Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Ochránce - Program DONEZ

(dwdw, 27. 11. 2013 13:32)

problem donezu je,že ti lidi,ktery se museli 2x tydne chodit na postu hlasit se postackam,kterym do toho nic neni,jestli je nekdo nezamestnanej z 99% procent na cerno nepracovali:),takze to byla pro ne jen buzerace a stat zbytecne platil ceske poste za to,aby se tam hlasili jen tak pro nic za nic,lidi,ktery na na cerno nepracovali vubec:),proste tunel,navic ceska posta neni urad prace a zamestnanci posty se nemaj co starat o nezamestnane

Mohlo by vás zajímat

(Jan, 27. 11. 2013 13:15)

http://portal.mpsv.cz/sz/politikazamest/trh_prace/rok2013p1/anal2013p1.pdf

Re: Re: ??

(xyz, 21. 11. 2013 16:55)

tohle taky chápu, ale konkrétně tahle záležitost je záležitost trvající již několik měsíců ...
já jen, že si to mohlo aktuálně zrovna tolik lidí přečíst ;)
ano, taky se mi zdá, že v poslední době - řekla bych, že v posledním roce ASN moc akční není - a zde se vracím i k VS - nechává ASN běžet tyhle stránky jen tak ...
ASN se k takovému jedinci jistě vyjadřovat nebude ... , protože se nevyjádřili ani k VS - zde se (v letošním roce) na dořešení VS dotazoval nick mzvm a ty - co sem si tak všimla
hezký večer přeji ;)

Bez budoucnosti

(Jiří, 18. 11. 2013 22:48)

Ahoj, často čtu vaše příspěvky a musím se smát, jak se zde někteří handrkujete. Vždyť je to úplně zbytečné. Nás nezaměstnané náš stát zcela vyloučil, slyšíme to ve výrocích politiků a to nejen pravicových. Prostě je nás nezaměstnaných málo, aby z nás šel strach a tak si nás budou hýčkat na nesmyslných rekvalifikacích popř. v programech Evropské unie na podporu zaměstnanosti. A ti, kteří nám budou tímto vymývat mozky se budou tetelit blahem, jak jim to sype a jak my nezaměstnaní jim děláme voly. Prostě jsme pod "lavicí" a tam nás budou držet. Vidíte to někdo jinak?

Re: Bez budoucnosti

(Kossuth, 19. 11. 2013 14:11)

Zdravím, pokud vím tak se tu handrkují ostatní s psychicky nemocným jedincem, který nemá nic lepšího na práci než od rána do večera vkládat svoje nesmysly na tyto stránky (jinde ho už nejspíš mají na arestu). S tím, že nezaměstnané stát vyloučil souhlasím, ale je to jen první fáze, z nezaměstnaných se staly nedobrovolní pokusní králíci na kterých, se testuje kam, až mohou zajít. Nezaměstnaných je hodně, ale problém je v tom, že z nich nejde strach. Právě naopak atmosféru strachu se snaží vytvářet úřady práce (vyhrožování správním řízením atd.). Jde o to, že se spoléhají na to, že se nikdo nebude bránit z důvodu závislosti (především finanční). Jinak souhlasím s tím, že různé rekvalifikace a podobné nesmysly štědře financované z EU nikam nevedou a mnohdy mají zcela opačný efekt o jejich skutečném účelu už jsem psal. Je otázkou, jak z toho ven, popravdě mě už docházejí nápady a nebezpečně často mi vychází pouze jedno řešení a to revoluce rozuměj skutečná změna (ne šaškárna jako volby, ta systém nezmění), někdo říká kapitalismus s lidskou tváří, jiný komunismus s lidskou tváří, já říkám, že lidská tvář je důležitá. V poslední době tu byla pouze jedna větší demonstrace a spousta malých co nestojí za zmínku. Jedna demonstrace skutečně revoluci nedělá. S tím souvisí, že každá revoluce potřebuje svoje vůdce, s jasnou vizí (co chtít a jak toho dosáhnout), vůdce by měl být někdo, kdo dokáže lidi sjednotit a ne naopak a nikoho takového v ČR prostě nevidím a to je problém, revoluce bez cílů by se mohla zvrhnout v anarchii.

Re: Bez budoucnosti

(Ivan, 19. 11. 2013 15:37)

spis by bylo lepsi se zamyslet nad tim kdo s tim "handrkovanim" a "provokovanim" vzdy(nenapadne)zacne,aby jste pak vubec pochopili o co jde,nez zacnete neco mluvit.jinak si myslim,ze diskuze na kterekoliv strance je pouze soucast stranky a rozhodne ne jeji hlavni cast,janic nevkladam na zadne stranky,ale pouze vlkladam nazory do diskuze na teto strance a to je rozdil,jinak rikam,ty doporucenky maji 3 denni lhutu,protoze to pracovni misto tam nebude cekat vecne a nazor,ze zamestnavatel(kterej tu doporucenku na volne misto,ktere nabizi k dispozici vystavil a predal uradu prave,aby ji nekomu nabidl)vam ji odmitne potvrit nebo ,ze na vas bude koukat jako na neschopneho jedince protoze zatim jdete s doporucenkou,kterou on vystvvil je proti logice a je to ceska hloupost jako vysita:))) pekny den vsem

Re: Re: Bez budoucnosti

(mzvm, 19. 11. 2013 22:43)

nechápu, proč se zde opětovně zminuješ o doporučenkách :(
kde vidíš souvislost mezi doporučenkou a příspěvkem, na který si reagoval?!

Doporučenky z UP

(Jana, 11. 11. 2013 19:10)

Přijde mě divné, proč brojíte proti Doporučenkám z UP. Nezaměstnaným se nelíbí že jim UP nenabízí žádné pracovní příležitosti ve firmách a když nabídku volného pracovního místa dostanou, tak je to zase špatně. Doporučenku snad lidé dostávají za trest ? Nějak tomu nerozumím. Většina nezaměstnaných snad práci hledá, nebo ne?

Re: Doporučenky z UP

(mzvm, 11. 11. 2013 19:17)

jano, vnímám to naprosto stejně jako ty ;)

osobně proti doporučenkám nic nenamítám ...

(podívej se, kdo zde s "doporučenkami" začal ...)

Re: Re: Doporučenky z UP

(Jana, 11. 11. 2013 19:34)

Pro mě je zatím fuk ,kdo zde na dIskuzi s Doporučenkami začal.Ten problém vidím u lidí i mimo tuto diskuzi. Doporučenka je vnímána jako trest, něco špatného. Možná že jen záměr s Doporučenkami někdo na UP kazí a posílá na 1 pracovní místo třeba 50 lidí a více. Ve firmě pak tito lidé "otravují "a chodí si jen pro razítka,aby UP měl doklad o aktivitě nezaměstnaného. Původní záměr Doporučenky se nějak zvtnul --- asi.

Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(mzvm, 11. 11. 2013 19:38)

není dobré se na cokoli dívat jen jedním okem, či nad ostatními záležitostmi, parametry ap. mávat rukou a nebrat je v potaz - vše myšleno obecně ;)

osobně neznám nikoho, pro koho by byla doporučenka trestem
- čímž ale neříkám, že se mezi nezaměstnanými nenajdou tací, co doporučenku jako trest vnímají

Re: Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(Kossuth, 11. 11. 2013 19:56)

Já v systému doporučenek naopak vidím velký problém a to v následujícím:

1. Doporučenka se musí projednat do tří pracovních dní, což v některých případech prostě a jednoduše není možné.

2. Zaměstnavatel vám může odmítnout doporučenku potvrdit a pak se můžete dohadovat s ÚP, kde je ta pravda.

3. ÚP vystavuje doporučenky na neexistující nebo již obsazená místa (skutečně nevím, zda je to záměr nebo náhoda).

4. ÚP vystavuje doporučenky na pracovní místa na která nemáte ani kvalifikaci (zřejmě, aby úřednice vykázala nějakou činnost jinak si to nedovedu vysvětlit).

5. ÚP při vystavování doporučenky mnohdy nerespektuje vážné důvody (zdravotní, osobní, etické………….).

6. V některých případech vystavuje doporučenky na taková místa, kam se prostě uchazeč nemůže technicky dopravit.

7. V některých případech vystavuje doporučenky k pochybným zaměstnavatelům, a že jich není málo.

8. Vystavení doporučenky je rovno polibku smrti, protože to uchazeče staví do role neschopného jedince, který zřejmě neumí se zaměstnavateli jednat jinak než prostřednictvím doporučenek (já osobně neznám žádného zaměstnavatele, který by vzal někoho do zaměstnaní na základě doporučení od ÚP a stejně tak neznám žádného UoZ, který by prostřednictvím doporučenky získal zaměstnání).

9. Osobně mám s doporučenkami POUZE negativní zkušenosti, až na jednu jedinou výjimku, kdy se mi skutečně podařilo projednat doporučenku ve stanovené lhůtě a udělat to tak abych nevypal jako úplný idiot, bohužel zaměstnání naprosto neodpovídalo mojí kvalifikaci a bylo nad rámec mých možností na což jsem, ale upozorňoval od začátku. V ostatních případech samé problémy a komplikace, v některých případech to dokonce skončilo správním řízením, které bylo samozřejmě po předložení dostatku důkazů zastaveno.

10. Můj konečný postoj k doporučenkám je takový, že slouží pouze k tomu, aby ÚP mohl s uchazeči zahájit správní řízení a vyřadit je z evidence. V mém jazyce je to pouze šaškárna s razítky, která nikam nevede a nic neřeší, ano skutečně to je za trest.

Přitom by se stačilo domluvit např. na tom, že do dalšího kontaktu UoZ projedná ta a ta místa a zprostředkovatelka by si to mohla zpětně ověřit např. telefonicky, to by, ale zřejmě vedlo ke zvýšeným nákladům………………………….

Re: Re: Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(mzvm, 11. 11. 2013 23:05)

já tvé důvody nijak nezpochybnuji - naopak si myslím, že jsou rozumné a zcela na místě ...

ale opakuji, že já osobní zkušenost s doporučenkou nemám

snažím se vnímat všechny aspekty které jsou s doporučenkou spjaty ...

a co sem k doporučenkám napsala, za tím si stojím ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(mzvm, 12. 11. 2013 1:45)

ještě se vyjádřím k "tvým bodům" ;)

1. souhlas

2. souhlas, ale stejně tak zaměstnavatel nemusí potvrdit to, že se člověk zajímal/informoval o volném pracovním místě bez ohledu na doporučenku

3. nevím a nemám zkušenost,
ale vím, že se na 1 pracovní místo pošle víc uchazečů s doporučenkou (i kvůli těm, kteří doporučenku neprojednají)
ostatně v nabídce volných pracovních míst také velmi často figurují již obsazené pozice

4. nevím, a nemám zkušenost,
ale nepopírám to - zřejmě tady záleží na konkrétním úředníku ÚP

5. nemám zkušenost a nevím, ale věřím tomu

6. dtto 5.

7. dtto 5., plně tomu věřím, nebot i v nabídkách jsou uvedeni pochybní zaměstnavatelé ..., a bohužel jich je opravdu hodně

8. taky nevím o nikom komu by doporučenka zajistila místo, stejně tak mi není známo, že by zaměstnavatel zaměstnal "doporučenkáře"

9. těmito zkušenostmi nedisponuji;
ale i zde je vidět, že je tato problematika zřejmě úřad od úřadu maličko odlišná, stejně tak jako různě jednají zprostředkovatelé

10. v mnohých případech tomu tak skutečně bude ...

a dodávám: 11. když už se dávají doporučenky, tak by měly být vydávány těm, pro které se práce hodí - at již kvalifikačně, schopnostně, vzdálenostně ...
- předpokládám, že to byl původní záměr
(ve smyslu - posíláme uchazeče, které požadujete)

12. schopnému úředníku ÚP nečiní problém se informovat u zaměstnavatele/ů (jistě mají telefony placené paušálem, email je "zdarma")
- potvrzení může být bohužel problematické

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(Kossuth, 12. 11. 2013 13:49)

Ano, se vším souhlasím, chtěl jsem jen upozornit na to, že původní záměr DOPORUČENKY se trochu zvrhnul. Doporučenka by měla doporučit konkrétního UoZ na konkrétní místo a ke konkrétnímu zaměstnavateli. Problém je v tom, že pokud v dnešní době UoZ dostane od ÚP doporučenku, tak je to pro zaměstnavatele spíše negativní signál. Doporučenka, tak má v dnešní době zcela opačný efekt než byl původně zamýšlen. Namísto, aby uchazeči pomohla získat zaměstnání, tak vystavení doporučenky vede k tomu, že v převážné většině případů UoZ zaměstnání nezíská, protože je v očích zaměstnavatelů vnímán jako neschopný……………………… Proti doporučence, která by mi skutečně pomohla získat nebo dokonce zajistila pracovní místo skutečně nic nemám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(fdef, 14. 11. 2013 13:25)

takze podle kosstutha a mzvm,by zadna volna pracovni mista(doporucenky) nemel urad prace nezamestnanym vystavovat a praci si lidi maji shanet sami nebo pres agentury.nevidim nic spatneho na tom,ze urad prace zdarma nabizi lidem praci(dava doporucenky na volna pracovni mista),to pracovni misto nebude na vas cekat,proto ta lhuta do 3 dnu a nevidim duvod,proc bvy zamestnavatel,ktery ty doporucenky vystavil a chces lidi z pracaku by vam ji nemel potvrdit a oznacovat vas za neschopneho jedince,kdyz za nim s tou doporucenkou,kterou vam ten zamestnavatel vytvavi prostrednictvim pracaku zajdete:))) nebo mylite,ze pracak ty doporucenky vystavuje bez vedomi tech zamestnavatelu?ja si myslim,ze to j prave spis na přání tech zamestnavateli,takze na vas jako neschopneho jedince nikdo koukat nebude a potvrdi vam ji.jinak k tem neaktualnim nabidkam(/doporucenkam/,doporucenkam mimo sve bydliste,doporucenkam neodpovidajici vasem vzdelani a doporucenkam k pochybnym zamestnavatelu jo souhlas.......,tamto ale neberu,to jsou kecy a o nicem,miato nebude volne vecne,proto ta lhuta do 3 dnu

Re: Re: Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(fdef, 14. 11. 2013 13:14)

doporucenku vam vystavi zprostredokovatelka a se musi projednat do 3 dnu,pokud mate v tech 3 dnech domluvenou jinou prac schuzku nebo lekare,muzete tak vas tam zprostredkovatelka neposle,na lhute do 3 dnu nevidim nic spatneho-myslite,ze volne pracovni misto bude na pana kossutha cekat tyden?:) a nechapu proc by vam ji zametnavatel nemel potvrdit,kdyz ten pracak mu ty lidi schani?a to ze doporucenka stavi nekoho do role neschopneho jedince a zamestnavatel tak ne neho kouka je blbost-urad prace by mel zprostredkovavat zamestnani,delaj to i sourkome pracovni agentury,kdo asi ty doporucenky tomu pracaku dava?kosstuthe je to ta firma:),ktera ma zajem o to,aby ji pracak sehnal lidi,takze opravdu nebudes za neschopneho jedince,jestli jsi neschopny nebo schopny jedinec ukazes az v praci,co pro tu firmu udelas,nikoliv tim,ze mas v ruce doporucenku:)))

Re: Re: Re: Doporučenky z UP

(martin, 19. 11. 2013 15:05)

"pro me je zatim fuk,kdo zde diskuzi o doporucenkach zacal",.......to "zatim" zni jako vyhruzka,pokud to "vyhruzka" neni,tak to slovo "zatim" v te vete nema co delat,lidi piste cesky aspon,kdyz uz pisete

Re: Re: Doporučenky z UP

(fdef, 14. 11. 2013 13:35)

jana v doporucenkach nevidi problem stejna jako ja.podivejme se na odpoved mzvm pro janu:" jano, vnímám to naprosto stejně jako ty ;) "...........kosstuh vidi v doporucenkach problem da se rict ze 95%,odpoved kossuthovi od mzvm: " souhlas " :)))))) mzvm,ja to nastesti stejne jako ty nevidim:)))

Re: Doporučenky z UP

(fdf, 11. 11. 2013 20:45)

jo je to tak,doporucenky jsou v pohode,pokud se jedna o normalni pracovni misto a nejedna za praci za 8000 korun,jinak souhlas,clovek by se prace bat nemel,pokud se nejedna praci za 8000 korun-o takovou nemam zajem ve svem zivote,moje volba,moje pravo peace


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA