Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Dotaz

(Dana, 10. 7. 2014 17:26)

Jak tak čtu tyto příspěvky, nestačím se divit.Co to má ÚP s těma psychologama, že by se dělal nějaký" dobře placený průzkum" jak dlouhodobá nezaměstnanost ovlivňuje lidi, jestli všichni nejsou labilní jedinci či jinak diagnostikovaní. 78DUA

urady prace sikanuji sve klienty tudiz neplni svou funkci,to je na sancke od eu

(dw, 10. 7. 2014 11:54)

novy trend-urady prace vynakladaji miliony z eu za psychology a uredniky a z nezamestnanych delaji neprizpusobive,studují je,vyzaduji od nich jejich soukrome osobni udaje ze zivota,tohle je za hranici slusnosti a normalnosti,je to jako za komousu,kde chodite k nemu sdelovat co jste vcera delal,s kym jste tam byl a proc,proste normalni sikana,ktera nema se snizovanim nezamestnanosti a smyslem uradu prace nic spolecnyho,tohle je presne donez 2,tri urednici vcetne doktrora na jednoho klienta uradu prace-nezamestnaneho cloveka,ktery podava sve osobni soukrome info nejakym cizim lidem,jpripadal jsem si tam,jako kdybych neco provedl,jako ve vezeni enbo v blazinci,kdy se o vas "staraji" cizi lide,tohle preci nema smysl,aby nezamestnani museli chodit povinne nucene se doslova hlasit a zpovidat se kazdy tyden nejakym osobam,kde to jsme??

Stanovisko k BD (bilanční diagnostika)

(Kossuth, 9. 7. 2014 15:28)

1. Jediným důvodem, který mě vedl zúčastnit se šaškárny s honosným názvem bilanční diagnostika, bylo zjistit jak to funguje pod povrchem, takže jsem musel zahrát takové malé divadlo a to z mnoha důvodů, které rozeberu.

2. Je třeba mít stále na paměti, že ke všem informacím, které na BD uvede bude mít přístup jak ÚP (zaměstnanci ÚP), tak osoby s ručením omezeným (zaměstnanci společnosti pořádající BD), proto je třeba mít celou situaci stále pod kontrolou, ty informace se totiž můžou klidně obrátit proti vám.

3. A teď k těm informacím, psycholog se z vás bude snažit páčit různé osobní informace, u kterých si, ale nejsem vůbec jistý, jakou mají spojitost se zákonem o zaměstnanosti např. rodinné poměry, finanční situace (půjčky, exekuce atd.).

4. Je třeba mít stále na paměti, že proti vám stojí psycholog to se rovná zdatný manipulátor, který ale kope pod špatnou vlajkou.

5. Jak mi může jakkoliv pomoci člověk, jehož hlavní a možná jedinou motivací jsou finance.

6. Je zřejmá snaha vpravit uchazečům o zaměstnání do hlav falešné informace např. potřeba dodržovat pravidla (tj. i špatná), úcta k autoritám – já se prám k jakým autoritám, v ČR jich asi moc není, autorita nerovná se celebrita………..

7. Není jasné jaké osoby budou mít k osobním údajům uchazečů o zaměstnání přístup a jak s nimi bude nakládáno.

8. Obecně k psychologům, vzhledem ke svým zkušenostem a vzdělání, by měly jako první vidět, že chyba není v lidech, ale v systému. Otázka tedy má znít proč to nevidí, nebo snad nechtějí vidět, ano nechtějí vidět a proč, protože jim to vyhovuje a proč, protože v současném systému roste jejich klientela geometrickou řadou.

9. Uznávám, že i mezi psychology existují vyjímky, moc jich ale nebude, převážná většina psychologů totiž raději hájí falešnou realitu.

10. Takže když to shrnu, tak pokud bych měl možnost se BD vyhnout, tak to udělám, pokud nemám na výběr a nezbývá jiná možnost než se zúčastnit, tak si dávat pozor na jazyk. Docela by mě zajímalo jaké jsou vazby mezi ÚP a organizující společností, že by snad organizovaná skupina. Takže za mě nasadit trojitou masku a jdeme na to.

Ještě chci napsat, že mám právo na soukromí a rodinný život a taky na svědomí (důvod proč jsem napsal tohle stanovisko).

PS: V tomto příspěvku se raději nezmiňuji o zbraních, tak doufám, že to ASN nesmaže.

Re: Stanovisko k BD (bilanční diagnostika)

(EVA, 9. 7. 2014 23:29)

JO JE TO UBOHOST CO SE DEJE NA URADECH PRACE A JAK SE CHOVAJ K NEZAMESTNANYM,UREDNIKU JE TAM VICE NEZ JE POTREBA,NEDELAJ ABSOLUTNE NIC SMYSLPLNYHO,ABSOLVOVAL JSEM DONEZ 2 A V JEDNE MISTNOSTI SEDI 3 UREDNICI,KTEŘÍ KOUKAJI DO POCITACE A NIC NEDELAJ,PREDTIM TAKY,V JEDNY MISTNOSTI 2 UREDNICI A KLIENT JEDEN,OTRAVOVUJI VAS NEKOLIKRAT TYDNE,RIKAJ VAM ZAKLADNI VECI,JAK SI HLEDAT ZAMESTNANI,ALE TOHLE NENI POTREBA ABSOLUTNE VUBEC,PROTOZE TO ZNA KAZDY MALY DŠCKO,URADY PRACE OTRAVUJI AKORAT NEZAMESTNANY A TO JE CELY-PRACI VAM NENAJDOU,,,,,,,,,TAKOVA JE REALITA POSLEDNICH DNU,SPOUSTA UREDNIKU NA URADU PRACE,KTERY NEDELAJ NIC A TEM LIDEM JENOM ŠKODI,,,,,,,,,,

fakta o tom,ze lide nad 50 let maji stejnou sanci najit praci jako ostatni a nejsou diskriminovany

(ffd, 6. 7. 2014 14:06)

to je nesmysl,prave ,ze lidi na 50 let a absolventi jsou dneska ve vyhode pred ostatnimi,protoze pro zamestnavatele je vyhodnejsi zamestnat absolventa nebo cloveka nad 50 let ,protoze na ne dostane dotace-kdyz veme misto cloveka nad 50 tricatnika,tak nedostane nic a to si dneska kazdej zamestnavatel moc dobre rozmysli,takze absolventni a lidi nad 50 let jsou naopak ve vyhode nebo na tom stejne jako ostatni a ne huře,jak se spousta neznalcu domniva,,,,,,tyto dotace na absolventy a lidi nad 50 let jsou novinkou a spousta lidi o tom nevi,tak se jdete zeptat na praci ted a mate vetsi sanci nez predtim(pokud jsi absolvent nebo clovek,ktere mu je vice jak 50 let),,,,,,,,pozdrav z karibiku vsem ,problem najit praci nemaji jen lidi nad 50 let,ale vsichni a jestli si nekdo mysli,ze lidi nad 50 let jsou diskriminiovany a maji mensi sanci najit praci je blbost,to muzu napsat i tricatnik,ze je diskriminovany lidma nad 50 let,protoze na ne stat poskytuje zamestnavateli dotaci,,,,,,,,,,, :)))

Re: fakta o tom,ze lide nad 50 let maji stejnou sanci najit praci jako ostatni a nejsou diskriminovany

(Eva, 7. 7. 2014 23:23)

Zaměstnavatelé nechtějí starší lidi ani s dotacemi. To je zkušenost mnoha starších a schopných nezaměstnaných. Raději vezmou mladší na dohodu, než staršího na neurčito.

Re: fakta o tom,ze lide nad 50 let maji stejnou sanci najit praci jako ostatni a nejsou diskriminovany

(Kossuth, 8. 7. 2014 8:11)

Zaměstnavatelé nemají důvod zaměstnávat starší a podobně, když můžou mít absolventy zadarmo (stáže ve firmách), pochop peníze jsou až na prvním místě, nehledě to tomu, pokud se nevejdeš do parametrů dotace, tak žádná nebude, taky počet dotovaných míst je omezen, navíc to není systémové řešené, pouze neefektivní krátkodobé.

Re: Re: fakta o tom,ze lide nad 50 let maji stejnou sanci najit praci jako ostatni a nejsou diskriminovany

(ff, 8. 7. 2014 11:25)

dalsi blbośt kossuthe,zadny onteligentni absolvent ti nepujde nekam makat zadarmo preci a pises penize jsou na prvnim miste a proto taky zamestnavatel da prednost dotacim pro lidi 50+ a absolventy,tudiz veme radeji prave ty lidi 50+ a abvsolventy,protoze na ne dostane dotace,nez tricatniky,,,,,,,je to uplna ubohost a primitivnost napsat,ze zamestnavatel dotace nechce a da radeji prednost lidem bez dotaci:).takhle to opravdu v zivote nechodi:)).kazdy rozumny podnmikatel-hospodar radeji vyuzije moznost dotaci aby usetril to je jasne,,,,,,,lidi nad 50 let nejsou diskrimonivany!!!!!!!!to je lez!!

Jak z toho ven? Tak, jak to praktikují naši politici, určitě ne!

(Kossuth, 8. 7. 2014 8:16)

http://milenapolakova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=412997&bk=4586

Fakt zajímavej článek, související i s nezaměstnaností, nezaměstnanost je totiž třeba chápat jako důsledek…………….

socialni system plni svuj ucel a odpovednost a predchazi tak krizi

(jindra, 6. 7. 2014 16:43)

kdyby byl v Česke republice stranami ods/top 09 a jejimi fanatickymi stoupenci znicen/zrusen socialni system,tak by to melo pro budoucnost,chod teto zeme,stav statniho deficitu,budouci generace a o obcany čr katastrofalni dopad a nasledky-ty lidi by spadli do dluhove pasti,ze ktere by se uz nedostali do konce zivota a exekutori by jim do smrti brali penize a strkali si je do vlastnich kapes-samozrejem hlavne STÁTNÍ penize,ktere tem lidem poskytuje stat-duchody,socialni davky) nebo druha varianta by byla ta,ze by ty lidi pachali trestnou cinnost ,aby meli na jidlo,zvysikla by se kriminalita asamozrejeme vetsi pocet policistu,ktere by stat musel zaplatit,ty lidi by koncili v kriminalech a zase by je zivil stat,ty lidi by bez socialniho systemu nemeli na preziti a ekonomika by prestala fungovat,byla by tu chodoba a do budoucna by tohle asi nebyl dobry vyhled,,,,

podpod

(jindra, 6. 7. 2014 16:27)

pokud by stát zavedl(jak navrhuje rapkova) exekuce na socialni davky za dluhy vuci mestu,tak by z toho rapkova mela dvojnasobnou radost-jednak proto,ze by z toho mela financni profit a rozjela by s tim obrovsky business a dohazovala by si na to zabavovani socialnich davek sve kamarady a tyto penize by ve skutecnosti nekoncili zdaleka v mestske pokladne,(nechapu proc by stat mel jako socialnima davkama plnit mestskou kasu),jak avizuje rapkova,ale v kapse exekutora a stat by na tom vlastne neusetril,protoze by ty socialni davky posilal stejne dál,ale ne chudým a potrebnym,ale rápkovy, exekutorum a do mestske nebo obecni pokladny,ktere uz jsou zaplnene statnimi a evropskymi prostredky a dotacemi az az,,,,,navic by mela rapkova radost z toho,ze by ublizila(hladem) prave "neprizpusobivym" a romum,stat by posilal socialni davky místo romum práve řápkovy,ty lidi by pochcipaly hlady,kradli,nic by neutratili a obchodnici s potravinami by nemeli komu prodavat a zkrachovali by a porpustili zamestnancei,protoze by jejich zakaniznici nemeli penize ani na jidlo,protoze by socialni davky od statu nesli jim,ale rapkovy,ona chce brat chudym a ty penize si nechat pro sebe,je ot od ni drzost a velka nezodpovednost,protoze lidi by na zakladni potreby mit meli ,abY nedoslo nevupukla valka,hlad,kriminalita a aby se udrzela ekonomika,ona chce jen brat,ale co s tema hladovyma lidma by bylo dal ji nezajima,,,,,,,,jo pak vymyslet nejake nucene prace pro ty lidi za almuzunu,ale take neni reseni :))))

pišta

(jindra, 6. 7. 2014 15:47)

"nápad" rapkovy,ze by se meli zavest exekuce na socialni davky pouze na dluhy vuci mestu je mimo moje chapani-za prve tyto davky slouzi na preziti a exekuce se samozrejme nemuze na ne vztahovat,protoze by ty lidi chcipli,kdyby jim ty prostredky na preziti sebral exekutor a tyto prostredky nepatri samozrejme do kapes exekutorum,rapkovy nebo do kasy mesta,ale prave lidem v nouzi,kdyby se na ty davky zavedli exekuce,tak by tyto prostredky putovali tam kam nemaj a neplnili by ucel a bylo by samozrejem zbytecny,aby stat tyto penize cpal do chrtanu exekutorum za dluhy,se kterymi ten stát preci nema nic spolecnyho a je nesmysl preci aby stát platitl nekomu dluhy dokonce s 1000% nima zlodejskyma urokaama :))))-tohle chtel proste rapkova zavest-aby stat platil nekomu neci dluhy a vkladal tak statni penize do kapsy exekutorum a splacel nekomu dluhy :))) je to tunel a nesmysl samozrejem,aby statni pracvhy sli do kapes lidem,ktery se z ivi exekucema,,,,,,,,proc by jako meli socialni davky slouzit na placeni pokud vuci mestu????ty davky by neplneli ucel a stát by tak plnil proste mestskou kasu pekne :)) navic pokuty vuci mestu napr za pejsky nezaplaceny svoz odpadu hlasitou hudbu nebo výpalny za pejsky urcite nemaji vetsi vahu nez dluhy,ktere ruzní dluznici dluzi naprklad svym byvalym manzelkam za alimenty nebo kdyz nekdo dluzi za zproneveru,kradez apod,,,,,,,za prve na ty davky se zadna exekuce samozrejme nemuze vztahovat proste NIKDY a za druhe kdyby ano( podle scenaře ivany rapkova).tak by ty dluhy vuci mestu nemeli mit prednost pred dluhy dejmetomu za alimenty ci zporneveru,,,,je to nesmyl proste a slo jen o to,jak presvedcit nekoho z vlady,aby statni prostredky(socialni davky) sli do kapes kamarum ivany rapkove,ktere by si ona na ty lidi najmula-preci jenom socialni davky bere dost lidi a to rapkova moc dobre vi a to by prave super zdroj penez a super prijem,,,,,,,,-bohuzel na samozrejme na ukor statu a potrebnych:))) je to proste tunelarka vychytrala,ktera maká pro par kamosu a chce tunelovat a vysavat stat za kazdou cenu,ucidime kde a kdy bude jeji konec :)

rapkova chtela vytunelovat cesky statni socialni system a tyto penize pro potrebne nacpat do kapes exekutorum

(jindra, 6. 7. 2014 15:34)

rapkova chce zavest exekuce na socialni davky,ktere stat poskytuje lidem v nouzi na preziti a tyto davkY narvat do kapes exekutorum,pod zaminkou,ze by se jednalo "pouze" o dluhy,ktere ty lidi v nouzi dluzi mestu napriklad za nezaoplaceny svoz odpadu,ci pokuty za pejsky,nezaplacene vyplane za pejsky a pod,,,,,,to je ale jen zaminka,jak s hloupym argumentem(ze by ty davky sli do kapes exekutorum "pouze" za dluhy vuci mestu) nekoho asi dojmout nebo oblbnout,aby takovehle tunel zavedl a ty socialni davky,ktere plati stat a dava je na socialni system a politiku sli do kapes prave pouze exekutorum,ktere by si najmulo mesto(samozrejme kamaradi pani rapkovi) no a ty socialni davky,na ktere stat vynaklada obrovkse prostredy by sli prave do kasy a kapes exekurotum,rapkovy a mestu misto aby souzili prave na ucely ,pro ktere je stát vydava a to je samozrejme pomoc lidem v nouzi nikoliv nacpat tyto financni prostredky do kapsy rapkovy,obcim a exekutorum,chlast,drogy a automaty......je to samozrejem pokus o tunel,ty socialni davky by neplnii svuj ucel,ale slouzili prave pro "ucely" rapkovy,ktera by na tom se svymi kamaradickami exekutorami profitovaly a bohatli a z techto penez by pekne plnili kapsu exekutora,vlastni kapsy a kasu mesta,,,,chacha :)

Nemoc, léčení a nezaměstnanost.

(Hanka, 1. 7. 2014 19:49)

Nezaměstnanost lidí nad 50,55 let ovlivňuje i to, že zaměstnavatelé musí platit svému zaměstnanci po určité dny nemocenskou. Pracovníka po nemocenské často čeká výpověď z práce. Zaměstnavatelé předpokládají, že lidé v 50 letech mají různé zdravotní neduhy. Proč by měli platit nemocenskou a ještě k tomu mzdu brigádníka, který práci vykonává za nemocného? Tak raději preventivně starší lidi nezaměstnají vůbec, nebo jen na dobu určitou. Nejedná se jen o 50+,zdravotní problémy mají i mladší i u nich platí "po nemocenské výpověď". Pak máme na UP lidi bez šance získat zaměstnání, tak zvaní "opotřebovaní pracovníci " však nemají často nárok na invalidní důchod, věk odchodu do starobního důchodu se stále prodlužuje, na podporu v nezaměstnanosti nedosáhnou (nemají odpracované měsíce). Vzniká tak skupina Živořících.

Re: Nemoc, léčení a nezaměstnanost.

(fddf, 2. 7. 2014 20:40)

proto vlada prisla s napadem dotovat(mozna i z penez eu) mista prave pro lidi nad 50 let a absolventy.....:) ,tak se zkuste optat ted na praci a treba vas vemou,nebot na vas dostanou dotace(pokud je vam tedy 50+)

Re: Re: Nemoc, léčení a nezaměstnanost.

(Eva, 2. 7. 2014 22:50)

Je mi 55+ a nikdo mi nechce dát práci,i když jsem pracovitá, středoškolsky vzdělaná, ochotna vzít jakoukoli práci a nevypadám zrovna na svůj věk. Podobnou zkušenost má mnoho starších lidí. Takže dotace jsou k ničemu, když jsou tu mladší, např. čtyřicátníci. Jsme prostě odepsaná generace, která je opravdu na chvostu. Jsem zvědavá, jestli nám vláda znovu oddálí důchod. Pak opravdu nezbude než jít pod most. Tato situace je opravdu na zešílení.

nemoc,léčení a nezaměstnanost

(Dana, 3. 7. 2014 16:39)

Je mi 54+ a taky si říkám , že již my jsme ztracená generace. Do práce nás nikdo nechce, lékař vám řekne ať si hledáte práci vhodnou dle zdravotního stavu, neb diagnozy se nesčítají a invalidní důchody se nedávají a kdo nezvládne odpracovat 35 let nebude mít ani důchod. Taky si požádejte o výpis odpracovaných dob OSSZ v Praze neb se Vám může stát jako mě, že i když mám zápočtový list , důchodové listy za víc jak 9 let v Praze nejsou, ale mám si je hledat na Slovensku neb za tyto roky mé ředitelství bylo v Bratislavě a závod na Moravě.

Re: komousi udelali z lidi hyeny hladový

(Kossuth, 26. 6. 2014 8:51)

Tak propagandou zpracovaná a očipovaná ovce, tady říká, že jsou tu samé ovce a že za to může „bolševík“ to se povedlo a co když za to může ta propaganda, co když jeto trochu jinak viz odkaz Ovčí národ

http://stuna.blog.idnes.cz/c/398551/Ovci-narod.html

Re: komousi udelali z lidi hyeny hladový

(Lživá kapitalistická propaganda, 27. 6. 2014 15:31)

Socialismus byl pro obyčejné lidi mnohem lepším systémem k životu, než-li dnešní kapitalismus. Co je však hodně zlé, je to, že se situace obyčejných lidí bude prudce zhoršovat. Jak chce tedy režim zabránit další revoluci, která by ho smetla? Zejména masivní lživou antikomunistickou propagandou, která je dnes mnohem horší, než-li byla ta komunistická v 50. letech. Touto masivní propagandou vychová z lidí poslušné ovce, které ještě ochotněji, než-li kdy dříve půjdou zcela dobrovolně na porážku. Příkladů šíření této propagandy existuje bezpočet, neustále se na obyvatelstvo valí ze všech médií, v práci, ve škole, v odborech, dokonce i v laciných bordelech. Těžko pak nezůstat ovcí a nepsat podobné bláboly, jako vy, že tfde?

vlada cssd a top09 vraci lidem to co jim necas s rapkovou ukradl

(tr, 30. 6. 2014 15:38)

to co necas drabek rapkova a cela ods a top09 ukradli obcanum na duchodech,soc davkach apod nyni lidem andrej babis a cssd vraci zpet,


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »