Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dd

(d, 6. 6. 2017 11:32)

tomuto "státu"-cesky spolecnosti nic nedluzim a je to prave naopak,moji rodice oba dva poslusne cely život pracovali,oba dva statni zamestnanci,maminka ma do duchodu rok,otec je jiz 2 roky v duchody,oba museli pracovat 40 let,cisty plat mámy byl 20 000 mesicne-za tu samou praci by dostala v EU 50 000,tát pracoval cely život za 30 000 korun a za tu samou praci by dostal 60 000,ten ma duchod 16 000 almužnu a jeho duchod po 40 letech práce je opet 5x nižší nez duchod ostatních obcanu EU-rumuny a polaky do toho nepocitam,tady je videt,jak se mu tento stát tahle země po 40 letech práce odvděčila a ze jim vlastne tento stát daval vyplatu,ktera je tretinove s porovnanim ostatních zemi EU,tzn,ze tenhle stat na mojich rodicich pekne vydělat a ted je cas to vrátit zpatky,chci od státu peníze,ktere dluzi mojim rodicum za to,ze pro nej celej život oddáne pracovali za tretinovou evrospskou mzdu,tomuto státu nedluzim nic,protoze ceska společnost a tento stát dluzi me a moji rodine,i kdybych ceyl život pobiral socialni davky,tak to nikdy nedostahnete ani ze tretiny na takovou castku kolik penez každý mesic moji rodice usetrili tomuhle státu penez diky tomu,ze pracovali za polovinu toho co mají v EU ostatní lidé,stát mi dluzi prachy moji rodiny a nejenom mojí.......

Veřejné práce polykají miliardy, nezaměstnaným ale moc nepomohly

(Josef, 3. 6. 2017 8:18)

Miliardy ročně posílá stát obcím na financování veřejně prospěšných prací. Obce si za ně najímají nezaměstnané lidi v evidenci úřadu práce a díky tomu mají uklizené chodníky či upravenou zeleň. Jak ale ukázal průzkum ministerstva práce, jen 29 procent lidí tato pracovní zkušenost vytáhne do běžného zaměstnání.
Mnohem účinnější je finančně podporovat firmy, které tyto lidi přijmou. Z nich se totiž pak přes dvě třetiny uchytí na trhu práce, takže stát ušetří na dávkách.

Průzkum, který má Právo k dispozici, sledoval celkem 28 613 nezaměstnaných, kteří se v růz­ných regionech zapojili do veřejně prospěšných prací nebo dostali práci v rámci tzv. společensky účelného pracovního místa. Takové místo může zřídit pro nezaměstnaného podnika­tel s tím, že na jeho plat dostá­vá státní prostředky po dohodě s úřadem práce a za splnění určitých podmínek.

Z 12 268 lidí, kteří využili právě místo ve firmách, si po půl roce 8218 lidí, tedy dvě třetiny, našlo běžné zaměstnání.

Ale u těch, kteří se zapojili do veřejně prospěšných prací, činila úspěšnost jen 29 procent. Z 15 987 nezaměstnaných jich i po půlroce zůstalo bez zaměstnání 11 329.

„A kdo bude hrabat listí?“
Za veřejně prospěšné práce mohou dostávat obce na mzdy až 15 tisíc měsíčně. Během průzkumu pracovali nezaměstnaní v rámci veřejných prací šest až 12 měsíců.

V letech 2012 až 2015 bylo na veřejně prospěšné práce rozděleno zhruba šest miliard korun. A počítá se s tím, že minimálně do roku 2020 se každým rokem na veřejně prospěšných pracích má utratit čtyři až šest miliard korun. Ale už i mezinárodní organizace jako OECD nebo EU upozorňují, že veřejně prospěšné práce jsou málo efektivní a příliš nákladné.

„Veřejně prospěšné práce předstírají, že ty lidi připravují na práci, ale ve skutečnosti je připravují jen na zametání, úklid sněhu apod.,“ řekl Právu manažer jednoho z projektů v oblasti zaměstnanosti, který nechtěl být jmenován.

„Zato pokud peníze směřují do malých podniků o deseti lidech, má to výsledky. Malé firmy jsou ochotny vzít i člověka, který je trochu jiný. Brzy zjistí, že zas tak jiný není, a nechají si ho. I bez státních podpor,“ vysvětlil.

Podle něj veřejně prospěšné práce ani nevedou k osvojování či udržování pracovních návyků. „Veřejné práce jsou vlastně placenou službou státu obcím. Všude se píše, že nezaměstnaných je málo, a kdo pak bude hrabat listí? Ale to není smyslem tohoto nástroje. Pokud obec tyto služby potřebuje, pak si je mají vysoutěžit u podniků. Ty se o ty lidi postarají kvalifikovaněji,“ uzavřel.

Podle Víta Lesáka z Institutu pro sociální inkluzi je ideální variantou pro začlenění nezaměstnaných na pracovní trh sociální podnikání. Pro to ale v ČR zatím chybí opora v zákoně. Legislativa je sice připravena, ale do konce volebního období už se asi schválit nezvládne. Přitom v ČR už nyní působí na 250 sociálních podniků.

Služby zaměstnanosti
Ve většině zemí EU sociální podnikání funguje jako součást služeb zaměstnanosti. Například v Rakousku podle zákona uzavírá stát se sociálními podniky kontrakty na tři roky s příslibem státní podpory. Smlouva zaručuje, že úřad práce pošle podniku určitý počet lidí ročně. Podmínkou je, že alespoň polovina z nich se umístí na trhu práce.

Je pak už na vedení podniku, jak se postará o lidi s různými handicapy, jež jim brání v uplatnění na běžném trhu práce. Ať už se jedná o matky s více dětmi, starší osoby, či o zadlužené.

Úřad práce se o tyto lidi zapojené do sociálního podnikání nemusí starat. Pokud firma podmínku nesplní, další kontrakt už nedostane. Sociální firmy se věnují často činnostem, na které by si běžný podnik netroufl. Může jít třeba o ekologické zpracování odpadů nebo opravy nábytku, který lze pak prodat. Zaměstnanci si mohou vyzkoušet nové činnosti, vzdělávají se, a pokud nakonec uplatnění mimo sociální podnik neseženou, mohou ve firmě i zůstat. Jejich mzdu pak už ale stát nedotuje.

Re: Veřejné práce polykají miliardy, nezaměstnaným ale moc nepomohly

(k, 6. 6. 2017 9:49)

„Veřejné práce jsou vlastně placenou službou státu obcím............ to ti doslo brzo,tak to je snad jasny,ze tuhl veřejnou službu nebo verejne prspesny práce vymyslel nejakej retard jako rapkova,ktera chtěla tunelovat cesky socialni systém a socialni davky měli jit k ni do kapsy a jejimu kámošovi exekutorovi pasaskovi z mostu-uz měli domluveny,ze ty socialni davky,ktere stat posila potrebnym budou chodit místo tem lidem do ruky na ucet pani rapkovy a parasky(exekutor) no a ted díky te verejne sluzbe na tom budou mit města zajistenou další finanncni injekci-jenomze ze os státu :) -takze stat uz nesoli jenom ty davky,ktery jsou ubohy 3400,ale soli i mestum dalis 2 litry mesice na to,aby vzali nejakyho chudaka na veřejnou sluzbz-chudak ma dvacku na hodinu,mesto je uklizeny a stat prisel o prachy,,,,,,,to je cely,je to jenom o pákách a vlivu v poslancesky smenovne a ministervsvu,kdyz na nekoho presvedcite,aby vam ten tzakon-to co si vymslite podoril,tak se vam to třeba povede :) tohle je všechno obohy samozrejme,ale pro me osobne je lepsi od státu dostat 7 litru mesicne udelat jim tu verejnouu službu a mam klid,nechci proste mezi cesky lidi na 165 hodin do práce za 12 tisíc,ne to proste nemam psychicky,za bvetsi peníze bych to snesl ten ceskej slizkej kolektiv,ale jinak ne,to radeji tu veřejnou službu,uz se mi něco rysuje,ja chci stejne do ciziny,tady v tyhle zemi to bude jenom horis,ten 12 000 korun ten plat je tu nastavenej do roku 2040,ted jsem koukla na :vizi" vlády a jejich vize je minimalni mzda 12 200 korun asi na dalších 5 let :) jo a to byla vize cssd,takze tech,kteri něco chtej delat pro lidi,ostatni jsou horsi :) ,takze pro me je tahle země o nicem,bude tu ještě horsi,v tom parlamentu se pracuje jenom na zakazech a povinostechm,ty cesky lidi nechapou a nedelaj politiku pro lepsi zivotni uroven,pro lepsi život,ne tohle je politika urcena rasistium a sedlakum,kterych je tu vic,nez normálních lidi,ja nic nechci,chci jen klid,udelam veřejnou službu 30 hodin mesicne a nechte me na pokoji,ja se opravdu nechci zapokojovat do tyhle cesky spolecnosti a podporovat proste tyhle jejich "vize" o tom,ze tu bude prumerna mzda o polivinu nižší nez je evropska minimalni mzda :) nezajimaji me uprchlici,tahle ze me mi nic nenabizi,chci jen veřejnou službu a aby me spolesnot nechala na pokoji a neodsuzovala za to,ze nejsem jako oni a ze nebudu delat to co oni proste,chci klid v zivote a ne bejt ovlivnenej nejakym kolektivem 30 ti cechacku,ktery mi budou ovlivňovat svojim eskym vychodoevropskym zivonim stylem mou osobnost a muj osobní život,YOU CANT PRISON MY MIND

Re: Re: Veřejné práce polykají miliardy, nezaměstnaným ale moc nepomohly

(DD, 6. 6. 2017 10:04)

DÍKY VEREJNE SLUZBE MAJI OBCE OD STATU ZAJISTENOU LEVNOU PRACOVNI SILU(20KC NA HODINU),KTEROU JIM PLATÍ STÁT :) A MESTO JE PEKNE UKLIZENE DÍKY TOMU,ZE JIM CHODÍ DO MESTSKE POKLADNY OD STATU DALSI PENIZE NA VEREJNOU SLUZBU-UKLID MESTA-TAKZE STAROSTOVE MEST DOSTANOU PREMIE OD STÁTU VE VYPLATNI PASCE ZA TO,JAK SE PEKNE STARAJ O MESTA-JAK SI UMI PEKNE RICT STÁTU O DALSI PENIZE NA UKLID MESTA-NA VEREJNOU SLUZBU :) ,JE TO JENOM DALSI TUNEL ZE STRANY PRAVICOVYCH STAROSTU,JAK SE DOSTAT KE STATNIM PENEZUM SKRZ NEZAMESTNANE :) CESKA UBOHOST NO,VETSINA TEHLE STATNICH UREDNIKU DEJCHA JENOM DIKY STATNIM PENEZUM,KTERYM CHODI OD STATU 30 LITRU MESICNE ZA TOHLE :) -CELEJ BEZCENNEJ ZIVOT :)

verejna sluzba

(Leon, 1. 6. 2017 16:00)

tak konecne prisli ke me na socialni setreni domu,byli velice slusny a pratelsti,tak snad ten socialni systém ještě jaks taks funguje i za takových podmínek,pujdu delat veřejnou službu a nejak preziju,pekny den vsem

d

(d, 1. 6. 2017 0:17)

dneska jsem byl na pracovnim pohovoru,sice me nevzali,ale dobře jsem se tam najedl,jsem jiz druhy mesic bez prijmu a na socialce s nicim nespecham i když jsem si zadost o příspěvek na zivobyti podal,musim jen cekat opet na socialni setreni,az ke me jiz po treti v tomto roce vliznou domu,aby si mohli udelat v praci carku a ja se mohl konecne najist,absolutne lajdacky pristup ze strany soc pracovnic k lidem v nouzi,vyridim si davky,budu delat veřejnou službu je mi to jedno,aspon preziju,dokud nenajdu zamestnani adekvatni k maturite,takze budu zatím chodit na pohovory a aspoň se najim,dokud nedostanu aspoň to zivotni minimum,je to desny,v tomhle state proste zadnej socialni systém není,vsechny ty socialni pracovnice bych normalne propustil,stat tady dava socialnim pracovnicim platy za praci,kterou nevykonavaj,tohle je situace v cesku momentalni,uz me to tu zacina srat,tady lidi z fabrik rozhodujou o nezamestnanych,takhle to dopadlo,ceska zavist a ted uz teda jenom kriminalita,lidi bez strechy nad hlavou,zadluzeny lidi,v tomhle se tem ceskej kriplum bude teda zit,to je ta cena za to,ze to jsou kurvy

kk

(kk, 30. 5. 2017 23:02)

kdyby tu byli spravedlive volby,kde by vladu volili obcani a ne jenom "volici" tak by jsme tu měli anarchii a to si tenhle stat-statni urady nemohou dovolit,protoze by doslo k tomu,ze by kazde volby vyhral třeba někdo jiny a to by vyvolalo chaos,bylo by to pro stat něco jako kdyby ve fungujici fabrice doslo k propusteni vedeni a zamestnancu a nabralo by se nove vedeni a zamestnanci,ktery nez by se to naucili,tak by ta fabrika padla a to sami je se statem,tyhle nespravedlivy volby maj za ucel jediny.-udrzet u moc a u koryta zavedene největší strany,aby nedosslo proste ke kolapsu státu,ti politici by v tom neumeli chodit,ve snemovne uz jsou zavedena pravidla,sedi tam proste 20 let ty stejny lidi,takhle to tomu státu a uradum vyhovuje,protoze ti clenove tehle stran na tech uradech sedi a pokud by doslo ke zmene volebního systemu,vypadalo by to tady asi jako v roce 1990 :) dzungle,tohle je dzungle taky,ale upravena,tahle země to je podvod,neecistuje tu zadny socialni systém uz,duchodci nemaj duchody a v praci si nevydelate,tohle je fakt jenom o prezivani od natozeni a do smrti,kdo z vas a kolikrat byl nekdy u moře? většina liid co znam nikdy,mozna jednou párkrát v zivote,pritom cestovani je bezna soucat života vetsiny lidi na této planete,hold u nas to není mozny,na takovyhle věci se tu musí setrit třeba pet let,je to odporna země fuuuuuuuuuuj

levice nebo pravice

(otrok, 30. 5. 2017 15:59)

sorry ale to se pleteš sobotka je stejna hnida jako ostatni všecko je to jedna stejna pakaž zlodějska ti naši politici nezlob se ale tak to vidim ja z meho pohledu nezlob se ale co udělala čssd se sobotkou proč nedaji alespon minimalni mzdu 20000korun aby se lepe žilo obyčejnym lidem viš proč protože i čssd bohužel zvysoka sere na obyčejne lidi tak se lidi nezastavejte zvlašt toho podrazaka sobotkovskeho ktery je všeho schopny aby zustal nadale u moci opravdu se lidi na mne nezlobte ale komouši i čssd je uplně stejna verbež jako pravice jak řikam kdyby byla čssd co k čemu tak da navrh na minimalni mzdu 20000 ale neuděla to protože stejne jako pravici tak i levici jsou obyčejni lide ukradeni bohužel už sem je prokouk pekny den

Re: levice nebo pravice

(F, 30. 5. 2017 21:27)

POCHOP,ZE CESKY VOLBY JSOU PODVOD A MUSIS POCHOPIT A SMIRIT SE S TIM,ZE O VYSLEDKU VOLEB NEROZHODUJI VOLICI,ALE POLITICKE STRANY,K CESKYM VOLBAM NEJSOU POTREBA VOLICI,K VYSLEDKU STACI JENOM TO,ABY K VOLBAM PRISLA POLOVINA PRAVOPLATNYCH VOLICU A TI SE SKLADAJI PREVAZNE ZE CLENU CTYR NEJVETSICH POLITICKYCH STRAN,TAKZE VYSLEDEK NEOVLIVNIS-VZDYCKY VOLBY VYHRAJE CSSD,ODS,KSCM A KAZDE VOLBY SE K TOMU VYSLEDKU PRIPOJI NEJAKA NOVA POPULISTICKA STRANA,KTEROU ZVOLI TEN ZBYTEK LIDI,KTERY PRAVE NEVOLI CSSD CI ODS,TAKZE OTROKU MUSIS PROSTE CHAPAT,ZE JE TO DIVADLO CELY,ALE UVEDOM SI,ZE LEPSI VOLBA,NEZ TEN SOBOTKA NENI,PROTOZE TI OSTATNI JSOU JESTE HORSI CO SE TYCE OTAZKKY ZVYSOVANI PLATU,DUCHODU,MINMALNI MZDY CI ZIVOTNIHO MINIMA,MUSIM BRAT TO,ZE TO JE JAKO S POLICAJTAMA,JEDEN SI HRAJE NA HODNYHO,DRUHEJ NA ZLYHO,ALE OBA TO JSOU DVA FIZLOVE,KTERYM JDE O TO SAMI,STEJNE JAKO S TEMA POLITIKAMA-TEM JDE O KORYTU-JEDEN MLUVI K LEVICOVYM VOLICUM A DRUHY K TEM PRAVICOVYM,VZDYCKY TO MUSI BYT O KOMPROMISU,TAKZE NECEKEJ,ZE JE MOZNY ZVEDNOU MINIMALNI MZDU NA 20 LITRU,PROTOZE TO NEJDE,JELIKOZ O TOM NEROZHODUJE JENOM SOBORKA,ALE I PRAVICOVY STRANY,KTERY TY VYSSI MZDY ZAMITAJ A ZAMITAT BUDOU,JA K VOLBAM JDU A VOLIM SOBOTKU PROSTE,JE TO FEROVEJ CLOVEK

f

(g, 30. 5. 2017 21:19)

české spolecnosti je třeba vysvetlit,ze na sociálních davkach a na uprchlicich není nic spatneho,opravdu nechapu ceska media za jakym ucelem pisou každý den o nejakem atentatu,takove zprávy bych prave v této zakazal u utnul,doslo to uz dal,nez je zdravo,cesky spolecnosti se musí vse vysvětlit a naucit je k toleranci,pokud se to nedela,tak z nich proste rostou opravdu lidsky hyeny a zrudy a tohle se musí drzet na uzde proste

g

(g, 30. 5. 2017 15:57)

tak jsem se vratil z venku,krasny den,na namesti obrovsky bilboard DSS "udelali jsme poradek ve meste" a "udelame ho i na krajích" ,o par metru dal,zahlidnu člověka,ktery s tim billboardem nemel co do cineni,ale vyholenej,cernou kosili s kartkym rukávem,cerny kalhoty a nejaky kerky na ruce,typice nace,projdu druhy namesti a ve prostredu "slusna" zenska,ktera se bavi s prodavačkou ze sazkovky a bavi se o urpchliich,jak "nam to se prijde taky ta vlna" no zatím vidim jenom vlnu nacku,ktery vrazdej romy-"branej svou zem",socialni pracovnice jsou mlady holky,ktery voli okamuru,dss-takovy lidi bez soc citeni by nemeli tuto praci vykonávat,vidim opravdu jen armadu nacku,ktery poslouchaj ortel,ksiltovky,rifle,tenisky od vietnamcu a plnou pusu extremistickejch kecu,cesi si nikoho nevazi,udelali si tady z toho policejni stat,tyhle domobrany,opravdu nechutny,totalni ovce zlý,vsem temhle somrakum bych zaplatil jízdenku vlakem do zapadni evropy na par dni,aby videli.ze to co predvadej je proste odporny

česka natura

(otrok, 28. 5. 2017 17:03)

lidi my je z českych obyčejnych lidi uplně na bliti včera jsem čilou nahodou slišel jeden rozhovor dvou obyčejnych lidi dělniku bavili se o nezamestnanych a nedalo se to snad ani poslouchat jako by nezamestnani nebyli ani lide ale tito dva panove mluvili o nich jako nějaci fašisti o židech podlidech opravdu hodne ceskych obyčejnych lidi mluvi o nezamestnanych jako o nějake luze pry by snad ani nezamestnani nemeli mit volebni pravo opravdu odporne přitom si ti češi neuvědomuji že je prostě takova doba a že oni sami dneska praci maji a zitra mužou sami o ni přijit jelikož v kapitalismu neni nic jisteho pak sem zvědav co ti sami panove budou mluvit když časem přijdou o praci a samy budou v roli nezamestnanych myslim si že se potom trocha zastydi za ty jejich stupidni řeči o nezamestnanych opravdu ani ja sam nemam moc rad obyčejne čechy nebot to jsou vlastně extremiste

Re: česka natura

(dd, 30. 5. 2017 12:01)

otrosku je to tak,nejhorsi na tom je,ze stát temhle agresivnim nackum az zacina naslouchat,tohle nedopadne dobře,me proste ta ceska spodina z fabrik vadi a moc,nejsou to lidi a stat by se jejich názory nemel ridit,prave tahe ceska spodina zlynčovala sobotku,ktery jediny dela něco pro lidi,skoda,ze to takhle dopadlo,nezilo se tady spatne tech par let po revoluci,ted ale cecsi uazujou svou pravou tvar kdo jsou vlasnte zac a kym jsou vychovany a jak,,,,je to proste komunistica socialsitcka destska společnost nebezpečných exctremistu,doslo k vrazde roma během dvou mesicu,nikdo to ani nepotresta,clovek se boji vyjit na ulici,ze ho cesi napadnou,necitim se dobře,jsem bilej,ale cechum neverim,nikdy nevis co od nich cekat

ff

(fff, 30. 5. 2017 11:55)

cela tahle ceska společnost to je jedna socialisticka komunisticka zavistiva priblba pakaz,ktera si mysli,ze jejich nejnizsi vyplata na svete,kterou kazdej mesic mají na pasce za svoje chichacha v praci je díky romu,nezamesstnanym a podnikatelum a uprchlikum,ty politické strany je v tomhle omylu samozrejme radi nechavaj a tak se jde tyhle cesky pakazi z fabrik na ruku-nezamestnanym nedáme nic,podnikatelum zavedeme eet a uprchlíky jsem neprijmeme,politicke strany maj krasny volebni výsledek a ti ceska spodina ma ale porad nejnizsi vyplatu na svete porad stejnou chachacha,,,, ted jsem se byl projit po ranu,zly cesky lidi na ulicích,ktery na vas od rana koukaj tim stylem jako ze,jak je mozny,ze se procházíš dopoledne na ulici? nemas byt nahodou v nemecky fabrice za 12 000 korun mesicne? ne opravdu nemam vas omyl ceskej omyl,prirpavuju se na emigraci,nelibi se mi v tyhle rasisticky zavistivy zemi,stat tem nezamestnanym prost pomáhat musí a uprchlíky doufam prijem taky,tady by nermela rozhodovat tahle ceska fasissticka společnost,.ale zákona a demokracie

Konce pracovní kariéry a prodlužování věku odchodu do důchodu.

(j..., 29. 5. 2017 12:56)

Od 48 let se necítím na pracovním trhu v ČR dobře. Jsem vyučená, mám maturitu i BC. studium jsem zvládla při zaměstnání - pro požadavky zaměstnavatele, který během studia ukončil činnost firmy. Patřila jsem mezi ohroženou skupinu nezaměstnaných 50+ a nyní si užívám zase počátky nechtěných na pracovním trhu 60+. Mým problémem ve výběrových řízeních je diagnóza VĚK. Doufám, že už se mě nebudou týkat počátky problémů v hledání práce 65+. nebo 70+.
Když stále slyším a čtu jak jsou nezaměstnaní nazývání obtížnými sockami a nemakačenky, je mi z toho smutno. Práci od těch 50 let hledám těžce a potom mám v Životopisech "díry " bez uvedení zaměstnavatele i několik měsíců a to se zase nelíbí novým potencionálním zaměstnavatelům. Nechtějí věřit, že jsem hledala práci a nikdo mě nezaměstnal. Z toho se stává další mínus pro získání nové práce.

fašisticke nucene prace

(otrok, 28. 5. 2017 18:00)

lidi veřejne služby jsou prakticky klasicke nucene prace z dob fašismu opravdu naši vladni činitele by se měli nad tim zamyslet neb my už to u nas připada že u nes začina klasicky diktatorsky autoritařsky fašisticky režim opravdu to poslanci chcete takto šikanovat lidi jak nacističti pohlavaři politici zpamatujte se

veřejna služba

(otrok, 20. 5. 2017 11:27)

hnus velebnosti lidi nevolte ve volbach hlavně asocialni šssd ti vlastně maji největši podil na tom že se zase po delši době vrati nezakonna veřejna služba v odporne podobě jelikož to navrhla pani ministrine marxova leninova z odporne falešne čssd fuj tajbl lidi řeknu vam jedno proč se tady maji obyčejni lide a nezamestnani mizerně v tomto statě protože v parlamentu je většina politiku psychopatu kteři patři za normalnich okolnosti do blazince a ne do normalni společnosti tady už začina pro lidi neskuttečna šikana lide by si měli na šikanu statu stěžovat ve štrasburku jelikož vam v tomto odpornem statnim režimu nikdo jiny nepomuže proti teto statni zlovuli opravdu my je z těchto našich politiku na zvraceni čeho jsou schopni připravyt obyčejnym lidem za podrazy a poniženi z nucenych praci že se ta banda nestydi

Re: Re: veřejna služba

(FFF, 27. 5. 2017 14:59)

ANO BUDU JI VYKONAVAT A RAD,NA DAVKACH BUDU MIT 9000 KORUN A ODPRACUJU JENOM 3 DNY,ZA ODPRACOVANY CELY MESIC VE FABRICE BYCH MEL 12 000 KORUN A NA TO FAKT NEMAM!!! MAS PRAVDU,NEMAM NA TO DELAT ZA NEJNIZSI PLAT V EVROPE,BRAL JSEM CELEJ ZIVOT DAVKY A JSEM NA TO HRDEJ,NEMAM ZADNY DLUHY A JSEM NA TO UPLNE STEJNE JAKO TI CO PRACOVALI,SPIS LEPE,CITIM SE FIT :) .RADEJI ZUSTANU S MATURITOU NA DAVKACH A BUD DELAT VEREJNOU SLUZBU A MIT 9000 NEZ CHODIT DO PRACE MEZI CESKY LIDI ZA 12 000 KORUN,JE TO MOJE VOLBA,UZ PO MATURITE JSEM SI NEDOKAZAL PREDSTAVIT,ZE BYCH MEL TRAVIT SVUJ ZIVOT A DEN V 9H V PRACI MEZ CESKYMA ZRUDAMA,STACILI MI 4 ROKY NA STREDNI A MEL JSEM DOST TOHO KOLEKTIVU CESKYHO SCHNILYHO NEPOCTIVYHO,ANO NEMAM RAD CESKY LIDI,NEPRACUJU ZADARMO,SVYHO ZIVOTA SI VAZIM,CESKA SPOLECNOST MI NIKDY NIC NEDALA,DAVKA JSEM SI VZDY VYRIDIL SAM A ZA TO DEKUJU SYSTEMU A STATU,NIKOLIV CESKYM LIDEM,PROTOZE TI BY MI NIC NEDALI,KDYBY MOHLI,DAVKY MI DAVA STAT NIKOLIV CESKA SPOLECNOST,TAKZE DEKUJU STATU ZA TO,ZE JSEM NEJAK DOTEDKA PREZIL NA TECH DAVKACH,ZE ME NENECHAL CHCIPNOUT,JE TO PRO ME LEPSI,JSEM DOMA,NEDELAM PROBLEMY,V KOLEKTIVU SE NECITIM FAJN A CITIM PROBLEMY,,,,,,,,,,CHCI MIT KLID,STACI MI SOCIALNI DAVKA,OBCAS PRACE NA CERNO A JSEM NA TOM STEJNE JAKO CESKA OVCE,POKUD DOSTANU NABIDKU VYDELAT SI V PRACI PENIZE TAK PRAC NEODMITNU,ALE ZA ALMUZNU PRACOVAT FAKT NECHCI,JA CHCI JENOM DAVKU ,VEMTE SI TI STATNI UREDNICI,TY SOCIALNI PRACOVNICE,KTERY NEDELAJ NIC,JEN KOPIRUJOU SLOZENKY A LEZOU LIDEM DO BYTU-ZA TO MAJ 25 000 HRUBYHO OD STATU KAZDY MESIC,TOHLE JE PLYTVANI,JA MAM DAVKU 4X NIZSI ,NEZ JE JEJICH PLAT A JE TO ZE STERJNYHO PYTLE-NEDELAM NIC ALE ONI TAKY NE A BEROU VIC,TAKZE SUDTE SI DRUHY,ITS MY LIFE!!! CESKOU REPUBLIKOU POHDRDAM VIC ,NEZ PRED LETY,JE TU CITIT JENOM CHUDOBA,ZAVIST A NENAVIST VUCI UPRCHLIKUM,JE OTO HORSI A HORSI,TUDIT RESPEKT K CESKY SPOLECNOST ZADNEJ,TAKZE CUS BUS

Re: Re: veřejna služba

(d, 27. 5. 2017 15:11)

ano budu delat veřejnou službu,uz jsem si byl o to zažádat,jenomze mi prislo,ze mi ta svine tu službu nechce dat a ze me chce spis poslat do fabriky,cesky lidi delaj vse pro to co nechci ja,strkaj klacky pod nohy,ale ja se o tu veřejnou službu poperu,abych udelal něco pro město,dostanu davku,super,preziju a odmakam 30 hodin mesicne no,boooze to se toho stane,ja mam maturitu a uroven,tak a ja si timhle ceskou společnost vychutnam a oni sami uvidi,ze problém není ve me,ale v nich,az uvidi,jak makam na verejny sluzbe s maturitou,protoze mi odmitaj dat normalni zamestnani,ja proste ve fabrice mezi blbeckama u stroje s obchodkou delat nebudu sorry,dejte davky cesky kurvy aspoň,nebo to zacnu resit jinak uz,cigosum t odavaj,ja deti nemam,chci jen na zivobyti od tohodle zasranyho státu,kterej mi neda sanci v zivote,uz je mi skoro 40,zvykl jsem si,vim co jsou cesky lidi zac,stary cesky źeny co maj dobry zamestnani se dostali k ty praci přes postel,takhle to chodilo za komancu,manzelky papalasu delali na uradech -cesky prostitutky,slusnej clovek nemá sanci,tohle je mafie,ceska mafie ,všichni to vime,ze to je jedna velka rodina zmrdecku,kteri si pomahaj mezi sebou,,,,,,,,,,,nikdy nechci patrit mezi ne!!!!

Re: Re: veřejna služba

(d, 27. 5. 2017 18:24)

ja budu delat veřejnou službu,protoze nemam na to pracovat mezi cechama v nepratelskem a neserioznim prostředí ano,na to nemam a na co mas ty?saskovat nekde v praci v nejakym trapnym kolektivu chichichacha co? tohle me neba,mam rad seriozni lidi a uz mi není 15,abych musel poslouchat od 6 rana cesky pakarny chichacha chichacvha,trapny


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA