Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lacina pracovni sila pro evropu

(jarda, 31. 7. 2016 20:00)

Čr má na jednu stranu nejniší nezaměstnanost v EU a na druhou stranu nejnizsi minimalni mzdu a platy v cele evrope-to ukazuje,ze cesi jsou ochotny pracovat za minimum a minimum z takovYch platu samozrejme vybere na danich i stát,naopak ostatní země,kde se pohybuji platy kolem 2500 euro mesicne díky temto platum bohatnou,kdezto ceska republika z takovychj nizkych platu,ktere u nas jsou toho moc neziska,trzby obchodniku u nás diky nizkym platum jsou také nekolikanasobne nižší,nez v cele evrope,jsme jen chudej stat a lacina pracovni sila

Není vždy výhodné nastoupit do práce. Náš stát vás potrestá za snahu najít si práci.

(Blbka, 28. 7. 2016 14:34)

Když jsem po delší době konečně sehnala práci, ohodnocenou 13 000 Kč hrubého s požadavkem minimálně střední škola s maturitou, tak jsem v situaci, kdy po měsíci práce budu zase na UP. Firma po 30 dnech zjistila, že nemá pro mě dohodnutou práci.
Co horšího, díky tomu že jsem do práce nastoupila, tak se vrátím na UP, kdy už nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti, protože nemám odpracovaný potřebný počet měsíců v uplynulých letech. Doba v nezaměstnanosti bez podpory v nezaměstnanosti se mě už nezapočítává do výpočtu ani na starobní důchod.
Kdybych pobírala 11 měsíců podporu v nezaměstnanosti, tak bych měla alespoň příjem a měsíce započítané na důchod.
No nejsem já BLBKA?????
Pokud bych se do podobné situace dostala, do žádné práce nenastoupím, dokud nevyberu dávky.
Nakonec jsou v nevýhodě ti, co hledají práci a nechtějí žít ze soc. dávek.
Do st. důchodu 5 let.

Re: Není vždy výhodné nastoupit do práce. Náš stát vás potrestá za snahu najít si práci.

(R, 28. 7. 2016 20:33)

To máte ještě štěstí, že jste neodešla na vlastní žádost, třeba kvůli šikaně, to byste ani na ten ÚP půl roku za trest nesměla. Platilo by to teda v případě, že by Vám tu práci dohodil úřad, když jste si ji našla sama tak ne. To jen abyste věděla, že jsou i horší situace.

Re: Re: Není vždy výhodné nastoupit do práce. Náš stát vás potrestá za snahu najít si práci.

(Blbka, 28. 7. 2016 21:08)

O takových situacích lidí pokoušejících se najít práci snad ani paní Marxová se svým sociálním spolkem neví. Podle nich jsme všichni Flákači a Nemakančekové. Takových jako já Blbka je mezi nezaměstnanými stále dost, kteří tu práci opravdu hledají a stát je za to trestá. Jenže jak zviditelnit a změnit takové nařízení které trestá snahu si práci najít. Kdo se nás zastane a zviditelní problém tohoto typu? Snad už jen televize, tisk. Jenže není jednoduché najít někoho, kdo by na patřičné téma účinně alespoň upozornil.

Re: Re: Re: Není vždy výhodné nastoupit do práce. Náš stát vás potrestá za snahu najít si práci.

(R, 30. 7. 2016 18:12)

Soudružka Marxová o takových situacích moc dobře ví a je jí to jedno. Stejně tak to nezajímá ani nikoho jiného, takže to bude těžko někdo měnit. A když, tak k horšímu.

Re: Není vždy výhodné nastoupit do práce. Náš stát vás potrestá za snahu najít si práci.

(Eva, 31. 7. 2016 7:05)

Podobně jsem dopadla před pár lety i já. Po čtyřech letech marného hledání práce jsem odešla do předčasného důchodu. Kdybych neměla manžela, tak bych nevyžila. Bojím se, abych jednou nezůstala sama. Z tak brutálně kráceného důchodu bych nevyžila. Je paradox, že před léty nám nezaměstnaným brali práci důchodci, nyní když jsem v důchodu, tak mi práci berou Ukrajinci, Rumuni a kdoví kdo /manuální práce v potravinářském průmyslu v našem kraji a pod.../. A valorizace důchodů? Nepřidají všem stejně, ale průměrně. Takže, ti co mají velký důchod a valorizaci nepotřebují dostanou nejvíc a ti, co ne vlastní vinou mají malý důchodek,, dostanou pár korun.


Pracují ale žijí pod hranici chudoby, po navýšení minimální mzdy v chudobě asi zůstanou.

(Chudá, 26. 7. 2016 12:05)

Za minimální mzdu pracuje 115 tisíc lidí, zhruba tři procenta zaměstnanců...
na začátku letošního roku se zvýšila minimální mzda na 9900 korun...

...Pro příští rok ministerstvo navrhlo růst minimální mzdy na 11 000 korun. Odbory chtějí ještě o 500 korun více, naopak pro zaměstnavatele je přijatelné zvýšení maximálně na 10 600 korun. O zvýšení minimální mzdy tak rozhodne vláda.
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/za-minimalni-mzdu-pracuje-115-tisic-lidi-zhruba-tri-procenta/r~5f3c592c530d11e6888a0025900fea04/?utm_source=volnyHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-1

9900 hrubého je 8810 čistého pro jednotlivce.
Pokud si jednotlivec tedy nevydělá 11 380 hrubého je pod hranicí chudoby. Kolik lidí asi pracuje za mzdu v rozmezí 9901 - 11 380 hrubého měsíčně ?

Re: Pracují ale žijí pod hranici chudoby, po navýšení minimální mzdy v chudobě asi zůstanou.

(..., 26. 7. 2016 12:19)

Kromě „minimální mzdy“ existuje ještě tzv. „minimální státem zaručená mzda“.

http://www.jobcentrum.cz/dokument/minimalni%20mzda%202016.pdf
Informace se může hodit právě těm co nastupují na nové pracovní místo.

Krácené předčasné starobní důchody. Do smrti ožebračení lidé, kteří většinou nemohou najít práci kvůli věku.

(Jana, 16. 7. 2016 13:57)


Rok
Počet vyplácených předčasných starobních důchodů

2016 (červenec)
http://www.ceskereformy.cz/predcasnych-starobnich-duchodcu-v-cesku-pribyva/

600 000

2015 (červenec)
575 979

2014
565926

2012
523 886

2010
428 395

2008
358 803

2006
309 065
http://www.ceskereformy.cz/duchod-pobirame-dele-je-to-dobra-nebo-spatna-zprava/Re: Krácené předčasné starobní důchody. Do smrti ožebračení lidé, kteří většinou nemohou najít práci kvůli věku.

(Hrůůůza , 25. 7. 2016 17:54)

Zmínil jste důstojný důchod, což zní jako volební heslo. Co si pod tím představit? 15.6.2016

http://archiv.noviny.mpsv.cz/cs/26735

...Ten pojem nám uložila vláda. Dá se například pracovat s definicí životního minima podle Evropské komise – což pro jednotlivce činí 9 901 korun měsíčně. Docela rozumně k tomu přistoupila i Rada seniorů – předseda Zdeněk Pernes uvádí, že naprosté minimum pro zajištění potřeb důchodců k přežití je 8 338 korun....
TEN PERNES snad není normální 269 Korun na den. Za tuto částku může snad bydlet jeden jen pod mostem nebo ve stanu, pokud zaplatí ubytovnu, nezbude mu na jídlo. Normálně nájem a inkaso nezaplatí.
TY Ty Ty Pernes, ženeš důchodce pod hranici chudoby a to zastupuješ zájmy důchodců za velký prachy. Styď se a rychle odejdi.

znovu zavedeni veřejne služby

(otrok, 17. 6. 2016 17:39)

dobry den pěkne prase ten poslanec za o d s jaroslav zeman opět navrhuje znovuzavedeni veřejne služby a ten kdo odmitne ma dostat pouze existenčni minimum je to pěkna lumparna z jeho strany lidi snad ten navrh neprojde ale docela se obavam že projde poslaneckou sněmovnou pro nezamestnane by zase začaly zle časy

Re: znovu zavedeni veřejne služby

(R, 20. 6. 2016 18:08)

Jaký navrhuje? To už přeci prošlo před několika měsíci sněmovnou a co nevidět to začne platit.

ČSSD a ODS jsou dvě tváře jedné bestie.

Re: znovu zavedeni veřejne služby

(Pavel, ASN, 16. 7. 2016 14:12)

Ahoj

Stále by mělo platit rozhodnutí ÚS a odmítnutí VS by nemělo být sankcionováno http://www.proalt.cz/wp-content/uploads/2013/01/Nontemporus-reactio.pdf , http://www.proalt.cz/?p=4325 . Podle mého tedy Marksová svými návrhy (Ministerstvo práce a sociálních věcí chce, aby dlouhodobě nezaměstnaní lidé odpracovali pro obec alespoň dvacet hodin měsíčně. Měli by potom nárok na celé životní minimum. Místo existenčního minima 2 200 korun by dostali o dvanáct set víc. Kdo se bude práci bez vážných důvodů vyhýbat, o část dávek naopak přijde. „Člověk, který odmítne nabídnutou veřejnou službu a nemá k tomu nějaké skutečně závažné zdravotní důvody, bude vlastně potrestán tím, že spadne na existenční minimum,“ řekla ČT ministryně. ) porušuje rozhodnutí ÚS, i když by obnovení VS mělo novou podobu. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1521544-navrat-verejne-sluzby-vitaji-starostove-i-opozice

Nezaměstnaný stojí stát ročně přibližně 200 000 Kč.

(Josef, 9. 7. 2016 12:51)

Jeden nezaměstnaný přijde státní kasu v Česku na zhruba 207 tisíc korun ročně. Částka se skládá z podpory v nezaměstnanosti, státních plateb za zdravotní pojištění, ztrát z daní a odvodů za neprovedenou práci (44 procent z celkové částky) a z dalších sociálních dávek (33 procent).
Patří sem ale i náklady na různé rekvalifikační kurzy, ale i například zdravotní výdaje, když po ztrátě práce přijdou deprese či problémy v rodině. Vyplývá to ze studie Odhad nákladů veřejných rozpočtů vynakládaných na jednoho nezaměstnaného Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí.

Přestože míra nezaměstnanosti klesá, v Česku je v současnosti bez práce kolem 400 tisíc lidí.

„Snižovat počet lidí bez práce má proto obrovský význam pro ekonomiku země. Je třeba si uvědomit, že jakmile nezaměstnaný přestane po několika měsících pobírat podporu, začne okamžitě využívat různých jiných podpor sociálního systému. Většina rodin, které pobírají různé podpory, mají některého člena bez práce. Snižování počtu lidí bez práce může ročně ušetřit miliardy, které se mohou investovat jinam,“ řekl finanční poradce František Macháček.

Zhruba 60 procent lidí bez práce má pouze základní či střední vzdělání bez maturity

Délka období bez práce snižuje také nároky na důchod, což zase zpětně přispívá k tomu, že člověk se může celoživotně stát závislým na sociální pomoci, dodává Macháček.

K částce mezi 150 až 250 tisíci korun dospěla i řada dalších studií zabývajících se náklady na nezaměstnané. Jak ale všichni autoři upozorňují, jde pouze o odhady vycházející z průměrů, které nemohou přesně kvantifikovat všechny dopady nezaměstnanosti, zejména pokud se týká zdraví, psychiky, ztráty kvalifikace atd.

Podle psychologů i sociologů je neočekávaná ztráta zaměstnání zejména ve vyšším věku pro řadu lidí neobyčejně tvrdým zásahem do života srovnatelným snad i s úmrtím blízké osoby.

Státní podpora i zaměstnavatelům
Mezi přímé náklady na nezaměstnaného patří podpora v nezaměstnanosti vyplácená po dobu několika měsíců. Doba výplaty závisí na věku nezaměstnaného, předcházejícím výdělku a délce období, po které je bez práce. Podporu v nezaměstnanosti tak pobírá jen zhruba 20 procent všech nezaměstnaných.

Výplata podpor přitom nepředstavuje zásadní problém. Pokud si nezaměstnaný během několika měsíců, kdy pobírá podporu, sežene jiné zaměstnání, eventuálně si rozšíří kvalifikaci, vynaložené náklady se státní kase velmi brzy vrátí.

Jak ale upozorňuji studie, po ukončení vyplácení podpory v nezaměstnanosti se značná část nezaměstnaných okamžitě registruje do systému státní sociální podpory. Pokud člověk ztratí práci, automaticky rostou náklady sociálního systému. Až v 77 procentech domácností, které pobíraly například v roce 2012 dávky hmotné nouze, byla alespoň jedna nezaměstnaná osoba.

Obecně platí, že čím vyšší vzdělání, tím menší je šance, že člověk zůstane dlouhodobě bez práce. Zhruba 60 procent nezaměstnaných má totiž pouze základní či střední vzdělání bez maturity.

Největším problémem je dlouhodobá nezaměstnanost, shodují se experti na trh práce. Po roce bez práce člověk ztrácí i své dřívější pracovní návyky. Snadno se potom může stát nesolventním dlužníkem, bezdomovcem nebo se dostává na šikmou plochu a prostředky nutné k živobytí si opatřuje trestnou činností.

Stát proto přispívá i zaměstnavatelům, aby se zvyšování počtu lidí bez práce předcházelo. I tyto náklady, například na tzv. kurzarbeit, různé pobídky, veřejně prospěšné práce, které udrží zaměstnance v práci, se státní kase nakonec vyplatí.

Re: Nezaměstnaný stojí stát ročně přibližně 200 000 Kč.

(R, 11. 7. 2016 22:13)

Tradiční propaganda založená na lži, že každý nezaměstnaný od státu něco dostává. Ve skutečnosti pomoc v hmotné nouzi pobírá cca 100 tisíc lidí, tj. zhruba čtvrtina registrovaných nezaměstnaných. Druhá čtvrtina má podporu, půlka jich nedostává nic. A to nezmiňuji neregistrované nezaměstnané. A když vyvozují, že se z dlouhodobě nezaměstnaných stávají kriminálníci, je to jednoznačně vinou státu, který nezaměstnaným nepomáhá, ale nutí je krást.

Veliké vítězství exekutorů chudých - Sítě revolučních buněk

(Josef, 4. 7. 2016 20:54)

Přes rok trval boj vedený Sítí revolučních buněk (SRB) proti pražské restauraci Řízkárna, kde zaměstnavatel Vladimír Krulec nevyplácel mzdy za práci. Krulec konečně uznal porážku. Po nátlaku SRB vyplatil dlužnou mzdu několika lidem, co v Řízkárně pracovali. Celkem vyplatil V. Krulec přes 100 000,- Kč postiženým zaměstnancům, i když sám to v nejrůznějších médiích popírá. Tvrdí pochopitelně, že žádnému zaměstnanci nedluží a nedlužil ani korunu.

SRB od března 2015 organizovala různé sabotáže Řízkárny. Čtyřikrát byla zapálena firemní auta. Chod restaurace byl narušován pachem kyseliny máselné. Došlo také k desítkám vynucených evakuací, během kterých byl provoz Řízkárny zcela zastaven. Sabotáže svým rozsahem způsobily Řízkárně výrazné škody. Jak finanční tak provozní. Velikost škod a hrozba jejich dalšího růstu přiměly Krulce k uznání porážky. Splnil, co od něj SRB chtěla. Tedy vyplatil dlužné mzdy.

Vítězství SRB bylo produktem donucení. SRB určila cíl boje a přímými akcemi donutila Krulce aby udělal kroky k jeho splnění. Nebyl tady žádný prostor pro politikaření nebo ústupky. Nebylo tu žádné zprostředkování cíle byrokracií nebo politiky. Žádné vyjednávaní nebo ustupování požadavkům nepřítele ve snaze dojít ke kompromisu. Toto SRB přenechává jiným a místo toho preferuje logiku permanentního konfliktu, který nutí nepřítele jednat jak sami potřebujeme.

Jiné přímé akce ale probíhaly i před tím než se do boje zapojila SRB. Byly to veřejné protesty, hapenningy, pikety nebo protestní okupace restaurace. Organizovaly je jiné skupiny než SRB a za určitých okolností jistě mohly být úspěsné. Jenže k úspěchu nesměřovaly a právě proto SRB zahájila vlastní akce, které zvýšily stupeň nátlaku na zaměstnavatele. Autonomní intervence SRB i zvolené sabotážní metody byly vynuceny okolnostmi a potřebami tohoto konkrétního boje. Rozhodně však nejsou univerzálním modelem aplikovatelným na všechny situace.

V jiných bojích může k dosažení stejného cíle postačit organizace piketů. V takovém případě zajisté nemusejí hořet firemní auta. Tam, kde ale mírné protesty nestačí, tam se série sabotáží stává pákou, která nás odvrátí z cesty k porážce a umožní nám vítězit. Boj SRB proti Řízkárně je dobrým příkladem. Inspirujme se jím a použijme získané zkušennosti. Analyzujme ho a jeho přednosti zužitkujme pro další boje.

Síť revolučních buněk (SRB) – 23. 5. 2016

Havloidi, aneb těžký život v zemi ovládané sektou.

(Josef, 1. 7. 2016 17:56)

Právě vyšla kniha R. Veličky. Velice zajímavé čtení o odporných Havloidech.

Re: A je to tady zase

(R, 16. 6. 2016 20:24)

Mohli by tam nahnat propuštěné horníky, ti by těm šmejdům aspoň rozbili huby.

Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(Jana, 15. 3. 2016 23:34)

Asistentka obchodu
Popis práce
vloženo 15.03.2016

Hledáme ženu ve věku od 30-45 let na pozici asistentka obchodu.
Požadujeme:dobrou znalost AJ slovem i písmem, ostatní jazyky výhodou, znalost některého z grafických programů na úpravu fotek, Word, Excel, Internet, řidičský průkaz skupiny „B“, dobré organizační, administrativní a komunikační dovednosti, příjemné vystupování, praxe vítána.
Nabízíme: příjemné pracovní prostředí v mladém kolektivu, dobré finanční ohodnocení
Nabídka platná do: sobota 19.3.2016
http://www.projobs.cz/18444-asistentka-obchodu

Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(., 21. 3. 2016 12:37)

... Míra nezaměstnanosti ve věkové skupině 50+ v lednu oproti měsíci prosinci 2015 rostla z 31,2% na 31,5%...

http://www.seniorum.cz/aktuality/z-domova/udalosti-d/10158-v-lednu-roste-nezamestnanost-ve-skupine-50-2b-na-31-2c5-25


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »