Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Amazon v Česku

(Klára, 25. 10. 2013 13:11)

Inzeráty na volné pozice v zejména technologických a logistických profesích už Amazon zveřejnil na svém kariérním portálu. Nábor také podle zjištění serveru Lidovky.cz zahájila personální agentura Randstad, která pro provozovatele skladu Menlo Logistics hledá pracovníky v logistice. V inzerátech firma nabízí „velmi atraktivní finanční ohodnocení" či „zázemí stabilní mezinárodní společnosti".

Re: Tak aby bylo jasno.............

(fdfd, 23. 10. 2013 14:11)

ja se nikoho nesnasim postvat ani se nikomu vysmivat,jen tvrdim,ze pracovat za 8500 hrubeho(minimalni mzda) je hloupost,ze si za to clovek nic nekoupi a duchod zadnej taky mit nebude a navic jsou i pripady,jak tvrdi mzvm,ze si ten pracujici clovek,ktery prauje za MM musi zajit potupne pro socialni davky-tzn,ze tito zamestnavatele,kteri zamestnavaji za minimalni mzdu skodej statu,protoze jejich zamestnanci si musej chodit pro soc.davky-to je smesny,navic tito zamestnavatele nic neodvadej do statni kasy,ti zamestnanci berou k tomu soc.davky,nebudou mit zadny duchod a nemaj penize ani na to ,aby si neco koupili a podporili trh-je ot hloupost,jen tyran a sprostak a primitiv,ktery v zivote nemel nic si divoli nazvat cloveka,ktery odmita pracovat za 8500 hrubeho flakacem!! tohle vetsinou tvrdi ti,kteri za cely svuj zivot ze svych miniplatu odvedli statu max 3 koruny padesát

Re: Tak aby bylo jasno.............

(dfff, 23. 10. 2013 14:15)

pane me je jedno,co delate ve svem zivote a ze se hrde hlasite k bide.......mel by jste si sebe vice vazit asi,cesky narod by mel mit nejakou hrdost,nejsme zadna verbez z vychodu a ne byt hrdej na to,ze pracuje za 7000 korun-to precio neni zuadna frajerina,zenska by o vas ani kolo neoprela o takovyho neschopnyho cloveka,kterej si na sebe nedokaze vydelat,peace vam

Re: Tak aby bylo jasno.............

(mzvm, 24. 10. 2013 2:09)

to kossuth:
však já vím, jak to vidíš a myslíš ;)

shrnul si to zde velmi zdařile ... ;)

(ale sem si téměř jistá, že i tento příspěvek bude smazán ... - neb se v něm objevilo trochu té pravdivé a konstruktivní kritiky, která je zde velmi nežádoucí, narozdíl od trapných, vulgárních, urážejích, štvavých .... zpráv)

ještě si lehce pozapomněl, že ASN se hlásí k tomu, že je apolitickým sdružením ...
ale přitom nás tu neustále krmí volební propagandou ...
(kdyby aspon ta "masírka" stála za to)

ani mě se nedostává odpovědí ...
dosud též nevím, z jakého zdroje, či zdrojů dotyčný pisatel čerpal, když zde uvedl, že za MM pracují jen ti, kteří mají nižší intelekt ...
ve kterém/kterých příspěvku/příspěvcích sem uvedla,
že nezaměstnaný = flákač
také žádné relevantní vyjádření o tom, že by se násilnými demonstracemi potlačovalo násilí ap.
kolik pracovních míst vzniklo, či se podařilo udržet díky ASN atd.

připomínat, jak se (ne)postavili k řešení VS - zbytečné

osobně bych ASN nevyčítala to, že nechtějí, či nemohou platit za webhosting - předpokládám, že ASN mají jako hobby - ale představitelé ASN by si už konečně měli uvědomit, že zde platí zákon č. 480/2004 Sb., (který hovoří o tom, že ten, kdo provozuje otevřený systém, tak za něj nese i odpovědnost ... (laické shrnutí)), a doplnuji, že v aktuálním znění ;), dále OZ a další

no, co taky vlastně čekat ...

pro našeho "hýčkaného tapetáře" - i když na něho bude můj příspěvek velmi dlouhý ...
před časem sem ti zde psala, že záležitosti ohledně zaměstnávání, mezd ap. se řeší v politice, a vyzývala sem tě, at tam tedy jdeš a uděláš tam konečně pořádek ;) - doufám, že si tuhle větu přečte i ifka ;)
(jinak všechna svoje slova mohu doložit)
opakovaně se tě tu dotazuji, které že máš číslo na kandidátce?
a znovu zde píši, že je lepší vést, než-li být veden ;)
také by nebylo od věci už konečně začít vyučovat ten anglický jazyk ... - abys taky konečně něco pro ty nezaměstnané udělal
z jakého důvodu čssd nepodala současně s žalobou ohledně VS i předběžné opatření?

jasně, ty umíš jen kopat do lidí, kteří např. pracují za MM - ještě že máš manželku, která na tom zákonitě musí být hůř než ty, protože o tebe by si neopřel kolo snad ani prvok!
(já vím, ty seš ten king, který vydělává 12.000,-)
ale my to chápeme, že se umíš realizovat pouze tímto, protože tvůj intelekt ti ani nic jiného nedovolí :( - komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí ...

jinak závěrem bys nám měl, v rámci korektnosti, doložit, tj. nakopírovat, ve kterých zprávách sem já, kossuth, ABC, ifka, eva, jana a ostatní schvalovali, vítali nízkou MM, nebo se z ní radovali, těšili, či snad byli hrdí na její výši ap., hrdě se hlásili k podporování bídy, nouze, živoření ...

Re: Re: Tak aby bylo jasno.............

(Kossuth, 24. 10. 2013 15:26)

to MZVM:
Příspěvek byl skutečně smazán, vkládat ho sem skutečně znovu nebudu, abych náhodou nezahltil diskuzi, mimo to zájemci si ho můžou přečíst na níže uvedeném odkazu, jsem zvědav, zda ho admin smaže, protože když jsem ho nedávno žádal, aby udělal čistku v sekci poradna, tak na mojí žádost nereflektoval.

http://nezamestnani.xforum.cz/viewtopic.php?f=12&t=252

ASN se snaží o zkreslování skutečností, neboť nesmazaly celý strom, ale pouze moje odpovědi, které zněly takto:

for MZVM:
Podle mého názoru není důvod tento příspěvek mazat, vyjadřuji pouze svůj názor a nikoho neurážím (můj příspěvek je v souladu s etikou i dobrými mravy)na rozdíl od NEMINEM, pokud by snad admin dostal chuť, smazat tento příspěvek, tak ať laskavě nejprve smaže, ty všechny urážlivé ………………příspěvky a že jich není málo. Pokud admin těchto stránek dopustí to, aby tady někdo neustále napadal ostatní, tak začnu svoje zájmy hájit osobně. Aby bylo jasno, nenechám si srát na hlavu a to od nikoho. Jinak se vším souhlas.

for NEMINEM:
Jsi trochu mimo realitu, v dnešní době je frajeřina sehnat jakékoliv zaměstnání, takže je bohužel frajeřina pracovat za MM, protože prostě jiná práce než za MM skoro není. Aha, jestli poměřuješ úspěch u žen, podle toho zda si o tebe některá opře nebo neopře kolo, tak to jsem totální noob a lama jako prase k tomu. No nevím, zatím si žádná na neschopnost nestěžovala. Kdybych nedokázal vydělat sám na sebe, tak bych už asi dávno pošel hlady, jak vidíš, tak ještě žiju, mám PC a dokonce i internet. Jo a kdo říká, že bych o sebe nechal opírat kola.
---------------------------------------------------------------------------------------
Dle mého názoru, smazání mého příspěvku nebylo důvodné, žádám tímto administrátora těchto stránek, aby konkretizoval a specifikoval důvody, které ho vedly ke smazání tohoto příspěvku a zároveň s tím ho žádám, aby konkretizoval a specifikoval důvody, které ho vedly k tomu, že nesmazal ostatní příspěvky ve stromu, hlavně ty které napadají mou osobu, ale i ostatní přispívající osoby. Jak jsem již psal můj příspěvek na rozdíl od ostatních, byl v souladu s etickým kodexem i s dobrými mravy.

Předem díky za odpověď

Kalosek se přiznal

(ABC, 24. 10. 2013 21:20)

Raději by dělal jakoukoli práci, než aby šel na ÚP. Asi ví, jak se tam chovají k lidem.
http://www.novinky.cz/domaci/317183-kalousek-cisnikem-v-hospode-roznasel-jitrnice.html

Mám nárok na sociání dávky?

(Jarda, 16. 10. 2013 16:16)

Před lety mi byly odepřeny sociální dávky z důvodu že bydlím v rodinném domku který spoluvlastním.Jsem v evidenci ÚP a již několik let činí můj roční příjem 0,-Kč.Práci neseženu ze zravotních důvodů.

Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Rad, 16. 10. 2013 16:40)

Takových jsou tu dnes tisíce. Možná příští vláda něco změní, ale jisté to není. Tu změnu sociálního systému, kvůli které jste přišel o dávky, prosadila ještě ČSSD spolu s ODS v roce 2006.

Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Jana, 17. 10. 2013 12:47)

Od roku 2007 vstoupila v platnost novela zákona o hmotné nouzi, která zpřísnila podmínky vyplácení dávek těm nejchudším. Novelu připravil tehdejší ministr práce a sociálních věcí Z. Škromach z ČSSD. Novela se nepovedla. Dlouhodobě nezaměstnaní přišli o dávky a jejich příbuzní byli nuceni je živit. Podle mého názoru je zákon o pomoci v hmotné nouzi protiústavní. Nezaměstnaní, kteří již nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti, jsou státem nuceni prodávat svůj majetek a zbavovat se úspor, protože jim stát nedá ani životní minimum. Rovněž nutit příbuzné, aby nezaměstnaného živili, odporuje ústavě. To by stát také mohl přestat vyplácet důchody a tvrdit, že důchodce má být živen rodinnými příslušníky. Bohužel, v době přijetí novely zákona byla ve společnosti velká nenávist vůči nezaměstnaným a sociálně slabým, pak se to vystupňovalo za exministra práce Nečase a vyvrcholilo to Drábkovým běsněním.

Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Rad, 17. 10. 2013 17:01)

Moc hezky napsané. Přesně tak to je.

Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Volím KSČM, 17. 10. 2013 23:42)

Souhlasím s vámi, asociální ČSSD, která ožebračila za Škromacha statisíce nezaměstnaných a dodneška se nezměnila, tak tu může volit jedině hlupák.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Klára, 18. 10. 2013 15:59)

Za mm mzdu zaměstnávají jen zloději,který strana Top 09 chrání před menším ziskem

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(sdsds, 18. 10. 2013 16:29)

(normální člověk za MM pracovat dobrovolně nechce, protože ví, že tato částka je jen tak tak na přežití - pouze ksindlové toto vítají a využívají toho, že oficiálně berou MM, na ruku dostanou zbytek, a ještě pobírají sociální dávky.-to je samozřejmě hloupost a lez mila damo,ktera me u tebe neprekvapuje,k minimalni mzde zadne socialni davky pobirat samozrejme NELZE-proc porad lzes???strany top09 a ods v zadnem pripade minimalni mzdu zvysit nechtejí a diky temto stranam je cesky obcan za minimalni mzdu pracovat(uprimnoou soustrast),tyto strany se naopak domahaji toho ,aby ze mm zrusila,aby jejich ochranci mohli zamestnavat treba za 6 000 mesicne,pokud by se minimalni mzda zvysila,tak by samozrejme k zadnemu vyplaceni stranou bokem nedochazelo a slo by to vsechno statu misto do kapsy nekomu....asi tak,proto volim cssd,ktera chce minimalni mzdu zvysit a ktera byla proti nucenym prace80hodin mesicne-povinna a zdarma:),ktere tady zavedla strana top09 a ods-hnus,tyto strany prinaseji jen bidu nic vic:) proto je nevolte lidi a nenechte se zmast lacinejma zvastama

Re: Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(fdfd, 23. 10. 2013 14:33)

cssd" ožebracila" rodiny s prijmem o socialni davky,ktere nemeli zapotrebi.......no nevim,jak to pisatel chape:) ........... top 09 OŽEBRACILA aVyKORISTOVALA lidi bez prijmu a nutila je pracovat 80hodin mesicne povinne a zadarmo,jinak by ztratili narok na podporu ci socialni davku,ktera je poskytovana zdarma a neni to odmena za praci.libi sem i,jak lidi v cesku nespravedlive a mylne spinej nekoho,kdo jim nic neudelal a chvalej toho,ktery jim skodi:))) smesny:)))

Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Kossuth, 17. 10. 2013 18:27)

S tím souvisí i zákon č. 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu viz odkaz, jde právě o ty společně posuzované osoby. Jinak je to určitě v rozporu s LZPS a to hlavně a především s čl. 30 odst. 2 kde se praví „Každý, kdo je v hmotné nouzi, má právo na takovou pomoc, která je nezbytná pro zajištění základních životních podmínek.“ Problém je v tom, jak úřady práce posuzují nárok na pomoc v hmotné nouzi a vůbec to kdo je osobou v hmotné nouzi a kdo nikoliv. Těch důchodců se ještě klidně můžeme dočkat (v další fázi). Osobně se na to, že budu mít nějaký důchod, moc nespoléhám (je taky otázkou zda se toho vůbec dožiju). Je otázkou, co se s tím dá dělat, muselo by totiž dojít k návratu k právní úpravě před rokem 2006, příslušná zákonná ustanovení by museli zrušit buď zákonodárci, což nepředpokládám, nebo ÚS což taky nepředpokládám. Určitou nadějí do budoucna by mohl být bezpodmínečném základní příjem, ale obávám se, že v tuto chvíli je to mimo realitu

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zivotni-existencni-minimum/zneni.aspx

Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(mzvm, 17. 10. 2013 18:58)

minimální základní příjem by byl sice na druhou stranu celkem fajn - především tedy pro flákače (je mi jasné, že i na tyhle by se, bohužel, dostalo :() a ty, kteří nemohou pracovat (nezaměstnaní, nemocní, staří - tady je to zcela na místě), ale vzhledem ke globálnímu problému to tak růžově nevidím ... :(

veškerá politická i nepolitická "sdružení" se touto záležitostí dosud nezabývala :(

na tomhle mě osobně udivuje jen to, že se čssd v této záležitosti nikdy neangažovala a neangažuje :(
nevíte čím to může být?
protože už dlouhou dobu nám tu "spammer" tluče do hlav, že právě tahle strana je ta nejlepší ...

Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(mzvm, 17. 10. 2013 19:18)

mea culpa ...
samozřejmě sem mínila bezpodmínečný základní příjem ...

pár odkazů - ale nevím, jak moc jsou relevantní ... :(

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1953-vznikla-iniciativa-evropskych-obcanu-za-bezpodminecny-zakladni-prijem

http://milenapolakova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=338598&bk=37936

http://basicincome2013.eu/ubi/cs/text-podnetu/

http://basicincome2013.eu/ubi/cs/podpisova-stranka-eoi/

http://az.utopia.sk/liferay/web/alternativa-zdola/bzp

Re: Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Kossuth, 18. 10. 2013 17:52)

To je v pohodě já sem to pochopil.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(sdswd, 18. 10. 2013 21:07)

u me ten kdo chce pracovat za normalni penize(12000+) a odmitne od otrokare minimalni mzdu za kterou se ani nenaji pomalu a misto toho radeji bere davky je u me rozumnej clovek,opravdu ti dokazovat nic nemusim mzvm,ty ses ta posledni,ktery se kterou bych se o cemkoliv bavil(doporuceni manzelky),takze si svy stupidni kecy nech pro hlupaky,kterym vymivas akorat mozek se svoji chudobou:) ,myslis,ze si frajerka,ze delas za minimalni mzdu a ja te tady budu jeste obdivovat ne?clovek,kterej pristoupi na takovy penize a necha se okradat u me neni zadnej borec.takze si za minimalni mzdu pracuj ,jak chces,ale hlavne to necpi ostatnim prosim te,ja bych za minimalni mzdu v zivote nepracoval,nastesti praci mam a dobre placenou,ale ty lidi,ktery za minimalni mzdu pracujou uprimne lituju

Re: Re: Re: Re: Mám nárok na sociání dávky?

(Michal, 18. 10. 2013 16:38)

osobně stojím za lidmi,kteří odmítají za minimální mzdu pracovat pro nějaké otrokáře a místo minimální mzdy,kterou jim tito zlodeji nabizeji pobiraji davky-clovek,ktery pracovat chce za noprmalni vyplatu a odmita pracovat za minimalni mzdu neni smaozrejme zadny flakac,za minimalni mzdu pracuiji jen lidi s nizsim intelektem


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA