Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: jj

(Josef, 24. 9. 2017 10:04)

A pořád tady spamuješ své lži a pořád. Většina toho, co tady pronášíš, jsou lži. Proti dnešnímu režimu byl v ČSR a pozdějším ČSSR blahobyt. tehdy jsme výdělkem patřili mezi průměrné státy Evropy.

Za námi v platech byla nejen většina východního bloku (s výjimkou NDR), ale dále i Španělsko, Portugalsko, Itálie, Řecko, mírně nad námi byla většina zemí západní Evropy, a tak o 50% měli vyšší platy v Západním Německu, o 40% bývalé koloniální země, které ale stále ještě žili z velmi výhodných ekonomických svazků se bývalými koloniemi, tedy Velká Británie a Francie.

Jak ale finančně ohodnotit fakt bezplatného zdravotnictví, téměř bezplatné zájmové činnosti (kulturní, nebo sportovní), extrémně levné bydlení včetně služeb, zejména vody, el. energie? Za všechny tyto služby se muselo v západních zemích tvrdě platit. Takže ve výsledku naše životní úroveň byla tak o 20% horší, než-li v Západním Německu a jen o 10% horší, nežli ve Velké Británii, nebo Francii. Všechny další ostatní evropské země jsme za socialismu (s výjimkou NDR) v životní úrovni předběhli.

O blahobytu zde svědčí i to, že si běžní dělníci za socialismu pořizovali k bytu, nebo domu auto, garáž, chatu, nebo chalupu. Takovýto majetek měla za socialismu celá čtvrtina populace. Všichni měli kde bydlet, všichni měli práci, neexistovali bezdomovci, extrémně zadlužení lidé, neexistovali tedy exekutoři, a tak bych mohl pokračovat donekonečna.

Měli jsme tehdy velmi vyvinutý průmysl, vyspělé zemědělství, které uspokojovalo potřeby občanů z 90%. Byli jme řazeni mezi vyspělé průmyslové země světa. Někdy vloni (po více jak čtvrtstoletí rabování všeho, co tu bylo za socialismu vytvořeno a vybudováno) i MMF a další banky prohlédli a zařadili nás mezi rozvojové země, kam ovšem patříme již nejméně 10 let a kam patří většina zemí Afriky, Latinské Ameriky a Asie (ano tak hluboko jsme klesli) Ovšem havloidi v mainstramových médiích se postarali aby tato katastrofická zpráva pro ČR byla co nejvíce utulána.

Průměrný plat v roce 1988 byl 3 000,- Kčs. Při průměrném 20-ti násobném zdražení všeho, bychom dnes museli mít k dorovnání platů z dob socialismu průměrný plat 60 000 Kč. (ovšem ten dnes čini žebráckých 29 000,- Kč a to na něj ještě 80% pracujících nedosáhne) To jsou fakta o životní úrovni a ne vymyšlené havloidní propaganistické žvásty.

Takže už tu neotravuj vzduch svými havloidními žvásty, nezaměstnané tvé bláboly nezajímají, akorát tu zabíráš místo v diskusi.

f

(ff, 23. 9. 2017 23:09)

na co babis a ostatní lidi jako on sponzoruji politické strany?prave proto,aby ty politcke strany pro ne vyrabeli "zákony" site na miru,aby tu byla nejsnizsi pracovni sila na svete a nejnzsi odvody za zamestnance :) ,tak aby stat a lidi z toho nemeli nic a vydelaj jenom ten babis a ta politicka strana ,aby byla u koryta,je to jednoduchy,tohle to je ceska republika :)) fuj tajbl plat 15 000 hrubého a duchod 8000 a nazdar,prave proto jsem nikdy nemakal,protote vim,jak je to tady "nastaveny" v tyhle zemi,nejhorsi na tom je,ze tihle pravičáci jako je babis aspol chtej zlikvidovat zdravotni a socialni systém uplne,aby to proste stát nemusel tahnout a platili si to obcani ze svých kapes,protoze díky tem nejnizsim platum na svete ten stat v ty pokladne nic nemá,takze se likvidujou nezamestnani a zdr a soc systém,tak aby ty nejnizsi platy na svete mohli zustat dal,,,,,,,,,,,,pracovat se v cechach nevyplati,ale za chvili prjjdou nezamestnani i o ty davky,babis se na to chysta

d

(dd, 23. 9. 2017 19:31)

politicke strany v cesku mají sponzory,díky kterym jsou u koryta a u moci,bez sponzoru by zadna politicka strana existovat a fungovat nemohla,takze za sponzoring na oplatku tem firmam prosazuji pro ty firmy zákony,ktere neumoznuji zvysovani mezd a dani,aby statni pokladna zustala prazdna a pak se to resilo skrtanim,utahovanim opasku a likvidaci sociálního systemu,aby byla od tech politiku videt nejaka "aktivita" ,jak jsou "zodpovedni",ale pravda je takova,ze tyhle politicky strany typu ods a tyhle firmy babisovo atd jsou zodpovedny prave tak za zy nejnizsi mzdy na svete ,které tu mame a za to,ze tento stat nemá peníze,protoze z tech nizkych mezd se neda na danich nic moc vybrat,,,,,,,,,,proto ja nepracuju 20 let,protoze za takových podmínek nevyhodnych se mi to proste nelibi a nevyplati,az si babis aspol vydelavaji na ceskych ovečkách,ktery mu jsou ochotny rano vstát každý den do práce za 15 000 hrubého a pak dat babisovi ještě hlas,aby se mel babis aspol fajn,nee díky,nemam zajem,pracovat v tyhle zemi za tretinu toho co ostatní evropani je opravdu PODVOD na lidi a ja se okrádat nenecham,

d

(d, 23. 9. 2017 16:17)

je uplne jedno koho pujdete volit,protoze zákony vyrabej politicky strany,ktery jsou sponozorany ceskyma firmama-bez tech firem by ta politicka strana nemohla existovat a ta firma,ktera danou politickou stranu sponzoruje zamesznava urcite lidi a urcite nebude chtit po te politické strane,aby tu mzdy byli stejne jako v evrope,protoze to je obrovska vyhoda pro tyhle firmy,ktery muzou zaměstnávat za 10 000 hrubého,aniz by porusili zákon a vydělat na tehle vyhode levne pracovni sily obrovske peníze,kterymi pak muze financovat ty politické strany,aby ty politici prosazovali prave ty nizke mzdy,jak to delal babis a stovky dalších podnikatelu,kdyz leta podporoval ods-ta naoplatku podpori babise nejnižšími mzdami v evrope,aby mel tenhle slovak vyhodu před ostatnima,,,,,smutne,tohle je rozvojova země s nejnizsima platama na svete a je jedno jesti tuj je komunismus nebo kapitalismus,karty a osud pro tuhle zemi jsou rozdany,protoze ty firmy cesky nikdy nedopustej to,aby mohli politici zvyšovat minimalni mzdu,tak to proste je,ale porad je lepsi podle me volit ty cssd,nez ty pravičáky,ktery jdou na ruku tem firmam a tem nejnizsim mzdam na svete,odporny

Volby.

(Josef, 23. 9. 2017 11:48)

Nezaměstnaní, nerezignujte na volby a k volbám jděte. Volte ne podle slibů, ale podle skutků, které tady polistopadové vládní strany napáchaly i na vás, nezaměstnaných.

Rozhodně nevolte vlastizrádce ODS, Top09, KDU-ČSL, Babiše, ale ani velezrádnou a zkorumpovanou ČSSD. Těm co to tady téměř 30 let devastovali, rozkrádali a ničili již nedávejte žádný hlas, jde přeci také o budoucnost vašich dětí.

Volte buďto opoziční KSČM, nebo mimoparlamentní strany, které mají šanci se do parlamentu dostat, jsou to zejména Rozumní (těm předvolební výzkumy slibují přes 10% ), nebo SPD T. Okamury (ten by se do Parlamentu také měl dostat).

Pochopitelně je vždy lepší volit i další mimoparlamentní strany, nežli ty zločince v parlamentu, jen je potřeba myslet na to, jestli se ta strana blíží k alespoň 5% podpoře, tak aby v případě neúspěchů dané strany, protestní hlasy nezískali ještě vlastizrádci z parlamentních stran.

d

(d, 9. 9. 2017 15:06)

tak tohle je konec demokracie,volby vyhraje agent bures,jezdi po obcich a slibuje jim,ze zatoci s nezamestnanymi,kterych je tu nejmíň v cely evrope,s podnikatelem uz zatocil a většinu z nich zlikvidoval,díky eet mame drazsi potraviny,ted zatoci s nezamestnanymi,nabira na tuhle spinavou praci hormadu uredniku,takze lidem v této zemi zbyde jediny-jit pracovat za nejnizsi platy v evrope,jinak umřít,protoze tenhle bolsevik nemá zajem platy zvyšovat,ale spis naopak,je to zamestnavatel,chce jen vydelavat a zaměstnávat za par korun,tohle je bolševismus moc,on ty volby vyhraje :) ,ty lidi zoufali a nestastny z politiku mu daj hlas,ale budou na tom hur,desny,,,,,,,,v prosinci bude na MPSV sedet babisuv kun,to je jasny

f

(f, 7. 9. 2017 20:31)

cesi to je zbytecnej narod,ty kecy o masarykovy apod,to jsou jenom nesmysly,stejne jako za komancu se "vyzdvihovali" jiny jmena,aby ta společnost mela nejakej "směr" vůbec a nejakou víru a "hodnoty",přitom to je jedno velky nic,cesi jsou zbytecnej narod pro svet i sami pro sebe,nemaj peníze,duchody,neitracej,necestujou,pro okolni svet proste 5 kolo u vozu,kdezto lidi ze zapadu utracej v obchode a podporujou proste ekonomiku,cestujou,jsou vitany,protoze podporujou timhle i další ekonomiky v jinym zemi,davaj praci lidem i nam ze jo,proste svet tahne zapad,cesi byli vždy pod nadvládou posokcy,jak za karla 4,to nebyl ani snad cech,uz jen nazev habsburksy napovida o tom za koho kopal :) ,cesi to byli vždy poddani pro slechtu prave habsburkum,germanum,kterym slouzili,po druhy svetovy valce slouzili vychodu a ted zase obratili a jsou "prozapadni" ja nevim co si o tomhle narodu mam myslet :) proste prostituti hadr :) tfuj,plivu na cechy akorát,vsude jsou nezamestnani,tady jch je nejmíň z cely evropy a místo toho,aby si toho tento stat vazil,tak se k ty hrstce nezamestnanych ,která tu zbyla chova jako dobytek,tohle je za hranici a ukazuje to tvar cechu,cesi nemaj radi sami sebe ani,je to spodina a havet,zlaty nemecko,to jsou mirumilovny lidi,cesi to jsou bastardi,primitivni,hamizny a bez charakteru

dd

(dd, 7. 9. 2017 20:11)

v tyhle zemi zadny moznosti nejsou,jedina moznost je dostat práci za polovinu evropsky minimalni mzda,bez ohledu na vzdelani,s lidma se tu zachazi jako se zviratama,doslo to tak daleko,ze babisem najati urednici monitorujou nezamestnany lidi,kterych je tu nejmíň z cely evropy a snazej se je nacpat do tech montoven jaok kdyby slo o život,co to je? tohle je hrdej narod opravdu,tohle je tak slizky a podradny,ale stejne si to ti cesi nevedomujou,protoze zijou v izolaci a myslej si ,ze je na ne někdo zvedavej ve svete,opak je pravdou,tsechichen republic je pro zapadni staty postkomouska země,kde lidi nemaj peníze a zadny prava a to jejich videni je spravny,skoda,ze to nevidej cesi,co jsou zac

f

(ff, 7. 9. 2017 19:08)

to co bylo v 90 letech tady to nebyla svoboda,ale jenom hrani si na ni,az ted s prichodem stbak babise se ukazala prava tvar cesky republiky,ktery najal na spinavou praci 30 000 uredniku,na socialce je 10 uredniku na jednoho nezamestnanyho,ktery zada o prispveke na preziti 3410 a doslo to tak daleko,ze ta hrstka nezamestnanych je proste temahle novyma zamestnancema,ktery babis nabral terorizovana,ja jsem na socialce 4 mesice a sledujou me jako nejakyho krimose,tohle se delo za komancu,kdy stbaci sledovali chartisty,ktery byli proti rezimu,jenomze ted je 2017 a paradox je ,ze nezamestnanost není trestnej cin,ale me prijde,ze tyhle cesi si to nemysli,takze je s vámi neoficialne zachazeno,jako s nekym kdo porusuje zákon,az se tohle dozvi v Belgii nebo MPSV,tak se budou tihle všichni divit,protoze oni jsou ti,ktery omezujou,omezovani svobody je trestnej cin a ja verim,ze tohle vyjde na povrch,lidi si malo vsimaj a kazdej nemá postreh jako ja ,verim,ze v tom nejsem sam,bude se to opakovat,tak podavat trestni oznameni,fotim,natacim,bude zle a tyhle lidi prijdou o praci proste,,,,,,,,,,,,amen

f

(ff, 7. 9. 2017 11:06)

v tomhle state si nevydelate poctivou praci,pokud se vam to nelibi,tak vam v tomhle state zneprijemnej život ti,kterym tohle vyhovuje a který si tenhle spinavej systém na tuhle spinavou praci najal a takovych je tu dost,jako za komancu se tu likviduji nepohodlni jedinci a hledaji se obeti,aby ta společnost mela nejaky "směr" momentalne tahle ceska společnost nemá rada nezamestnane,ackoliv je jich tu z cely evropy nejmene,nesnasej upchliky,ktery tu taky nejsou a timhle davaj silu tomuhle spianvymu systemu samozrejme,kterej není o uprchlicich ani nezamestnanych,ale spis o tom,jak se tu vydelava díky levne pracovni sile a tohle si ti bohaati nenechaj vzit

f

(f, 2. 9. 2017 19:31)

diky volebnímu systemu v této zemi,kde k volebnimu vysledku staci jen to,aby k volbam slo 50% volicu tu vznikl totalitni rezim a izolace pod vedenim tri největších politických stran v zemi,protoze kazda z nich ma pul milionu clenu a díky tomu,ze volby nejsou povinne(aby tyto strany nikdy neztratili moc) mají vždy zaručenou vyhru ve volbách,aby mohli ovládat tuto zemi a proto je jasny,ze kazda nova politicka strana,ktera vznikne a snazi se dostat do vlády to dela jenom kvůli moci,nikoliv kvůli nejaky zmene,protoze vždycky kazda nova strana,ktera se do snemovny dostane bude vždy diky tomuhle nespravedlivému volebnímu systemu vladnout s temi zavedenymi strany,kterym každý rok stoupa počet clenu,takze se nic nezmeni,karty jsou rozdane,vsem jde jenom o moc,dostat se na ty ministerstva najit kontakty a ksefty a každý volic se musí rozhodnout,jestli volit ty,ktery utahujou opasky,srktaj,zavadej poplatky u lekare,nezvysujou minimalni mzdu nebo ty,ktery maj zajem ty platy lidem trosku zvýšit a to jsou cssd,i když je to cely samozrejme jedno velky divadlo pro lidi,ale i tak je lepsi podle me dat hlas cssd,nez ten neznamym novym stranam,ti nikdy nebudou mit tolik clenu jako ti ods,cssd,nic nezmenej,jen jim jde o to se dostat k moci,karty jsou rozdany,zeme patri ods,cssd,ano,,,,,,,,dejte hlas dalším a bude jich akorát vic,ale ten zaklad je stejnej a ten se nezmeni dokud se nezmeni volebni systém a nebudou volby povinny,to se ale nikdy nestane,to by by bylo jako v roce 1989 vse od zacatku a proto ten volebni systém zustane stejny :)))

Zaměstnance hledá těžko i samotný úřad práce. Nástupní plat je 15 tisíc

(z tisku a tlace, 26. 8. 2017 2:46)

Moc pekne cteni, urednici sami pracuji za almuznu, zajimava je i informace, ze polovina lidi registrovanych na UP je tam dele nez rok. Pritom nam kazdy den cpou, jak se ekonomice i statu dari, jak firmy marne shaneji zamestnance, jak jim nabizeji pekne penize a pretahuji se o ne, ze platy stale rostou, ze aktualne mame nejmensi nezamestnanost... a kdesi cosi.

Pritom dle mistra Zaoralka "kdo neplatí řádně zaměstnance je darebák". To si tedy ke statu dovolil dost.

Re: Zaměstnance hledá těžko i samotný úřad práce. Nástupní plat je 15 tisíc

(z tisku a tlace, 26. 8. 2017 2:49)

odkaz na clanek mi to tady nejak nebere, asi

https://goo.gl/CAYyFX

Re: Zaměstnance hledá těžko i samotný úřad práce. Nástupní plat je 15 tisíc

(KKK, 31. 8. 2017 21:54)

Pritom dle mistra Zaoralka "kdo neplatí řádně zaměstnance je darebák". To si tedy ke statu dovolil dost. ZAORALEK SI DOVOLIL RICT POUZE PRAVDU A TO JE V PORADU,ZA TO ODE ME DOSTANU MUJ HLAS,LIDEM V TETO ZEMI DOPORUCUJI VOLIT CSSD NEBO PIRATY,PROTOZE POKUD V TETO ZEMI LIDI ZVOLI NOVOU JINOU VLADU SLOZENOU Z PRAVICAKU A RASISTU,TAK SE SPALEJ STEJNE JAKO S VVV A TOP 09 A BUDOU SE MIT JESTE HUR

Re: Zaměstnance hledá těžko i samotný úřad práce. Nástupní plat je 15 tisíc

(HH, 31. 8. 2017 22:05)

Pritom dle mistra Zaoralka "kdo neplatí řádně zaměstnance je darebák". To si tedy ke statu dovolil dost. Z TOHO VYVOZUJI ,ZE VAM VADI,ZE SI PAN ZAORALEK DOVOLIT RICT PRAVDU?ANO KDO NEPLATI RADNE ZAMESTNANCE JE DAREBAK A TO JE PRAVDA,VOLIM CSSD- TI SE K PROBLEMATICE NEJNIZSICH PLATU V EVROPE STAVI JAKO JEDINA POLITICA STRANA V CECHACH OTEVRENE A PRIMO,NASTUPNI PLAT 15 000 HEUBEHO JE ALMUZNA A ZLODEJINA,JE TO POLOVINA EVROPSKE MINIMALNI MZDY A TO JE SPROSTARNA,ABY SI NORMALNI MZDA BYLA U NAS O POLOVINU NIZSI,JAKO MINIMALNI MZDA V EU,POKUD NEKDO TVRDI,JAKO BABIS A OSTATNI LIDI,ZE 15 000 JE V PORADKU,TAK JE TO BUD LHAR A ZLODEJ NEBO PROSTE CHUDÁK

Re: Zaměstnance hledá těžko i samotný úřad práce. Nástupní plat je 15 tisíc

(ff, 2. 9. 2017 10:13)

urednici za almužnu nepracuji,naopak jsou preplacení a je jich moc,s ohledem na to,kolik je klientru,kopirovani složenek a zakladni do slozek,buzerace a sikanovani lidi a chozeni k nim domu,,,,,,to je jejich pravocni napln,vetsina z nich skonci stejne na pracaku taky casem,az ten babis ty nezamestnany nastrka do fabrik

K

(K, 26. 8. 2017 0:16)

DO PRACE SE NECHODI OD TOHO,ABY JSME USPKOJILI SYSTEM,SPOLECNOST A ZAMESTNAVATELE,JAK JE TOMU V TETO TEMI,ALE DO PRACE SE CHODI VYDELAVAT PENIZE,UZ NAS SI VYDELATE TRETINU TOHO CO OSTATNI LIDI V EVROPE,TAK AT SE MNOU NEPOCITAJ,NEHRAJU :)

FF

(FF, 25. 8. 2017 23:47)

POTREBUJU PORADIT,OD KONCE ZATI MA UZ ZAJISTENOU PRACI,ALE MUSIM JIST V UTERY NA PRACAK-TENTO MESIC UZ PO TRETI,POSILA ME TAM TA UREDNICE 2X MESICNE A REKLA MI,ZE JESTLI SI NESEZENU DO PONDELI PRACI,TAK,ZE MI JI SEZENE SAMA,JENOMZE JA UZ PRACI MAM,ALE OD KONCE ZARI,NA PRACAKU POTREBUJU BEJZ ZARI ALE HLASENEJ ,ABYCH DOSTAL PRISPEVEK NA ZIVOBYTI A MEL ZAPLACENY ZDR POJISTENI,PREMEJSLIM,ZE SI ZAJDU K DOKTOROVI A DONESU JI OMLUVENKU OD DOKTORA,AT MI DA 3 TYDNY POKOJ,NEBO NEVITE CO SI MAM VYMYSLET,ABY POCHOPILA,ZE MI MA DAT 3 TEJDNY POKOJ,SVAGTEJ KLID A NECHAT ME DEJCHAT??? NEMAM ZAJEM O ZADNOU PRACI TEDKA DO KONCE ZARI,MAM JINY STAROSTI,PORADTE MI NEKDO CO S TIM,PREMEJSLIM,ZE JSI REKNU,ZE JEDU NA TYDEN NA DOVOENOU,KTEROU MI ZAPLATILI RODICE,PANI JE CELKEM FAJN,ALE MUSIM JI TO NEJAK VYSVETLIT,VIM,PRACI ODMITNOUT NEMUZU,ALE MUZU SE SNAT TOMU NEJAK VYHNOUT NE??

f

(f, 25. 8. 2017 23:37)

cesky plat 13 000 korun-litr nad hranici chudoby,ze kterého se vyzit neda,jenom prezijete jako odpad a kazdy rano vstavat za to v 5 :) -zapomente komousi!!! soc davky-3410+3000 na najem příspěvek na bydleni-když odectete svaciny,jizdny do práce,tak vam vyjde skoro stejna castka-ja si radeji vyberu chudobu bez námahy,chudobu s namahou bych nedal a svedomi by mi to nedovolilo,tahle země platy nikdy nezvedne a ja nezvednu zadek,peace :))) pozdravuju komousku a ze mam radost,ze mi otevrela oci,ted budu zlobit :)))

dd

(dd, 25. 8. 2017 23:10)

nepracujete na tu havet komunistickou,at se maj spatne a at nas zivej oni z tech jejich miniplatu,vratme ji tu jejich nesnasenlivost timhle zpusobem,berte davky a nenechte se zastrasit lidi,nemuzou nic,jen provokovat jako decka :))) hrajte si s nima tu hru a delejte vždycky to co oni nechtej,,,,,,,,,,,at maj vzek aspoň a at vedej,ze maj tady i nepratele


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »