Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jj

(jj, 15. 8. 2017 9:57)

sociálka na zivobyti a příspěvek na bydleni prijde urcire 29 srpna,tak aby neporusili zakon a tak aby cloveku ubizili,do te doby budu plivat na cesky narod,oni to nechapou :_)) cesi jsou ri co porusujou na tyhle pklanete prava a zákony,neznam vetwsi svi........

kk

(kk, 15. 8. 2017 9:54)

tak peníze zase nikdy ani zivobyti ani příspěvek na bydleni,tohle mi ukazuje jenom tu ceskou nepoctivost,za kteru si cesi kupujou moji nenavist k nim,fuuuuuuuuuuj,dojde na ne taky!! .)))

fuck off

(martin, 15. 8. 2017 0:09)

na zapade nechodej lidi do práce,aby pretili,ale aby zili,u nas je tomu naopak,proto jsem 20 let bez práce a zajem a chut pracovat za tretniu toho co ostatní evropani stale opravdu nemam,dobrou noc

f

(f, 14. 8. 2017 20:20)

to co jste se za komancu ve skole o tom,jak je je v jihovychodni asii chudoba a jak tam lidi delaj za par korun,tak to se zapad uci o nas-ceska republika patri mezi staty s nejnižšími mzdy v evrope a s nejnizsi urovni na svete,spodina v nemecku bere 9 euro na hodinu-spodina u nas dostava 60kc na hodinu,stredni strida u nas pracuje za 120kc na hodinu-stredni trida na zapade pracuje za 16 euro na hodinu,ti bohazsi u nas pracuji za 200 na hodinu,bohati v nemecku mají 30 euro na hodinu,v kazdem pripade to co si vydelate tady není je presne jedna tretina toh co maj lidi v EU

ss

(sw, 14. 8. 2017 13:29)

Muž měl napadnout v Liberci dvě ženy, jedna zemřela. Sám se oběsil

V Liberci v pondělí ráno zemřela násilnou smrtí dvaašedesátiletá žena a jednačtyřicetiletá utrpěla zranění. Podezřelým z jejich napadení je dvaačtyřicetiletý druh mladší ženy, který spáchal sebevraždu.

Víte že .....

(j., 14. 8. 2017 12:28)

Nezaměstnaní už si výhodně nepřivydělají. Ti nemocní budou kontrolováni...
https://www.mesec.cz/clanky/nezamestnani-uz-si-vyhodne-neprivydelaji-ti-nemocni-budou-kontrolovani/

Další prasárna od vládních stran vůči nezaměstnaným v praxi.

(Josef, 13. 8. 2017 17:54)

Obce se brání přijímání nových chudých spoluobčanů
Některé obce už vyhláškami kolíkují problematické lokality, v nichž už noví přistěhovalci nedostanou doplatek na bydlení. Umožňuje to nový zákon o hmotné nouzi platný od letošního června. Mohou na to doplatit nejen chudí lidé, ale i obce v sousedství, které takové zóny nemají a k nimž se sociálně slabší mohou stahovat do ubytoven. Ty často vlastní spekulanti, kteří si nechtějí zkrátit zisky ze státních dotací na bydlení a tyto lidi lákají.
Jen v Ústeckém kraji, kde je výskyt sociálně vyloučených lokalit nejhojnější, se chystá vystavit stopku doplatkům na bydlení přistěhovalcům deset obcí. Ale i v dalších krajích se připravují vyhlášky, které mají sociálně problematické oblasti vytyčit.

Migrace vzroste, pak se zabetonují
Na doplatek na bydlení měla přitom dosud nárok každá domácnost v hmotné nouzi. Obce ale nyní mohou využít nástroje, aby se jim nerozšiřovaly sociálně vyloučené lokality neboli sociální ghetta.

Podle ministerstva práce z roku 2015 je v Ústeckém kraji 89 sociálně vyloučených lokalit s 38 tisíci obyvatel. Jenže v mnoha případech se do problematických paneláků, ulic či čtvrtí nestěhují chudší lidé zdaleka. Jedná se o tzv. vnitřní migraci. Například pokud mladí odcházejí do většího bytu a potřebují zajistit bydlení u stejného poskytovatele ubytování, který se státním doplatkem na bydlení počítá. V tom případě už by takoví migranti doplatek nemuseli dostat, ale museli by hledat podobné místo jinde. A to buď v lokalitě, která nespadá do problematické zóny, nebo v blízké obci, kde omezující vyhlášku nemají. To je další příležitost pro spekulanty s bydlením pro chudé.

Otázkou rovněž je, jestli je daný zákon v souladu s ústavním pořádkem, který zaručuje rovnost v sociálním systému a svobodu pohybu.

Ústavní soud může dopadnout i na obce
„Obcím by měla být dána vyšší kompetence při udělování dávek, ale jako podkladové stanovisko. Nemělo by to být řešeno takto šmahem, že kdo se přistěhuje, bude vyloučen ze sociální sítě státu. To je na hraně ústavnosti,“ řekl Právu předseda sdružení a europoslanec STAN Stanislav Polčák.

Systémové řešení to prý není, ale jen „přelévání problému jinam“. Nicméně se podle něj už s danou situací nedá nic dělat, leda počkat na konkrétní případy, které by řešil Ústavní soud. Varoval také, že v takovém případě by mohly část viny nést i obce. „Může to zavánět i odpovědností ve smyslu, že budou odpovědny za nesprávný úřední postup, který by mohl být vyvozen z ústavního procesu. Máme stanovenu v zákoně odpovědnost za nesprávný úřední postup a v tom případě by asi jako podílníci vinny byly,“ řekl.

„Není možné jen administrativním krokem nařídit, kam byste se nemohl přistěhovat, aniž byste ztratil nárok na státní dávky,“ dodal Polčák.

Podobnou situaci už řešil i evropský soudní dvůr. Problematické lokality vytyčil i Amsterodam a stížnost na něj podala žena, které tam nebylo umožněno bydlení. Jenže tribunál rozhodl ve prospěch města, protože jí nabídlo jiné bydlení za podobných podmínek.

Nedostatek bydlení pro chudé a jejich závislost na spekulantech s realitami měl vyřešit zákon o sociálním bydlení, ale ten po dlouhých tahanicích zůstal u ledu. Sociální bydlení nyní nemusí obce nabízet. A řada starostů, a to i z řad poslanců, proti schválení vystupovala, protože podle nich nebyl zákon dostatečně motivační pro obce, aby sociální bydlení zřizovaly.

Re: Další prasárna od vládních stran vůči nezaměstnaným v praxi.

(j., 14. 8. 2017 10:55)

Všude čtu jak se snižuje nezaměstnanost ale chudých jako by přibývalo. A ještě k tomu něco jako hon na chudé. Chudobou v Česku se nějak moc zabýváme. Pro děti nemají pracující rodiče ani na jídlo ve školní jídelně, důchodci mají tak malý důchod že jim stačí tak na nájemné a poplatky spojené s bydlením, mladí se nemohou osamostatnit - ze mzdy nezajistí rodinu- případně si musí chodit pro soc. dávky. Nejnižší nezaměstnanost v EU a tolik chudoby.

Re: Re: Další prasárna od vládních stran vůči nezaměstnaným v praxi.

(dd, 14. 8. 2017 11:37)

souhlas odporny,ted jsem shanel 4 koruny 2 hodiny po meste,

Re: Re: Další prasárna od vládních stran vůči nezaměstnaným v praxi.

(iivo, 14. 8. 2017 12:22)

ano maka se zadarmo a snizuje se ne zamestnanost ponizovanim nezamestnanych za to si nikdo z NICH nekoupi

d

(d, 14. 8. 2017 12:20)

tady je nejnizsi nezamestnanosti jen diky tomu,jak vyhazujou lidi z pracaku,jak jim odmitaj davat zivobyti,jak to snizujou na 2200,aby ty lidi donutili za ty nejnizsi platy na svete makat,odporny,dneska uz nemate nárok ani na to zivobyti 3410,ktery aspoň fakt pomohlo v takovym systemu a situaci,kde mate na vyber jenom nejnizsi mzdu na svete,tohle uz je fakt nechutny,ja nemam slov

dd

(d, 14. 8. 2017 12:12)

můžete makat jak chcete,penize na dovolenou ani duchod mit stejne nebudete,pochopte to uz,vemte si ponauceni od duchodcu a od tech co chodej do práce-nemaj nic,tak si z nich priklad neberte,prave naopak a k tomu systemu a státu se chovejte jako o k vam-jen jako k nejakymu prostredku,kterej slouží k zisku,me tohle doslo uz po maturite,kdyz jsem se koukl prave na ty duchodce a pracujci-jsem za to rad,

cc

(cc, 14. 8. 2017 12:07)

ted mi volala pani a nabízela mi praci 120kc na hodinu nastup ihned,musel jsem to odmitnout z duvodu,ze nemam na svacinu a dojizdeni 40kc na den,protoze mi neprisla sociálka včas-za tohle by měli ty urednice padat -je to jejich vina,oni umyslne lidem neposilaj peníze včas a ty jejich zadosti na zivobyti vyrizujou laxne,aby to člověka otrávilo,ale diky tomu ty lidi nemaj peníze na mozny nastup do práce-na svacinu,na dopravu,tohle je výsledek tohodle komouskyho otravovani,ktery neprinasi nic pozitivního,jen stres,nezamestnanost a existecni a socialni problémy,misto toho,aby tem lidem v nouzi pomohli aspoň,tak prave naopak :) -je to jejich terč-cesky lidi presne,tohle není ok a když tam clovek prijde a domaha se svojich prav,tak je ještě on ten spatnej a ne naopak,ceska morálka je pravej opak slusnosi a dobryho vychovani,

f

(ff, 14. 8. 2017 11:55)

to je presne ono o co jim jde temhle cechum,jde jim o to ponížit člověka,ja mam zazadano a zivobyti a příspěvek na bydleni-o doplatek jsem zadal před 3 mesicema taky,ale nejak se na nej zapomelo :)-jedna věc-poruseni zákona,druha věc,mam zazadano a penze nikdy-opet poruseni zákona,takze se budu tam muset jit připomenout,jsou ti porusovany prava lidi a zákony tyhle země,uz od zrodu této socialisticke republiky,tfuuuj

f

(f, 14. 8. 2017 11:36)

sociálka mi neprisla ani zivobyti 3400 ani příspěvek na bydleni,je to všechno jen o lidech,umyslne to zpozdujou tem co to nejvicpotrebujou,cechacci s fašistickou morálkou,odmitam pracovata a hledat si praci dokud mi nezacne sociálka,kterou jsem si radne podal chodit včas cuzz :))

kk

(k, 13. 8. 2017 23:21)

mam hlad,socialka 3410 nedorazila,bohuzel,snad později :)))

koho volit

(Jana, 21. 7. 2017 20:39)

Poraďte prosím koho volit,aby pořád neškodil nezaměstnaným občanům,když už to mají i tak dost těžký.Děkuji

Re: koho volit

(Josef, 23. 7. 2017 21:28)

Já budu volit Okamuru. Zde je například jeho prohlášení o nutnosti posadit politiky, kteří kradou a škodí do lochu.:

1. Chceme radikální změnu politického systému, chceme přímou demokracii, referendum
a odvolatelnost politiků

Budeme prosazovat uzákonění širokého referenda jako nejvyššího projevu vůle občanů. Občané musí mít právo v referendu rozhodovat o zásadních otázkách týkajících se budoucnosti země. Prosazujeme přímé volby poslanců, starostů a hejtmanů. Chceme odvolatelnost politiků a odpovědnost politiků občanům. Jsme pro zákaz souběhu funkce poslance a ministra. Chceme důsledné oddělení moci zákonodárné a výkonné. Vládu bude jmenovat a řídit občany přímo volený a odvolatelný prezident.

2. Osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků

Budeme podporovat odborné a přitom hospodárné řízení veřejného sektoru. Nechceme tunelování školství, životního prostředí, zdravotnictví, bezpečnosti země a sociálních služeb drahými a nefunkčními projekty. Veřejný sektor musí sloužit občanům a ne k obohacování kmotrovských stranických mafií. Za korupci a rozkrádání veřejných prostředků musí následovat trest. Viníci musí být odhaleni, souzeni a přísně trestáni. Zde musí fungovat nezávislá policie, státní zastupitelství a soudy. Budeme prosazovat uzákonění osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků, soudců, státních zástupců a exekutivy. Jsme pro odvolatelnost politiků občany.

3. Chceme zákon o prokázání původu majetku

Prosazujeme prokázání původu nabytého majetku občana nad 20 milionů korun. A na rozdíl od všech ostatních stran zpětně. V případě, že nebude doloženo legální nabytí majetku, bude zdaněn 100% daní. Co zloději ukradli, musí vrátit! Nelze připustit zbohatnutí politicko-korupční mafie na úkor ostatních občanů.

4. Konec zvyšování daní

5. Budeme vytvářet nová pracovní místa – podpoříme proto podnikatele a živnostníky

Chceme platbu DPH ze skutečně zaplacených faktur a odstranění ručení za platbu DPH u obchodního partnera. Podporou podnikatelského prostředí v průmyslu, zemědělství a službách vytvoříme nová pracovní místa. Státní rozpočet musí realizovat zásadní a strategické investice v dopravě a infrastruktuře, které podpoří podnikatelské prostředí a možnosti. Zde musí být efektivně využity naše peníze, které se vrací do rozpočtu v podobě fondů EU. Pro podnikatele tak vytvoříme podmínky, které budou předpokladem pro udržení hospodářského růstu republiky. Podpoříme podnikání v oborech s vysokou přidanou hodnotou a budeme prosazovat zásadní snížení administrativní zátěže spojené s podnikatelskou činností.

6. Nedovolme další okrádání občanů lichvářskou a exekutorskou mafií

Budeme prosazovat přijetí zákona proti lichvě a legislativně znemožníme spekulativní exekuce majetku občanů na základě lichvářských půjček. Nikdo nemůže být takto připraven o bydlení a důstojnost. Exekuce musí respektovat základní občanská práva.

7. Chceme právo a spravedlnost. Chceme stát sloužící občanům

Budeme prosazovat reformy a změny státní správy. Chceme funkční, úsporný a demokratický stát, kde se občané dovolají svých práv a který od občanů žádá přiměřené povinnosti. Stát musí budovat udržitelný sociální, vzdělávací a zdravotní systém, chránit svobodu, rodinné hodnoty a bezpečí občanů. Požadujeme stabilní vzdělávací a zdravotní systém, kde bude oceněna práce zaměstnanců ve školství a zdravotnictví. Odmítáme pozitivní diskriminaci a preferenci občanů na základě rasy, etnika nebo náboženství. Jsme proti pokusům omezit právo občanů legálně nabývat a držet zbraň.

8. Nechceme drahý a nefunkční sociální systém, chceme systém podporující všechny slušné lidi – seniory, rodiny s dětmi, zdravotně postižené občany i děti ohrožené bídou

9. Chceme budoucnost bez dluhů

Budeme prosazovat ústavní dluhovou brzdu s legislativou podle vzoru Švýcarské konfederace. V této ústavě je uvedeno, že výdaje státního rozpočtu musí dlouhodobě odpovídat příjmům. Strategickým cílem hospodaření státu musí být vyrovnané rozpočty.

10. Nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní Českou republiku

Re: Re: koho volit

(ss, 24. 7. 2017 10:14)

Josefe vy jste si spetl stranky! pan okamura nenabizi nic nezamestnanym,ted jsem cetl ten jeho "program"(snuzka pitomosti a nesmyslu),kttery jste NÁM sem zkopiroval :),okamura je proti uprchlikum-to není problém,ktery se tyka čr,pak ma v programu něco o tom,ze pujde po krku politikum-tohle je presne typ pravicove politiky,kteri mají cestí obcané radi-v programu sami "proti" "proti" proti nekomu a necemu,to je prece jedno velke NIC,politika ma byt PRO PRO PRO něco a pro nekoho nikoliv proti,,,,,,,,,8. Nechceme drahý a nefunkční sociální systém, chceme systém podporující všechny slušné lidi – seniory, rodiny s dětmi, zdravotně postižené občany i děti ohrožené bídou NECHCEME "NEFUKCNI" SOCIALNI SYSTEM.co to je jako?a jak teda a cim chtej podportovat "slusne" lidi a jak bude stat rozhodovat a rozpoznávat "slusne" a "slusne" -tohle je zase DELENI lidi na slusne a neslusne-kdo to bude delit??? a jak? cim?? POPULITICKEJ KEC O NICEM BOD CISLO 8 STEJNE JAKO VSECHNY OSTATNI BODY A ZASE NEJAK ZVASTY O PROKAZOVANI MAJETKU-VY MATE NEJAKY MAJETEK JOSEFE? NEBO JENOM ZAVIDITE TEM PAR BOHACUM V TETO ZEMI?TOHLE JE ZAVIST CESKA A PROTO VOLIS OKAMURU KAMARADE,TED TO VIDIM,TAM NENI ANI SLOVO O NEZAMESTNANYCH NAOPAK JE TAM NECO O TOM,ZE CHCE RUSIT SOCIALNI SYSTEM"NEFUNKCNI"-TOHLE SLOVNI SPOJENI MI O TOM OKAMUROVI HODNE VYPOVIDA,TOHLE OPRAVDU NEDOPORUCUJU NEZAMESTNANYM CHUDAKUM!!! A DOUFAM ,ZE SE ASN S TIMHLE SE MNOU SOUHLASI PEKNY PONDELI

Re: Re: Re: koho volit

(Josef., 26. 7. 2017 22:43)

V mnohém máte pravdu, taky jsem zde několikrát uvedl, že pan Okamura je pouze nejmenší možné zlo ze všech stran, které mohou do Parlamentu projít. A nejen, že je nejmenším zlem, on je dokonce minimálně 10x menším zlem, než-li TOP09, ČSSD, KSČM, Lidovci, Babiš, a další, kteří to tady 28 let jenom rozkrádali. Pokud p. Okamura zavře zločince, kteří to tady rozkrádali, já mu jen poděkuji, protože z jejich zabavených majetků se bude moci alespoň nastartovat vyrabovaná a zadlužená česká ekonomika. Samozřejmě, že pokud bychom chtěli tristní situaci nezaměstnaných zlepšit, museli bychom si založit vlastní stranu nezaměstnaných a pomocí jí prosazovat svá práva. Všechny strany, které mohou letos projít do Parlamentu jsou totiž obecně všechny proti nezaměstnaným a dalším chudým nízkopříjmovým občanům ostře zaměřeny.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »