Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(d, 9. 4. 2015 13:31)

jana----Na takové "přivýdělky" přišli dost pozdě. Praxe trvá již roky v celé ČR a bylo ticho po pěšině. --------------coze?? vy veritte tehle novinarske kachne,ze si tahaci s karkou "privydelavaji" 10 000 mesicne???? je mi vas lito,jste uplne mimo realitu a pravdu a prave takovym lidem jako jste vy bych nedal nikdy do ruky moc!!!

Re: Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Jana, 9. 4. 2015 15:52)

d,
"Nosič", "Taškař" a "Kolista" na tom byl hůř než "Kárkař". "Kárkař" za měsíc klidně navozil za více jak 10 000 Kč měsíčně.
Sběrem získané peníze jim nezávidím. Přivydělávali si legálně, stát činnost dovoloval a příjmy nekontroloval.
Pokud suroviny kradli a pak prodali, to je něco jiného.

Re: Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Eva, 9. 4. 2015 22:39)

Nezaměstnaní si přivydělali sběrem šrotu desetitisíce a Kalousek s Babišem se navzájem obviňují, že nakradli miliardy. Ti nezaměstnaní budou jistě potrestáni a budou muset vše vrátit. Ale ti naši političtí oligarchové nic. Tady vidíme v jaké jsme situaci my dole. Pro nás už nic nezbude, jenom zlost a bída. Nás se nezastane nikdo, vždyť ta nezaměstnanost není tak veliká. Jsou dva, jeden sežral celé kuře, ale oba se v průměru dobře najedli. Tak to je a jiné to v našem státě v dohledné době nebude.

Re: Nezaměstnaní vydělali sběrem šrotu i desetitisíce, mohou přijít o dávky

(Anonym, 17. 4. 2015 18:23)

Já jsem sběrač papíru i občas kovů a mohl by mě autor článku poradit, jak si vydělat tolik peněz, já mám z toho jen pár stovek měsíčně a to když mám štěstí na víc papíru. Kovy už nesbírám , z těch nebylo ani těch pár stovek, jen desetikoruny.

Veřejná služba se má vrátit v září: Aktivní lidé dostanou vyšší dávky

(Jirka , 15. 4. 2015 22:30)

Sněmovní sociální výbor dnes podpořil senátní novelu opomociv hmotné nouzi. Podle ní by bylli zvýhodněni ti uchazeči ozaměstnání, kteří by byli ochotni odpracovat aspoň 20 hodin veřejné služby měsíčně.Návrh má úpravu veřejné služby vrátit v podstatě do stavu před sociální reformou bývalé vlády Petra Nečase (ODS), do níž zasáhl Ústavní soud.Sociální výbor chce ze zákona na návrh Markéty Adamové (TOP 09 a Starostové) vyjmout dobrovolnickou službu jako jeden z nástrojů ke zvýšení dávek."Dobrovolnická služba, už z titulu svého názvu, by podle mě měla být opravdu dobrovolná, a osoba, která ji vykonává, by neměla být motivována odměnou," řekla ČTK Adamová.Ve výboru uspěl taky pozměňovací návrh Zdeňka Soukupa (ANO), podle něhož by úřady měly brát při přidělování veřejné služby ohled navzdělánía praxi klientů.Senátní návrh předpokládá, že lidé, kteří pobírají příspěvek na živobytí déle než půl roku a nevykonávají veřejnou službu nebo krátkodobé zaměstnání, by nadále dostávali jen částku na úrovni existenčního minima. V případě, že lidé v hmotné nouzi aktivní budou, částka se jim bude zvyšovat. Měli by navíc dostávat 40 procent rozdílu mezi životním a existenčním minimem.Mohlaby dosáhnout částky životního minima, případně i vyšší sumy. http://m.domaci.eurozpravy.cz/duchody/118192-verejna-sluzba-se-ma-vratit-aktivni-lide-dostanou-vyssi-davky/

Re: Veřejná služba se má vrátit v září: Aktivní lidé dostanou vyšší dávky

(Jana, 16. 4. 2015 9:39)

Nevím jak aktivně zviditelnit, že nezaměstnaní nechtějí VEŘEJNOU SLUŽBU ale placenou práci. V dnešní době jsme bez práce pouze žebráci. Ti, co práci mají, námi jen opovrhují. VEŘEJNÁ SLUŽBA jen zvyšuje nezaměstnanost. Těžce nesu to opovrhování "ještě zaměstnanými" moji osobou při hledání práce. To - "Vy nemůžete sehnat práci, to se divím s vašimi zkušenostmi". Ale nezaměstnají mě.

Re: Re: Veřejná služba se má vrátit v září: Aktivní lidé dostanou vyšší dávky

(Eva, 16. 4. 2015 23:26)

Všichni odshora až k nám dolů vědí, že práce je málo a potřebné jsou pouze určité profese, tedy uplatnění najde mizivé procento nezaměstnaných. Naší reprezentací je ale prezentována nějaká fiktivní skutečnost, že práce je dost, ale ti nezaměstnaní nechtějí pracovat a proto je budeme nutit do ponižující veřejné služby, kde si na ně každý ukazuje prstem a považuje je za naprosté paka, ikdyž jsou to mnohdy lidé vzdělaní, s letitou praxí. My ale chceme práci na smlouvu a řádně placenou, ne nějakou náhražku!!!!! My jsme přece slušní a pracovití lidé, ale současné zřízení nás změnilo na lemply, s kterými je třeba zatočit.

Re: Veřejná služba se má vrátit v září: Aktivní lidé dostanou vyšší dávky

(ANONYM, 17. 4. 2015 18:19)

Paní Marksová je obyčejná hyena, stejná jako Petr Nečas , také snižoval lidem dávky , když nedělali VS a dobře věděl, že práce není a že na nuceně nezaměstnaných ušetří, vždyť to ústavní soud zrušil, paní Marksová je akorát stejný sociální parazit jako pan Nečas. Vykořisťovat chudé , tjim jde, ale dostávat dně z bohatých na to není špagát , chudí jsou tou nejsnažší kořistí, když jsou ovšem tak hloupí a nebrání se demonstracemi.Já jen čekám co donutí ASN k nějaké aktivitě.

A máme to tu zase:

(petr, 15. 4. 2015 20:47)


http://usti.idnes.cz/obnoveni-verejne-sluzby-08q-/usti-zpravy.aspx?c=A150414_162550_usti-zpravy_alh

motivace jako prase, viz komentář, koukám, že Xová-Pitominová objevila Ameriku:

20h/týdně... tj 80h/měs což je poloviční úvazek... při rozdílu 1200,-/měs nám to dělá úžasnou mzdu 15Kč/h čemuž říkám motivace jako Brno.

Lesy ČR slibují stovky pracovních míst pro nezaměstnané

(Jirka, 13. 4. 2015 15:09)

Od lesa jde na vysokou nezaměstnanost v některých regionech sezonní projekt státního podniku Lesy České republiky. Slibuje vytvořit stovky nových pracovních míst. Minulý týden odstartoval v Krušných horách. Projekt je určen pro pro lidi, kteří jsou v evideci úřadů práce. Projekt odstartoval v Krušných Horách
Les nebude nikdy dost uklizený. Práce se v něm najde pro každého. Lidé z nové pracovní skupiny tak například čistí příkopy, udržují lesní cesty, čistí svodnice, aby voda mohla z cest odtékat. Vyřezávají taky krajnice a příkopy, opravují odpočívadla a altány a uklízejí černé skládky. Práce je fyzicky poměrně náročná, takže ji nemůže dělat úplně každý. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/306832-lesy-cr-slibuji-stovky-pracovnich-mist-pro-nezamestnane/

Útoky pěstmi i ničení majetku. Agresivita na úřadech práce roste

(Jirka, 7. 4. 2015 19:46)

Na pobočkách Úřadu práce přibývá fyzických útoků žadatelů o dávky na zaměstnance. Za první tři měsíce roku 2015 došlo k 58 případům napadení úředníků. Oběťmi útočníků byly většinou ženy. Některým z nich nezaměstnaní vyhrožovali zabitím. Úřad práce upozorňuje, že kvalifikovaní lidé proto odcházejí. SOS tlačítka, bezpečnostní kamery, pepřové spreje či ostraha. Tato a další opatření patří k běžným způsobům, jak odrážet stále nebezpečnější útoky na zaměstnance úřadů práce. Mnohdy však stejně nepomohou zabránit agresivním výpadům zoufalýchlidí, kteří čekají na dávky a marně hledají práci. Více zde: http://ekonomika.idnes.cz/agresivita-na-uradech-prace-roste-dlf-/ekonomika.aspx?c=A150407_114412_ekonomika_fih

VEREJNA SLUZBA JE JENOM DALSI PREBYTECNA PRACOVNI SILA,KTERE JE TU VICE NEZ PRACOVNI MIST

(DAN, 7. 4. 2015 11:32)

KDYBY USTAVNI SOUD V ROCE 2012 NEZAKAZAL ULTRARAVICOVE STRANE TOP09 ZOTRCOVAT NEZAMESTNANE VEREJNOU SLUZBOU,TAK BYJ SME TU MELI JESTE VETSI NEZAMESTNANOST,PROTOZE BY TA VEREJNA SLUZBA(PRACOVNMI SILA,KTERE JE V ČR VICE NEZ PRACOVNICH MIST)ZCELA ZLIKVIDOVALA TVORBU NOVYCH PRACOVNICH MIST A TYTO VOLNA PRACOVNI MISTA BY BYLI OSAZOVANY NEZAMESTNANYMA LIDMA EVIDOVANYMA NA URADE PRACE A ZAMESTNAVATELE BY SAMOZREJME DALI PREDNOST NABIRANIM NEZAMESTNANYCH OTROKU EVIDOVANYCH NA URADE PRACE,PROTOZE BY VESKERE POPLATKY ZA "ZAMESTNANCE" ZAPLATIT URADE PRACE(STÁT), ....V ČR JE NEDOSTATEK PRACONICH MIST A JE TU PREBYTEK PRACOVNICH SIL TUDIZ JE NESMYSL ZAVADET VEREJNOU SLUZBU A ZVYSOVAT TÍM TAK POCET PRACOVNI SIL,.KTERYCH JE TU VICE NEZ PRACOVNICH MIST- JE POTREBA VYTVARET NOVA PRACOVNI MISTA NE PRACOVNI SILU!!! TOP 09 JE STRANA,KTERA SKODI-STATU I LIDEM! TAHLE ZEME SI NEPOTREBUJE PRECI VYTVARET VEREJNOU SLUZBOU DALSI PRACOVNI SILU,KDYZ TU NEJSOU PRACOVNI MISTA,,,,,,,,,,,,,TO BY PAK KAZDY ZAMESTNAVATEL DAVAL PREDNOST NEZAMESNTNANYM "ZAMESTNANCUM" EVIDOVANYM NA URADE PRACE,PROTOTE BY ZA NE NEMUSEL NIC PLATIT HAHA,VERJNA SLUZBA BY AKORAT JESTE VICE SLEVNILA CENU PRACE V ČR,KTERE JE UZ TAK NEJLEVNEJSI V CELE EVROPE A DOPLATILI BY NA TO VSICHNI ZAMESTNANCE,KTERYM BY NIKDY NESTOUPAL PLAT,ALE NAOPAK,PROTOZE BY MEL ZAMESTNAVATEL K DISPOZICI ARMADU NEZAMESTNANYCH,POKUD BY SE NEJAKEMU ZAMESTNANCI NELIBILI,ZE MU PLAT NEROSTE,,,,,,,,

top09 je fasisticka pakaz,na kterou nikdo neni v dnesni dobe zvedavej

(vaclav, 6. 4. 2015 23:41)

v čr je vice pracovnich sil nez pracovnich mist a kazdy asi vi,ze sehnat volne pracovni misto neni vubec jednoduche a bylo by to jeste tezsi,pokud by ustavni soud nezakazal ultrapravicovym stranam top09 a ods zotrocovat nezamesntane verejnou sluzbou,protoze verejna sluzba je pouze dalsi zbytecna prebytecna pracovni sila,ktere je un as vice net praconich mist a ktera by ten pocet volnych praconich mist jeste snizila-stat potrebuje nova pracovni mista a ne dalsi pracovni silu v podoe zotrocenych nezamestnannych lidi verejnou sluzbou,to je hyenismus,stat potrebuje normalni zamestnance,kteri nebudou na uradu prace a za ktere zamestnavatel bude preci odvadet dane-zamestnavat zadarmo nezamestnane a nemuset za ne statu nic odvadet to je sen kazdeho volice top09,snad se to temto hilerovnskym synkum nikdy nepodari

Nezaměstnaní by si mohli přivydělat u obce pár korun – dobrovolně

(Jirka, 18. 3. 2015 22:10)

Už přes dva roky nemohou obce využívat dlouhodobě nezaměstnané na veřejné práce. Zarazil to totiž Ústavní soud s odůvodněním, že lidé byli nuceni pracovat bez nároku na odměnu pod pohrůžkou vyřazení z evidence úřadu práce, a tím pádem ztráty příspěvku státu v nezaměstnanosti.Senátoři v zákoně o hmotné nouzi chtějí umožnit, aby si dlouhodobě nezaměstnaní mohli u obce přivydělat alespoň pár korun. Dobrovolně. Jenže senátní návrh změny zákona, který by brigádnickou práci nezaměstnaných pro obce umožnil, už rok leží na stole poslanců. Není ani schvalován, ani zamítán. Zkrátka se jen odkládá. http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=363693&sId=&mId=

Re: Nezaměstnaní by si mohli přivydělat u obce pár korun – dobrovolně

(JAN, 2. 4. 2015 19:38)

A TO JE PRAVE SPRAVNY ,ZE USTAVNI SOUD ZAKAZAL OBCIM ZOTROCOVAT NEZAMESTNANE NEBO NE JIRKO? USTAVNI SOUD ZAKAZAL V ROCE 2012 ZOTORCOVAT NEZAMESTNNE------ OTROCTVI U NAS BYLO ZNOVU ZAVEDENO JAROMIREM DRABKEM A TOP09 V ZACATKEM ROKU 2012 A NEVYDZELO ANI PUL ROKU-POTE TO USTAVNI SOUD ZAKAZAL A DIKY BOHU ZA TO!!! VERJENA SLUZBA JE JENOM DASI ZBYTECNA PREVBYTECNA PRACOVNI SILA,KTERE JE TU PREBYTEK ,NADBYTEK,,,,,,,,,U NAS CHYBI PRACOVNI MISTA NE PRACOVNI SILA-----POKUD BUDEME VEREJNOU SLUZBOU POCET PRACVOVNICH SIL ZVYSOVAT ,TAK ZVYSIME NEZAMESTNANOST ,PROTOZE UBYDOU PRACOVNI MISTA,KDYZ ZVYISME POCET PRACOVNICH SIL TO JE LOGICKE...........

Re: Nezaměstnaní by si mohli přivydělat u obce pár korun – dobrovolně

(vaclav, 6. 4. 2015 23:23)

je dobre ,ze ustavni soud zakazal jaromiru drabkovi zotrocovat nezamestne na verejne sluzbe-verejna sluzba a vpp by mela byt urcena pouze kriminalniku za trest nikoliv nezamesntanim,kratkodobe nezamestnani si privydelat mohou- na zkraceny uvazek nekde na bridade kdekoliv a urcite za to dostanou vice nez za smradlavou verejnou sluzbu nebo vpp,problem je ale,ze dolouhodobe nezuamesntani si tu brigadu na zkraceny uvazek najit nemohou,protoze by prisli o davky a tim stat samozrejme prichazi o prijem,protoze dlouhodobe nezamestnani na ty zkracene uvazky pracovat nemohou,tudiz stat prijde o prijem z tech zkracneych uvazku a ten dlouhodobe nezamesntni o sanci naji praci na staly uvazek,pokud by se osdvedcil na tom zrkacenem,tak by treba ziskal praci ,ale osvedcit se nemuze,ma to zakazany od statu nepracovat,protoze by prisel o davky,ceska logicka je porad co zlepsovat no,doufejme,ze za 10 let i dlouhodobe nezamestnni budou mit moznost pracovat na zkraceny uvazek aniz by tim prisli o davky,preju jim to a statni pokladne take :)

Nejhůře placené práce v Česku. Projděte si nový žebříček

(Jirka, 30. 3. 2015 19:10)

Nejhůře placenou prací v Česku zůstává uklízení. Naopak nejlépe jsou placeni zaměstnanci v řízení letového provozu. Vyplývá to z čerstvých údajů o mzdách v podnikatelské sféře za loňskýrok, zveřejněných v Informačním systému o průměrném výdělku. Systém spravuje ministerstvo práce a sociálních věcí, zpracovává jej je společnost Trexima.Medián mezd v celém Česku za všechny profese činil v loňském roce 22399 korun. Průměrná mzda přitom dosahovala 27 046 korun. Český statistický úřad zdůrazňuje, že zhruba dvě třetiny zaměstnanců mají mzdu nižší, než je celostátní průměr. Průměrnou mzdu táhnou nahoru odměny nejlépe placených zaměstnanců.Medián je proto přesnější a má vyšší vypovídací hodnotu, protože ukazuje výdělek zaměstnance, který se nachází právě uprostřed - mezi nejlépe a nejhůře odměňovaným člověkem. http://zpravy.aktualne.cz/finance/nejhure-placene-prace-v-cesku-projdete-si-novy-zebricek/r~eccee0d2d45d11e4994f002590604f2e/.

pracovní pozice pro 50+

(Dana 54+, 27. 3. 2015 14:16)

Jsem na ÚP více jak 3 roky, má zprostředkovatelka práce v pořadí třetí mi řekla , pokud Vám známí nepomohou najít nějakou práci ,když máte nějaké zdravotní omezení a nemůžete dělat cokoliv, tak to my Vám nepomůžeme. Nemůžete jít do ID, no co s Váma? Úředníci si asi představují, že 10 let před důchodem si dobrovolně budete platit na důchod v případě nezaměstnanosti a ještě budete mít z čeho žít.Nějaký majeteček na prodej či pronájem by nebyl?

Re: pracovní pozice pro 50+

(Jana, 30. 3. 2015 10:14)

Na tak zvaném "Úřadu práce " nepomohou většinou s vyhledáním vhodného zaměstnání, ani když můžete dělat bez zdravotního problému.

Mám už diagnózu "NN 55" = Nezaměstnaná nad 55 let (= při ztrátě zaměstnání v ČR prakticky nezaměstnatelná)

Léčba - Snad Veřejně prospěšné práce, v lepším případě za peníze z EU se učit psát životopis a vyhledávat většinou fiktivní pracovní příležitosti, nebo se rekvalifikovat a živit tím několik jiných lidí.
- Kontrolní návštěvy na UP třeba 1x za čtvrt roku - zda vůbec ještě přežíváte.

Šnajdr, Fuksa a Tluchoř dostanou balík za újmu při svém stíhání

(ABC, 27. 3. 2015 16:16)

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Snajdr-Fuksa-a-Tluchor-dostanou-balik-za-ujmu-pri-svem-stihani-368223

Za mezinárodně zakázané Drábkovy nucené práce nedostanou lidé ani omluvu!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »