.Ta zenska tam nema co delat a okamzite bych ji dal vypoved za zanedbani prac,povinnosti a vubec se s ni nebavil.

Uhrada plynu

(Emil, 28. 1. 2014 14:30)

Dobrý den,poradí mi někdo?Pobírám doplatek na bydlení.Jednou za 3 měsíce musím uhradit plyn 300 kč,ktery mi uřednice ale do toho doplatku na bydlení nevim z jakého duvodu nezahrnuje..Podle uřednice magistrátu na uhrazení plynu nemám nárok a musim si ho zaplatit z přispěvku na živobytí,který je určen podle mě na něco jinéo než k uhrazení plynu.Mám nárok na uhrazení plynu nebo ne?Veškeré smlouvy a veškeré doklady mám v pořádku.Neporušuje ta pracovnice magistrátu zákon a neupírími nárok a právo na něco,na co ze zíkona právo a nárok mám?Emil

Re: Uhrada plynu

(Radek, 28. 1. 2014 18:40)

S tím se obraťte na nějakou poradnu, kde budete moci svůj problém podrobněji vysvětlit. Nemusí to být chyba úřednice, může to být špatný zákon, kvůli kterému se ta vaše platba nepočítá. Ono se těch povinných plateb dneska nepočítá víc, ale proč zrovna Vám nepočítají ten plyn, nevím.

Čechům hrozí nejméně z celé EU chudoba. Nejhůře na tom jsou v Bulharsku

(Ilja, 22. 1. 2014 10:59)

Na 121 milionů Evropanů žijí na hranici bídy. Nejpříznivější situace je v tomto ohledu v Česku, které předstihlo i západoevropské státy. Obecně nejvíc chudoba hrozí lidem v málo obydlených regionech.Téměř čtvrtinu lidí, kteří žijí v Evropské unii, ohrožuje chudoba nebo sociální vyloučení. Nejhorší je situace v Bulharsku, kde bída hrozí téměř polovině tamní populace.Na druhé příčce je pak Rumunsko, které následuje nový člen EU Chorvatsko. S bezmála třetinou ohrožených lidí chudobou je následuje na čtvrtém místě zadlužené Řecko. Vyplývá to z údajů, která zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Z nich se ovšem také ukázalo, že lidé v Česku jsou naopak na opačném konci žebříčku. Podle čísel Eurostatu tak je v tuzemsku bídou ohroženo 15,4 procenta lidí. Až za Českou republikou je ve srovnání Holandsko s 15,7 procenty a další západoevropské státy. A například v sousedním Německu je tato hrozba nad každým pátým. Obecně platí, že chudobou jsou nejvíc ohroženi lidé, kteří žijí ve venkovských a méně obydlených regionech.Situace se navíc v poslední době ještě zhoršuje. Podle posledních údajů Mezinárodního červeného kříže žije v Evropě zhruba 43 milionů lidí, kteří jsou odkázáni na humanitární pomoc. Dalších 120 milionů Evropanů je podle Červeného kříže navíc ohroženo chudobou. Přitom jen v Evropské unii žije zhruba 500 milionů lidí. "Evropa je konfrontována s nejhorší humanitární krizí za posledních šest desetiletí," uvedl generální sekretář Mezinárodní federace Červeného kříže Bekele Geleta. Ani slabé hospodářské oživení v některých částech Evropy nepomáhá nepříznivý vývoj zvrátit.

Re: Čechům hrozí nejméně z celé EU chudoba.

(Radek, 28. 1. 2014 18:32)

Proč sem tu propagandu o nízké chudobě v Česku dáváte?! Jedná se o příjmovou chudobu, která s tou reálnou nemá nic společného! Aby se dalo porovnávat, musela by hranice být ve všech porovnávaných státech stejná, a ne že někde to bude 40 tisíc a někde 8.

Nadávky, křik i hrozby smrtí. Lidé jsou na úřadech práce agresivnější

(Kossuth, 20. 1. 2014 18:39)

http://zpravy.idnes.cz/incidenty-na-uradu-prace-08k-/domaci.aspx?c=A131212_120353_domaci_vez

"V současné době zároveň neexistuje žádná účinná obrana proti zcela nepřípustnému jednání ze strany agresorů, kteří jsou například pod vlivem omamných látek,"

Tak nevím kdo je pod vlivem omamných látek, skutečně nevím, podle čeho usuzuje, že UoZ jsou pod vlivem, testují snad na ÚP krev a moč, jinak řečeno se jedná o ničím podložené tvrzení a naopak odpovědi na otázky mě mohou vést k domněnce, že pod vlivem je tu někdo jiný. Jo prášky na nervy jsou samozřejmé taky drogy, i když legální.

„Bezpečnost úředníků mají zvyšovat přepážková skla, propojené místnosti, nouzová tlačítka, bezpečnostní kamery, ochranné spreje a pravidelná přítomnost policistů. Úřad ale nemá dostatek financí na to, aby všechny tyto prostředky zavedl plošně.“

Něco mi to připomíná, ale úřad to není………………..chtělo by to změnit myšlení jinak se nezmění nic.

Re: Nadávky, křik i hrozby smrtí. Lidé jsou na úřadech práce agresivnější

(Anonym, 22. 1. 2014 14:24)

Já se tomu vůbec nedivím,že lidem kolabují nervy z asociálního jednání UP a MPSV, které nechají lidi chcípat hlady. Mám s tím zkušenost, podle poradny mám nárok na doplatek na bydlení , protože, když zaplatím z ČI a příspěvku na bydlení nájem ,tak mě chybí pár set do 3410 Kč a UP mě to odmítl i po odvolání, kde to bylo jasně spočítáno a to není jen můj problém.Jak ovšem uřednice poznají, že někdo je pod vlivem drog bez testů, to mě není jasné.

Re: Re: Nadávky, křik i hrozby smrtí. Lidé jsou na úřadech práce agresivnější

(Jindra, 22. 1. 2014 17:27)

Je to tak,mám podobnou zkušenost s uřednicema z magistrátu.Oni vám kolikrát řeknou,že na něco nárok nemáte,ale přitom ze zákona máte.Je to od nich sprostý,takovy lidi by tam pracovat neměli,protože nedodržují stanovené zákony.Uřednice tam je od toho,aby tomu člověku pokud má nárok vyhověla,od toho je placená od státu a ne aby mu řikala,že to nejde,za to jí stát určitě neplatí.

Re: Re: Re: Nadávky, křik i hrozby smrtí. Lidé jsou na úřadech práce agresivnější

(ABC, 26. 1. 2014 4:33)

Ano, proto je třeba si veškerou komunikaci s úřednicemi nahrávat!!! A pokud Vás uvede v omyl, který vede k omezení Vašich práv, je to od ní hrubé porušení pracovní kázně! Jedině tak na ty kur...

Re: Nadávky, křik i hrozby smrtí. Lidé jsou na úřadech práce agresivnější

(Stána, 22. 1. 2014 19:51)

Pepřové spreje na uradech proti jejich klientum nic nevyřeší,stačilo by se ke svym klientum chovat slusne,coz leckdy mnohým urednikum,ale i jejich klientum chybí.

Re: Nadávky, křik i hrozby smrtí. Lidé jsou na úřadech práce agresivnější

(fd, 24. 1. 2014 16:33)

tak uz to konecne tady vypada jako na diskuzi,zadny napadani,tak to ma byt

Skončíte-li v zaměstnání po rodičovské dovolené, přihlaste se na úřadu práce do 3 dnů

(Kossuth, 22. 1. 2014 18:44)

Zástupce veřejného ochránce práv proto upozorňuje rodiče, kteří po návratu z rodičovské dovolené skončí v zaměstnání, aby se na úřadu práce přihlásili ihned, nejpozději do tří pracovních dnů. Jinak jim hrozí, že budou dostávat jen minimální podporu.

Současně zástupce ombudsmana apeluje na úřady práce, aby uchazečům o zaměstnání vysvětlovaly důsledky, které pro ně může mít nedodržení lhůty pro přihlášení do evidence uchazečů o zaměstnání.

http://www.ochrance.cz/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2014/skoncite-li-v-zamestnani-po-rodicovske-dovolene-prihlaste-se-na-uradu-prace-do-3-dnu/

rekvalifikace je hloupost,pokud chybi prac misto,

(fd, 20. 1. 2014 23:50)

pokud urad prace chce nezamestnanemu poskytnout rekvalifikaci,kterou nezamestnanemu zdarma poskytne nejaka firma,ktera za to prostednistvim uradu prace dostane od eu slusne zaplaceno a se kteoru urad prace uzavre business,tak by to melo mit smysl,aby to nebyli zbytecne statem vynalozene penize,proto by se rekvalifikace mela delat pouze tam,kde je volne pracovni misto,kde je zaruceno,ze po skonceni rekvalifikace nezamestnany najde zamestnani,pokud tu kvalifikace ma x nezamestnanych,tak je zbytecne nekoho rekvalifikovat na to same,kdyz ti ,kteri tu samou kvalifikaci maji misto marne hledajmpokuid urady prace budou za penize eu vyrabet stale vice vice a vice rekvalifikovanych,tak ty lidi budou mit mensi a mensi sanci najit prac misto,protoze jim stat vyrobi za penize eu konkurenci a o stejny post se bude uchazet vice lidi,to je kravina,kterou muze vymyslet jen pitomec ,ktery nema koule ani mozek

Re: rekvalifikace je hloupost,pokud chybi prac misto,

(Anonym, 22. 1. 2014 14:29)

Rekvalifikace by byly k něčemu, kdyby byl nedostatek pracovníků , ale situace je naprosto opačná.Pravice tu zlikvidovala jak těžký tak lehký průmysl v likvidaci je školství, zdravotnictví a vše co fungovalo. Na jedno místo je asi 20 lidí a nuceně nezaměstnaným je rakvalifikace platná, jak mrtvému zimník, čili je jim k ničemu.

Re: Re: rekvalifikace je hloupost,pokud chybi prac misto,

(dff, 22. 1. 2014 16:30)

presne tak,rekvalifikace ma vyznam pouze pokud je volne pracovni misto,pokud volne misto neni,tak je jsou to dalsi statem vyhozene penize venovane firme,ktera tu rekvalifikaci organizuje,navic pokud neni volne misto,tak pro ty nezamestnane lidi,ktery tu kvalifiaci maji je ten nove rekvalifikovany clovek konkurence,takze se o nove misto bude prat jeste vice lidi,diky tomu,ze stat rekvalifikuje,,,,,

Mladí v Praze si nemohou stěžovat. Jejich nezaměstnanost je jedna z nejnižších v EU

(Aleš, 22. 1. 2014 10:38)

Kdo je mladý, těžko sežene práci. To je tvrdá realita na jihu Evropy. Naopak Praha patří z tohoto pohledu k nejpříznivějším regionům. Nezaměstnanost starších lidí je tu naopak v evropském srovnání nadprůměrná.Absolventi musí jít s nároky dolů, aby získali po škole práci. A ačkoli si v Česku často stěžují na málo příležitostí, v porovnání s ostatními státy Evropské unie jsou jejich šance na trhu práce velmi slušné.V Praze je dokonce nezaměstnanost lidí, kterým je méně než 24 let, jedna z nejnižších v Evropské unii. Nedosahuje ani deseti procent, a hlavní město Česka se tak řadí k Rakousku a Holandsku. Žebříček nejnižší míry nezaměstnanosti mladých lidí ovšem vede s odstupem Německo, kde v některých regionech na jihu země nedosahuje ani pěti procent.Ohromný rozdíl proti tomu představují oblasti, jako je třeba Andalusie nebo sever Řecka, kde je bez práce každý druhý mladistvý. Vyplývá to z údajů Eurostatu. Ne ve všech tabulkách ale vychází tuzemsko dobře. O co lépe se na trhu práce daří mladým, o to složitější situaci mají v Česku starší lidé nad 55 let. Jejich míra zaměstnanosti je tu pod průměrem Evropské unie. Zatímco v průměru dosahuje u této věkové skupiny míra zaměstnanosti v EU téměř 50 procent, v Česku je to zhruba o desetinu méně. Při pohledu na mapu Evropy to ale není nejhorší. Mnohem složitější situace panuje v tomto ohledu podle údajů Eurostatu v Maďarsku, na Maltě či v Polsku. Tam má práci jen zhruba třetina seniorů. Naopak na druhém konci žebříčku je Švédsko, kde mají práci víc než dvě třetiny lidí nad 55 let. Z nejvyšších příjmů se mohou těšit lidé v Londýně. Především díky bankéřům a finančníkům tam přesahuje průměrný roční příjem 61 tisíc eur (1,5 milionu korun). Na druhém místě jsou se zhruba o tři tisíce nižším příjmem Dánové, které následují lidé z Bruselu. Proti tomu nováček Evropské unie, Chorvatsko, je na opačném konci tabulky. Průměrný roční příjem tu jen mírně překračuje 12 tisíc eur.

Re: Re: .

(mzvm, 20. 1. 2014 20:52)

společnými aktivitami míním něco ve smyslu rozjetí nějaké činnosti, která by byla prospěšná pro běžné a slušné lidi - neříkám, že to zrovna musí být politická strana - to je nereálné ...

vidím, že máme na věci stejný názor a pohled ... ;)

takže pokud by ses chtěl (i někdy v budoucnu) s mým
nickem
seznámit,
tak bych podávala naloženou kyselou rybu,
protože jsme v česku ;)

(tudíž mi tu kdyžtak dej echo;
nic jiného sem k tomu nepsala)

rekvalifikace stoji penize a nezamestnanemu prac misto stejne nezajisti

(ggf, 20. 1. 2014 23:07)

k cemu za penize eu rekvalifikovat nezamestnane,kdyz na tu kvalifikaci chybi prac misto a x lidi se stejnou kvalifikaci je bez prace?v tomto pripade ma rekvalifikace negatvni a opacny efekt a dopad.urady prace by meli se zamestnavatelum uzavrit smlouvy a zajistovat tem zamestnavatelum personalni cinnost a dodavat jim zamestnance,stejne tak jako s temi zamestnavatli uzaviraji smlouvy soukrome personalni agentruy,ktere temto zamestnavatelu zajistuji zamestnance,kdyby tuto cinnost provadel stat,urad prace a ne soukroma personalni agentura,tak by ten zamestnanec nemusel odvadet ze sveho platu nic soukromy agenture a byla by tu lepsi zivotni uroven a nizsi nezamestnanost,penize z eu by se nemeli pouzivat a zneuzivat na nejake buzerace nezamestnanych typu donez,verejna sluzba,ale tyto penize od eu by se meli pouzivat na skutecne snizovani nezamestnanosti,v čr nezamestnany nemuze mit zkraceny uvazek,jinak prijde o davyk,to je chyby,pokud by takovy clovek mohl pracovat na zkrcaceny uvazek a neprisel by o davky,tak by si ten zkraceny uvazke kazdy nezamestnany k te davce urcite rad nasel,stat by mel prijem,lidi by meli lepsi zivotni urovenm,ktera by posilila ekonomiku a koupeschopnost a navic by ten nezamesntnany,ktery by oficialni pracoval na zkraceny uvazek mel velkou snaci,ze z toho zkraceneho uvazky prejne na plny uvazek,pokud by se u zamestnavatele osvedcil,v tomhle state se ale zadny nezamestnany u zadneho zamestnavatel osvedcovat na zkr prac uvazkek,ale nemuze,tudiz neprejde na plny,bude nezamestnany porad,stat prijde o penize ze zkraceneho uvazku,bude tu nizka zivotni uroven,nezamestnany bude nezamestnany porad a stat bude vyplacet davky misto aby mu prave naopak sel prijem ze zkracenych a plnych uvazku,,,,,,,,,,,,to jsou takove veci,ktere by se meli realizovat,ktere zlepsi situaci

verejna sluzba a donez byla pro nezamestnaneho prekazka k tomu,aby prestal byt nezamestnany

(fdf, 20. 1. 2014 22:38)

urady prace-stát by meli uzavrit smlouvy se zamestnavatelli,stejne tak jako s temi zamestnavateli uzaviraji smlouvy soukrome pracovni agentury,tzn zdarma tem zamestnavatelum zajistit personalni cinnost a zajistovat jim zamestnance,zamestnavatelum by zamestnance zajistoval misto soukromych pracovnich agentru urad prace a pracujici by nemuseli sve platy odevzdavat majitelovi soukrome agentrury,to jsou reformy,ktere by meli smysl a ktere by se na mpsv misto napadu zotrocovat nezamestnane verejnou sluzbou,sikanovat donezem apod, meli realizovat!clovek ,ktery vyrost v nedemokratickem nespravedlivem ceskoslovensku nemuze a neumi vymyslet demokraticky smyslplny jednoduchy plan reformu,jak neco zmenit k lepsimu a snizit nezamestnanost,clvoek ,ktery nevyrostl v demokracii a zil ve lzi,v klamu a byl stale oblbovan bude vymyslet dementni "napady" ,ktee nebudou mit smysl,budou skodit,oblbovat a se skutecnym snizovanim nezamestnanosti napady od lidi,ktery vychoval bolsevik nebudou mit nikdy nic spolecnyho,stary komousi umi jen kseftovat mezi sebou a stat jim to plati

business

(ff, 20. 1. 2014 21:49)

soukroma firma ceska posta-kamaradi jaromira drabka si s drabkem uzavreli vynosny business,ktery jim mel nekolik let platit cesky stat a eu,ale misto posilani dopisu a balicku drabek dodaval ceske poste nezamestnane osoby-kazdy den nekolik tisic kusu-jeden "kus" za 45kc,tolik platil cesky stat a eu ceske poste za jednoho cloveka,ktery se musel povinne dostavit na postu na cca 3minuty a nahlasit se postacce a da se rict i vsem zakaznikum posty,kteri se tam momentalne nachazeli a ktere to zdrzovalo taky,tenhle sprosty business-3minutova schuzka na poste 2x tydne mela "jakoze" zabranit" zamestnavani na cerno a cesky stat platil 45 kc za jednu schuzku,takovych"schuzek" na poste muselo povinne absolvovat denne tisice nezamestnanych a stat timto zpusobem velice slusne strkal penize do ceske posty misto do skutecneho snizovani nezamestnanosti a skutecneho boje proti zamestnavani na cerno,skutecne zakazniky posty ti nezamestnani zdrzovali,nic to nevyresilo,nezamestnanost je vyssi a jedinej kdo na tom vydelaal je drabek a ceska posta,ktera si urcila denni pocet nezamestnych,ktere byla schopna "odbavit" a na zaklade tohoto poctu osob,ktere mohli za den vyridit,tak aby posta nebyla plna nezamestnanych,tak na zaklade tohoto poctu tam pracovni urady posilali nezamestnane pod zaminkou dokonce kriveho podezreni,obvnineni ci obavy,ze dotycny nezamestnany pracuje na cerno,tak tam byl poslan,ale pravda ja takova,ze tam byl poslan automaticky aby ceska posta za neho shrabla od statu prostrednictvim drabka penize,slo jen o busness drabka a posty,ktera si rekla kolik tisic nezamestnanxch denne se jim tam musi hlasit a drabek ty nezamestnay obcany ty poste kazdy den dodaval jako balicky a dopisy proste a melo to byt takto nekolik let,stejne jako verejna sluizba-kseft pro firmy,pracovni sila zdarma,stejne tak jako ceska posta j si soukromke firmy rikali o nezamestnane,ktere mohli sproste vyuzivat zdarma pro sve vlastnmi ucely,


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA