Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Firmy nechtějí zaměstnávat trestané lidi

(Jirka, 7. 5. 2015 10:08)

Záznam v trestním rejstříku znamená u mnoha firem konec šancí na získání zaměstnání, ve skoro polovině z nich přitom výpis vyžadují u všech pozic bez rozdílu. Ukázal to průzkum společnosti LMC, do něhož se zapojilo 241 podniků všech velikostí z celé republiky.
Jen pětina firem trestané lidi cíleně zaměstnává, další pětina trestní minulost svých zaměstnanců neeviduje. Nejde však jen o bezúhonnost, personalisté mají u bývalých vězňů obavy z nedostatečných pracovních návyků, zatížení exekuce a také z nedostatečné praxe. Více na http://novinky.cz/articleDetails?aId=368903&sId=&mId=

Maxová (ANO): Mateřské školy - kolonka o zaměstnání zmizela!

(Jirka, 7. 5. 2015 10:03)

V poslední době jsem obdržela mnoho dotazů od rodičů, proč se z přihlášek do mateřských škol ze dne na den vytratila kolonka „zaměstnání“. Před rokem tam byla, teď už ne. Poptala jsem se na radnicích a dostala tuto odpověď: „Prý je to diskriminační!“ Radnice se přitom odvolávají na doporučení ombudsmana z roku 2012.

Náš stát má jako jeden ze zásadních strategických materiálů v rámci péče o rodinu zpracovanou a přijatou takzvanou Národní koncepci podpory rodin s dětmi. Podle této koncepce by měl podporovat rodiče, aby si udrželi zaměstnání. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Maxova-ANO-Materske-skoly-kolonka-o-zamestnani-zmizela-373708

vs skodi

(DAN, 24. 4. 2015 15:18)

pozor,nekolik jedincu z top09 a ods se znovu snazi nezamestnanym nezakonne vnutit verejnou sluzbu ackoliv byla ustavnim soudem zakazana,je videt,ze pro tyto bestie zakony čr niv neznamenaji a ignoruji je,ustavu a lidska prava samozrejme taky,tyto 3 veci pro ne neznamenaji nic,protoze to jsou fasisticke nedemokraticke strany,verim,ze se strana top09 a ods uz nikdy nedostala k moci aby mohla skodit,nova vlada cssd se snazi nezamestnanost snizovat,ale ods a top09 by nezamestnanost umele zvysovali,protoze by tou verejnou sluzbou samozrejme svysili pocet pracovnich sil a tim by smaozrejme ubylo pracovcnich mist a zadna nova praovni mista by se nevytvarela,protoze by pracovni sil/ v podobe nezamestnanych otroku) bylo dost,cr potrebuje nova pracovni mista nikoliv dalsi lacinou pracovni silu,stat potrebuje normalni zamestnance za ktere jejich zamestnavatel bude platit,stat nepotrebuje,aby zamestnavaterle vyuzivali nezamestnanych evidovanych na urade prace!!! zamestnance evidovany na urade prace neni zamesntnace ale nezamestnana osoba,stat potrebuje nezamesntnae z pracaku dostat a ne si je tam tou verejnou sluzbou urdzovat a pestovat si je tam at do smrti!! ods a top09 jen situace zhorsuji,nikomu nepomahaji,ale naopak,ods a top09 lide v nasi zemi nepotrebuji protoze neprinasi nic dobreho,ale naopak veci zhorsuji,jsou to stary komanci prevlecenny za demokraty,ale pravda je takova,za to jsou cesky pitomci,ktery o svete nic nevedi-stop burankum z top 09 a ods,uz jich bylo dost a udelali tu jen bordel ted by mela sanci dostat dalsich 10 let cssd,to je jedina demokraticka strana v cr,cesi nejsou demokraticky zalozeny a vychovany a proto tu takove strany nejsou v mode,lidi jsou pitomy a vli sami sobe zlo autahovani opasku ve forme top09 a ods,pritom si tim jenom uskodi a nic si za to nekoupi preci!!! :)

něco nevého

(55+, 19. 4. 2015 11:34)

Jelikož jsem veden na ÚP, nic od nich neberu, platí mi zdrav. poj. vzhledem k dotacím vymysleli nový program KA 08, kde jsme školeni o práci ÚP, finanční gramotnosti, také jak si shánět práci, obnáší to 12 konzultací, které jsou skupinové a několik z nich je individuálních - s pracovnicí ÚP, schůzka minimálně 1 x za 14 dní, takže mám do léta zábavu - termíny a čas se dozvídáme při poslední schůzce. Údajně můžeme dostat i umístěnku. Přitom na životopisy nikdo nikdy neodpověděl, sami znáte jak podniky reagují když se tam jdete ucházet o pracovní místo.Takže nové hlídaní dne a času abychom neopomněli přijít na ÚP, jinak budeme vyřazeni - další DONEZ ? Jeden už mám za sebou. Už jste toto někdo absolvoval?

Re: něco nevého

(dan, 20. 4. 2015 11:55)

aspon mate zabavu,kterou plati evropsak unie-budete chodit kazdy tyden na pracak,kde vas v 50 letech budou ucit mlady urednice,jak si shanet praci,budete tam chodit 3 mesice,jako nejakej trestanec a nakonec dostanete od nich papir,ktery vam bude k nicemu a tu praci mit stejne nebudete,je to hnus,ale urcite je to daleko mene agresivni nez vyhaneni nezamestnanch do ulic s kostetem v ruce,videli jste vcera v tv u moravce fialu z ods,jak je ostre zamereny proti zvysovani duchodu,platu,minimalni mzdy a jak si vymysli,ze cssd zvysila socialni davky??lidi nevolte nikdy ods,to je horsi nez komunisti!

a pak si hledejte praci :( obcas mi neco takoveho prijde, tohle je zvlast vypecene

(Martin, 12. 4. 2015 11:39)

Vážený pane,

děkujeme za Váš zájem pracovat v naší společnosti. Potvrzujeme tímto
přijetí Vašich materiálů.

Před zařazením do výběrového řízení si Vás dovolujeme požádat o zodpovězení níže uvedených otázek a zaslání odpovědí na tento e-mail.

Proč máte zájem o tuto pozici?
S jakými lidmi nechcete pracovat?
Dáváte přednost práci v týmu nebo samostatné práci?
Jaké by byly Vaše první kroky po přijetí do tohoto zaměstnání?
Co je pro Vás u zaměstnavatele důležité?
Co Vám dodá nejvíce energie k práci?
Co Vám v práci nejvíce vadí?
Jaké jsou Vaše silné stránky?
Jaké jsou Vaše slabé stránky?
Přišlo nám více než 100 žádostí o tuto pozici. Proč bychom měli přijmout
právě Vás?

Děkujeme za Váš čas a spolupráci.


Mam sto chuti jim odepsat, ze lituji, ale musel jsem je vyradit z meho vyberoveho rizeni na mozneho zamestnavatele, jelikoz u takovych komediantu bych pracovat nechtel.

Re: a pak si hledejte praci :( obcas mi neco takoveho prijde, tohle je zvlast vypecene

(Geronimo, 17. 4. 2015 19:42)

No nevím, mně na těch dotazech nepřišlo nic až tak nelogickýho. Firma potvrdila přijetí životopisu, což je něco, čím se mnohdy firmy neobtěžují, a chtějí zjistit něco víc (např. jak formulujete své názory, jestli dokážete své myšlenky sepsat, aniž byste udělal v jedné větě x hrubek atp.). Záleželo by na typu práce, u kancelářských prací mi toto přijde jako naprosto standartní pohovor (pravda není veden ústně, ale písemně), u dělnických profesí by mi asi na místě personalistů zajímalo něco jinýho...

Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jirka, 3. 4. 2015 9:58)

Při kontrole sběren zjistil sokolovský živnostenský úřad, že si někteří nezaměstnaní nelegálně přivydělávají sběrem šrotu. Jeden z nich si za měsíc přišel až na třicet tisíc korun. Nyní všem hrozí, že od státu dostanou menší podporu, či o ni dokonce přijdou.Tyto příjmy budou zohledněny při rozhodování o případné výplatě dávek těmto lidem,“ uvedla Dagmar Mašková, vedoucí kanceláře sokolovského starosty. http://vary.idnes.cz/sberny-v-karlovarskem-kraji-kontrola-dw8-/vary-zpravy.aspx?c=A150330_2151421_vary-zpravy_ba

Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jana, 7. 4. 2015 10:17)

Na takové "přivýdělky" přišli dost pozdě. Praxe trvá již roky v celé ČR a bylo ticho po pěšině. Nyní, když se peníze na ruku nevyplácí a sběr kovového odpadu silně klesá budou situaci řešit. Pochybuju že zpětně.

Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(DAN, 7. 4. 2015 11:41)

CLANEK O SBERU KOVU? JENOM CESKA ZAVIST MUSM SE SMAT TAKOVYM PRISPEVKUM OD ZAVISTIVEHO JIRKY :),...........CO TUNELOVANI MILIONU,ZAMESTNAVANI NA CERNO,KRACENI DANI,,,,,,,,,,,,,TOHLE JE PODSTATNE NEZ NEJAKEJ S BERAC KOVU,KTERE SE TAHA S KARKOU PRES CELY MESTO ABY DOSTAL 200 KORUN,JAKMILE SE NEKDO SNAZI V TYHLE ZEMI,KDE NENI PRACE ASPON SI PRIVYDELAT NERCO NAVIC TREBA SBEREM KOVU,TAK HNEDKA SE NAJDOU LIDI JAKO JE JIRKA,KTEREJ BY TO CHTEL "RESIT" A PENALIZOVAT-JENOM UBOHA ZASRANA ZAVIST,VESKERE CLANKY OD JIRKY JSOU STUPIDNI,UZ JENOM ,ZE PISES,ZE JE SPATNY,ZE USTAVNI SOUD ZAKAZAL VEREJNOU SLUBU,KTERA BYLA ODJAKZIVO URCENA KRIMOSUM JIRKO UKAZUJES JENOM JAKY JSI TELE

Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jirka, 7. 4. 2015 17:05)

Omyl, sám jsem bez práce. Ja jen přispívám člankami různých serverů, jaký zrudy v politice jsou a co chystají dobrého nebo za zvěrstva vůči ať nezaměstnanným lidem. Žadná ZÁVIST, ale jen info pro lidi bez práce, jsou v obraze. Ze vším jinak souhlasím, až na váš úsudek ke mě, to jste vedle. Navíc nejsem jediný Jirka, který tu příspívá.

Re: Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(d, 8. 4. 2015 23:31)

ale asi vam zrejme vadi,ze ustavni soud zakazal verejnou sluzbu pro nezamestnane a snazite se navodit dojem,jako kdyby tim nezamestnani o neco priisli-ano prisli o neco-o sikanu a praci zadáčo a to je samozrejme fajn ne jirko? no a s tim sberem kovu,pochybuji ,ze si ti,kteri se tahaj s karkama vydevaj desetiticise,kdyz jsou cely spinavy-stat by si urcite tehle lidi vsimat nemel,ale spise by si mel vsimat danovych uniku ne?

Re: Re: Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jirka , 9. 4. 2015 9:24)

Sám jsem zažil to ponížení a šikanu na VPP a už nikdy!!! Dávám sem to, aby si nezaměstnaní udělali samý úsudek jaké nepravdy se o nezaměstnaných píše. Už to doufám chápete!

Re: Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(d, 9. 4. 2015 13:28)

vvidite,tak budte rad,ze to ustani soud tem zrudam z top09 zakazal ,aby mohli zotrovat nezamestnane na verejne sluzbe -je preci fajn ne,ze vas nejaky zamestnance z mestskeho uradu,se kterym vy ani urad prace nema nic spolecneho nemuze zotrocovat ne??to prave super,ze lidi na mestskych urasdec ztratili moznost zotrocovat nezamestnane,kteží nemaji s mestskym uradem nic spolecnyho

Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(d, 9. 4. 2015 13:31)

jana----Na takové "přivýdělky" přišli dost pozdě. Praxe trvá již roky v celé ČR a bylo ticho po pěšině. --------------coze?? vy veritte tehle novinarske kachne,ze si tahaci s karkou "privydelavaji" 10 000 mesicne???? je mi vas lito,jste uplne mimo realitu a pravdu a prave takovym lidem jako jste vy bych nedal nikdy do ruky moc!!!

Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jana, 9. 4. 2015 15:52)

d,
"Nosič", "Taškař" a "Kolista" na tom byl hůř než "Kárkař". "Kárkař" za měsíc klidně navozil za více jak 10 000 Kč měsíčně.
Sběrem získané peníze jim nezávidím. Přivydělávali si legálně, stát činnost dovoloval a příjmy nekontroloval.
Pokud suroviny kradli a pak prodali, to je něco jiného.

Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Eva, 9. 4. 2015 22:39)

Nezaměstnaní si přivydělali sběrem šrotu desetitisíce a Kalousek s Babišem se navzájem obviňují, že nakradli miliardy. Ti nezaměstnaní budou jistě potrestáni a budou muset vše vrátit. Ale ti naši političtí oligarchové nic. Tady vidíme v jaké jsme situaci my dole. Pro nás už nic nezbude, jenom zlost a bída. Nás se nezastane nikdo, vždyť ta nezaměstnanost není tak veliká. Jsou dva, jeden sežral celé kuře, ale oba se v průměru dobře najedli. Tak to je a jiné to v našem státě v dohledné době nebude.

Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Anonym, 17. 4. 2015 18:23)

Já jsem sběrač papíru i občas kovů a mohl by mě autor článku poradit, jak si vydělat tolik peněz, já mám z toho jen pár stovek měsíčně a to když mám štěstí na víc papíru. Kovy už nesbírám , z těch nebylo ani těch pár stovek, jen desetikoruny.

Veřejná služba se má vrátit v září: Aktivní lidé dostanou vyšší dávky

(Jirka , 15. 4. 2015 22:30)

Sněmovní sociální výbor dnes podpořil senátní novelu opomociv hmotné nouzi. Podle ní by bylli zvýhodněni ti uchazeči ozaměstnání, kteří by byli ochotni odpracovat aspoň 20 hodin veřejné služby měsíčně.Návrh má úpravu veřejné služby vrátit v podstatě do stavu před sociální reformou bývalé vlády Petra Nečase (ODS), do níž zasáhl Ústavní soud.Sociální výbor chce ze zákona na návrh Markéty Adamové (TOP 09 a Starostové) vyjmout dobrovolnickou službu jako jeden z nástrojů ke zvýšení dávek."Dobrovolnická služba, už z titulu svého názvu, by podle mě měla být opravdu dobrovolná, a osoba, která ji vykonává, by neměla být motivována odměnou," řekla ČTK Adamová.Ve výboru uspěl taky pozměňovací návrh Zdeňka Soukupa (ANO), podle něhož by úřady měly brát při přidělování veřejné služby ohled navzdělánía praxi klientů.Senátní návrh předpokládá, že lidé, kteří pobírají příspěvek na živobytí déle než půl roku a nevykonávají veřejnou službu nebo krátkodobé zaměstnání, by nadále dostávali jen částku na úrovni existenčního minima. V případě, že lidé v hmotné nouzi aktivní budou, částka se jim bude zvyšovat. Měli by navíc dostávat 40 procent rozdílu mezi životním a existenčním minimem.Mohlaby dosáhnout částky životního minima, případně i vyšší sumy. http://m.domaci.eurozpravy.cz/duchody/118192-verejna-sluzba-se-ma-vratit-aktivni-lide-dostanou-vyssi-davky/

Re: Veřejná služba se má vrátit v září: Aktivní lidé dostanou vyšší dávky

(Jana, 16. 4. 2015 9:39)

Nevím jak aktivně zviditelnit, že nezaměstnaní nechtějí VEŘEJNOU SLUŽBU ale placenou práci. V dnešní době jsme bez práce pouze žebráci. Ti, co práci mají, námi jen opovrhují. VEŘEJNÁ SLUŽBA jen zvyšuje nezaměstnanost. Těžce nesu to opovrhování "ještě zaměstnanými" moji osobou při hledání práce. To - "Vy nemůžete sehnat práci, to se divím s vašimi zkušenostmi". Ale nezaměstnají mě.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA