Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jestli se jedná o stejný nebo podobný kurz

(ABC, 15. 12. 2014 17:22)

obráťte se na ombudsmana nebo policii s podezřením na plýtvání (vyvádění) finančních prostředků z fondů EU.

Odmítnutí zařazení do projektu

(Eva, 14. 12. 2014 0:17)

Dobrý večer. Prosím chtěla bych poradit. ÚP mne vyslal na informační schůzku projektu ESF "50-Zkušenosti jsou výhodou". Vše o projektu jsem vyslechla, ale bohužel nenabízel nic nového. Již v jednom jsem byla, ale nijak mi nepomohl. Ale tehdy jsem byla trpělivá, absolvovala jsem kurz na počítače a získala zkouškou osvědčení ECDL, prošla jsem diagnostikou (mám na to doklad), motivačním kurzem (jak hledat práci, sebeprezentaci, psaní životopisu, motivačního dopisu), dělala jsem kurz účetnictví (mám na to doklad). Připomínám, že veškeré kurzy, které se pořádají pro nezaměstnané, jsou fakt turbo. Maximálně měsíc a materiálu a učiva, jako za čtyři roky ve škole. Prostě nesmysl!
Vrátím se k meritu věci, do dalšího projektu jsem se nepřihlásila. Nic, ale opravdu nic nového mi nenabídl. Odmítám vším procházet znovu. Odmítám poslouchat ty co se vydávají za chytřejší, že si nemohu půjčovat peníze, když nevydělávám, jak mám vést rodinný a osobní rozpočet. Tohle bych už fakt psychicky nezvládla... Oni si myslí, že padesátnící jsou úplní blbci, a tak se k nám i chovají.
... nicméně, jsem předvolaná na ÚP k dořešení neplnění podmínek IAP. Z toho jsem pochopila, že jsem byla neposlušná a dostanu trest, pravděpodobně ten nejtvrdší ...
Máte, prosím, pro mne radu, jak se k tomu mám postavit?
Mockrát děkuji za Váš názor.

Re: Odmítnutí zařazení do projektu

(Mari, 14. 12. 2014 11:00)

.....Vrátím se k meritu věci, do dalšího projektu jsem se nepřihlásila....

Dostala jste nařízeno v rámci IAP že máte do nového projektu nastoupit, nebo jste již podepsala v rámci IAP nástup do projektu? Pokud ano, mohou vás z UP vyřadit pro nespolupráci:((( Pokud vás ženou na stejný typ aktivity, kterou jste již absolvovala, obraťte se na ředitele UP. Pokud je více "Potřebných" dané aktivity, mívají přednost ti, co jej zatím neabsolvovali. Já mám klid. Pro náš UP jsem zatím překvalifikovaná a na rekvalifikace už nemám nárok, bohužel i na ty, které bych ráda absolvovala.

Re: Odmítnutí zařazení do projektu

(R, 14. 12. 2014 22:46)

Můžete se odvolávat a argumentovat tím, co zde píšete, ale asi Vám to nepomůže a budete vyřazena. Máte-li možnost, sežeňte si razítko od lékaře, že jste ze zdravotních důvodů kurs nemohla absolvovat, s tím nehnou.

Rekvalifikace

(Scotty, 5. 12. 2014 9:21)

Ahoj, mate prosím zkušenosti s rekvalifikačními kurzy hrazenými ÚP? Dostal jsem dobré reference na kurzy v Pelican http://skolapelican.com/rekvalifikacni-kurzy-72/projektovy-manazer-231.html a zajímalo by mě, jaká je pravděpodobnost, že mi ÚP kurz schválí. Díky

Re: Rekvalifikace

(Kossuth, 5. 12. 2014 15:02)

Pokud budete mít příslib zaměstnání nebo smlouvu o smlouvě budoucí na pm, tak se pravděpodobnost zvýší, jinak vše záleží na libovůli úřednice a dostupných finančních prostředcích a naplněnosti projektu.

Krásně to vystihl :-)

(ABC, 4. 12. 2014 20:18)

http://youtu.be/76bM9UDbHW0

Re: Krásně to vystihl :-)

(Kossuth, 5. 12. 2014 6:46)

Bohužel je to tak...

odhlaseni a prihlaseni stale funguje?

(Jarka, 27. 11. 2014 17:28)

Odhlaseni z evidence a prihlaseni zpet, po necelych dvou mesicich, stale jeste funguje? Nebo uz proti tomu urednici vynalezli nejakou taktiku? Nevite?

Jak uz tu padlo mnohokrat, Urad prace jeste nikdy nikomu zadnou praci nesehnal, maximalne tak prihravaji finance dalsim subjektum, typu Ceska posta, ci radoby skolitelum, kteri pod zasterkou IAP a ruznych pomoci, kurzu a rekvalifikaci, na oko nebohe UOZ smeruji na spravnou cestu.

Takze nez buzeraci v ramci IAP a absolvovani cehosi kdesi... to se radeji opravdu sama odhlasim a v lednu, ale opravdu jen kvuli vyreseni zdravotniho pojisteni, zase zaeviduji. Pokud v tom jeste porad neni hacek.

Re: odhlaseni a prihlaseni stale funguje?

(R, 27. 11. 2014 21:37)

Jestli se chcete přihlásit až v lednu, počkejte s tím odhlášením až na příští týden, nejde totiž o tu celkovou dobu mimo evidenci, jde o to, že pojištění platíte za celé kalendářní měsíce. Pokud budete celý prosinec mimo evidenci, budete za něj muset zaplatit. A jestli to stále funguje si před každým odhlášením zjistěte v aktuálních zákonech, taky se můžete zeptat přímo na pojišťovně. Jde o § 5 písm. c) zákona č. 48/1997 Sb.

Re: Re: odhlaseni a prihlaseni stale funguje?

(Jarka, 4. 12. 2014 15:55)

Vsak tak to bylo mysleno, pisu "po necelych dvou mesicich", odhlasit se ted v prosinci a zpet nechat zapsat az na konci ledna.

Spis mi slo o to jak to chodi v praxi, zda-li UP nevymyslel nejakou novinku, ktera by to znemoznila. Typu pokud se uchazec odhlasi sam, zpet do evidence prijat nebude, nebo pokud je v evidenci dlouhodobe (a navic jeste v moci IAP) odhlasit se take nesmi atd.

Znate to. Nevim jak to funguje a jestli se neco zmenilo, driv stacilo prijit s zadosti a te bylo automaticky vyhoveno, po duvodech se nepatralo. A naopak, do evidence mohl take kdokoliv, minulost se neresila - snad jedine jestli nema na UP nejaky vroubek.

Re: Re: Re: odhlaseni a prihlaseni stale funguje?

(R, 4. 12. 2014 18:46)

UP nic vymyslet nemůže, to by muselo dojít ke změně zákona. Buď toho o zdravotním pojištění, nebo zákona o zaměstnanosti. Možnost odhlásit se ani zákonem zakázat nemohou, to by zrušil Ústavní soud, stejně tak nemohou bránit v přihlášení tomu, kdo se ničím neprovinil. Jediné, co se může měnit, jsou ta pravidla placení ZP.

Další rána pro regiony bez práce. Utíkají z nich lidé i podnikatelé

(Jirka, 4. 12. 2014 12:36)

Z regionů postižených nezaměstnaností prchají lidé a ubývají tam podnikatelé. Naopak přibývá lidí, kteří se podnikáním snaží zvýšit svou životní úroveň. Vyplývá to ze zprávy vládního zmocněnce pro řešení situace v Moravskoslezském a Ústeckém kraji Jiřího Ciencialy.Jak Moravskoslezský, tak Ústecký kraj patří k těm nejpostiženějším nezaměstnaností. To se projevuje i na tom,že z nich lidé odcházejí za prací jinam."Počet obyvatel Moravskoslezského kraje za první pololetí roku 2014 poklesl o 2235 osob," konstatuje ve svém materiálu Cienciala. Úbytek stěhováním je výrazný především u okresů Karviná, Ostrava-město a Bruntál. Od roku 1995 jejich počet klesl už o 75 tisíc. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/dalsi-rana-pro-regiony-bez-prace-utikaji-z-nich-lide-i-podnikatele_326006.html#.VIBFsF2t-o8

svodka IAP

(Kossuth, 3. 12. 2014 19:52)

Tak je to jednoduché pokud nechcete být na školení musíte se odhlásit z evidence, jinak to nejde a pokud jde o rekvalifikace, tak musí být zrovna v nabídce.

Kritika pracovníků ÚP sice stále trvá, ale netýká se školení, ale spíše přístupu k lidem, což je obecný problém

svodka IAP a fb

(Kossuth, 2. 12. 2014 18:21)

Kvalita nabízených školení strmě upadá a legenda IAP se rozpadá :)

Tak jsem údajně podepsal dodatek k IAP, kde bylo uvedeno, že školení proběhne ode dnes do pátek (ostatní to mají stejně).

Jinak na školení - kritika ÚP a MPSV, plus kritika projektů EU a celé EU, navíc extrémní kritika úředníků na ÚP.

Všichni mají EU dost, naopak chvála starých pořádku před sametem....

Opočenství narůstá........

MPSV mlčí :)

Téma II podmínky fb po 1. leden 2015 více na mojí timeline nebo na Anonymous Legie anonymních občanů
https://www.facebook.com/AnonymousLegieANobcanu?fref=ts

A na reklamy samozřejmě Adblock - Jste otráveni reklamami? Nebaví vás být sledováni? Obtěžují vás bannery? Nainstalujte Adblock, získejte opět kontrolu nad internetem a změňte způsob, jakým web prohlížíte. :)

A koho nebaví fb, tak šup na VK https://vk.com/ - což ruská sociální síť :)

ZE ŽIVOTA Důchod nabízejí na UP místo práce

(Mari, 2. 12. 2014 19:44)

Pracovnice UP na počátku své pracovní kariéry mě dnes "řešila". Na schůzce mi sdělila, pokud jsem si nesehnala zaměstnání, ať jdu do důchodu. Ponížila jsem své IQ a začala se dotazovat jaký důchod myslí. To ji vyřadilo mozek, nestačilo jen odkliknout v PC kolonku. S nabídkou konkrétních typů důchodů jsem ji pomohla a zeptala jsem se, jak mi pomůže abych nějaký dostala, když na starobní důchod nemám věk, na invalidní nemám diagnózu, sirotčí nepřipadá v úvahu v mém věku. Předčasný důchod a předdůchod ji v seznamu důchodů udělal takový zmatek, že konstatovala "asi si budete muset hledat zaměstnání". To byla novinka. :)))

zivotni minimum vlada nezvysila !!!

(jarda, 2. 12. 2014 16:45)

tem nejchudsim misto konzerv zvednete zivotni minimum populisti pokrytecky.nikdo nechce zebrat o konzervu,ale jo cesi radi ponizujou ostatni,smejdsej narod

Neperspektivní žadatel o zaměstnání

(Mari, 25. 11. 2014 18:41)

Zjistila jsem, že na UP jsem vedena jako NEPERSPEKTIVNÍ. Nevím, zda je to vstupenka do neustálého zařazování do projektů ESF přes UP.
Neznám kritéria pro zařazení, ale uvádím že jsem NEP.
Ve zkratce:
Žena, vyučená, mám maturitu, VŠ bakalář(z roku 2013),4 rekvalifikace z UP, 6X ukončen pracovní poměr z důvodu ukončení existence firmy, 4x pr. poměr ukončen z organizačních důvodů - na mé místo nastoupili starobní důchodci, do starobního důchodu mám 6 let. Na rekvalifikaci z UP nemám už nárok - jsem prý překvalifikovaná. Mezi zaměstnáními jsem byla na UP. Z toho ničemného příjmu mě bude vypočítáván starobní důchod.

Re: Neperspektivní žadatel o zaměstnání

(Kossuth, 25. 11. 2014 19:15)

No tak to jsem potom taky NEP. a ještě něco jiného, ale vážně kritéria pro zařazení jsou jednoduchá, pět měsíců v evidenci ÚP a následuje IAP s nějakým nesmyslem, aby bylo možné nenápadně odklonit finance z EU do soukromých subjektů (prostřednictvím mě se například bude dotovat velmi chudý řád maltézských rytířů), potom následuje aktualizace s nesmyslem číslo 2 ......., ale kdo ví třeba je v zájmu EU udržovat v ČR armádu nezaměstnaných, chci říct, že to má svojí logiku.

Ještě k řádu samotnému: "Členů Českého velkopřevorství je 140. Zatímco jinde jsou členy řádu výhradně šlechtici, v České republice je šlechticů jen asi 20 procent členů. Mezi členy řádu patří např. Karel Schwarzenberg nebo kardinál Dominik Duka." - zdroj Wikipedie

Bestie co se podílely na krvelačných křížových výpravách a co získaly svůj majetek a moc tím, že vyvraždily celé generace, se teď snaží v ČR díky restitucím a jejich spojencům ve vládě získat znovu vliv a o napojení na Rakouské císařství se netřeba zmiňovat, prostě hnus.

Naštěstí už i v ČR začíná vznikat aktivní odpor proti tomuto systému, bohužel musím znovu napsat, že žádná skutečná revoluce se bez krve a násilí neobejde (aktuální příklad Novorusko), ale řečeno jejich slovy jednou se všechno urovná.

Re: Re: Neperspektivní žadatel o zaměstnání

(Mari, 25. 11. 2014 19:43)

Jak se to stane, že podporujete pomocí UP řád maltézských rytířů??? To mě fakt zajímá. M.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA