Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

urady prace maji uredniku prebyxtek,reditelka tvrdi ale pravy opak

(fdf, 20. 7. 2014 19:40)

reditelka uradu prace tvrdi,ze nezamestnaní potrebuji vice uredniku-ja se ptam k cemu?nezamestnani potrebuji pracovni mista nikoliv vice uredniku-uz ted jsou klienti uradu prace obtezovany a ne jednoho klienta jsou 3 urednici..........uredniku je proste moc a stat by urcite na tyhle veci nemel nabirat dalsi,jak se reditelka uradu praxce domniva

Re: urady prace maji uredniku prebyxtek,reditelka tvrdi ale pravy opak

(Josef, 20. 7. 2014 20:07)

Hlavně je naprosto šílené tvrzení té paní, že 60% dávek v hmotné nouzi se vyplácí neoprávněně. Taková osoba nemá vůbec na ÚP pracovat, natož být jeho ředitelkou. To je skandální, tak nekompetentně se nevyjadřoval ani ministr za TOP09, Drábek! Tato nekompetentní osoba byla dosazena paní Marksovou z ČSSD, že by další náhoda, nebo toto odporné tažení proti nezaměstnaným ze strany ČSSD pořád ještě ČSSD-jásačům nestačí?

dovolena

(jarka, 19. 7. 2014 13:37)

prechazim k novemu zamestnavateli,nekde jsem cetla,ze si muzu nevybranou dovolenou z minuleho zamestnani prevest k novemu zamestnavateli-co je to za pitomost?to mi jako ma novy zamestnavatel proplacet dovolenou za meho predesleho zamestnavatele?

Sociální dávky pod drobnohledem, Marksová dostane 600 nových lidí

(Jirka, 16. 7. 2014 10:42)

http://ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/280257-socialni-davky-pod-drobnohledem-marksova-dostane-600-novych-lidi/

Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(Josef, 14. 7. 2014 9:39)

Služby pro domácnost fungují úspěšně třeba v Belgii. Právě se řeší, zda jsou vhodné i pro Česko. Mohou přinést tisíce pracovních míst a omezit trh s prací v šedé zóně ekonomiky.

V Česku vzniká plán, jak pomoci dlouhodobě nezaměstnaným a zároveň omezit trh s prací v šedé zóně ekonomiky. Inspiraci čerpá především v Belgii, kde takzvané služby pro domácnost fungují už od roku 2004.

„Do systému služeb pro domácnost se tam zapojilo už 150 tisíc lidí, což představuje 56 tisíc plných úvazků. V Česku můžeme bez problémů během několika let takto vytvořit tisíce až desítky tisíc pracovních míst,“ říká Vít Jásek, výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů, která se snaží projekt do Česka přitáhnout.

Unie nyní pracuje na tom, aby ministerstvo práce a sociálních věcí zadalo studii proveditelnosti, která by zanalyzovala, zda mají služby pro domácnosti potenciál pomoci českému pracovnímu trhu. „Potřebnost vypracování této studie za přímé účasti Úřadu práce ČR, a pro jeho potřeby, v současné době ministerstvo posuzuje,“ říká Petr Sulek, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí.

Ministerstvo si už v loňském roce nechalo zpracovat první část studie, která mapovala zahraniční praxi. S Úřadem práce a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí na něm spolupracovala právě i Unie zaměstnavatelských svazů. Studie podle Sulka ukázala, že v mnoha evropských státech jsou služby pro domácnost vnímány pozitivně a dokáží podpořit vznik nových pracovních míst.

Toto vše má být placeno stravenkami firmy Sodexho pass, o jejichž hodnotě se ještě vedou diskuze. Nezaměstnaný tedy místo mzdy dostane stravenku. Nebude to ani napadnutelné u soudu, protože zde bude "přiměřená" odměna. V Sodexho passu taky pracuje zmíněný navrhovatel novodobé drábkoviny a veřejné služby č. 2 Bc. Vít Jásek. Že by o tom místní ČSSD-jásači nic nevěděli? Vsadím se s jakýmkoliv ČSSD-jásečem tady v diskuzi a není jich málo, co zamořují svými nesmyslnými příspěvky zde vzduch, že dopady "reforem" Marksové budou pro nezaměstnané ještě horší, než-li ty Drábkovi. Nezaměstnaní si ještě jistě vzpomenou na ministra práce a soc. věcí za ČSSD Škromacha, který jim způsobil mnoho zlého.

Re: Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(ABC, 14. 7. 2014 12:33)

Za práci nelze platit stravenkou.

Re: Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(Kossuth, 14. 7. 2014 18:24)

Skvělá práce od ČSSD, má to ale několik podstatných, pro někoho možná nepodstatných vad, za prvé stravenku určitě nelze považovat za spravedlivou odměnu za práci, a za druhé taková idea určitě není slučitelná s českým právním řádem, a pokud se bude jednat o práci vymáhanou pod pohrůžkou, tak se může jednat i o nucenou práci, necenné práce jsou veškeré práce a služby vykonávané za nulovou nebo NEODPOVÍDAJÍCÍ odměnu, které jsou vymáhány pod pohrůžkou jakéhokoliv trestu, a trestem může být i ztráta práv a výhod, jedinou možností by bylo, že by se jednalo o práce vykonávané zcela dobrovolně, ale ani potom by nemohla být odměnou stravenka, ledaže by se jednalo o dobrovolníky bez stravenky. Od ČSSD je to skutečně skvělá práce jak opět uměle snížit nezaměstnanost, podle hesla, kdo bere stravenky již není nezaměstnaný, ale bohužel ani zaměstnaný. Jo a ten jásač ČSSD je skrytý příslušník DSSS a je pouze jeden, ale vystupuje pod různými nicky, čím větší aktivita tím větší odměna od domovské organizace.

Re: Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(xxl, 15. 7. 2014 16:04)

problem je,ze se cechacek nekde docte nebo doslechne,ze nezamestnani tamhle nekde v belgii chodi pracovat do domacnosti a pak to chce aplikovat i u nas,ale celoplosne a hlavne to chce tem nezamestnanym vnucovat a ja si docela dobre dokazu predstavit,ze ty sluzby pro domacnost v ty belgii fungujou perfektne,protoze v belgii je nejvyssi zivotni uroven v cely evope a maji tam platy 80 000 mesicne minimalne a ty rodiny si ty sluzby od tech nezamestnanych mohou dovolit a je mi jasny,ze ti nezamestnani za to slusne dostavaj zaplacena,vim taky na 100% ,ze to tam pro ty nezamestnany neni povinny a urcite to tam nefunguje celoplosne pro vsechny nezamestnany a je to samozrejme nenasilnou formou,,,,,,,,,u nas tohle neni mozny,tady tolik bohatych rodin,ktery si budou moc dovolit sluzebný neni,nemuze to tady fungovat a nikdo si nebude brat domu cizi lidi,jeste k tomu nezamestnany neprizpusobivy z pracaku m,aby mu "uklidili" byt :)),.tady to nejakej hlupak docetl,ze to v belgi funguje ty sluzby pro domacnosti,ale tam je jina spolecnost,jina zivotni uroven,neecistujou tam prakticky zlodeji,nekrade se tam,lidi to tam nemaj zapotrebi krast,maj tam cistotu velky platy a tyto sluzby si muzou dovolit,,,,,,navic nezamestnany clovek se tam ma kolikrat lepe nez kdejaky reditel nebo vedouci u nas,podpory tam maj vysoky,ti nezamestnani tam maj ai taky jinou uroven a urcite nekradou,,,,,,,,u nas to chce hlupacek zavest nasilne,celoplosne a hlavne tem nezamestnanym za to chce platit drobnejma jeste k tomu stravenkami :))) tohle nema smysl vubec zavadet u nas,,oni chtej jen vycucnout dalsi penize,,,,,,misto kopirovani a napodobovasni belgie by si kazda zeme mela prizpusobit podle svyho,,,,,,uz vidim,jak si bohata rodina najme chudaka z pracaka na "uklid",,,,,nedokazu si to predstavit v realu proste

nizka minimalni mzda bere lidem motivaci a chut pracovat,protoze si za to nic nekoupi:))

(fdf, 13. 7. 2014 16:11)

nizka minimalni mzda zvysuje nezamestnanost-nemotivuje mlade lidi pracovat,protoze si uvedomuji,ze na socialnich davkach na tom budou podobne-reseni samozrejme neni snizit socialni davky(protoze jsou na hranici preziti),ale reseni je zvysit minimalni mzdu,aby lidi meli chut pracovat a byli na tom lepe,nez ti,kteří nepracuji,to je fér

Dotaz

(ABC, 9. 7. 2014 23:47)

Moc by mě zajímalo, co Vám psycholog řekl na nezákonné vymáhání nucené práce panem Drábkem.

Re: Dotaz

(Kossuth, 10. 7. 2014 7:04)

Tak sice obecně uznal, že tento systém drtí obyčejného člověka neuvěřitelným způsobem, nadrbou stranu se, ale jednalo pouze o konstatování, bez snahy skutečně něco změnit, jedná se o zastánce názoru, že je lepší nějaké práce než žádná. Potom je otázkou co se ještě dá nazvat pojmem práce, mezi prací a zaměstnáním je přeci rozdíl. Jde o zastánce i takových postupů jako jsou popsané v článku níže – (Dlouhodobě nezaměstnaní na Ústecku můžou pracovat pro Lesy ČR, místa nabízí i církev), a o to právě jde nezaměstnaní jsou ve skutečnosti nedobrovolně, pod pohrůžkou nahnaní do lesů a na veřejnosti se to potom prezentuje jako pomoc………….., to že na tom chtějí parazitovat i církve mě nepřekvapuje, to jsem předpokládal. Jinak jsme se shodly že moje názory a postoje mohou představoval riziko v osobním i pracovním životě, je ale otázkou pro koho, prostě říkám, co si myslím a nic na tom nebudu měnit, i když vím, že někteří jedinci to nesou špatně, většinou se jedná o zastánce tohoto systému.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/dlouhodobe-nezamestnani-na-ustecku-muzou-pracovat-pro-lesy-cr-mista-nabizi-i-cirkev--1367694

Pak je otázka zda nezaměstnání můžou pracovat (dobrovolně), nebo musí pracovat (z donucení).

Re: Re: Dotaz

(fdd, 10. 7. 2014 10:04)

zajimalo by me ,jakym zpusobem ty LESY ČR a CIRKEV budou ty nezamestnane odmenovat a proc chtej hledat potencionalni "zamestnance" v radach nezamestnanych na uradu prace .........tohle uz smrdi nejakym tunelem,diskriminaci,lacinoou pracovni silou,protoze kdyby se jednalo o slusna pracovni mista za normalni mzdu,tak si myslim,ze by tem LESUM čr urad prace nemusel verbovat lidi a ty lidi by tam sli dobrovolne,,,,,,,,,

Re: Re: Dotaz

(fdd, 12. 7. 2014 20:05)

nazor nejakeho psychologa-zamestnance uradu prace neni podstatny a nehraje zadnou roli vubec v nicem preci,on tam neni od toho,abyvam sdeloval sve pocity a nazory na drabka a vy na tu schuzku s nim pozval up taky kvuli nicemu jinymu :) navic,kdyby mel kazdemu klientovi up,ktery mu kazdych 10 minut zaklepe na dvere rikat co si mysli o drabkovi,tak by ho asi klepla pepka nebo by dostal padaka,navic problem neni v tech klentech,ale v tom,ze tu nejsou pracovni mista a to ten chlapek urcite vic stejne jako vy,on dela jen svou praci a ze si ho urad prace najal neresi,,,,,,,,,,,

Re: Dotaz

(MAJONÉZA, 10. 7. 2014 12:00)

Moc by mě zajímalo, co Vám psycholog řekl na nezákonné vymáhání nucené práce panem Drábkem.................PROC VAS TOLIK ZAJIMA NAZOR NEJAKYHO ZAMESTNANCE URADU PRACE?RESIT NA VASI OSOBNI SCHUZCE NA URADU PRACE DRABKA ASI NEMA VYZNAM,KVULI TOMU VAM TU SCHUZKU S PSYCHOLOGEM URAD PRACE NEVNUTIL :).JSTE TAM OD TOHO ,ABY JSTE SE ZPOVIDAL PSYCHOLOGOVI A NE RESIL DRABKA,TO NENI VASE VEC,ANI VEC TOHO PSYCHOLOGA.NA TO JSOU TU JINI :)

Re: Re: Re: Dotaz

(Jana, 10. 7. 2014 16:54)

A jejda.
Nejprve to byla schůzka s psychologem a nyní už postoupili na UP a dělají se schůzky s psychiatrem???? No to je snad už moc. Tak oni asi chtějí z nezaměstnaných dělat nemocné lidi a snad je postupně třeba zbavovat i svéprávnosti a v rámci "pracovní terapie" je posílat na nějakou neplacenou otročinu do vybraných firem.

Re: Re: Re: Re: Dotaz

(:/ NGHUEN ELTON JOHN, 10. 7. 2014 23:27)

presne tak to bude jejich vysledek-zotrocovat nezamestnane(nikoliv z nich udelat zamestnane lidi,ktery nejsou v evidenci up),sikanovat klienty ponizovat je,dokonce uz to zaslo tak daleko,ze uz si najmuly na ty nezamestnane lidi-sve klienty psychology,psychiatry,ochranku,poridili si na ty klienty peprove spreje, a za mliardy danovych poplatniku pro ne vymysli ruzne zvrhlosti jako donez1,2,3,4, vpp,verejnou sluzbu,job cluby apod, ,ale jedna vec a to ta uplne nejzakladnejsi zustane stejna a to je to ze ten clovek,vlastne diky temhle pitomostem vlastne zustane v evidenci uradu prace jako nezamestnana osoba dál a mozna na tom uradu prace v te evidence diky temhle nesmyslum,ktery ty nezamestnaní lidi-klienty up casove a kolikrat i financne svazuou a zatezujou zustanou dele,protoze tem nezamestnanym da mestsky urad nebo nejaka neziskovka pekne smlouvu na vpp treba na pul roku a ten klient up zustane uvazany diky te smlouve na pul roku v evidenci up dalsiho pul roku,...tyhle saskarn pro tyhle svabi samozrejme bude platit stat,eu,nezamestnany clovek bude dal v evidenci up nekdo si na tom namasti pekne kapsu a nezamestnanost se proste nikdy nesnizi naopak bude vyssi ,nezamesntnanych je hodne a nekdo si na nich chce postavit peknou zivnost-takovou super levnou prac silu s tim,ze to cely zacaluje stat popripade eu a ten clovek bude v evidenci up diky temhle zivnostnikum cely zivot :)

fdfd

(fdd, 13. 7. 2014 10:23)

nizkou minimalni mzdou 8500 si stát(respektive jedinci z ods a top09) kope vlastni hrob a obcanum samozrejme take,protoze diky nizke minimalni mzde bude mit dotyčný velice nizky duchod,vlastne si na nej nevydela ani,takze mu ho bud zaplati nebo doplati stat.Clovek,ktery pracuje za minimalni mzdu tou mzdou nepokryje ani zakladni zivotni potreby,takze pobira od statu k te vyplate(da-li se tomu tak rict) socialni davky, tito zamestnavatele jsou pro ty sve zamestnance a stát akorát pritezi a o odvodu dani ani nemluvum,clovek ,ktery pracuje za minimalni mzdu nema penize na utraceni,tudiz nepodpori trh ekonomiku a stat vybere na nadnich a dph mene,,,,,,,,,,nizka minimalni mzda je o nicem,pro stat a toho dotycneho nevyhoda,naopak zatez,dotycny ma spatnou zivotni uroven a lehce spadne do dluhove pasti,jediny pr okoho je to vyhodne je ten zamestnavatel,ktery si mne ruce diky tomum,ze mu kamosi z ods a top09 zaridili ,aby v ceske republice byla minimalni mzda jen 8500...zvysenim minimalni mzdy by si stat sam sobe zvysil prijem a zamestnavatele by urcite nepropousteli,ten kdo si neumi vydelat na mzdy svych zamestnancum, tak at nepodnika,protoze ty jeho tzamestnance potom tahne stát

ceske urady prace terorozuji nezamestnane

(fdd, 10. 7. 2014 9:58)

ceske urady prace sikanjuji sve klienty a to je fakt,na tohle by se mel nekdo z eu podivat,jakym zpusobem se cerpaji prostredky na nezamestnanost z eu cerpaji,na co jsou pouzivany a jak se urad prace ke klientum chova,jak je moízne,ze na jednoho klienta jsopu tri urednici?je tohle legalni?a co ochrana osobnich udaju,kdyz vas misto jednoho urednika resi na urade prace hned urednici ctyri?ty lidi se tam museji chodit na vlastni naklady hlasit kazdy tyden,jen se nahlasit jako v praci nic vic a to uz je sikana,protoze to postrada smysl,ty lidi se tam hlasi jenom,ale od uradu prace zadnou praci nedostanou,jde o to,jen ty lidi ponizit,aby je to hlaseni kazdy tyden prestalo bavit nebo na to zapomeli a urad prace ma hned duvod ty lidi vyradit a tim padem zlikdvidovat na pul roku,,,,,,takovy clovek spadne okamzite do dluhove pasti,tohle je protizakonny,

PASKVIL

(NYGHUEN, 10. 7. 2014 23:29)

presne tak to bude jejich vysledek-zotrocovat nezamestnane(nikoliv z nich udelat zamestnane lidi,ktery nejsou v evidenci up),sikanovat klienty ponizovat je,dokonce uz to zaslo tak daleko,ze uz si najmuly na ty nezamestnane lidi-sve klienty psychology,psychiatry,ochranku,poridili si na ty klienty peprove spreje, a za mliardy danovych poplatniku pro ne vymysli ruzne zvrhlosti jako donez1,2,3,4, vpp,verejnou sluzbu,job cluby apod, ,ale jedna vec a to ta uplne nejzakladnejsi zustane stejna a to je to ze ten clovek,vlastne diky temhle pitomostem vlastne zustane v evidenci uradu prace jako nezamestnana osoba dál a mozna na tom uradu prace v te evidence diky temhle nesmyslum,ktery ty nezamestnaní lidi-klienty up casove a kolikrat i financne svazuou a zatezujou zustanou dele,protoze tem nezamestnanym da mestsky urad nebo nejaka neziskovka pekne smlouvu na vpp treba na pul roku a ten klient up zustane uvazany diky te smlouve na pul roku v evidenci up dalsiho pul roku,...tyhle saskarn pro tyhle svabi samozrejme bude platit stat,eu,nezamestnany clovek bude dal v evidenci up nekdo si na tom namasti pekne kapsu a nezamestnanost se proste nikdy nesnizi naopak bude vyssi ,nezamesntnanych je hodne a nekdo si na nich chce postavit peknou zivnost-takovou super levnou prac silu s tim,ze to cely zacaluje stat popripade eu a ten clovek bude v evidenci up diky temhle zivnostnikum cely zivot ..proste puvoni smysl uradu prace se zcela vytratil a nekdo z ods a top09 si z toho udelal zivnost a paskvil

Mladí proti starším, starší proti mladším ---Jiný pohled na diskriminaci v práci

(Jana, 10. 7. 2014 17:29)

Problém není jen ve výkonu práce samé a dotacích. Dnešní většinou mladí "mageři kde čeho" prostě nechtějí na pracovišti spolupracovníky ve věku jejich rodičů a prarodičů. Jde už o narůstající generační problém živený medii.
Neúcta ke starším lidem, děti nevyrůstají často s vlastními rodiči, rodiče svými častými změnami životních partnerů způsobují peklo v duších dětí. A prarodiče? Mnohdy jsou považovány za přítěž rodiny a společnosti.
"Starší manageři" --ano nerozumí si s mladými a pak raději zaměstnávají PRDUCHY (pracující důchodce ) a dávají výpovědi těm mladším a za PRDUCHY je vymění.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »