Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

I

(I, 28. 11. 2016 20:13)

V CECHACH SI DIKY CESKYM ZAMESTNAVATELUM NEVYDELATE ANI POLOVINU EVROPSKY MINIMALNI MZDY A MPSV NEMA ZADNOU PÁKU NA TO,ABY TU MINIMALNI MZDU ZVYSILA-I PAR STOVEK JE PROBLEM-TOTALITA JAKO ZA KOMANCU

i

(i, 28. 11. 2016 14:00)

v cechach se pracuje za kus selskyho salamu s rohlikem ani najem za to nezaplatite

Marsková má mozek

(Dan, 28. 11. 2016 10:25)

problém nezamestnanych lidi ma resit ministerstvo prace a vzdelani proskolený lidé k tomu povolaní a urcený nikoliv uklízečky nebo stasrostove(kolikrat jen se zakladnim vzdelanim)na obecnim urade----ještě k tomu stylem,ze by ty nezamestnany vystehovavali za město nebo rusili socialni davky 3410 na preziti,takhle se to resit proste opravdu neda :) -ty lidi tady budou stále a výsledek by byl takovy,ze by se asi kradlo a rabovalo ve velkem------další reseni ze strany tehto uklizecek a zamestnancu z mestskych uradu by asi bylo ty ldi poslat do vezeni chápu,ale takhle se to resit neda,socialni systém tady proste musí fungovat,abyt o tu nedopadlo jako v africe,kde jsou ploty mezi chudymi lidmi,ktery od státu nedostavaj nic a bohatymi,jenomze ani jedna z tehto dvou stran se přes ten plot dostatn bohužel nemůže,,,,,,,,,snad mi rozumíte někdo :) tady je cely clanek o Marksovy,ktera problém nezamestnanosti resi normalnim lidským civilizovanym zpusobem a o tech ostatních,kterych je v tyhle zemi bohužel vice,,,,,,,,,,
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zadny-podnikatel-to-je-otrokar-Michaela-Marksova-se-vypravila-debatovat-do-drsneho-kraje-464042

Marksová lidem pomáhahá,naopak starostové a lidi na měste se ty lid snazi poslat na dno

(Dan, 28. 11. 2016 10:04)

Podle jejich dalších slov by měl zmíněný zákon právě přispět k tomu, aby se města o své občany více starala. Vedení místních samospráv prý často svůj bytový fond výhodně zpeněží a potom začne nadávat na stát, že se o bydlení sociálně slabších neumí postarat. Jako příklad uvedla ministryně sídliště Janov v Litvínově, které mělo město před několika lety prodat soukromým majitelům. Potom se do této lokality začali stěhovat méně přizpůsobiví lidé a litvínovská radnice dnes požaduje po státu řešení nepříznivé sociální situace s nově vzniklým ghettem.

„My samozřejmě chceme, aby si města z větší části rozhodovala o svém bytovém fondu sama a společně s charitními organizacemi a třeba Armádou spásy si řešila i bydlení pro sociálně slabé. My jim přitom budeme finančně pomáhat. Vedení měst se na to nemohou úplně vykašlat a nechat to jen na krku státu, proto vzniká nový zákon. Jak už jsem řekla, někteří starostové by chtěli méně přizpůsobivé lidi třeba vystěhovat za obce. Nicméně ten připravovaný zákon je nyní živá materie a my se chceme dobrat se Sdružením obcí a měst společného výsledku s tím, že budeme jejich názory v co možná největší míře respektovat. Zpracovat legislativní normu, kterou starostové nebudou ctít, by nemělo žádný smysl,“ upřesnila ještě Michaela Marksová.Minimální mzda je mizerná, měla by být tak 15 tisíc!

Větší diskusi, do které se zapojilo několik účastníků besedy, vyvolal pak dotaz na výši minimální mzdy. Podle ministryně Marksové je i těch nedávno schválených 11 tisíc korun zoufale málo a nejbližším cílem sociálnědemokratických politiků je prý její navýšení alespoň na 40 procent průměrné mzdy v ČR, což by mělo činit o tisícovku více než doposud. „I těch zamýšlených 12 tisíc nestačí. Já bych si ji představovala tak ve výši okolo patnácti tisíc. Moc se mi nelíbí ani ten argument, že právě díky nízkým mzdám máme u nás malou nezaměstnanost. To se přece nedá hodnotit jako nějaká výhra. Podnikatel, který říká, že 11 tisíc minimální mzdy je pro lidi hodně, je pro mne otrokář. Nechápu, proč si potom takoví stěžují na to, že nemohou najít zaměstnance,“ uvedla ministryně s tím, že se i v Česku málo staráme o chudé rodiny, které žijí od výplaty k výplatě, oproti vyspělým státům EU.

Jako další příčinu nízkých mezd v Česku uvedl poslanec Opálka fakt, že mnoho zahraničních firem, jež u nás podnikají, vyvádí zisky do svých mateřských zemí a čeští podnikatelé prý raději hradí úvěry za investice ve vyšších splátkách, než by přidali svým lidem.

V závěru besedy si pak diskutující ještě posteskli nad nedostatečným financováním zařízení pro psychicky narušené seniory, kteří často nemají po propuštění z ústavů kam jít. V současné době se tento problém řeší pomoci financí z Norských fondů. Nicméně poslanec Opálka za to kritizoval i krajské úřady, které se údajně nedostatečně věnují komunitnímu plánování a nechtějí na tyto záležitosti uvolňovat peníze. Se vzrůstajícím věkem populace, a tedy vyšším výskytem onemocnění Alzheimerovou chorobou, bude však nutné tento problém začít už razantněji řešit.

Marksová chápe realitu

(Dan, 28. 11. 2016 10:02)

„V takových případech musejí zaměstnanci Úřadu práce volit ke klientům jiný přístup a není to někdy jednoduché. Řešili jsme i situaci, kdy jeden romský uchazeč dal pracovnici pěstí za to, když mu odmítla dále poskytovat dávky a snažila se mu nabízet pracovní místa,“ doplnila Marksová. Tak se pak společně se svými kolegy – senátorem Vladimírem Plačkem a poslancem Miroslavem Opálkou – shodla v názoru, že daleko víc než sociální výdaje na dávky v hmotné nouzi poškozují státní rozpočet daňové uniky a korupce. Ministryně v této souvislosti připomněla kontroverzní kauzy na resortu obrany, například nevýhodný nákup obřích letadel CASA za miliardové sumy.

Města své byty prodala a soukromí vlastníci na chudých jen vydělávají

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje v současné době zákon o sociálním bydlení, který vyvolal zvláště ve vedení obcí a měst bouřlivé reakce. Podle vyjádření ministryně Marksové se stát k jeho zpracování odhodlává už asi 15 let a zatím není zcela jasné, zda se ho i nyní podaří schválit do příštích parlamentních voleb v roce 2017.
„My těm nejchudším moc peněz na živobytí nedáváme. A ty ofocené složenky se čtyřicetitisícovými částkami pro jednu osobu, které kolují často po internetu, jsou naprostým nesmyslem. Dost financí ale dáváme potřebným na bydlení, i když už i zde došlo k určité regulaci. Hlavním problémem zůstává, že města se bytů po roce 1989 většinou zbavovala a ty se pak dostaly do rukou soukromých vlastníků, kteří na těch nejchudších dost vydělávají. Stát ale u nás celkově na podporu bydlení moc financí neposkytuje na rozdíl od vyspělých evropských států, které by nám přece měly sloužit za vzor. Tam jsou totiž možnosti získat finančně dostupná bydlení, a to nejen pro ty nejchudší, ale i pro ostatní vrstvy obyvatel, které svými příjmy nejsou schopny dosáhnout na komerční nájmy. Takové byty tam právě spravují města a obce,“ konstatovala levicová politička.

Marsková má bohužel pravdu,jenomže vetsina ceskych obyvatel to nechape,,,

(Dan , 28. 11. 2016 10:01)

Žádný podnikatel, to je otrokář. Michaela Marksová se vypravila debatovat do drsného kraje -REPORTÁŽ „Podnikatel, který říká, že 11 tisíc minimální mzdy je pro lidi hodně, je pro mne otrokář. Nechápu, proč si potom takoví stěžují na to, že nemohou najít zaměstnance,“ prohlásila na besedě v Opavě s vysokoškolskými studenty a veřejností ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Ta se na akci, kterou uspořádala Slezská univerzita, snažila návštěvníkům přiblížit nejdiskutovanější témata z jejího resortu, jako jsou problémy s vyplácením sociálních dávek, s romskou komunitou a podobně. Prvním ožehavým tématem, o kterém začala Michaela Marksová hovořit, byla problematika vyplácení sociálních dávek hmotné nouze. „Já o tomto filozoficko-politickém problému často mluvím s místními politiky a slýchávám i názory, abychom je přestali vyplácet lidem, kteří nepracují a jsou méně přizpůsobiví. Jenže nevím, co bychom si potom s nimi počali. Mnohdy se ani zaměstnat nedají, protože počty míst uklízeček či na veřejných pracích nejsou neomezené. Oni by se pak zřejmě rozběhli po okolí a začali by krást ve velkém. Ti lidé nám nezmizí, budou tady vždy s námi a my je přece nemůžeme zabít. Někdy podezřívám starosty, že by je nejraději chtěli vystěhovat někde do polí za města či obce, ale to není řešení. Proto tvrdím, že i těm nejchudším bychom měli zprostředkovávat alespoň nějaké bydlení a zůstávat s nimi v kontaktu, aby byli kontrolovatelní. Nechci, abychom skončili jako v Jihoafrické republice nebo v některém z jihoamerických států. Tam fungují oplocené oblasti pro bohaté a ghetta pro chudé, kteří jsou ponecháni napospas osudu, a vy tam pak nemůžete vystrčit ani nos, jinak vás okamžitě někdo přepadne,“ vysvětlovala ministryně, která však na druhé straně připustila, že by neměli figurovat v evidenci dlouhodobě nezaměstnaných zdraví muži ve věku od 25 do 40 let. Pro ně by se mělo vždy najít využití.

Tomáš Tožička: Vyšší sociální dávky lidi více motivují jít do práce

(JR, 27. 11. 2016 18:14)

http://www.rozhlas.cz/plus/interviewplus/_zprava/tomas-tozicka-vyssi-socialni-davky-lidi-vice-motivuji-jit-do-prace--1672467

Nová dávka pro nezaměstnané: Příspěvek na přestěhování padesát tisíc korun

(Jana, 25. 11. 2016 15:12)

info pro zájemce na

http://www.penize.cz/podpora-v-nezamestnanosti/317429-nova-davka-pro-nezamestnane-prispevek-na-prestehovani-padesat-tisic-korun

Re: Nová dávka pro nezaměstnané: Příspěvek na přestěhování padesát tisíc korun

(Jana, 25. 11. 2016 15:16)

Žádost o příspěvek na přestěhování

http://www.penize.cz/file/317431.pdf

Čím MÉNĚ nazaměstnaných, tím VÍCE uředníků ÚP. Nyní z důvodu nemocí nezaměstnaných.

(Jana, 25. 11. 2016 9:42)

Ministerstvo práce proto chce v novele zákona o zaměstnanosti zavést jednotné potvrzení od lékaře, které budou muset lidé bez práce úředníkům předkládat. V době nemoci pak budou muset nezaměstnaní povinně sedět doma....
Lidé bez práce budou mít stejný režim jako zaměstnanci, kteří onemocní. Mimo jiné se budou muset zdržovat na místě, které lékaři uvedou. Ven budou smět jenom v době vycházek. "Celkový rozsah vycházek nesmí přesáhnout šest hodin denně, a to v době od 7 hodin do 19 hodin," konstatuje ministerstvo v důvodové zprávě k novele. Pokud nezaměstnaní poruší léčebný režim, vyřadí je stát z evidence Úřadu práce. Budou tak za sebe muset platit zdravotní pojištění, doba bez práce se jim pak nebude započítávat do důchodu.....
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/nezamestnani-simuluji-dostanou-formular-tvrdi-ministerstvo_397169.html

dd

(d, 27. 10. 2016 12:08)

v cervnu jsem prisel o praci,dneska jsem si sel zažádat o příspěvek na zivobtyti,protoze nemam uhrazene poslední dva najmy a diky tomu nemam nárok na příspěvek na bydleni,protoze jsem ty najmy nezaplati ještě-agresivni urednice me poslali domu s tim,ze na příspěvek na zivobyti nemam nárok,protoze nemam vyrizeny příspěvek na bydleni a ze si mam zajit do potravinove banky na mestsky urad a mam pry požádat "terenni socialni pracovnice" o trochu jidla,ty urednici jsem vysvetloval,ze bych si z toho prispevku na zivobyti aspoň uhradil najem,ale odmitla to s tim,ze příspěvek na zivobyti se dava jen na jidlo,trvala na tom,ze na příspěvek na zivobyti nemam absolutne zadny nárok,protoze nemam vyrizeny příspěvek na bydleni a protože jsem v praci,ktera me nebavila a kterou jsem si nasel sam skončil z vlastní vule,sama lez,jen informace,jak se chovaj k lidem cesky socialni pracovnice,tohle je fasisticke stat

Re: dd

(Roman, 21. 11. 2016 11:59)

Je mi upřímně líto, co jsi zažil. Ale zkus si na to vzpomenout, až zas budou tvoji vrstevníci házet vajíčka na Zemana, nebo mávat s trenkami a červenými kartami na demonstracích, nosit placky s feudálem nebo houfně volit pravicové strany. Dokud jsem byl mladý, tak jsem nevěděl a nevěřil, jak neskutečně dokážou být mladí blbí. Dnes už to vím...

Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(Jana, 21. 10. 2016 10:53)

Dostala jsem příležitost pracovat ve firmě kde jsou prakticky jen mladí lidé. Nejsem konfliktní člověk, mladý kolektiv mě nevadí. Jsem tam tolerována, ale do pracovního kolektivu patřím jen formálně. Jedná se pro mě o zcela novou pracovní náplň - spíše administrativní s častou obměnou pracovní náplně. Ti mladí si navzájem poradí s novými úkoly o mě si asi myslí že musím ve svém věku všechno umět hned sama. ALE neumím, tak jako oni. Jenže do pracovně neformálního kola informací se nedostanu. Zjišťuji, že jsem stále ta, co nakonec neumí, neporadí si, musí se obracet jen na mladičkého vedoucího zadávajícího práci a ten moji práci vidí tím pádem jako špatnou.
Věřte nevěřte, ale mladí se o práci baví i když jdou spolu do vinárny, na pivo, diskošku, "na Picu" a pod. Jenže se do toho toku neformálních informací, které nakonec přispějí k úspěchu v práci nedostávám. Vidí ve mě generaci svých rodičů, babiček a dědečků a té mají v životě jak se říká plné zuby, natož aby se mnou trávili své osobní volno. A já nemám nikoho věkově bližšího v pracovním kolektivu. Jsem ve zkušební době a tak je otázkou, zda neskončím zase jako uchazeč o práci na UP ve skupině 55 +.

Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(d, 21. 10. 2016 21:43)

berte tp s nadhledem,jste v lepsi situaci,nez oni,mate jen 6 let do duchodu a to se da odtukat bez problemu i kdyby jste měli často zamestnani,urcite není dobře zustavat nekde,kam "nezapadate" cesi si vytvareji vlastní kolektivy v praci,jsou tak uceny komouskym režimem a ty mlady to maj podobne,osobne ja ty jejich kolektivum pracovnim vůbec nerozumim,radeji se staram sam o sebe,kolegove jsou pro me cizi lide,jenze oni na to nehrajou,lepsi je si najit praci,kde nebudete těmito ceskymi "kolektivy" diskriminovana a otravavana,myslim,ale ze interligentnim lidem tyhle kolektivy nic nerikaji stejne jako me,pro me absolutne cizi lidi se kterými nechci nic resit hlavne,tohle je hlavne v tech fabrikách,oni spolu chodi na zachod,na obed,na cigaro,po praci zase spolu :) tohle neuznavam tugle ceskou společnost,je to dost tezky meni nima vydrzet v praci je to tak :) na zapade se na tohle nehraje,tak mi každý hledi svého a kazdej se respektuje,cesi jsou jiny,je to smecka bukšu :) pekny vikend,zivot je tvrdej

Re: Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(Jana, 22. 10. 2016 19:08)

...oni spolu "chodi na zachod,na obed "....
Máte pravdu, správný postřeh - oni většinou nejdou ani na ten záchod sami. :) To jim snad zůstalo ještě ze školky. Když tam potřebuje jít jedna, tak láká další aby šla s ní, nebo těch co jsou v její blízkosti láká víc.

Re: Re: Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(d, 22. 10. 2016 20:39)

jo jsou to cesky nuly spravne ,jen fakta bez urazky

Re: Re: Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(d, 22. 10. 2016 20:42)

to není ze skolky,to je české komouskej rezim,kterej timhle zpusobem odchovava svoje lidi,desny,at si chodej na zachod klidne po skupinkách,ale at na me nekoukaj jako na panu marii,kdyz si z pauzy prijdu pozde nebo si zajdu na ten zachod vícekrát,nic jim do toho není temhle burankum u pasu preci,ale oni tohle nikdy nepochopi,ceskym smejdum bych dal 5000 mesicne a cus

Re: Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(Roman, 21. 11. 2016 12:05)

To zas byla perla : tak za vytváření uzavřených skupinek v kolektivu dnešních 25 letých ( ! ) může "komoušský režim" ( !!! ).

Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(d, 21. 10. 2016 22:15)

ono je to tezky se přizpůsobit temhle ceskym kolektivum v praci,ktery nemaj s tou firmou nic spolecnyho,vidime to třeba v nemecku,kde pracuji cesi-ti tam absolutne nezapadaj,ale mají mezi sebou ten svůj kolektiv ceskych hovadek,nemam to rad,je to pakaz,ktery si vsima věci,do kteryc jim nic není(chozeni na zachod apod),v tomhle jsou cesi jednicky

Re: Vícegenerační pracovní skupiny jsou potřebné - pohled 60leté v kolektivu 25 letých

(d, 22. 10. 2016 11:16)

jinak nevim,jestli vícegenerační ci menegeneracni skupiny jsou "potrebne" me je absolutne jedno kolik komu je let a zamestnavateli i kolegum nejspis taky,pokud praci zvladate stejne jako ostatní,muj názor je takovy,ze vícegenerační skupiny jsou o nicem,stary cesky komousi maj proste jinej pohled na věc,tim nechci rict,ze mlady jsou jiny a vychovany jinak,kolikrat jsou ještě horsi,nez stary komousi,ale to je v rodine,peace


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »