Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

amazon se s vámi louci,pozdravujte kluky ze odpoledniho krouzku zelenych

(Luboš, 5. 4. 2014 11:58)

to,ze amazon uz nema zajem je samozrejme hruba chyba tech,ktery s nimi jednali,amozon nema cas porad cekat na nejake dohady nejake party ze strany zelenych a zastupitelu a cekat porad na nejaka jejich komouska zasedani,tyhle veci by se nemeli protahovat,amazon nema cas cekat,az se pepa s tondou u piva domluvu,trvalo to fakt dlouho zbytecne,protahovani,problem,nevule,ale proc?je to zmareni,tak konec sveta to neni a jsme pouceny pro priste,amazonu dosla trpleivost cekat,protoze mu utikaj penize,zajem byl,ted uz tem lidem fakt zbyde jen pracovat v nejake neziskovce pro mesto a v nejakem duchodaku,kterej dostava od statu dotace a plati minimalni mzdou,to je lakavejsi pracovni prilezitost,nez amazon preci,,,,,,,,,,

Aktivizační pracovní příležitost

(Kossuth, 1. 4. 2014 18:45)

Jinak jsem zařazen, do výše uvedeného programu a to prostřednictvím IAP, nemám čas dnes rozepisovat, takže jenom krátce, z IAP vyplývá, že nemohu odmítnout „pracovní pohovor“ a co hůř ani případnou „pracovní smlouvu“, kterou jsem kupodivu ještě nevyděl, jedná se opět o výkon práce při souběžném vedení v evidenci ÚP, konkrétně se jedná o dohodu o provedení práce, v rozsahu max. 40 hodin měsíčně, za mzdu 60,-kč za hodinu, a to nejdéle po dobu 3 měsíců, jo a mzdu dotuje ÚP doslovně, takže když to shrnu, tak v roce 2014 si z milosti mohu vydělat 7200,-Kč za tři měsíce to je 2400,-Kč za měsíc, pokud mě nějakým nedopatřením náhodou nevyřadí z evidence, bližší info až budu mít víc času, nebo na dotaz. Jo ještě bych chtěl poděkovat voličům ČSSD za tuto vymoženost.

Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Jana, 1. 4. 2014 18:50)

Budu ráda za zveřejněné informace, jak to probíhá. Taky mě to asi čeká :(((

Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Kossuth, 2. 4. 2014 15:28)

OK, takže důležitý je bod IV Aktualizace IAP kde se píše toto:

Uchazeči o zaměstnání je (v rámci aktualizace IAP) nabídnut nový nástroj aktivní politiky zaměstnanosti, a to Aktivizační pracovní příležitost. V případě konkrétní nabídky je UoZ povinen dostavit se osobně dne X.X. XXXX do budovy ………………………ve…………………….k……………………..v době od……….do………………..hodin, za účelem projednání nástupu do tohoto krátkodobého zaměstnání, toto zaměstnání přijmout a dále vykonávat práci v souladu s pracovně právní legislativou. Aktivizační pracovní příležitost představuje práci na dohodu o provedení práce, v rozsahu max. 40 hodin měsíčně, za mzdu 60 kč za hodinu, a to nejdéle po dobu 3 měsíců. Mzdu dotuje Úřad práce ČR. Po dobu tohoto zaměstnání zůstává UoZ v evidenci úřadu práce se všemi jeho povinnostmi.

Když to shrnu tak musíte podepsat IAP jinak vyřazení z evidence, musíte projednat nástup, jinak vyřazení z evidence a musíte přijmout jakékoliv zaměstnání a to vykonávat jinak vyřazení z evidence. Sranda je, že vůbec netuším, o co se jedná, žádnou smlouvu jsem neviděl, podpis na IAP je roven podpisu ďáblu. Jinak pracovní pohovor mám již zítra a už dnes mám hodně špatnou náladu, což se v tomto pohovoru patřičně promítne.

Dále mi bylo úřednicí sděleno, že se již nemohu ohlásit z evidence ÚP, včera jsem to na ÚP řešil 40 minut a nevyřešil, proto jsem se nerozhodl ani pro boj, ani pro ústup, ale zlatou střední cestu můj oblíbený průzkum bojem, i když mám pocit, že se mě pokusí ÚP killnout (vyřadit z evidence).

Takže dnes jsem poslat dotaz na MPSV konkrétně na posta@mpsv.cz, neřeším IAP, ale pouze nemožnost ohlášení z evidence ÚP, pokud mi nebude v řádech hodin (dnů) odpovězeno, obracím se stejným dotazem na ředitele ÚP v Pardubicích, pokud mi opět nebude odpovězeno, podávám oficiální stížnost na konkrétní ÚP a zároveň se obracím na veřejného ochránce práv, přičemž nevylučuji další kroky podle toho, jak se bude situace vyvíjet, každopádně zatím vše.

Re: Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Jana, 2. 4. 2014 18:46)

Ach jo ....to zas bude buzerace na UP

Re: Re: Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Kossuth, 3. 4. 2014 14:58)

Takže co nového, mé podání na MPSV bylo zaregistrováno pod čj………………………, jinak jsem s překvapením zjistil, že nevím, ke které instituci mám jít vlastně na pohovor, neměl jsem ani adresu instituce ani telefonní číslo na kontaktní osobu a vše jsem si musel sám vyhledat na internetu a kontaktovat, zda mám jít skutečně tam, kam si myslím. Samotný neformální rozhovor probíhal již zcela bez problémů a po delší době se jednalo o rozhovor s inteligentním člověkem, jak je vidět, tak se mi zase potvrdilo, že když se sejdu s inteligentním člověkem, tak není problém, jak se ukázalo, tak na nabízenou pozici nejsem vhodný, na čemž jsme se shodly a o to víc nechápu, jak mi ÚP mohl něco takového hodit do IAP, celé to na mě působí tak, že snad někdo testuje moje reakce, nebo co vydržím, další problém na který jsem, ale narazil je ten, že tento pohovor nemohu nijak doložit, protože mi ÚP nevystavil doporučenku, ani nic podobného. Dále je stále v řešení nemožnost dobrovolného ohlášení z ÚP po aktualizaci IAP, což je podle mě další nesmysl, logicky podpis jakéhokoliv IAP nemůže být překážkou v dobrovolném odhlášení z evidence ÚP.

Re: Re: Re: Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Jana, 3. 4. 2014 17:40)

.....další problém na který jsem, ale narazil je ten, že tento pohovor nemohu nijak doložit, protože mi ÚP nevystavil doporučenku, ani nic podobného.....
Doložení pohovoru jsem si už vyřešila. Mám pro případ potřeby vytvořeno jednoduché potvrzení.( Potvrzujeme že paní jméno ....příjmení...... se zúčastnila pohovoru o možnosti zaměstnání datum .......,podpis......, razítko. Někdy napíší: Uchazečka je zařazena do probíhajícího výběrového řízení, nebo - nemáme pro uchazečku vhodnou pracovní pozici a podobně.
Když se to hodí na UP tak to použiju.
Nikde mě neřekli - nepotvrdíme a že těch pracovišť už bylo.

Re: Re: Re: Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Jana, 3. 4. 2014 17:54)

......Dále je stále v řešení nemožnost dobrovolného ohlášení z ÚP po aktualizaci IAP, což je podle mě další nesmysl, logicky podpis jakéhokoliv IAP nemůže být překážkou v dobrovolném odhlášení z evidence ÚP. .....

Zde mě vždy správně poradili. Ať si na pobočkách UP plkali co chtěli. Nemusím vždycky jen nadávat. Pokud si zaslouží pochvalu,tak pochválím.

Kontaktní centrum Úřadu práce – poradenská linka
http://portal.mpsv.cz/sz/call_centrum
Provozní doba:
Od pondělí do pátku od 8.00 do 20.00 hodin
Telefon:
+420-844 844 803
Hovory jsou zpoplatněny sdíleným tarifem modrá linka dle tarifikace operátora, z jehož sítě je voláno.
E-mail:
kontaktni.centrum@mpsv.cz
callcentrum@mpsv.cz

Re: Re: Re: Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Romana, 5. 4. 2014 11:44)

kdyz by jste slusne pozadal sekretarku o to,jestli by vam mohla napsat na papir(pro up),ze jste se u nich uchazel o misto,tak si myslim,ze by v tom nebyl problem a ze by vam rada vyhovela,pokud by tam nemela frontu,ale pochybuji,ze to po vas nekdo z up bude chtit,protoze to by vam jinak vystavily samozrejme doporucenku,pekny den

Re: Aktivizační pracovní příležitost

(DFDS, 1. 4. 2014 20:00)

JO JASNY 60 KC NA HODINU NA 40 HODIN MESICNE MAX,ALE POCITEJ S TIM,ZE POKUD BERES JAKO NEZAMESTNANY PODPORU,NEBO ZIVOTNI MINIMUM,TAK,ZE TI TECH VYDELANECH 2400 KORUN STRHNOUT Z TE PODPORY NEBO Z TOHO MINIMAL,RIKAM TI JE TO PODRAZ,VYMENA PROSTE PODPORY NEBO ZIVOTNIHO MINIMA ZA TUHLE SRACKU,ASPON TI NEBUDOU MUSET DAVAT PODPORU NEBO SOCKU A DAJ TI SEST PETEK NA HODINU ZA ODVEDENOU PRACI,TO SE JIM VYPLATI,ALE NORMALNE PLACENOU PRACI NA PLNY UVAZEK TI NEDAJ,JJ 60 KC NA HODINU,TO JE HNUS TOHLE SI MUZE DOVOLIT JEN MESTSKY URAD :))),VER MI JE TO PODE ZE STRANY MESTSKEHO URADU,PRIJDES O PODPRORU,ASPON BYCH JIM TAM NAKRADL NECO,ABY SE JIM TO ZOTROCOVANI PRODRAZILO

Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Josef, 2. 4. 2014 21:15)

Tak to je pěkná prasárna, neboli veřejná služba č. 2. Místo čaje dostanete mizerných 60 Kč na hodinu, o které vám sníží sociální dávky. Dobře promyšleno od ČSSD. Tak se jen ukažte duševní mrzáci a voliči ČSSD! ČSSD je totiž ještě horší, než TOP 09 a ODS dohromady. Neboť to zařídí tak, aby jste si na otrockou práci ani nemohli ztěžovat, protože za 60 Kč na hodinu (i když vám to obratem strhnou jinde) se přeci o žádnou otrockou práci nejedná, že?

Re: Re: Aktivizační pracovní příležitost

(Zdeněk, 3. 4. 2014 11:52)

dejte si pozor na NAVRHY senatora JAROSLAVA ZEMANA-je to RAPKOVA 2 spolu s lenkou kohoutovou na vas chystaji podraz!!brzy se sami dozvite,co je to za pakaž

Tak to mě zajímá!

(ABC, 5. 4. 2014 2:10)

Nechápu, jak je možné, že Vám pracovnice ÚP brání v dobrovolném odhlášení se z evidence. Taková "smlouva" je jasným porušením základních práv a svobod a doporučuji nečekat a obrátit se s trestním oznámením na policii pro zneužití pravomoci úřední osoby. Jednání těchto "pracovnic" mi připomíná jednání šmejdů známých z televize.

Re: Tak to mě zajímá!

(fh, 5. 4. 2014 11:23)

taky nerozumim tomu,ze vam pracovnice pracovniho uradu brani v odhlaseni z uradu prace,to je preci vase vec,jestli se odhlasite z uradu prace a ne jeji ne?odhlasit se samozrejme muzete´.

Babiš a Hašek chtějí přemluvit Amazon. Máte to marné, tvrdí firma

(fdfd, 5. 4. 2014 11:19)

Babiš a Hašek chtějí přemluvit Amazon. Máte to marné, tvrdí firma-tomuhle se rika nezodpovednost ze strany zastupitelu mest,ktery to zvorali a ti,co jsou odpovedniy za to,ze lidi 1000 lidi bude stale bez prace by za to meli nest duledky,tohle si opravdu nemuzeme dovolit,spousta lidi je bez prace a spousta lidi by i o ty pracovni mista v amazonu melo zajem a nemyslim,ze by amazon spatne platil,ti zastupitele ani zastupci strany zeleny nebo,jak se to sdruzeni jmenuje pracovni uplatneni pro 1000 lidi urcite nenajdou a za jejich lzive argumenty o tom,ze by diky amazonu krachovali ceske firmy śi stejne nikdo nic nekoupi a ja tyto argumenty neberu,kdyby mela krachovat kazda mistni firma,jen proto,ze tu zahranicni investro investuje,tak by v zadne zemi potom nemohli byt ivestori ze zahranici a dopadlo by to tak,ze by nebyla zadna konkurenci,monoploni predrazene ceny a jedna znacka,predstavte si,ze by jste si museli cely zivot kupovat jen tesco value te sco "kvalitu",zubni pastu tesco,chleba tesco,maslo tesco,kalhoty zeman,boty zeman,kečup zeman,to je preci blbost,proste spolek strane zeleny s nekolika zastupitelama proste "udelali"vse proto,aby tu amazon nemohl dal lidem u nas praci,potom tedy vyhodme kazdou firmu ze zahranici,ktera u nas zamestnava lidi a budeme tu mit nezamestnanost 5 milionui lidi,tohle je hruba nezodpovednost a bblost,ze amazon proste zamestnae tech 1000 lidi v jine zemi,tohle si opravdu muzeme dovolit jen my :)))

zlodejka rapkova

(Jarka, 3. 4. 2014 14:34)

zvracena filosofie studentky z plzne ivany rapkove,kterou tam nikdy nidko nevidel je asi takov-ten kdo odpracuje 80h mesicne pro jeji soukromou firmu dostane zivotni minimum-ten kdo kdo odmitne otrocit a zivit jeji firmu dostane pouźe existnencni minimum 2000 korun a umre hlady,je to zvraceny-tech 80hodin mesicne by melo byt normalne proplaceno k tomu zivotnimu minimum navic,pak by to bylo fer a motivacni,protoze zivotni minimum neni zadna odmena za praci

Jaroslav Zeman škodič

(Onderka L., 3. 4. 2014 12:53)

Senátor jaroslav zeman z ods se po vzoru ivany rapkovy opet snazi v ceske republice zavest verejnou sluzbu pro nezamestnane,tohle je fakt stejne jako donez 2,boj s asocialnima fasistama zlodejskyma z ods neskoncil,prave zacal

jaroslav zeman chce nezamestnanym skodit a chysta na ne verejnou sluzbu pro svoji fabriku

(Marta, 3. 4. 2014 12:50)

VZKAZ PRO ASN-CO NEJRYHCLEJI UPOZORNETE VEREJNOST NA TU ZRUDU JAROSLAVA ZEMANA ,JE NEBEZPECNEJ PRO VSECHNY NEZAMESTNANY A CHYSTA NA NE PAST,UPOZORNETE OMBUDSMANA A BOJUJTE PROTI NEMU,DOKUD SE MU NEPODARI PROSADIT NEJAKY JEHO FAISSTICKY VYTVOR,KTERY POSKODI HLAVNE CESKE OBCANY

roznaseci zla a socilanich nejistot,ktery jsou zivený z nasich daní

(Luboš, 3. 4. 2014 12:35)

Boj proti nepřizpůsobivým nabírá na atraktivitě. Vedle jeho celebrit Čunka, Janáčkové a Řápkové se zapojují místní zastupitelé a politici napříč celým spektrem. Například Jiří Jezerský (TOP09; místostarosta), Jiří Šulc (ODS; poslanecký plat od 2010), Jaroslav Doubrava (dříve KSČM, dnes Severočeši; senátorský plat znovu od 2010), Jaroslav Zeman (ODS; senátorský plat od 2012), Tomio Okamura (nestraník; senátorský plat od 2012), Miroslav Krejča (dříve ČSSD; senátorský plat od 2008), Otto Chaloupka (Věci Veřejné, poslanecký plat od 2010), Vladimír Dryml (SPOZ, senátorský plat od 2008), Pavel Lebeda (ČSSD; senátorský plat od 2008), Zdeněk Schwarz (ODS; senátorský plat od 2008), Petr Pakosta (ODS; senátorský plat od 2006), Jaroslav Škárka (Věci veřejné, dnes bez příslušnosti; poslanecký plat od 2010) a další... Ačkoliv základní poslanecký plat činí „pouhých“ 56 000 Kč, se všemi výhodami a příplatky je průměrný plat poslance 220 000 Kč. Průměrný senátorský plat i s výhodami pak činí asi 180 000 Kč. Například Jiří Čunek mezi šetřílky rozhodně nepatří. Za rok 2011 čerpal 5. nejvyšší náhrady ze všech senátorů a za rok si přišel na krásné 2 303 408 Kč. O tom se komunálním politiků může jen zdát, dokud nepřijdou a agendou proti nepřizpůsobivým. Boj proti nepřizpůsobivým se stává fenoménem lokální politiky a mnozí zastupitelé ho využívají ke zviditelnění a jako výtah do vyšších pater. Slouží jim k získání vlivu a poslaneckého nebo senátorského platu. Stranou nestojí ani někteří vysocí politici. Ti pak do boje proti nepřizpůsobivým vyrážejí zpravidla v době předvolební nejistoty. Nakonec jsou všichni spokojeni. Média kasírují zisky za vysokou sledovanost, bezvýznamným zastupitelům přistávají na účtech poslanecké platy, a vysocí politici si upevňují své pozice. Zejména bývalá vláda Petra Nečase pak využila rozdělení společnosti k osekání sociálních jistot všeho druhu a k posílení policejních složek.

RAPKOVASvé zákony prosadím

(Oleg, 3. 4. 2014 12:22)

ZASTAVTE TOHO NOVODOBEHO HITLERA JMENEM IVANA RAPKOVA-Své zákony prosadím

Sama jste zmiňovala, že v práci poslankyně chcete pokračovat už kvůli zákonům, které jste chtěla změnit a nestihla jste to (více v grafickém prvku dole pozn.red.). Co teď s nimi? Nestálo za to slevit ze svých nároků na podporu v ODS a získat za to možnost dotáhnout ve sněmovně zákony?Pravda je, že to bylo hrozně těžké rozhodnutí, nebylo mi z toho dobře. Ale také jsem hledala cesty, jak mé zákony, které jsou ve sněmovně v podstatě připravené, schválit. A začala jsem spolupracovat se senátorem Zemanem (Jaroslav Zeman, senátor ODS za Jablonecko pozn.red.), s tím, že mé zákony předloží senátoři. Abych měla mandát jednat, stala jsem se jeho poradcem a změny zákonů připravíme tak, aby je Senát mohl podat. Samozřejmě je mi líto, že nebudu přímo při projednávání, protože i tam se musejí shánět hlasy. Ale budu minimálně při přípravě a předkládání zákonů. To mě uklidnilo. Že to, co jsem považovala za důležité, tak nezapadne.

To jste si všechno domluvila předtím, než jste se rozhodla nekandidovat?Ne, až potom. Já to tak prostě mám. Nejdřív se na základě nějakých indicií rozhodnu a pak hledám jiné možnosti.Takže jste domluveni? Se všemi zákony senátor Zeman souzní a předloží je?Ano. Budeme teď jednat se senátní legislativou, aby zákony mohly být projednány třeba hned na prvním zasedání nové sněmovny.Co Vás vlastně nutí ty zákony dotáhnout? Už to pro vás bude jen práce navíc. Máme věřit, že jste taková samaritánka, že za cenu vlastního času a energie budeš prosazovat zákony pro veřejné blaho?Já vím, že to může vypadat zvláštně. Ale já prostě cítím, že ty zákony jsou potřeba. Navíc i když nejsem v nejvyšší politice, tak veřejná sféra mě nemíjí, pořád v ní jsem. Třeba starostové mě stále zvou, abych jim poradila, jak jsme v Chomutově řešili různé problémy. Takže ano, dělám to zadarmo a možná mě to i něco stojí, ale mě to prostě baví. A když člověk něco dělá, baví ho to a navíc vidí, že to nese své ovoce, tak to bude prostě dělat dál. Takže jako jednoho koníčka mám třeba sport, tak tohle je další…Prosazování zákonů jako koníček?No, prosazování zákonů úplně ne, ale řešení situací. Pořád mi chodí spousta e-mailů, ať z politiky neodcházím, v duchu „kdo bude ty zákony prosazovat, když ne já". Možná i to je hnací motor pro to pokračovat. Zkušenosti mám, takže je chci zúročit. A když to není práce, tak to holt můžeme nazvat koníčkem (smích).TO SI DELA LEGRACI NE?????,ZAKONY PRO VEREJNE BLAHO??????:))))) TO JE JAKO ZA KOMANCU,KDY SE POR VEREJNE "BLAHO" TYRALI NEVINNY LIDI,DOJDE NA NI URCITE JEDNOU,VERIM V TO
« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA