Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Stydím se, že jsem Čech. Co se tu děje s nezaměstnanými je krajně odporné.

(MILADA, 28. 4. 2014 10:45)

Úřady práce těmto lidem pomáhají mj. rekvalifikacemi či umisťováním na veřejně prospěšné práce.
Při dlouhodobé nezaměstnanosti odborníci lidem doporučují dodržovat denní režim, jehož hlavní náplní bude sice hledání práce-OPRAVDU TOMUHLE BLABOLU NEKDO VERI????:) TY STÁTEM PREPLACENY "ODBORNIKY" BYCH CHTEL VIDET,NAPSANE,JAK Z NEJAKE KOMOUSKE BROZURKY Z SEDESATYCH LET,JE NECHUTNY,TOHLE LIDEM CPAT DO HLAVY,JŚME CIVILIZOVANA ZEME JSEM MYSLEL:).JINAK ZDRAVIME URAD PRACE V PARDUBICHC A JEHO KOLEKTIV(JARKU,PETRU,MARTINU,HANKU A RADKU),DRZIME PESTICKY :),JNAK TY VPP JSOU V CESKE REPUBLICE SAMOZREJME NE PROTO ABY NEZAMESTNANEMU POMOHLI A ZLEPSILI MU SITUACI A ZIVOTNI UROVEN,ALE V CECHACH JSOU TY VPP NASTAVENY TAK,ZE NEZAMESTNANEMU PRI JEJICH VYKONU SAMOZREJME USKODEJ A TO NEJVIC,JAK JE MOZNE A T O FINANCNE,PROTOZE PRI JEJICH VYKONU NEZAMESTNANY CESKY OBCAN PRIJDE O PODPORU A DAVKY,MISTO TOHO,ABY SI TEMI VPP SI K TE PODPORE PRILEPSIL,ABY NA TOM BYL LEPE PRI VYKONU VPP,ABY HO TO MOTIVOVALO,TAKHLE NA TOM NEZAMESTNANY ,KTERY VPP NEVYKONAVA BUDE NA TOM STEJNE FINANCE JAKO NEZAMESTNANY,KTERY VPP VYKONAVA,ALE JEDEN BUDE MUSET PRACOVAT,KDYZ MU TO UREDNICE NARIDI A DRUHY NE,KDYZ SE S NI DOMLUVI,SPRAVEDLNOST A STEJNYS METR PRO VSECHNY PO CESKU JASNY,TAKHLE TO JE ZA TREST TY VPP,KDYZ NEZAMESTNANY PRI JEJICH VYKONU ,PRIJDE O PENIZE- BUDE MUSET NEKDE MAKAT ZA PAR KORUN S NEJAKYMA NEPRIZPUSOBIVYMA,TOHLE TOHO CLOVEKA PRITAHNE VICE NA DNO,NA SPOLECENSKE I FINANCNI,TOHLE UZ TY KOMOUSI BURANSKY NEDOMYSLEJI VUBEC A DOPLATEJ NA TO

Re: Stydím se, že jsem Čech. Co se tu děje s nezaměstnanými je krajně odporné.

(QAnonym, 28. 4. 2014 17:57)

Tohle znám, jsem už 9 let nuceně bez práce, je mě přes padesát, jsem ČID a mám psychické problémy o které se krom mých pseudorodiny zasloužila i nezaměstnanost. Sice nenasáván , ale musí brát uklidňující léky a mám příšerné deprese. jak příjde člověk o práce tak kolem padesátky, tak ho nikdo nezaměstná a jde to většinou s jeho zdravotním stavem a psychickým
do kosmu. Když si vzpomenu na to, jak mě baba na UP tvrdila, že se nesnažím si hledat práci a já jí řekla , že nevím kde, protože česká pravice a EU tu zlikvidovaly veškerý průmysl , jak lehký tak těžký a že tu likvidují vše co fungovalo a na jedno místo je tu 20 lidí a to zdravých a že to musí viděk každý průměrně inteligentní člověk a kdo to nevidí, tak nosí růžové brýle anebo je nějak retardovaný, tak se na mě dívala, jak kdybych se změnila na T-Rexe a dnes se mnou zachází , jak s porcelánovou figurkou, tak opatrně.
Hledat dat brigádu je na nic, plat , že by za něj nedělalaliv Bangladéši a hladová sociálka vám tu almužnu odečte. přividělávám si sběrem papíru, víček a hliníkových plechovek, sice nic moc, ale sociálka na to nemůže.

Re: Re: Stydím se, že jsem Čech. Co se tu děje s nezaměstnanými je krajně odporné.

(Zuzana, 28. 4. 2014 21:24)

Ale EU tu žádný prumysl nezlikvidovala,za komoušu tu možná nějaký "prumysl" byl,ale hodně se dováželo a vyváželo a ruzně směnovalo zboží s rozvojovými země vetšinou komunistickými,hodně výrobku z číny atd.,všecho bylo z rozvojovým zemí se kterýma se obchodovalo,za to,že už ty podniky tu nejsou určitě nemuže EU...ale to je stejně fuk to psát a nic se nezmění,pekný večer všem

Re: Re: Re: Re: Stydím se, že jsem Čech. Co se tu děje s nezaměstnanými je krajně odporné.

(Oprava, 29. 4. 2014 11:20)

Opravuji číslo uprostřed příspěvku,jedná se samozřejmě o 20 000 000 000 000 (biliónů) nikoliv 20 000 000 000 (miliard) Kč

Re: Re: Re: Stydím se, že jsem Čech. Co se tu děje s nezaměstnanými je krajně odporné.

(QAnonym, 5. 5. 2014 17:34)

Zuzano-já patřím mezi pamětníky, bohužel ,ale pamatuji , že tu za oněch komunistů bylo třeba jen ve městě , kde žiji od narození plno průmyslových podniků a ty jsou teď kdesi v kosmu a nic z nich za tzv "demokracie " nezbylo a to přežily c.k. monarchii a byly tam až do 90 let , kdy je česká pravice jako jinde zlikvidovala, aby Západ se zbavil konkurence a mohl k nám navážet svoje šunty. Tuhle blbou demagogii na mě už zkoušelo pár lidí a já se divím, že jste se k tomu snížila. Jste jak moji pseudopříbuzní, co se nehodí, jak se říká do krámu , tak není pravda. Stačilo by si vzít jen telefonní seznam města z roku 1988 a našlo by se kolik tam bylo průmyslových podniků. Nehledě na to, že socialostické Československo své výrobky vyváželo do světa a bylo soběstačné co se týče potravin a ty byly na rozdíl od dnešních kvalitní.

Re: Re: Re: Stydím se, že jsem Čech. Co se tu děje s nezaměstnanými je krajně odporné.

(Roman, 21. 5. 2014 17:41)

Milá Zuzanko, ten "možná nějaký" průmysl z doby "za komoušů" byl v některých odvětvích na světové úrovni, v těch ostatních byl aspoň funkční a dával práci spoustě lidí. "Hodně výrobků z Číny" tu je bezesporu v dnešní době. Za komoušů to byla výjimka narazit na něco, co bylo z Číny. A "všecho bylo z rozvojovým zemí" ??? Tyhle moudra vám dnes vykládají ve škole, Zuzanko ? To je beze srandy ještě horší překrucování a propaganda, než byla "za komoušů". Ale to vy pamatovat nemůžete...

-praci-chteji-ale-zamestnavatele-nechteji-je-zeny-50/

(Linda, 18. 5. 2014 20:17)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/273211-praci-chteji-ale-zamestnavatele-nechteji-je-zeny-50/

Re: -praci-chteji-ale-zamestnavatele-nechteji-je-zeny-50/

(Jana, 20. 5. 2014 12:39)

Ano, je to aktuální odkaz. Hodně lidí nad 50 let v této zemi je odkázáno na pouhé živoření. Jejich děti někdy končí i studia na školách. Peníze z brigád studentům nestačí a rodiče žijí na sociálních dávkách. Minimální mzda zakládá mnohdy nárok na sociální dávky a zaměstnavatelé se jim jen smějí ve výstavních vilách v zahraničí, nakupují luxusní auta, cestují po celém světě. Zdejší pracující živí jejich zaměstnance.

Individuální Akční Plán

(Roman, 19. 5. 2014 19:30)

Strašlivé je, že už se píše rok 2014 a přesto se za posledních několik let v hluchoslepém přístupu úředníků i občanů (voličů) NIC nezměnilo. Viz také :

http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan

VPP

(NEZAMĚSTNANÍ, 23. 4. 2014 14:59)

ÚP NUTÍ NEZAMĚSTNANÉ NAD 50 LET NA VPP (VEŘEJNĚ PROSPĚŠNÉ PRÁCE) ZA MINIMÁLNÍ PLAT!!!! DÁ SE TOMU NĚJAK UNIKNOUT ABY NA NEZAMĚSTNÁNÉHO NEMOHLI UPLATNIT SANKČNÍ VYŘAZENÍ? Poraďte prosím.

Re: VPP

(dd, 23. 4. 2014 19:56)

a proc misto zotrocovani nezamestnanych a vpp pro nezamestnane,ktere jsou na zapade urceny za trest pro kriminalniky nenajdou nezamestnanym praci?to chtej vyuzivat nezamestnane na vpp nebo co?proc davaj nezamestnanym ty vpp vlastne vubec?je to forma buzerace,trestu nebo k cemu to je,aby nezamestnany clovek pracoval??nezamestnany ma byt bez prace,uz ten nazev to slovo "nezamestnany" znamena,ze clovek neni zamestnany,jen par ceskych emanku to nechape a zatezuje nezamestnane nesmyls,mito aby snizovali nezamestnanost,zetezovanim a obtezovanim nezamestnanych se nezamestnanost nesnizi prave naopak,tyhle napady vyrabej statem placeny lidi,ktery berou 30 litru za tohle

Re: VPP

(Tak, 24. 4. 2014 21:57)

Poradí prosím někdo!!!!

Re: VPP

(Jana, 25. 4. 2014 13:44)

Dobrý den,

veřejně prospěšným pracím se dá vyhnout jedině tak, že se odhlásíte z evidence pracovního úřadu. V tom případě přijdete o podporu v nezaměstnanosti a o dávky v hmotné nouzi a budete si muset sám hradit zdravotní pojištění. Podmínky VPP upravuje zákon o zaměstnanosti a dle tohoto zákona musíte nastoupit do práce, kterou vám pracovní úřad zprostředkuje, týká se to i VPP. Nicméně VPP musí odpovídat všemu zdravotnímu stavu a dopravní dosažitelnosti. Také jsem se dočetla, že nezaměstnaný může být umístěn na VPP a může mít stanovenou týdenní pracovní dobu do poloviny jejího týdenního rozsahu. Stručně řečeno, úřad práce vás může dle zákona o zaměstnanosti umístit na VPP, budete pracovat třeba na poloviční úvazek a bude to považováno za vhodné zaměstnání. Když to shrnu, je třeba, abychom si vymohli změnu zákona o zaměstnanosti a změnu podmínek výkonu veřejně prospěšných prací. Nicméně za VPP musíte dostat mzdu a je to dočasné zaměstnání (nejdéle na rok).

Re: Re: VPP

(jiná Jana, 25. 4. 2014 16:19)

Je tedy nezaměstnaný umístěný UP na VPP veden dále v evidenci nezaměstnaných, nebo je odhlášen z evidence nezaměstnaných???
Pokud je odhlášen, tak to nám UP vyrábí žebráky závislé na sociálních dávkách - hlavně že by klesalo % nezaměstnaných.

..... "nezaměstnaný může být umístěn na VPP a může mít stanovenou týdenní pracovní dobu do poloviny jejího týdenního rozsahu. Stručně řečeno, úřad práce vás může dle zákona o zaměstnanosti umístit na VPP, budete pracovat třeba na poloviční úvazek a bude to považováno za vhodné zaměstnání...."
..."Nicméně za VPP musíte dostat mzdu a je to dočasné zaměstnání (nejdéle na rok)."

Re: Re: Re: VPP

(Kossuth, 27. 4. 2014 14:47)

Odpověď je v § 20 odst. 3 zákona o zaměstnanosti - "Pro uchazeče o zaměstnání, který má být umístěn na výkon veřejně prospěšných prací, je vhodným zaměstnáním i takové zaměstnání, jehož délka pracovní doby činí nejvýše polovinu délky stanovené týdenní pracovní doby podle § 79 zákoníku práce a které odpovídá jeho zdravotní způsobilosti."

Nejedná se tedy o výkon práce při souběžném vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, tudíž nárok na podporu v nezaměstnanosti určitě není, protože VPP je vhodným zaměstnáním.

Jedinou možností jak se VPP vyhnout je buď existence vážných důvodů (nemůžete odmítnout vhodné zaměstnání bez vážného důvodu), nebo odhlášení z evidence ÚP, když už je řeč o odhlašování tak to samozřejmě možné je i když některé úřednice na úřadech práce (snad ne všechny) tvrdí opak, viz část odpovědi na můj dotaz, který jsem podával na MPSV:

…………………K problematice ukončování vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání je třeba předem uvést, že účelem vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání je pomoci uchazeči o zaměstnání, který se o práci uchází, vyhledat vhodné zaměstnání, popř. poskytnout mu další služby za podmínek stanovených zákonem o zaměstnanosti. V případě, že uchazeč o zaměstnání již tuto pomoc nepožaduje, může požádat o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání. Zákon o zaměstnanosti nemá takové ustanovení, které by uchazeči o zaměstnání bránilo v podání této žádosti, neboť každý má právo si sám svobodně zvolit a zabezpečit zaměstnání. Krajská pobočka Úřadu práce České republiky je však oprávněna žádosti nevyhovět, pokud se uchazeč o zaměstnání do dne doručení této žádosti dopustil jednání, pro které ho lze z evidence uchazečů o zaměstnání sankčně vyřadit. Vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání probíhá v rámci správního řízení vedeného krajskou pobočkou Úřadu práce České republiky……………………………

Re: Re: Re: Re: VPP

(Franta, 27. 4. 2014 16:51)

Takže nezaměstnaný člověk při výkonu VPP nemá nárok na podporu nebo sociální dávky?To je hodně na hraně,zkuste se na to někdo optat,jestli je to vubec v pořádku,mě to tak určitě nepřijde.A nebyli ty VPP ještě nedávno určený kriminálnikum za trest?

Re: Re: Re: Re: Re: VPP

(Kossuth, 28. 4. 2014 8:26)

Uchazeč o zaměstnání zařazený na výkon VPP, již není nezaměstnaný, ale je zaměstnaný, takže nárok na podporu určitě nemá, nárok na podporu v nezaměstnanosti vzniká nezaměstnaným osobám vedeným v evidenci ÚP a to při splnění zákonných podmínek. Nárok na sociální dávky mít sice může jako osoba v hmotné nouzi, ale tyto dávky jsou buď odebrány úplně, nebo se krátí to je hodně individuální podle konkrétní situace. Odsouzeným jsou určeny OPP (obecně prospěšné práce) jako alternativní trest, v praxi bohužel může docházet k paradoxům kdy je například nezaměstnaný (zaměstnaný) zařazen do stejné pracovní čety jako odsouzený který ho například okradl apod.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: VPP

(MILADA, 28. 4. 2014 10:18)

Uchazeč o zaměstnání zařazený na výkon VPP, již není nezaměstnaný, ale je zaměstnaný, takže nárok na podporu určitě nemá-A KDO TOMU,KTERY TY VPP MUSI VYKONAVAT(NA ZAPADE JSOU VPP ZA TREST) HRADI ZDRAVOTNI POJISTENI?A KDYZ JE "ZAMESTNANY" TEMI VPP,TAK JE V EVIDENCI UP NEBO NE?A TECH PAR KORUN ZA TU PRACI VE VPP TOMU DOTYCNEMU HRADI STAT NEBO OTROKAR,KTERY SI TOHO DOTYCNEHO PRONAJME?DIKY ZA ODPOVED

Re: Re: Re: Re: Re: Re: VPP

(jiná Jana, 28. 4. 2014 23:54)

Práce na VPP asi nezajišťuje přímo UP, ale má na to spřízněnou nějakou pracovní agenturu, že???
Ta dodává typy firem a prací. Jedno pracovní místo hezky rozdělí na 2 smlouvy a mzdu za vykonanou práci poníží na minimální mzdu.
Výsledek - snížení mzdových nákladů - pro firmu a snížení % registrované nezaměstnanosti.
Kdo na tom vydělá???
Člověk hledající práci registrovaný na UP určitě ne.

Re: Re: VPP

(Richard, 25. 4. 2014 21:18)

A ten výdělek z VPP se tomu nezaměstnanému k té sociální dávce připočte nebo z té dávky odečte?Jestli to neni nakonec práce zdarma....


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA