Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ten přijem z VPP májí nezaměstnaní k dávkám a podporám nebo místo nich?

(Dominik, 25. 4. 2014 21:34)

Ten výdělek z VPP se nezaměstnanému započítává jako příjem a ztrácí tím tak nárok na sociální dávky nebo se ten výdělek z VPP jako příjem nebere a nezaměstnaný si těmi VPP přilepší k podpoře nebo dávce a bude na tom lépe,než nezaměstnaný, který ty VPP nevykonává?Pokud se ty výdělky z VPP nezaměstnaným strhávaj z podpor a dávek,tak se jedný o nucená práce,pokud nezaměstnaným ten příjem z VPP ponechaj k těm podporým a dávkám-nikoliv místo podpor a soc-dívek,tak je to pro toho nezaměstnaného pomoc a motivace,ale mám pocit,že ten příjem z VPP se nezaměstnaným krátí z dávek a podpor,což je samozřejmě opruz a podraz na nezaměstnané.

Don

(Don chichot, 25. 4. 2014 13:13)

A o co se konkrétně jedná a jaký to má význam?Nakonec vyjde někde nějaký článek o tom,jak se má nějaký konktrétní nezaměstnan?Takové přípěhy čtou lidi rádi...

Pro pana Mertla

(ABC, 25. 4. 2014 12:28)

Dobrý den,

zasílám Vám přímý důkaz o tom, jak to v tomto kmotrostánu funguje a jak není nikdo za nic odpovědný ani před mezinárodním právem.


---------------------------------------------------------------------------
Čl. 25 Úmluvy o nucené nebo povinné práci

Nezákonné vymáhání nucené nebo povinné práce bude podléhat trestu jako trestný čin a každý členský stát ratifikující tuto úmluvu bude povinen přesvědčit se, že tresty uložené zákonem jsou skutečně účinné a že jsou důsledně ukládány.

Bod 261., rozhodnutí Ústavního soudu ČR ze dne 27. 11. 2012

Ze všech těchto důvodů dospěl Ústavní soud k závěru, že povinnost uchazečů o zaměstnání přijmout nabídku vykonávat veřejnou službu, kterou je podmíněno jejich setrvání v evidenci uchazečů o zaměstnání, je v rozporu se zákazem nucených prací ve smyslu čl. 9 odst. 1 a čl. 26 odst. 1 Listiny, čl. 4 odst. 2 Úmluvy a čl. 8 odst. 3 písm. a) Mezinárodního paktu o občanských a politických právech a stejně tak porušuje i zákaz svévole podle čl. 1 odst. 1 Ústavy a zásadu rovnosti v důstojnosti podle čl. 1 Listiny, resp. právo na zachování lidské důstojnosti podle čl. 10 odst. 1 Listiny.

Re: Pro pana Mertla

(Eva, 25. 4. 2014 13:09)

Tak pane Mertl, zde máte téma, které by bylo hodno zpracování. Získejte pro rozhovor ne nezaměstnané, ale ty, kteří porušují lidská práva v naší republice. Např. bývalého ministra Drábka a jemu podobných, či současných asociálních politiků a zkuste jim oponovat. Vždyť o nezaměstnaných a bezdomovectví již bylo napsáno mnoho. Jak se cítí většina nezaměstnaných? No mizerně. A jak se cítí asociální politik? Tuším, že skvěle, až nadlidsky. S úctou k Vaší práci nezaměstnaná.

Prosba o poskytnutí rozhovoru

(Jiří Mertl, 23. 4. 2014 13:54)

Dobrý den,
se svolením paní Jany Richterové, která spoluzakládala ASN a tyto stránky, zde vyvěšuji prosbu, zda by někdo z místních diskutujících lidí byl ochotný uskutečnit se mnou rozhovor ohledně jeho zkušeností a pocitů se sociálním systémem (úřady práce, úředníky, systémovými mechanismy, DONEZem, sKartami, veřejnou službou, současným stavem atd.), který by byl součástí mé disertační práce. Rozhovor může být "naživo" i elektronickou formou (polostrukturovaným dotazníkem s otevřenými odpověďmi), pokud by to někomu vyhovovalo z jakéhokoliv důvodu více. Co se týče místa, tak jsem schopný dojet v podstatě kamkoliv (bude záležet na domluvě). Předem moc děkuji za jakoukoliv reakci a v případě zájmu se ozvěte na jir.mertl@gmail.com

Jiří Mertl
Katedra politologie a MV
ZČU v Plzni

Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(ABC, 24. 4. 2014 0:55)

Dobrý den,

mám takový pocit, že "lůza" je vám dobrá, jen když něco potřebujete. Nevšiml jsem si totiž, že by jakákoli fakulta či podobné instituce a lidé z akademické sféry protestovali nebo upozorňovali na nezákonnost svinstev jménem DONEZ, Veřejná služba atd.

Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(robert, 24. 4. 2014 20:09)

presne tak abc,tohle me ani nenapadlo,nechapu k cemu je nejaky rozhovor s nehzamestnanym a info o nezamestnanosti pro nejaky vysokoskolaky jako urceny-aby nakonec skoncili jako urednici na uradech prace a citile se nadrazeny?urcite jim to indo neslouzi k tomu ,aby neco vylepsili,ale jen pro jejich analyzu ci co nebo taky je dost mozne,ze tito lide z vysokych skol,kteri vlastne o nezamestnanosti nic nevi,nemaji s tim zkusenost vytvareji prave pro ty nezamestnane ruzne "cinnosti",ktery ten nezamestnany nepotrebuje a jen ho to obtezuje,je hezke,ze si na tema nezamestnnaosti skolaci a studaci deji diplomky,ale k nicemu to neni

Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(Jiří Mertl, 25. 4. 2014 8:47)

Dobrý den,
abych řekl pravdu, tak jsem podobné reakce čekal a naprosto je chápu. Nikoho za lůzu nepovažuji, protože moc dobře vím, že ve špatné životní situaci se může ocitnout naprosto kdokoliv (a vězte, že já také nemám zdaleka nic jistého). S nekritičností ze strany akademické sféry s Vámi souhlasím a právě proto se chci pokusit nastolit jiný trend (asi jsem měl napsat, že má práce spadá do tzv. kritické angažované sociální vědy, v rámci níž by výzkumy a analýzy měly přispět k poukázání na specifický společenský problém), ale k tomu potřebuji nějaká data (nemohu si je vymyslet), abych na nich mohl ukázat, co je špatně. V tomto ohledu jsme nicméně s kolegou napsali knihu, která je teď v tisku a v níž kritizujeme přesně praktiky, které popisujete (tedy DONEZ, veřejnou službu, sKarty, nefunkčnost úřadů práce atd.), měla by být veřejně dostupná snad v nejbližší době. Jinak hodně lidí z akademické sféry pomáhá lidem, kteří se dostali do špatné životní situace, spíše nezištně a neveřejně - skrze terénní a sociální práci a zajišťování různých služeb.

Nadřazeně se samozřejmě necítím, jak jsem psal, stačí, aby se mi něco v životě nepovedlo a budu také ve složité situaci. Doktorát dělám, protože mě zajímají různé společensko-politické jevy, zejména problémy, k jejichž identifikaci a řešení chci přispět, nikoli proto, že bych si chtěl zajistit vysokou sociální pozici (to bych ostatně dělal jiné téma, které by bylo daleko jednodušší a které by bylo psáno od stolu bez jakékoliv snahy získat zkušenosti a pocity kohokoliv, nepřidělával bych si práci "navíc").

To je na upřesnění. Pokud můj první příspěvek vyzněl necitlivě a urážlivě, tak se samozřejmě omlouvám, určitě to nebylo mým cílem.

Jiří Mertl

Re: Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(fdf, 25. 4. 2014 10:46)

pokud ty "analyzy" nebudou v neprospech nezamestnanych,tak bych v tom problem nevide(poskytnout rozhovor)l,na druhou stranu vam to pomuze a lide si maji pomahat

Re: Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(faleš, 25. 4. 2014 11:06)

Doktorát dělám, protože mě zajímají různé společensko-politické jevy, zejména problémy....
To je dobře, páč je jasné proč tady taková situace je. Není potřeba studovat jak se cítí ten na koho má tady ta společensko- politická situace největší dopada to je nezaměstnání)))to je lehce alibistické. Opřete se do skutečných důvodů proč tomu tak v podstatě je. A to je navrchu, ne směrem dolů))ale to chce odvahu, takže je jednochuší spovídat nezamětnaného a máte práci hotovou. Ale proč by Vám měl zadarmo poskytnout informace? Zeptejte se Ritiga, proč v klidu došel k tolika penězům, myslíte, že Vám poskytne info?)))Taky ne. Víte on celý ten problém spočívá v tom, že
- Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. -Matka Tereza.
Zadarmo se nadělal nezaměstnaní už tolikrát dost, tak proč by ještě s úsměvem na rtech neposkytl informace, když je jasné , že celý problém dané situace je úplně jindě.
Jo, a kdyby volby mohly něco změnit dávno by je zakázali, takže nevidím ani do budoucna nějaký smysl takové diplomovky , jako rozbor nezaměstnaného, chce to jít zkoumat jinde, odkud to celé pramení.

Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(Jana, 25. 4. 2014 10:29)

Nezaměstnaných vysokoškoláků je u nás také dost. Nejedná se jen o absolventy. Jak víme, lidi po 50+ jsou mezi prvními, kteří jsou z práce propouštěni. A koliko let že pracovali ti vysokoškoláci za komoušů si lehce lze spočítat. Dnes je z práce vyhazují a do práce nepřijímají "jejich děti případně už i vnoučata". Těmto lidem co nyní rozhodují o přijetí či propuštění zaměstnance mnohdy tato teplá místečka zařídili jejich rodiče a jejich známí. Dnes bez známosti a přímluvy těžko seženete i manuální práci- třeba úklid. To řada z vás, kteří chodíte na tyto stránky moc dobře zná.

Ohlasy na příspěvek pana Mertla jsou zatím negativní.
Neměli bychom, my nezaměstnaní být i rádi že se vůbec někdo naší situací nezaměstnaného chce zabývat? Nechce asi jen ve své práci uvádět opisované výsledky z tabulek o nezaměstnanosti. "Došel" až sem, mezi tu nezaměstnanou "lůzu" a "socky".

Re: Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(faleš , 25. 4. 2014 10:37)

To je to samo, jak kdyby jste se vyptával někoho , kdo trpí hladem a zimou a nemá žádné vyhlídky, jak mu je...a v konečném důsledku mu neposkytl ani jídlo, ani svetr. Jenom si odnesl cár papíru pro svou budoucí diplomovku a jeho potěšil, že jednou proto možná něco uděláte a bude lépe)))

at ty lidi misto amazonu zivi stat,cechacci maj penez dost :)))

(ffdd, 15. 4. 2014 12:46)

amazon nepotrebuje zadny cesko s neprijemnyma lidma,ktery proti nemu protestuji nejakyma transparetnama protoze maji vhlavach pilinky,amazon je dustojna firma,ktera opavdu nepotrebuje zadny cesko,naopak cesko amazon potrebuje,amazon si ale najde zemi,kde bude vitan,cechacci tohle udelaj jeste parkrat,ze odmitnou zamestnavatele a pak sem uz nikdo jezdit nebude,bude tu jen cesky zamestnavatel a lacina ceska pracovni sila,ktera pro ne bude otrocit :))) tihle zastupitele a tihle lidi,ktery protestovali proti amazonu nevrhaj dobre svetlo na cesko,naopak,kdo by stal o nejaky komousky zasedani a kdo by cekal az se ty jelita komousky mezi sebou dohodnou,nemaj co do huby,600 000 nezamestnanych tady a tihle kostatka se budou jeste domlouvat 3 mesice na tom,jestli vyhovi zamestnavateli z usa,ktere tu chtel zamestnat 1500 lidi,takhle to opravdu nefunguje,at ty lidi zivi stat tedka pekny den,hlavne ,ze se jako debilove skladajn na statni dluh,zajimalo by me komu ty milionu urcene na splaceni statniho dluhu zeman bude jako davat....oecd ne??:))

Re: at ty lidi misto amazonu zivi stat,cechacci maj penez dost :)))

(práce pro koho?, 24. 4. 2014 22:31)

....a pracovní místa, ale pro koho? Většinou se v takových akcích při větším náboru prac. sil, nakonec nabalí prac.agentura s levnou pracovní sílou, která je odjinud...Takže nemalujme si, že by zaměstnal kmenové zaměstnance a to z Čech...peníze nesmrdí, takže i tak veme levnější pracovní sílu.

mestske ubytovny jsou drazsi nez soukrome

(arnost, 19. 4. 2014 15:09)

co rikate tomu,ze stat proplaci mestu za ubytovani socialne slabsich ubotovnu za 3500 mesicne,ale jedna se jen o prespani na noc a pouze v tydnu,pokud dotycny pro mesto odpracuje denne 3-4 hodinky gratis muze na te ubytovne zustat i pres den a "dokonce" i vikend,tohle mi sdelil muj znamy,ze pokud pro ne odpracuje zdarma,tak bude mit od nich "vyhodu" ze muze na ubytovne zustat i pres den,tzn,ze stat plati mestu za ubytovnu 3500 korun mesicne, ale pouze na prespani,clovek tam muze prijit az v 19h a musi odejit uz v 7h rano,to je urcite drazsi nez soukrome ubytvony,co na to rikate?:) podle zadnych reakci asi v poradku :)))) pro me nikoliv!!

mestske urady skodi nezamestnanym lidem

(franta, 19. 4. 2014 9:28)

zadny mestsky urad nebo obecni urad a jeho zamestnanci na nejake vesncce,kteří jeho chod urdzuji z penez a dotaci od statu,danovych poplatniku,eu a z penez od obcanu mesta za pokuty,ruzne poplatky za psy,odpady apod. by urcite nemeli od statu moznost jeste vyuzivat-zneuzivat nezamestnane jako svoji levnou nebo dokonce bezplatnou pracovni silu na svuj provoz,kteří s timto podnikem nemaji nic spolecnyho,ne reseni nezamestnanosti tu urcite nejsou nejaci zamestnanci nejakyho obecniho uradu,kterym se v palici zrodi nejaka zvracena myslenka a ktery jsou placeny uplne za neco jinyho,tihle zamestnanci mestskych uradu zneuzivaj sve pravomoce a porusuji proste zakony,absolutne nesouhlasim s tim,ze neco vyresi vetsi pocet uredniku,kteří budou se nezamestnanyma vice"oracovat"nebo nejake programy a nejake "proskolovani "nezamestnanych nejakou firmou apod,tohle vsechno je jen sprosta lez,ktere nezamestnanost nesnizi a ty lidi budou bez prace dal,nezamestnanost se snizi jen vytvorenim praconiho mista,nikoliv vetsim poctem uredniku a zatezovanim nezamestnamych nejakyma programama ,rekvalifikacema ,donezama nebo nucenymi pracemi,,,,,,,, co to je jako tohle :))),nikdo zadny mestsky urad taky nepotrebuje k zivotu ,takovych uredniku,ktera tahle instituce zamestnava a je jim to malo

snaha nekolika uredniku z nekolika narodniho vyboru o zotroceni nezamestnanych

(Eduard, 19. 4. 2014 9:01)

nejake nove info a zkusenosti o zotrocovani a zneuzivani ve svuj prospech nezamestnanych narodnim vyborem?zvracenost

Městské urady a jeho urednici okradaji a tuneluji stat a zneuzivaji socialne slabe lidi

(Denis, 17. 4. 2014 14:31)

Mému znamému někdo z městského uřadu řekl,že pokud pro něj každý den zdarma odpracuje 4 hodiny,tak má nárok na příspěvek na živobytí a že mu ještě zaplatěj ubytovnu.Pokud vím,tak tu ubytovnu by tomu dotyčnému zaplatil stát nikoliv městský uřad,příspěvek na živobytí by mu také neposkytl městský uřad,ale stát a jediný co by mu tak ten městský uřad poskytl je práce zdarma a možná našel drahou ubytovnu,kterou by dotyčnému zaplatil stát nikoliv městský uřad-nechapu na co si tato instituce jako hraje........že by snaha o obnovu národních výboru?Byl jsem zděšen toho,že si ten člověk myslí,že mu městský uřad něco platít a pomáhamu mu:) ,podle mě tomu městskemu uřadu děla akorát dotyčná službu,že využívá predrazenych služeb,které ten mestsky urad poskytuje,

mesto poskytuje za 3500 na mesic prespani pouze na noc a to pouze ve vsednich dnech

(FDF, 17. 4. 2014 14:13)

mestske urady poskytuji socialne slabym bydleni na obytovnach tzv socialni bydleni za 3500 korun,ale ty lidi tam muzou byt jen od 19h do 6h a o vikendu a pres den vubec-za tohle prespani na na noc,jeste k tomu jen v tydnu si od statu inkasuji 3500 mesicne,pokud dany clovek si odpracuje zdarma pro mestsky urad 3 hodinky denne,tak muze na te ubytovne,za kterou mestsky urad shrabne kazdy mesic 3500 zustat i pres den a i o vikendu-to si mestsky urad od statu inkasuje celkem od stat udost,ze nechava lid jen prespat pouze v tydnu za 3500 na mesic,co tomu rikate?:) sli by jste bydlet mezi bezdomovce na ubytovnu za 3500 korun na mesic,ale mohli by jste tam prijit jen prespat a to pouze v tydnu??:)))kdo tu zneuziva statni davky na bydleni??je to soukroma ubytovna,majitele bytu,kteří je draze pronajimaji,nebo mestska ubytovna nebo vsichni tri dohromady??

mestske ubytovny zneuzivaji cesky socialni system více nez soukromé ubytovny

(gf, 17. 4. 2014 13:21)

haha mestske ubytovny poskytuji bydleni za 3500,ale ty lidi tam muzou prijit az v19h a musej odejit rano v 7h,o vikendu tam nemuzou byt vubec-za tohle od statu na ty lidi shrabnou 3500 korun-za to,ze tam lidi nechaj v tydnu jen par hodin prespat!!-sprosty!! pokud,ale ta osoba pro ne zdarma denne odpracuje 3-4hodinky,tak dostane "vyhodu"- "bonus" a muze na te ubytovne stravit i den i vikend.prestoze ta ubytovna,ktera patri mestu shrabne na toho cloveka od statu 3500 korun,ale s tim,ze mu zajisti bydleni i pres den i vkend preci-takhle mesto z neuzivaji cesky statni socialni system ve svuj prospech,nikoliv ve prospech obcanu,ktery na ty socialni jistoty maji preci ze zakona narok,nevim vubec zadny rozdil mezi soukromou ubytovnou,ktera si inkasuje treba 8000 korun mesicne a mezi ubytovnou ,ktera patri mestu a nabizi za 3500 jen prespani v tydnu :))))) hahaha zase dalsi klasicky podvod nekolika zlodejicku,ktery pracuji nekde na mestskem uradu:)),mestske urady dostavaji od statu miliony pro obcany,ktere konci v mestske pokladne a kapsach zlodeju,tak by to byt urcite nemelo preci


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »