Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

top09 zavedla nucene prace-tuhlle verbez nevolit

(dsd, 10. 10. 2013 15:52)

cssd s otrocovanim lidi nema preci nic spolecnyho,praci zadarmo 80hodin mesicne zavedla top09 a to,ze na hodoninskem mestskem urade vytvarely nova neplacena povinna pracovni mista pro otroky ze stranou cssd nema nic spolecnyho-ti zamestnanci toho mestskyho uradu ty otroky nabiraly ve jmenu,ve prospech a na prani toho jejich prasiveho mestskeho uradu a ne ve jmenu a na prani cssd.za otrocke prace cssd nemuze-to zavedla top09

top09 zaridila pro ceske obcany praci zadarmo(80 mesicne)

(fffde, 10. 10. 2013 15:31)

povinnost(zakon) pro vsechny nezamestnane ceske obcany vykonavat po 2 mesicich bez prace(v teto zemi prace neni)verejnou sluzbu 80 hodin a mesicne a ZADARMO vytvorila nasim obcanum s radosti strana top09.Tomu Hodonínu ty otroky dodaval uřad práce,který to udelat musel,protoze to top09,ktera byla u moci prosadila-bez strany top09 by zadne nucene prace neexistovaly!odpovednost za tohle zverstvo ma samozrejme pouze strana top09.to je take jedine co tato extremisticka strana ceskemu lidu nabizi-praci zadarmo:))) fuj tajbl,ti jejich volici jsou fakt tupci!!!:)

Jak získat zaměstnání v zahraničí

(Helena, 8. 10. 2013 14:31)

V zemích Evropské unie pracuje podle odhadů 50 až 60 tisíc Čechů. Pracovní příležitosti v členských státech EU se dají najít na portále Evropské služby zaměstnanosti EURES. Užitečný poradenský servis poskytují zdarma vyškolení poradci.Vyrazit za prací do některé z členských zemí Evropské unie může být zajímavá zkušenost i dobrá jazyková průprava. Teoreticky by to mohl být i recept, jak řešit ztrátu zaměstnání kvůli nynější finanční krizi. Sehnat si potřebné informace a najít volné místo není složité. Rady, užitečné údaje a kontakty poskytují uchazečům o práci v EU zdarma vyškolení poradci Evropské služby zaměstnanosti (EURES), kteří působí ve čtrnácti pověřených krajských úřadech práce.Vyhledat volné místo ve vybrané zemi lze v pravidelně aktuálizované databázi zveřejněné na českém portále EURES. Vytipovat zajímavé volné místo se dá také v celoevropské databázi evropského portálu EURES. http://eures.europa.eu „V zemích EU pracuje nyní zhruba 50 až 60 tisíc občanů České republiky. Jde ale pouze o odhady, přesné údaje nejsou k dispozici,“ říká Věra Kolmerová, EURES manažerka Ministerstva práce a sociálních věcí.Bez pracovního povolení je možné nyní získat práci ve 21 státech EU. Pět zemí využívá práva na dočasné omezení volného pohybu pracovníků z nových členských států. Pracovní povolení stále vyžadují Dánsko, Belgie, Malta, Německo a Rakousko.Kdo chce v zemích EU pracovat déle než 90 dní, musí místní úřady zpravidla požádat o povolení k pobytu. V Itálii se od roku 2007 již o povolení k pobytu žádat nemusí, pobyt je ale potřeba nahlásit během tří měsíců na místním obecním úřadě.

Re: Jak získat zaměstnání v zahraničí

(Helena, 8. 10. 2013 14:34)

Kdo se rozhodne pracovat v zahraničí , musí počítat i s dalšími povinnostmi. Především je potřeba se odhlásit z českého zdravotního pojištění, získat v nové zemi potřebné osobní číslo a sjednat si zde zdravotní a sociální pojištění. Ve Velké Británii, kde je zaměstnáno nejvíce Čechů, je například povinnost se zaevidovat do pracovního registru (Worker Registration Scheme) a získat osvědčení, které umožňuje žít a pracovat v Británii. Kdo práci změní před uplynutím 12 měsíců, musí se registrovat znovu. Zaměstnavatelé přitom mají povinnost registraci kontrolovat.Získat zaměstnání například v Německu je nadále možné pouze se souhlasem příslušného pracovního úřadu a šanci zde mají hlavně kvalifikovaní odborníci. Například ve zdravotnictví zde pracuje téměř 1,5 tisíce Čechů, v pohostinství přes 2 tisíce Čechů a v průmyslu a v řemeslných oborech zhruba 3600 kvalifikovaných pracovníků.Od května 2006 se dá získat roční pracovní povolení s možností prodloužit ho dvakrát na čtyři roky pro vybrané profese rovněž v Belgii. Seznam žádaných profesí vydalo vloni také Rakousko, kde mají kvalifikovaní uchazeči z České republiky nyní možnost získat pracovní povolení prakticky automaticky, pokud se nenajde Rakušan s příslušnou profesí.Kvůli hospodářské krizi, která doléhá i na Evropu, je před odjezdem za prací užitečné se předem informovat i na to, jak postupovat při ztrátě zaměstnání. „Čeští občané, kteří přijdou v zemích EU o práci, mají právo na dávky v nezaměstnanosti ve státě, který je zaměstnával. Nároky se vždy posuzují podle zákonů platných v daném státě,“ říká Věra Kolmerová, manažerka EURES.Dávky v nezaměstnanosti může ale začít vyplácet i český úřad práce. „Žadatel musí úřadu práce předložit potvrzení o dobách zaměstnání a pojištění v členské zemi. A to na evropském formuláři, který mu vystaví příslušná instituce ve státě, kde pracoval. Na vydání tohoto formuláře se mnohdy musí čekat delší dobu, například v Irsku i čtyři měsíce. Lidé, kteří se do takové situace dostanou, o nárok na podporu nepřijdou. Po získání formuláře jim úřad práce vyplatí podporu zpětně k datu, kdy se na úřadu registrovali,“ upozorňuje Věra Kolmerová.

http://www.ajob.cz/o-zemich-at5/prace-v-zahranici-prace-v-belgii-zivotni-a-pracovni-podminky-a569

(Helena, 8. 10. 2013 14:28)

Práce a spousty informací o práci v zahraničí:http://www.ajob.cz/o-zemich-at5/prace-v-zahranici-prace-v-belgii-zivotni-a-pracovni-podminky-a569

verejnou sluzbu 80h mesicne zdarma zavedla pravicova vlada

(radek, 8. 10. 2013 13:46)

na veřejnou službu posilali urady prace,kterym to zadala pravicova strana top09- tem nezamestnanym ty neplacena pracovni mista vytvareli mestske urady,ktere nevede jedna osoba,ale vice osob a ne vsichni z toho vedeni daneho mesta,ktere ty neplacena pracovni mista pro otroky vytvarelo voli jednu stranu preci,odpovednost za to zverstvo nese pravice-top09-konkretne drabek!pekny den vsem

vysvetleni

(radek, 8. 10. 2013 13:01)

mzvm: zákon dal pouze možnost zotročovat nezaměstnané! - ok a kdo ten "zakon" pro ceske obcany vyrobil?nebyla to nahodou top09????:))))

povinou neplacenou verejnou sluzbu80h mesicne pro ceske obcany zavedla strana top09

(radek, 8. 10. 2013 12:58)

povinou verejnou sluzbu pro nezamestnane ceske obcany 80 hodin mesicne zdarma zavedla strana top09 nikoliv strana cssd-strana top09 zotrocovala nezamestnane-nikoli strana cssd,tento "zakon" pripravila strana top09 a diky strane top09,ktera tyto "zakony" pripravila a kterymi se tak rada ridi psychopatka mzvm a jeste to hrde radi(doslova prikazuje)ostatnim ,aby delali totez ta verejna sluzba vznikla!no mzvm,ukazala jsi svoji tvar:) ty nadavky a ukladani sprostych slov do sveho pc,aby si nasledne mohla skodit jsou komouske praktiky,ktere ti v dnesni dobe vubec nepomuzou a opravdu nam tim neuskodis i kdyz bys rada(to je tve zivotni poslani),potav se sama za sebe a prestan do toho plest lidi,ktery s tim tvym stupidnim myslenim a chovanim nemaj nic spolecnyho,nevyhrozuj tady civilnima soudama apod.jsi nemocna....ahoj:)))

konečné stanovisko k VS

(mzvm, 7. 10. 2013 19:50)

zdravím představitele ASN, jmenovitě Viléma, Janu, Tomáše ;)

pokud je mi známo, tak v lonském roce jste se dotazovali v jednotlivých městech, kterak je využívána VS ...

můžete nám zde poskytnout přehled měst ve kterých pod vedením čssd probíhala VS, tj. která "oranžová" města loni zotročovala nezaměstnané?

bylo by načase udělat přítrž mému soustavnému napadání ze strany vašeho chráněnce

samozřejmě, že mi nebude proti mysli, když zde uvedete politickou příslušnost všech představitelů všech dotčených měst - myslím, že to bude dobré vodítko pro následující volby ;)

a myslím, že to bude od vás náznak férového jednání, když ještě i v současné době proklamujete, že se vám VS nelíbila ...., ale v této věci jste zrovna moc "akční" nebyli

děkuji

Re: konečné stanovisko k VS

(radek, 7. 10. 2013 20:28)

ahoj mzvm,diky za "pekny" urednicky blablabla dopis(to je tak jedine co te naucili),ale k veci- za povinnou neplacenou verejnou sluzbu nese odpovednost pouze a jedine pravicova vlada vedena stranami top09 a ods(uz prestan kecat neco o cssd diky)-tyto dve politicke strany jsou za to svinstvo odpovedne a tyto dve strany(top09 a ods) naridili ministerstvu aby zacalo nabizelo uradum prace a mestskym uradum otroky zdarma!to ze na tech uradech sedel nekdo kdo dal hlas cssd to nemohl ovlivnit-zadny mestsky urad(ty jelito) se nesklada pouze z clenu cssd-to jestli ty otroky ten mestky urad v dane lokalite bude od ministerstva(kteremu to naridila pravicova vlada pod vedenim stran top09 a ods)bude brat nebo ne,tak o tom nerozhoduje jeden clovek a v podstate to nema nic spolecnyho s tim kdo koho na tom mestskem urade volil!!:) to narizeni nabizet mestskym uradum otroky dala jenom a jenom top09 a ods-pravicova vlada,takze se porad neotirej o cssd,ktera podala proti temto nucenym pracem stiznost u ustavniho soudu!!ze ti hanba neni mzvm,jak tu lzes oveckam,ale ja jim to vzdycky vysvetlim po prave,neboj se,top09 asocialni zhovadilost uz tady nikdo volit nebude-je to odpad totiz,jestli si to jeste nepochopila-top09 je odpad-souhlasis???odpovez!

Re: konečné stanovisko k VS

(radek, 7. 10. 2013 20:38)

mesta a obce zotrocovala nezamestnane jak pisete-to je fakt,ale kdo to tem mestum naridil?-ministerstvo-a kdo to naridil ministerstvu?ministerstvu to nabizeni otroku naridila pravicova vlada top09 a ods!!!!za tohle nenese odpovednost preci cssd mzvm!!!za tohle nese odpovednost pravice-top09 a ods!!to je jejich "práce" !!

Nezaměstnané zotročovala strana Top09 v čele s panem Drábkem

(Marcel, 7. 10. 2013 22:51)

Nezaměstnané si zotročil Drábek z Top09-pro upřesnění všem čtenářum.

top09 zotrocovali nezamestnane,ale ustavni soud jim"zabavu" to prekazil

(radek, 7. 10. 2013 22:42)

nezamestnane zotrocovala pravicova vlada-top09 a ods!pravicova vlada(ods,top09) zaridila to,ze nezamestnani museli makat zadarmo 80hodin mesicne-top09 dala pokyn ministerstvu a ministerstvo dalo pokyn mestum,obcim a uradum prace aby zotrocovali nezamestnane!

Veřejná služba

(Jana Křenková, 5. 10. 2013 10:01)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mě můžou poslat na veřejnou službu když v nezaměstnanosti nepobírám žádné sociální dávky.
Díky za odpověď.

Re: Veřejná služba

(Kossuth, 5. 10. 2013 16:11)

Dobrý den, VS je v tuto chvíli zcela dobrovolná, takže vás na ni poslat můžou, ale pouze když s tím budete souhlasit, jak to bude po volbách netuším, ale rozhodně nezaměstnané nečeká nic dobrého - inovovaná veřejná služba, inovovaný DONEZ, práce v domácnosti (za vydatné asistence pracovních agentur), nasazená nezaměstnaných na čištění lesů, nesmyslné a nikam nevedoucí rekvalifikace a vzdělávací kurzy, stáže zdarma pro absolventy............., ani jedna z výše jmenovaných možností nepovede ke snížení nezaměstnanosti, ale právě naopak.

Re: Re: Veřejná služba

(radek, 6. 10. 2013 11:54)

pane kossuth,ja bych to tak cerne nevidel,oni ti co budou u vlady si moc dobre rozmysli,jestli chteji byt u korytka nebo ne,myslite si,ze si 600 000 nezamestnanych,ktery za to,ze nemaj praci nemuzou a prezivaj necha libit nejakou buzeraci?nemuzou nikoho zotrocovat,nemame kolem sebe ostnatej dratu uz,pokud to vse co jste vyjmenoval bude placene k tem davkam a podporam a ne misto nich,tak to bude motivacni...

Re: Re: Re: Veřejná služba

(mzvm, 6. 10. 2013 15:15)

je zcela zjevné a samozřejmé, že hlupáci to zase až tak černě nevidí ...
tak nějak mám pocit, že se nám nezaměstnanost v posledních letech nesnižuje (drobné sezonní výkyvy neberu v potaz) - chci tím jen říct, že nějak nevidím markantní rozdíl v počtu nezaměstaných loni a letos - tudíž připomínám, že loni byla VS formou otrocké práce, a vládnoucím stranám, respektive jejich představitelům/politkům tj. těm, kteří byli a ještě stále pořád jsou u koryt to nějak extra nevadilo ... :(
a ráda zde opětovně připomenu, že i čssd nezaměstnané zotročovávala :(

Re: Re: Re: Re: Veřejná služba

(jirka, 7. 10. 2013 18:16)

hlupáci?to mluviš o sobe mzvm?me opravdu nezajima,ze si pro davku nekdo jezdi mercedesem a v jakem je obleceni,popripade,jestli ma na krku zlaty retez......podle lidi s vasim myslenim,by si meli chodit lidi pro davku ve stejnem uboru,nebo spinave obleceni ne?byla by jste asi pak spokojenejsi,to,ze nekdo prijede pro davku mercedesem a je cite obleceni neni zadna ostuda a tohleto nehraje roli,jeestli na tu davku ma narok ci ne...ale zajimave postrehy mate,resit,to,ze je nekdo ciste obleceny mi prijde hodne ujety:(

Re: Re: Re: Re: Veřejná služba

(radek, 7. 10. 2013 18:20)

ano vidite sama,ze to zotrocovani nema vubec vliv na snizovani nezamestnanosti a ze to se snizovanim nezamestnanosti nema vubec nic spolecnyho-je to jen buzerace a zneuzivani nekoho ve svuj vlastni prospech-nedejme sanci tem,ktery by si prali,aby si nezamestnany musel davku nebo podporu odpracovat-davka neni zadna odmena za praci a v civilizovane spolecnosti je poskytovana samozrejme zdarma,

Re: Re: Re: Re: Veřejná služba-čssd vždy byla proti nuceným pracím

(Milan, 7. 10. 2013 20:45)

zkopírováno z oficiální stránky čssd:03.12.2012 Lze jen souhlasit s výrokem Ústavního soudu ČR, který zrušil institut veřejné služby. Za prvé proto, že každého nezaměstnaného řadil od svého počátku do role podezřelého ze zneužívání dávek a za druhé proto, že drtivá většina nezaměstnaných si svoji podporu v nezaměstnanosti již „předplatila“ svým sociálním pojištěním v době zaměstnání. A povinná veřejná služba v pojetí současné vládní koalice byla spíše nucenou prací, protože za ni nebyla poskytována žádná výhoda. Nehledě na skutečnost, že vedle toho existuje institut veřejně prospěšných prací.ČSSD dlouhodobě kritizovala přístup vládní koalice k veřejné službě, jako nástroji na potlačení zneužívání dávek. Základním problémem totiž byl zánik motivační složky, která fungovala do minulého roku a která dávala šanci těm, kteří využívali institut veřejné služby proto, aby si přivydělali. Prostě musí platit, že kdo pracuje, musí se mít lépe než ten, kdo nepracuje a ten, kdo pracuje v rámci veřejné služby či veřejně prospěšné práce se musí mít lépe než ten, kdo se práci vyhýbá. A málokdo si uvědomoval,že veřejná služba zvýhodňovala ty podnikatelské subjekty, které službu využívaly a zároveň snižovala cenu lidské práce i počet řádných pracovních míst.Základním problémem současné vlády je však její pojetí nezaměstnanosti, kdy podporu v nezaměstnanosti bere jako „dar“ těm, kteří nechtějí pracovat a zároveň čerpají dávky. Přitom vláda není schopna pochopit, že sociální politika má za úkol částečně napravit křivdy sociálního vyloučení, které hrozí kvůli selhání volného trhu i státu. Státu, který není schopen přijmout taková opatření, které by zvýšily zaměstnanost, a to zejména mladých lidí. Vláda naopak snížila a téměř zničila aktivní politiku v nezaměstnanosti, která je velmi úspěšná například v sousedním Rakousku a Německu.Vláda, jejímž jejímiž jedinými opatřeními k posílení zaměstnanosti bylo snížení mezd ve státní správě a stop stav valorizaci minimální mzdy, ukázala, že není schopna řešit nezaměstnanost v zemi. Především proto, že pominula vliv domácí spotřeby na růst HDP a také skutečnost, že každý zaměstnanec by měl za svoji práci dostat adekvátní odměnu, která umožní důstojný život jemu a jeho rodině. Nezaměstnanost není nemoc, jak se nám snaží namluvit pravice, ale obrovský sociální problém, který si vyžaduje odpovědná řešení. Pouhým škrtáním dávek a neustálým vymýšlením útoků na lidská práva tento problém vláda nevyřeší.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA