Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NEZAPOMENEME!

(ABC, 7. 9. 2013 10:18)

http://vtipy.netroof.eu/data/images/nezapomeneme.jpg

Re: NEZAPOMENEME!

(Kossuth, 7. 9. 2013 14:15)

MPSV dopady zákonů nezajímají:
http://www.halonoviny.cz/articles/view/8756334

why??

(jirka, 7. 9. 2013 5:17)

pokud si idiot zeman,kterej se tu najednou odnekud po letech vyloup mysli,ze si nezamestnaní budou muset socialni davku odpracovat,tak se plete,socialni davka neni odmena za praci,takze pokud ma zemanek nejakou praci pro nezamestnane,tak za ni bude muset radne zaplatit alespon minimalni mzdou a ty penize za odvedenou praci budou k socialni davce jako bonus,aby to bylo motivacni-nikoliv misto socialni davky ci za socialani davku,jinak se bude jednat zase o ponizovani lidi a porusovani zakonu a ustavy........to ta bolsevicka luza fakt nedokaze vymyslet neco feroveho bez toho aby se jednalo o ponizovani a zneuzivani lidi??to jsme fakt takova zlodejska verbez jako narod???nikdo zadarmo pracovat nebude a kdyz jo,tak par mesicu nez to mezinarodni organizace odsoudi a ustavni soud zrusi howgh!!

budete ponižovat nezaměstnáné přijdete brzy o koryta

(jirka, 7. 9. 2013 5:01)

at si uvědoměj,jestli chtěj zustat u koryt a chovat se k nezaměstnaným slušně nebo další předčasné volby:),stop dotacím od eu a ostudě pro čr kvuli zotročování nezaměstnaných,sociální dávky musí být poskytovány zdarma,protoýe to není žádná odměna za práci a jestli mají pro nezaměstnané nějakou práci,tak placenou a dobrovolně k sociílní dávce nikoliv místo sociální dávky nebo za sociální dávku-nezaměstnaných je tu 600 000 a za svoji situaci nemohou,pochybuju,že existuje v čr nějaký nezaměstnaný,který by nevyměnil(pokud by měl tu možnost) přežívání na soc.dávce za normální placenou práci!at daj lidem práci a nebudou tu nezaměstnaný,navíc čr má skoro nejnižší nezaměstnanost z celé eu,tak vubec nechápu proč chtěj ty nezaměstnané zotročovat (asi nějaký pozustatek buzerace od kokmanču)-k takovým krokum se nesnížujou ani země s 25% nezaměstnaností-my tu máme 8% nezaměstnanost a budeme ty lidi zotročovat?co jsme to za hyeny národ potom?a dotace od eu přijímímě a rozkrádáme s otevřenou dlaní:) ne ne ne,nic takového,pokud přijdou zase s nějakým extremem jako drábek,tak si to doufám těch 600 000 lidí,který tu marně shání práci nenechá libit a zase to dojde k předčasným volbám a zákazu od ustavního soudu!stop blbečkum,lidi nenechte se řidit zlodějeme,který kážou vodu a pijou víno,tak to tady totiž chodí v této zemi,nezaměstnaných je tu dost na to(a jsou mezi nimi i inteligentni lidi) aby jim tyhle jejich uchylný ponižující idiotský nápady smetli ze stolu!

( , 6. 9. 2013 12:31)

Někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová musí odevzdat cestovní doklady a bude pod dohledem probačního úředníka...
Ad DONEZ: porad je na tom lepe nez nezmestnani, ti museli i trikrat tydne. jenze na rozdil od ni nemeli zakopany miliony pod podlahou...

Zrušena pouze ta nařízena

(Naivita, 4. 9. 2013 18:00)

Veřejná služba pokračuje dál, ale prej dobrovolně, což už není tolik vykonavatelů VS.
Takže zrušena byla pouze ta, co je nařízena....jako celek nikoliv a to je chyba a samo sebou nese všechny znaky VS, akorát se jde na ní dobrovolně))

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1163110
http://www.mesto-bohumin.cz/cz/search/videoarchiv/2099-verejna-sluzba-dal-pokracuje.html

a plno jiných odkazů.

Re: Zrušena pouze ta nařízena

(Kossuth, 4. 9. 2013 19:30)

Samozřejmě, Ústavní soud výrokem nálezu Pl. ÚS 1/12 ze dne 27. listopadu 2012 zrušil pouze ust. § 30 odst. 2 písm. d) zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Podle tohoto zrušeného ustanovení vyřadí krajská pobočka úřadu práce svým rozhodnutím z evidence uchazečů o zaměstnání toho uchazeče, který bez vážného důvodu odmítne nabídku vykonávat veřejnou službu v rozsahu nejvýše 20 hodin týdně v případě, že je v této evidenci veden nepřetržitě déle než 2 měsíce. Ústavní soud, ale nezměnil (nezrušil) ust. § 18a zákona o pomoci v hmotné nouzi. V tomto ustanovení je stále uvedeno, že veřejná služba je vykonávána osobami v hmotné nouzi a osobami vedenými v evidenci uchazečů o zaměstnání. ÚS , tak zrušil pouze povinnou veřejnou službu, respektive sankci (trest) za odmítnutí veřejné služby, ale veřejnou službu jako takovou zachoval. Pak se tady máme veřejnou službu za stravenky a podobné nesmysly místo skutečných pracovních míst, tedy alespoň za min. mzdu.

Re: Zrušena pouze ta nařízena

(jaroslav, 4. 9. 2013 23:23)

neplacenou povinna verejnou sluzbu ustavni soud zrusil protoze to byla spatna vec a nedelalo to dobrou vizitku o lidech v cr a tu spatnou vec by po rozhodnuti ustavniho soudu nemel nikdo nikomu nabizet ani dobrovolne......to je logicky.......respektujte ustavni soud starostove z vesnic(vesnicky buraci),kdyz uz nerespektujete zakony čr a kaslete na lidska prava jako to delali komousi celou dobu...vsimnete si ,ze tohle si dovolujou vetsinou jen starostove z vesnic,kde se takovyhle prasarny pekne ututlaj,tak proc si tam nemohli zotrocit par lidi ne a pekne si na nich namastit kapsu:)

Re: Re: Zrušena pouze ta nařízena

(Naivita, 5. 9. 2013 14:03)

To je jasný jednou si někdo přičichl k levné ,oprava- až mimořádně levné pracovní síle, tak už to jen tak nepustí z hlavy...
Já si naivně myslela, že se starostové obcí a jiný podobní jim, co zneužívají občana v nouzi bez práce a to stylem , že za práci je odměna pouze s nádsázkou tzv. bochník chleba, že se vzpamatují a nebudou tak činit, páč jednou se to samo může stát i jim...
Děkuji za každé ráno, že mám slušnou práci a slušného zaměstnavatele. Ne každý má to štěstí a bůh mně ochrańuj, jestli budu muset makat za kavalec chleba pro nějakého nenažeance, co není schopen vytvořit prac. místo se vším všudy!!
Proto občas chodÍm sem, páč vím, že jsou mezi náma lidi a jejich hodně, co potřebují najít místo a já jako zaměstnaná s nimi soucitím a se...re mně , že ne každý nemůže mít slušnou práci.
Měla jsem období, kdy jsem hledala práci a setkala jsem se ze strany lidí co pracují z okolí , ne zrovna s pochopením, ale neustálýma otázkama :A už máte práci??...a podobně, na nic jiného se neumí zeptat a já nechci být stejná! Vím jak je to těžké najít slušnou práci.
Vyjadřuji Vám svoji plnou podporu! Nedejte se!
Fakt jsem byla naivní, že výkon VS byl zrušen jako celek...

Re: Re: Re: Zrušena pouze ta nařízena

(gffffff, 5. 9. 2013 16:19)

presne tak,pricichli si k levne pracovni sile a diky tomu muzou zvladat chod mest a obci lepe a rikat pak o sobe jaky ot jsou borci,ze jsim to vsechno slape,ale proc asi??vsechno jim delaj lidi skoro zadarmo,bez nich by takovy "borci" ti starostove nebyli.behem nekolika mesicu si tyto hyeny z mestskych uradu zvykli a stali se zavislyma na pracovnmi sile zdarma,po zruseni vs ustavnmim soude se jim to vsechno na co si behem par mesicu zvykli zhroutilo-ten jejich sen o bezpletne pracovnmi sile zdarma dodavane statem se jim zhroutil,nejadniou zjisitli,ze ten chod mesta jim bez pracovnmi sily zdarma neni a pochopili,ze to zas takovy borci nejsou,ze vlastne jenom vyuzivali a zneuzivali situaci nezamestnanych(pral bych to tem hyenam taky aby si vymenili role)a ze jim to vlastne vsechno udelali zadarmo nezamestnaní,ale odmenu a pochvalu dostali prave tio starostove,ktery si jenom udelali z lidi otroky a rekli jim udelej tamto nebo tohle,budte rada,ze mate normalne placenou praci,mame stejny mysleni,tito starostove by se bez pracovni sily zdarma nedokazali ani uprdnout-jsou bez pracovni sily zdarma uplne neschopny proste:))) proto tak moc usiluji o pracovnmi silu zdarma,aby to meli jednodussi ridit to mesto a aby je to nestalo zadne penize a usili,......takovy "lidi" by nemeli rozhodne delat starosty,takovy lidi bych pozaviral do vezeni,tam je jejich misto--------s nezaplaenou praci a minimalni mzdu 8500 hrubeho jdete do prdele! za praci se ve slusne spolecnosti plati a dokud to ti pitomy cechacci nepochopej ,tak jim lidi pracovat proste nebudou,.......za praxci se musi platit,.....oni tohle proste vazne nechapou......za bezcenne hloupe a hlavne lzive kecy o nejakem zarazovanmi do te jejich zlodejske spolecnosti a udrzovanim pracovnich navyku si clovek v penny marketu jaksi nic nekoupi,...urdzovat pracovni navyky si lde muzou doma s vysavacem v ruce a ne pracio zdarma pro nejake jejich soukrome firmy do kterych mi nic neni a nepotrebuju je,,,,,,,,souhlsim s vami,je to jen verbez zlodejska co chce mit pracovni sliu zdarma(ceska drzost vazne nema obsoby:))) to so ci dovolujou rika a jak premyslej:))

Re: Re: Re: Zrušena pouze ta nařízena

(gffffff, 5. 9. 2013 16:38)

presne tak,pricichli si k levne pracovni sile a diky tomu muzou zvladat chod mest a obci lepe a delat ze sebe schopny borce-jenomze bez ultralevne pracovni sily zdarma(lidi bez iq,ktery pro ne delaj) by tihle starostove ten chod mest a vesnic proste neudrzeli!vsechno jim delaj lidi skoro zadarmo,bez nich by takovy "borci" ti starostove nebyli.behem nekolika mesicu si tyto hyeny z mestskych uradu zvykli a stali se zavislyma na pracovnmi sile zdarma,po zruseni verejne sluzby ustavnmim soude se jim to svinstvo na ktere si behem par mesicu zvykli zhroutilo a neschopni zlodejsky chudackove z radnic,ktery tunelujou statni kasu si najednou nevedi rady:),prisli o pracovni silu zdarma a o financni prostredky,ktere jim stat pravidelne posilal na ucet-financni prostredky na fiktivni "nakup" naradi apod......kde ty penizky asi skoncili??:) o tohle vsechno najedno tyhle chcipaci prisli ze dne na den-uz to nemmeli najednou tak jednoduchy,uz jim to vsechno neudelali lidi zadarmo!!:)ten jejich fasisticky sen o bezplaatne pracovnmi sile zdarma dodavane statem se jim zhroutil ze dne na den najednou zjisitli,ze ten chod mesta se bez te pracovnmi sily zdarma udrzuje daleko hure a pochopili,ze zas takovy borci nejsou,ze vlastne jenom vyuzivali a zneuzivali situaci nezamestnanych(pral bych to tem hyenam taky aby si vymenili role)a ze jim to vlastne vsechno udelali a zaridili zadarmo nezamestnaní,ale odmenu a pochvalu za ten vysledek schrabli prave ti starostove,kterí neudelali vlastne nic krom toho,ze si udelali z lidi otroky a rekli jim udelej tamto nebo tohle,budte rada,ze mate normalne placenou praci,mame stejny mysleni,tito starostove by se bez pracovni sily zdarma nedokazali ani uprdnout- bez pracovni sily zdarma jsou uplne neschopny proste:))) proto tak moc usilují o pracovnmi silu zdarma,aby to meli jednodussi(neferove,protizakonne jak jinak po cesku:))proto chteji pracovnmi silu zdarma aby je to nestalo zadne penize a usili,(zakony a prava je nezajimaj ale vubec)......takovy "lidi" by nemeli rozhodne delat starosty,takovy lidi bych pozaviral do vezeni,tam je jejich misto-- stat jim posilal na otroky obrovske castky,na nakup naradi jakoze,ale tyto penize koncili v jejch kapsach,zustavli jim za prstama a kupovali si za to chlast na vecirky kravataku------at tu neplacenou praci a minimalni mzdu 8500 nabizej svojim parchantum!! za praci se ve slusne spolecnosti plati ale oni tohhle proste nechapou:))......za praci se musi platit,.....oni tohle proste vazne nechapou......za bezcenne hloupe a hlavne lzive kecy o nejakem zarazovani se do te jejich zlodejske spolecnosti a za nejake zvasty bolsevicke o udrzovani pracovnich navyku si clovek v penny marketu jaksi nic nekoupi,...urdzovat pracovni navyky si lide muzou doma s vysavacem v ruce nikoliv praci zdarma pro jejich firmy se kteryma ti lidi nemaj nic spolecnyho a ktere k zivotu nepotrebuji!!naopak tyto frimy potrebuji otroky-bez nich by nemohli vydelavat(to ze je otroctvi zakazane a ze se za praci plati neznaj a nechapou),,,,,,,souhlsim s vami,je to jen verbez zlodejska co chce mit pracovni sliu zdarma(ceska drzost vazne nema obsoby:))) to co ci dovolujou rikat verejnosti a jak premyslej:)) fuj tajbl..........me by tam nikdo nedostal,aby jim delal otroka,ty by radsi propichaval gumy tem jejich autum,ve kterych kazde rano svazeli a nabirali otroky na nucene prace!!nedojeli by nikam krysy!!:)

Re: Re: Re: Zrušena pouze ta nařízena

(Eva, 5. 9. 2013 19:14)

Na stránkách Parlamentních listů jsem sdělila našemu panu presidentovi, že s ním nesouhlasím v tom, že lidé nemající práci si musí svoje dávky odpracovat veřejnou službou. Sdělila jsem mu, že pokud někdo nabízí práci, měl by sepsat s nastupujícím pracovníkem řádnou pracovněprávní smlouvu a nabídnout alespoň minimální mzdu. Ze stránky, kde pan president odpovídá na dotazy občanů, bylo moje sdělení vymazáno. Mám obavu, že naši vlivní a bohatí se chlácholí tím,, že nezaměstnanost v ČR, oproti jiným státům, je relativně nízká a proto s tímto stavem nebudou v dohledné době nic dělat. Budou razit levnější cestu pro náš stát, a to je veřejná služba za žebračenku.Je smutné, že většina těch co práci mají, s tímto postupem souhlasí.

Re: Re: Re: Re: Zrušena pouze ta nařízena

(mzvm, 5. 9. 2013 20:00)

eva:
jo, není nejlepší to, že by si nezaměstnaní měli dávky odpracovat formou VS
(i když ten návrh je o tom, že člověk, který bude vykonávat VS v rozsahu 20/30ti hodin měsíčně bude mít životní minimum, narozdíl od toho, kdo pracovat nebude - ten dostane existenční minimum - viz směmovní tisk (možná č. 1027, ale nejsem si jistá))
a připomenme si, že právě náš současný prezident vzešel původně z čssd ;)

Re: Re: Re: Re: Zrušena pouze ta nařízena

(jarda, 5. 9. 2013 22:48)

navrh sebrat nezamestnanym zivotni minimum a nechat je hladovet a mucit na existencnim minimu,pokud si neodpracuji castku mezi existencnim a zivotnim minimem prinesla slapka rapkova,ale je to jen jeji navrh,ktery samozrejme neplati a pochybuju,ze platit bude,po volbach totiz teto jeji skvely napad pujde podle me do kose,samozrejme je to nepsravedlive a necetne od ni,motivacni by bylo ponechat nezamestnanym zivotni minimum a dat jim neco navic privydelat si k tomu zivotnimu minimu tou verejnou sluzbou-nikoliv jim to sebrat a ukrast a pak jim to vratit za to,ze si to odpracuji-to je zase neref,co jineho cekat od rapkovy,,,,,,,,tento navrh neplati a platit nebude,je to jenom v jeji palici a tam by to melo zustat

ods navyrhuje zrusit minimalni mzdu-dalsi skvela vec venovana zlodejum na ukor lidi v čr

(roman, 5. 9. 2013 11:13)

ODS bude prosazovat úplné zrušení minimální mzdy, prohlásil Kuba-zlodeji zlodejsky!minimalni mzda ma zarucit zamestnancum to,ze za odvedenou praci nemohou dostat mene jak 8500 kc-bezcenny zlodejsky bastardi z ods navrhuji zrusit minimalni mzdu.aby meli moznost platit za odvedenou pracio mene nez 8500:) to je snad vtip ne?plivejte na jejich bilbordy(ja to delam uz leta)............ měsíční minimální mzda je nejvyšší v Lucembursku (1758 €), Irsku (1462 €), Belgii (1444 €), Nizozemí (1435 €), Francii (1365 €), Velké Británii (1086 €),-to je super,v belgii za jakoukoliv odvedenou praci nemuzete dostat mene jak 1758 euro-top je slusny ne?

Re: ods navyrhuje zrusit minimalni mzdu-dalsi skvela vec venovana zlodejum na ukor lidi v čr

(mzvm, 5. 9. 2013 19:53)

super, že víme, jak je vysoká MM v zahraničí, ale pro relevantní dokreslení situace by k tomu chtělo dodat i ostatní ... kolik je průměrný, nebo minimální nájem třeba i v sociálních bytech, kolik stojí potraviny, PHM, školné, oblečení atd.

jinak musím říct, že na bilboardy neplivou ani debilové (diagnostikovaní) ...
dost dobře si nedovedu představit, jak to praktikuješ v praxi ... to máš s sebou žebřík ...?!
anebo pliveš jen na ty ve městech, které jsou na plakátovacích plochách, (tj. většinou níž než klasické bilboardy)?
a pliveš jen na ty, které máš po cestě, anebo za bilboardy cíleně dojíždíš?!
dojde ti už konečně, po těch letech, že pliváním na bilboardy se nic nezmění?!
víš, že je lepší jít k volební urně?!
a jak je možné, že tvůj čin - téměř hrdinský - nebyl ani jednou zminován v masmédiích?!
no, tvoje oblíbená strana na tebe může být jistě právem hrdá ... ;)
(jistě se takových aktivních a akčních voličů najde vícero ;))

fašisticke strany

(čižek, 5. 9. 2013 18:40)

lidi zjistil jsem jednu zasadni věc a to že top09 a ods jsou normalně fašisticke skupiny s klasickym fašistickym myšlenim

ods skodi

(jarda, 5. 9. 2013 13:44)

pokud by byla miinmalni mzda zrusena(jak navrhuje ods-a vim proc to dela),tak by to dopadlo tak,ze by vam na up prace nabidli praci za 3000 korun mesicne a nezamestnany by to nemohl odmitnout,,,,,,,,,pro ods je dulezity,aby lidi nebyli vaznay na stat,aby nebyli na up a aby je sat nemusel podporovat,ale ze ty lidi pracuji za 5000 korun mesicne a jakou ti lide maji zivotni uroven je jim jedno a to je prave to pro extremistickou stranu ods nemam rad......kazdy politik na zapade se ma snazit o to,jakou maji lide v jeho zemi zivotni uroven a ten politik usiluje o vyssi zivotni uroven,o vysi komfort pro svoji zemi/pro sve deti,pribuzne,pro svoji rodinu).politikuk na zapade jde o to a snzi se zvednout zivotni uroven v zemi........extremisticka strana ods dela prave pravy opak:)) snazi se lidem v čr uskodit,snizit jim zivotni urove,utahnout opasky,aby organizace oecd o nich mohla napsat v novinach hezky clanek!!ods skodi čř stejne jako skodili komousi 40 let.......pro ods lidi v cr nic nezajimaj,pro ne je duleite aby se meli dobre jenom bohaci

kde hledat praci?

(Janicka, 26. 8. 2013 18:26)

Lidi zdravim, ja uz jsem vazne zoufala. Poradite kde hledat praci? Ci jak sehnat praci?

Projizdim denne inzeraty v novinach a hlavne internet, ale to co se tvari jako "nabidka volnych pracovnich mist" je spis spatny vtip. A to i na velkych portalech, jako Sprace, Jobdnes, Prace.cz a dalsich. Polovina nabidek jsou realitky, telefonisti, pojistovaci/financni/energeticti poradci-agenti, podomni prodejci nadobi, leku, sluzeb... a kdo vi ceho dalsiho, proste ten otravny hmyz, co kazdy odhani, zabuchuje pred nim dvere a poklada telefony.

Narazim taky na spoustu nabidek od agentur, ktere jsou doslova o nicem a slouzi jen k hromadeni informaci o uzivatelich a budovani databaze. Kazdy shani pro sveho vyznamneho klienta, predni spolecnost... atd, ale nepise koho presne, na jakou praci, ani jake ma pozadavky. A kolikrat vam to nereknou ani na miste, primo v agenture.

Opravdu bych rada nasla normalni inzerat, primo od zamestnavatele, s konkretni uvedenou pozici, pozadavky, popisem prace a jeji naplni... ale takovych je minimum.

Jak to resite? Kde hledate? Predpokladam, ze dochazeni na UP vas taky nebavi a radi byste delali neco slusneho, u slusnych lidi a za normalni penize.

Dik, Janca

Re: kde hledat praci?

(Rad, 26. 8. 2013 20:02)

Inzerce na stránkách MPSV je docela dobře zpracovaná a možná i filtrovaná, takže ty podvodné inzeráty se tam moc neobjevují. Můžete vybírat podle profese, podle vzdělání, podle délky úvazku, somozřejmě podle bydliště...
A všechny jsou přímo od zaměstnavatele, s konkretní uvedenou pozicí, požadavky, popisem práce a její náplní...(někdy jen stručně, ale skoro všude je už e-mail zaměstnavatele, takže se můžete na zbytek jednoduše zeptat, aniž byste tam musela chodit):

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA