Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: navrat statnich podniku

(mzvm, 8. 1. 2014 11:29)

a jak by sis to jako představoval konkrétně?

to jako že by ty podniky vyráběly něco a to něco (cokoli) by jako prodávaly nízkopříjmovým občanům, tj. za nízké ceny?

takže by jako třeba vyrobily 100 000 televizorů, a každý ten televizor by prodaly nezaměstnaným třeba za 100 Kč?
státní pekárny by pekly chléb a pečivo - a opět by výrobky prodávavaly nezaměstnaným - a třeba za ceny, které tu byly před 30-ti lety?!

a co zaměstnanci takových státních podniků?!
jaké by byly jejich platy?
takové jak před 30-ti lety?!
nebo z čeho by takové podniky vyplácely své zaměstnance?

tvoje věta: aby se znovu obnovily některé státní podniky, které by se pak soustředily hlavně na nezaměstnané a vyráběly by takové výrobky, které jdou momentálně na odbyt - se ani nedá pochopit nijak jinak ... :(

Re: Re: Re: navrat statnich podniku

(fdd, 8. 1. 2014 17:12)

autor"orlando" tim chtel asi rict to,aby se ty statni vyrobky prodavali za prijatelne ceny,aby si je mohli dovolit koupit i nezamestnani, o zadnych televizorech za100kc,pecivu za 10 haleru nebo platech podobnych tem pred 30ti lety tam nepsal,jestli dobre ctu,asi si to nepochopila mzvm....

navrat statnich podniku

(fdf, 8. 1. 2014 14:37)

souhlasim,taky jsem pro navrat statnich podniku,ovsem ne nekomu podnik ukradnout,ale vybudovat svuj vlastni-státní podnik

Úřady práce se v novém roce potýkají s náporem nezaměstnaných

(Klára, 8. 1. 2014 14:34)


Dlouhé fronty, tak vypadá situace na některých úřadech práce po celé České republice. Instituce přecházejí na staronový systém vyplácení dávek a komplikovanou situaci jim ztěžuje i nápor nezaměstnaných, kterým skončila smlouva posledním prosincem minulého roku. Mluvčí generálního ředitelství Úřadu práce ČR Kateřina Beránková uvedla, že skutečně vážné problémy zatím nenastaly.
Úředníci museli se začátkem roku přestat používat pro zpracování a výplatu dávek systém firmy Fujitsu, který byl pro část dávek zaveden v roce 2012, kdy ministerstvo vedl Jaromír Drábek (TOP 09). Úřady práce se musely plně vrátit k OKsystemu, který zajišťoval tuto agendu do roku 2011 a i v posledních dvou letech obstarával některé dávky. Kvůli přechodu na staronový systém je však potřeba převést data a nově zaškolit pracovníky, což může vést ke zpožděním výplaty dávek. "Regiony nehlásí žádné závažné potíže. Situace je podobná stavu na konci minulého týdne," uvedla mluvčí Beránková.Několik desítek lidí stálo poměrně dlouhé fronty například na Úřadu práce v Kladně. Podobné fronty se tvořily také na Úřadu práce v Mladé Boleslavi.
Někteří lidé ale odcházeli s nepořízenou, to byl případ jedné z poboček Úřadu práce v Brně. "Nefunguje systém, od lidí přijímáme podklady. Až bude systém v provozu, dávky jim zašleme," uvedla úřednice. Se žádostmi o sociální dávky byli lidé odkázáni na příští týden nebo pozdější dobu.
"Nezaplatím ošacení, nebude zaplacený nájem. Budeme mít dluhy na elektřině, na plynu. Z čeho mám živit děti? Jedině že by nám dali peníze za to, že čekáme, ale oni nám nic nedají, oni na nás kašlou," rozčilovala se jedna z klientek.

V Pardubicích ve čtvrtek a v pátek zaregistrovali asi 300 nových žadatelů o práci. Nápor, který úřad zažívá začátkem každého roku, pokračoval i dnes.
V mimořádných případech mohou lidé dostat peníze v hotovosti, potvrdila Marcela Ottová, vedoucí pobočky v České Lípě. "Pokud by se někdo dostal skutečně do problémů, jsme připraveni vypomoci hotovostí. Peníze máme připravené. Zatím jde ale jen o ojedinělé případy," řekla.
Úředníkům Úřadu práce v Ústí nad Labem se podařilo v pátek zajistit výplatu příspěvku na péči. Asi čtyři desítky lidí čekaly ráno v českobudějovickém úřadu práce.
S náporem žadatelů o práci se potýkal také úřad v Pardubicích. Ve čtvrtek a v pátek zaregistrovali asi 300 nových žadatelů a fronty se tvořily i dnes. Úřad zatím čeká, zda budou přetažena data z programu používaného v loňském roce do systému původního. Výplaty dávek zatím zpožděny nebyly.


Několik desítek lidí stálo poměrně dlouhé fronty například na Úřadu práce v Kladně. Podobné fronty se tvořily také na Úřadu práce v Mladé Boleslavi.
Někteří lidé ale odcházeli s nepořízenou, to byl případ jedné z poboček Úřadu práce v Brně. "Nefunguje systém, od lidí přijímáme podklady. Až bude systém v provozu, dávky jim zašleme," uvedla úřednice. Se žádostmi o sociální dávky byli lidé odkázáni na příští týden nebo pozdější dobu.
"Nezaplatím ošacení, nebude zaplacený nájem. Budeme mít dluhy na elektřině, na plynu. Z čeho mám živit děti? Jedině že by nám dali peníze za to, že čekáme, ale oni nám nic nedají, oni na nás kašlou," rozčilovala se jedna z klientek.

Fujky Hnujky

(Jana, 7. 1. 2014 15:19)

Dobrý den. Občas sem na tyto stránky vstoupím - nepatřím mezi stálé diskutéry. Je to zde nějaké poslední dobou divné - pro mě jako nezaměstnaého téměř k ničemu. Osočování, sprosté urážky, výhružky, nadávky, výsměch, hulvátství..........Jen si to po sobě přečtěte. Pro nově příchozího nezaměstnaného odrazující prostředí a snad i ukázka toho jací ti nezaměstnaní jsou. Fuj. Mezi nezaměstnanými je spousta slušných lidí, kteří zde hledají opravdu něco jiného, než zdejší DISKUSE odráží. To děláte ASN pěknou reklamu, škoda.
Omlovám se těm, kteří svými příspěvky do skupiny FUJ neptaří.

rozcestník NNO

(mzvm, 3. 1. 2014 12:11)

zdravím všechny slušné lidi,

kdo by chtěl, tak se může podívat na: www.kormidlo.cz

je to takový rozcestník nestátních neziskových organizací zabývajících se vším možným

(pozor, nejsou tam samozřejmě všechny NNO - najdete tam pouze ty, které se tam zaregistrovaly, nebo byly zaregistrovány)

Re: rozcestník NNO

(Renda, 3. 1. 2014 12:59)

Mnohokrát děkujeme....-nejsou to náhodou ty neziskové organizace,které v roce 2012 zotročovali ve svuj propěch nezaměstnané?Uřady práce těmto "neziskovým"organizacím dohazovali jak na běžícím pasu nezaměstnané na práci zdarma,neziskové organizace jsou zlo a když budou mít možnost,tak si rádi vezmou k sobě pod svá křídla nezaměstnaného na práci zdarma-třeba na vytíráni prachu,umývání zachoud a oken,,,,nebudte ovce a nežerte jim to,tyhle neziskovky prave vydelavaj,jen ten nazev"neziskova" organizace je trosku blaf,ve skutecnost jsou to firmy,ktera prosperuji a stat jim na to jeste prispiva:)))

Re: Re: rozcestník NNO

(mzvm, 3. 1. 2014 14:11)

osobně k neziskovým společnostem řadím i veškeré aktivity - jako např. i ASN ;)

že by opravdu všechny neziskové - míním tím opravdu neziskové společnosti/organizace - předloni zotročovaly nezaměstnané?!

co vím, tak nejvíc zotročených bylo v a. s., s. r. o. a dalších společnostech, patřících především městům a obcím

krom toho NNO = neziskový sektor "obsahuje" téměř veškeré činnosti/aktivity, které stát neorganizuje, či se jim prostě nevěnuje ...

(takže když už sis dal zase práci s příspěvkem, potažmo reakcí na můj příspěvek, tak by nebylo od věci, kdybys z těch všech společností, které se na tu stránku, či server zaregistrovaly, nebo byly zaregistrovány, vybral a vyznačil ty, které předloni opravdu zotročovaly nezaměstnané! - a to pouze v rámci korektnosti ;))

a vůbec mi nebude vadit - v rámci korektnosti - když se k třeba k tomuto mému příspěvky vyjádří i někdo odpovědný z ASN - a třeba nám tu uvede, kolik nezaměstnaných, konkrétně oni, předloni zotročili - když tedy tvrdíš, že veškeré (nebo většina) neziskovky předloni zotročovali nezaměstnané ;)

PS: bodejt bys nesouhlasils s rendou, když si to psal opět ty ...

Re: rozcestník NNO

(hgh, 3. 1. 2014 13:04)

myslis,ze nezamestnane lidi zajima cinnost nejakych neziskovych organizaci,ktere navíc zotrocovali lidi?to je drzost fakt od tebe,nezamestnani maj jine problemy a starosti narozdil od techto prosperujicich neziskovych organizaci,ktere maj vsechno zdarma,otroky zdarma,od statu dotace,od zakazniku penize za sluzby,proc nam to cpes mzvm??koho zajimaj tyhle neziskove organizace??potrebujeme snad k zivotu??prave naopak,tyhle organizace potrebuji k zivotu nas,neziskove organizace jsou zlo,souhlas s rendou

gfg

(gfgf, 6. 1. 2014 20:54)

zamestnavani za minimalni mzdu povazuji za problem,ktery bych prirovnal k lichve,hracim automatum apod, ,vysledek je stejny a tim je bidna zivotni uroven,rozhodne bych pracovat za minimalni mzdu nikomu nedoporucoval,jedine tak to zamestnavani za mm skonci,tim,ze to nebudeme podporovat,pak jedine tihle parchanti pridaj,nejlepsim reseni je samozrejme minimalni mzdu zvysit jak to slibla cssd a ja jim verim,ja ty lidi chapu,ze kolikrat nemaj jinou moznost,nez temto podvodniku,lichvarum a tem co zametnavaji za mm skocej na spek,chapu to,ale tihle lichvari a ti co zamestnavaj za minimalni mzdu by bez tech,ktery jejich slizbe vyuzivaj neesistovaly,,dokud bude o minmalni mzdu a o pujcky zajem .tak neni duvod ze strany techto prasat neco menit:) tohle chape i male dite,jenom ne cesky obcane:)

Vladimír Špidla jako ministr práce a soc. věcí je dobré řešení.

(Květa, 3. 1. 2014 16:51)

Novým ministrem práce a soc.věcí se pravděpodobně stane Vladimír Špidla z Čssd.Že by se blýskalo na lepší časy?Konec Drábku aspol aspon.Ještě,že volby nevyhrála fašistická TOP 09

Re: Vladimír Špidla jako ministr práce a soc. věcí je dobré řešení.

(Beata, 6. 1. 2014 14:25)

miniistrem bude nakonec pan Krčmal

neziskove organizace zotrocovali nezamestnane.

(fdf, 3. 1. 2014 13:28)

uz kdyz jsem byl na stredni skole,tak mi takovej vychcanej spoluzak rikal,jak si chce zalozit po skole neziskovou organizaci,protoze tam se toci nejvic penize,ja se ho ptal proc vzdyt to je "neziskovy" on odpovidal,ze to je jenom klam pro ceskou verejnost a mel pravdu!v tyhle zemi se nikdy veci nenazyvali pravym jmenem,neziskovy organizace to jsou nejvetsi tunely,nejvetsi okradacky a nejvetsi zisk,neziskove organizace byli prvni,ktery v roce 2012 sáhli po otrocich,kdyz jim je urad prace dohodil/nabidnul!neziskovky jsou ti,ktery jako prvni vzali moznost zotrocovat nezamestnane!!jen echutne,ze na strankach nezamestnanych tu nekdo(mzvm) delat temto otrokarum reklamu,co cekat od.........,neziskove organizace zamestnavali nezamestnane,ale zdarma!:)))),kazda urednice na pravcaku vam rekne,ze ty nezamestnane prave dohazovali tem neziskovkam a ty neziskovky ty nezamestane s radosti nabirali,kdyz jim nemuseli platit a nezajimalo je vubec,ze ten clovek tam je nedobrovolne,fuj tajksl ceske neziskovky,nazev se tvari jako dobrota,ale opak je pravdou lidi,nebvudte naivky,za vse se plati

změna režimu

(nick carter, 2. 1. 2014 18:58)

ano plně souhlasim s kosutem opravdu to chce změnit tento kapitalisticky bezohledny režim na nějaky jiny lidštějši režim k obyčejnym lidem myslim tim něco mezi kapitalistickym komunistickym a lidovym režimem aby obyčejni lide nestradali a měli se trocha lip než dnes možna to přijde za par let uvidime kdovi ale opravdu tento kapitalisticky režim v dnešni podobě je opravdu neudržitelny

Souhrn:

(Kossuth, 2. 1. 2014 13:41)

K politice: Levice pravice divadlo pro blbce (ovce) – příklad povolební vyjednávací tanečky tzv. koalice, kde se jedna strana snaží pouze o to, aby to celé divadlo trvalo co nejdéle (zřejmá souvislost s vydáváním majetku církvím – prakticky bez kontroly), jinak ČSSD se rozhodla bojovat proti církevním restitucím po svojem – popuštění ministerstva zemědělství jisté straně se dá považovat za zradu voličů a faktickou sebevraždu této strany.

Co chystá Sobotka za překvapení: práce za poukázky, polotovary, vzdělávací programy bez cíle, možná inovaci VS, předávání UoZ pracovním agenturám……………., ano bude se snižovat nezaměstnanost, ale pouze papírově, ne fakticky.

K otázce vůdce a naděje: Ano chybí tady někdo, kdo by dokázal lidi spojit, sjednotit a dát jim nějakou naději do budoucna (jak jsem již psal, nikoho takového v ČR prostě nevidím), na druhou stranu jsou tu jisté skupiny, ale chybí ten vůdce, co by je dokázal spojit. Ani já nevím, zda bych mohl být vůdce, na druhou stranu jsou tu jisté předpoklady (krev není voda) a až přijde, ten správný čas, tak to vědět budu, každý skutečně být vůdce nemůže (vůdce musí splňovat určité předpoklady), na druhou stranu vůdce se nemůže zvolit, ale musí být zvolen a to hlasem lidu, jenom tak bude mít přirozenou/potřebnou autoritu/pozici na to něco skutečně změnit. Poslední skutečný takový vůdce co mě napadá je až mistr Jan (Hus).

K otázce budoucnosti: Podle mě je stávající systém neudržitelný (již nejsem jediný kdo si to myslí, tak jako před deseti lety) a musí dříve či později nastat změna. Obecně jsou tři možnosti:

Aktualizace: Když se v počítačovém systému objeví chyba, tak se oprava této chyby řeší aktualizací pomocí níž se tato chyba opraví (to nevylučuje to, že sama aktualizace povede k další chybě). Když to přeložím i tento kapitalistický systém má své chyby, které je třeba opravit, do parlamentu by se musely dostat takové strany, které jsou pro změnu a musely by mít většinu na to, aby tuto změnu dokázaly prosadit. Tato možnost je bez krve a násilí. Jedná se o změnu v rámci systému, při zachování stávajícího systému.

Hard reset: Někdy je nutné systém kompletně resetovat, aby nedošlo k totálnímu a nevratnému zničení. Restartem se rozumí nastavení hodnot do základního stavu. Opět by zde muselo být uskupení silné tak, aby tyto změny dokázalo prosadit. Jedná se o změnu nadřazenou systému, při zachování stávajícího systému.

Formát: Když už je systém poškozen tak, že již nelze aplikovat aktualizace ani reset, tak je nutné zformátovat celý disk a nainstalovat systém nový lépe řečeno jiný. Když to přeložím, pokud nepomůže změna stran, politiků, zákonů………………….., tak už zbývá pouze revoluce, tím myslí skutečná revoluce, ne sametová (žádná skutečná revoluce nejde dělat sametově). Jedná se o změnu nadřazenou systému a vede ke zrušení stávajícího systému a nahrazení systémem jiným, je otázkou jakým.

Skutečně nejsem žádný prognostik, na druhou stranu, ještě nikdy jsem se ve svých analýzách nespletl (což mě někdy děsí), podobná matematika co platí pro informační technologie, platí i pro politický systém i pro jednotlivé osoby…………., vždy se jedná o soubor informaci a jde jen o to tyto informace správně přečíst a poskládat. Podle mě nás čeká dříve nebo později ta třetí možnost (za 15-20 let), ale momentálně to není aktuální (hodně lidem tento systém vyhovuje, hodně lidí má strach z neznáma, hodně lidí je líná cokoliv udělat a hodně lidí nevyužívá ani stávající možnosti). A pokud vím, tak jednoho prognostika máme prezidentem, přijde mi proto zvláštní, že toto nevidí nebo nechce vidět, každopádně zatím v jeho jednání nevidím moc velký smysl ani směr, ale třeba překvapí. Problém vidím i v rozdělení společnosti (černý proti bílím, modrý proti červeným, zaměstnaní proti nezaměstnaným), všichni proti všem, češi proti čechům (nic nového).


Paní Richterová

(ABC, 11. 4. 2013 23:28)

Jsou nějaké možnosti, aby ASN kontaktoval Mezinárodní organizaci práce (ILO) pro prověření nekalých protiprávním praktik (veřejná služba) ze strany MPSV? Myslím, že spravedlnosti se jinak nedosáhne nežli s mezinárodní pomocí. Díky za info.

Někteří soudci z ústavního soudu

(Nojob, 28. 11. 2012 12:33)

Nesouhlasili, aby se zrušila VS. Bylo jich asi 4. Prý je v pořádku, že žák maže ve třídě tabuli a taky neprotestuje, že pracuje zadarmo. Nebo, že matka pošle syna, aby nějaké stařence došel na nákup. U toho je prý také v pořádku, že za to nedostane žádnou odměnu. Jenže to je srovnávání hrušek s jabkami. Takový žák, který maže tabuli a ten co zajde někomu pro nákup jsou úplně v jiné situaci, než nezaměstnaní na VS. Tito dva lidé nejsou ve hmotné nouzi živí je např rodiče. To bysme pak mohli do toho zahrnovat i úklid svého pokoje. Ten také děláme bez nároku na odměnu. A navíc udělat se musí. Každý přece musí doma uklidit, nebo udělat něco na zahradě. A bez nároku na odměnu. Jenže to se týká domácích a nikoliv veřejných věcí. Je prostě logické, že když synovi matka řekne umyj nádobá, tak za to žádné prachy nedostane. A je jasné, že tu práci udělá, když bydlí ve společné domácnosti. Přece se doma nebude doslova flákat. Nevím proč jsou tito 4 ústavní soudci tak hloupí.

Úmluva Mezinárodní organizace práce o nucené nebo povinné práci

(ABC, 5. 3. 2012 3:17)

http://www.helcom.cz/view.php?cisloclanku=2004011901
------------------------------------------------------------------
Čl. 9

Není-li nic jiného stanoveno v článku 10 této úmluvy, každý úřad příslušný k ukládání nucené nebo povinné práce se před rozhodnutím, že se lze uchýlit k této formě práce, přesvědčí o tom,
a) že práce nebo služba, jež má být vykonána, je v důležitém přímém zájmu obce povolené k jejímu vykonání;
b) že práce nebo služba je v současné době nebo bezprostředně nutná;
c) že nabídkou mezd a pracovních podmínek, nikoli méně příznivých, nežli jsou ty, které platí v příslušné oblasti pro podobnou práci nebo službu, nebylo možno opatřit dobrovolné pracovní síly pro vykonání takové práce nebo služby;
d) že se zřetelem na dosažitelné pracovní síly a jejich pracovní způsobilost práce nebo služba neuloží nynějšímu obyvatelstvu břemeno příliš těžké.

Čl. 10

1. Nucená nebo povinná práce, která se požaduje jako daň, i nucená nebo povinná práce, kterou náčelníci vykonávající správní působnost ukládají pro práce ve veřejnému zájmu, bude postupně odstraněna.

2. Prozatím však tam, kde se nucená nebo povinná práce požaduje jako daň a v případech, kdy nucenou nebo povinnou práci pro práce ve veřejnému zájmu ukládají náčelníci vykonávající správní funkce, příslušný úřad se předem ujistí,
a) že práce nebo služba, jež má být vykonána, je v důležitém přímém zájmu obce povolané k jejímu vykonání;
b) že práce nebo služba je v současné době nebo bezprostředně nutná;
c) se zřetelem na dosažitelné pracovní síly a jejich pracovní způsobilost práce nebo služba neuloží nynějšímu obyvatelstvu břemeno příliš těžké;
d) že práce nebo služba nebude mít za následek vzdálení pracovníků z jejich obvyklého bydliště;
e) že vykonávání práce nebo služby bude řízeno v souladu s požadavky náboženství, společenského života a zemědělství.

Čl. 25

Nezákonné vymáhání nucené nebo povinné práce bude podléhat trestu jako trestný čin a každý členský stát ratifikující tuto úmluvu bude povinen přesvědčit se, že tresty uložené zákonem jsou skutečně účinné a že jsou důsledně ukládány.

Dobrý den

(UNEMPLOYED , 25. 1. 2012 15:48)

zde poskytla mluvčí ombudsmana návod, jak se eventuelně vyhnout vyhození z úp a přitom si udělat čas , když by zle na člověka doléhal systém DONEZ nebo NUCENÝCH PRACÍ :
******************************************************
V případě, že uchazeč plánuje delší soukromou cestu, doporučuje ochránce požádat o ukončení evidence na úřadu práce a po návratu opět požádat o zařazení do evidence. Pokud by šlo o přetržku kratší než jeden měsíc, bude plátcem zdravotního pojištění za uchazeče po tuto dobu stát," uvedla Hrazdílková.
*****************************************************
Takže , kdyby třeba hrozily nucené práce , či donez na poště , má se člověk při infoschůzce , kde mu jsou NABÍDNUTY (veřejná služba) , místo toho odpovědět , že se chce odhlásit (a třeba se vymluvit, že by nestíhal si shánět práci , to nelze nijak vyvrátit) a pak ihned jít do vzp pojišťovny nahlásit změnu stavu a pak např. odcestovat či věnovat se svým záležitostem a po uplynutí doby , alespoň o jeden den kratší , než je kalendářní měsíc , se opět dostavit na úp , do recepce a znovu se zaevidovat a pokud budou klást dotěrné otázky ,tak říci , že zázrak se nekonal(=zaměstnání není k mání) a pak jít zase na vzp pojišťovnu nahlásit změnu stavu (pobyt v evidenci úp) a jen tak se zeptat , jak je to s pojistným a oni budou musit potupně skonstatovat , že jelikožn ebyla překročena doba jednoho kalendářního měsíce mimo obyt na úp (to se nazývá PŘETRŽKA) , že je tedy plátcem pojistného nadále i po dobu nepřítomnosti kratší , než

Takže příklad , 13.3.2012 je infoschůzka, budou nabídnuty nucené práce, trpělivě se toto vyslechne a vydá prohlášení :
dnes se odhlašuji z evidence a jít hned na vzp změnu oznámit.
A nejpozději jít 12.4.2012 opět na úp (musí být pochopitelně též úřední den pondělí-čtvrtek) a což lze , je to pondělí a tam se přihlásit a na vzp oznámit opět změnu .

zde je link :
http://socialni-podpora.moneymag.cz/1005-stiznost-lide-bez-prace-nemaji-penize-na-tzv-povinne-dochazky-nezamestnanych

Re: zakládáním portálu pro nezaměstané

(Vilém Gutfreund, 29. 9. 2010 18:46)

Děkuji za radu, Michale, nejlepší zřejmě bude se vůbec o nic nestarat a doufat, že zlikvidují někoho jiného, zatímco já budu mít štěstí a najdu si práci, která mi vynese na holé živobytí.

Naštěstí si mohu dovolit daleko víc, a hodlám klidně i riskovat, že moje činnost někoho pobouří a nezadá mi překlady, tak choulostiví zaměstnavatelé ať si hledají zaměstnance jinde. Nepřeji si ani, aby si někdo po nemoci musel nakvap hledat bídně placenou práci v obchoďáku kvůli asociální politice zaměstnanosti. V naší zemi navíc jsou nezávisle na desítkách případů, které údajně znáte, stovky a tisíce lidí, kteří nic nenašli a místo pomoci se jim dostalo chytrých řečí, že málo chtějí, jako by snad k získání zaměstnání nemusely být dvě strany.

A to právě hodláme změnit.« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA