Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Počítačová gramotnost zvýší šance uchazečů o zaměstnání

(karel, 25. 9. 2014 19:17)

pocitacova gramotnosti se urcite nezvysuje nikomu sance ziskt nove zamestnani,,,,,,,,,,toto "skoleni" -obzezovani nezamestnanych bude stat jen penize čr ,eu a cas uredniku a nezamestnanych,,,,je to hloupost od extremistických stran ods top09,ktere v nasi zemi zvysuji socialni napeti a kvuli ktery ve spolecnosti vzrusta nenavist a extremismusi a chudoba

Re: Re: Počítačová gramotnost zvýší šance uchazečů o zaměstnání

(Jana, 26. 9. 2014 10:39)

Zlepšení práce s počítačem může ovlivnit možnosti nástupu do nového zaměstnání. Správně vybrané a vedené kurzy práce s počítačem jsou lepší, než nějaká veřejná služba.

Re: Re: Re: Počítačová gramotnost zvýší šance uchazečů o zaměstnání

(daniel panda, 26. 9. 2014 13:49)

zamestnavatel vam na pocitacovou gramotnost prdi,pokud bere cloveka bez vzdelani a clovek s maturitou byva pocitacove gramotnej-neni to vubec lepsi,je to nesmysl jen akorat,kterej bude stat penize a nezamestnanost se tim vubec nesnizi

Re: Re: Re: Re: Počítačová gramotnost zvýší šance uchazečů o zaměstnání

(Josef, 27. 9. 2014 9:40)

Souhlasím. Žádná sebedokonalejší počítačová gramotnost sama o sobě nevytvoří ani jediné nové pracovní místo. Jedná se o další promrhané prostředky. Ta Bílková je naprosto neschopná, měli by ji už vyrazit, za ty stovky miliónů, které doslova vyhodila oknem na podobné debilní projekty.

Města trápí vyděrači. Mají chudé jako beranidlo

(Jirka, 27. 9. 2014 11:01)

Česká města se ocitají pod tlakem vyděračů. Ti si v nich kupují nemovitosti a pak nutí obce, aby je za větší peníze vykoupily. "Vyhrožují, že tam zřídí ubytovnya nastěhují tam lidi, kteří budou dělat nepořádek a krást," říká ve druhé části rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ předseda Svazu měst a obcí a kladenský primátor Dan Jiránek. ROZHOVOR: Na http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/mesta-trapi-vyderaci-maji-chude-jako-beranidlo_319348.html#.VCZ7GV2t-o8

Re: Města trápí vyděrači. Mají chudé jako beranidlo

(kjkkj, 27. 9. 2014 17:52)

vyderaci kupuji nemovitosti od mesta pak nuti mesto,aby je za vetsi penize vykoupili po vyhruzkou,ze zridi ubytovny ve meste??co je na ubytovnach spatneho??kdyz clovek nema strechu nad hlavou,tak je ubytovna v poradku jedna vec a nechapu proc ty nemovitosti mesta prodavaj,kdyz je pak chteji kupovat zpatky jeste k tomu draz:), zacinam si myslet,ze slovo "ubytovna" zacina byt v cechach neco spatneho,,,,,,to je samozrejme hlupost komouska a ten kdo resi tyhle veci je pro tuhle zemi k nicemu

Británie se vzpírá: 100 milionů za sociální dávky pro Čechy prý nezaplatí

(Jirka, 26. 9. 2014 10:00)

Londýn - Velká Británie odmítá Česku zaplatit 100 milionů korun za sociální dávky pro Čechy, kteří tam dřív pracovali.Informaci potvrdila Radiožurnálu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Podle ní se Česko kvůli vymáhání těchto peněz spojí s Polskem a Slovenskem, kterým Britové podporu v nezaměstnanosti rovněž nezaplatili. Podle diplomatů je to vůbec poprvé, kdy se členská země EU odmítla řídit odborným stanoviskem výboru Evropské komise.Dluh vznikl tím, že v Británii pracovali Češi, kteří si ale uchovali takzvané centrum zájmu v Česku. Po návratu tak měli nárok na dávky v nezaměstnanosti, pokud doma zůstali bez práce. Tito Češi ale v Británii řádně platili daně, Česko proto podle evropského práva požaduje refundaci části dávek.

kohoutova chce znicit podnikani s ubyzovnami-kam ty lidi nacpe??

(pepa, 25. 9. 2014 2:29)

a co kseftari s bytama po cely zemi?po tom pujde po majitelich bytu,kterí pronajimaji sve byty az nici ubytovny??kam ty lidi z ubytoven nacpe??samorejme,ze do bytu,kde budou platit jeste vice,ktery vlastnmi a pronajimaj prave prachaci jako je kohoutova aspol,,,,,,,,,,,

kohoutova lze

(pepa, 25. 9. 2014 2:25)

kohoutova lze a obcany teto zeme se sanzio jen pirpravi o jejich socialni jistoty,neverte ji!!je to ods sebranka a ti jsou proti lidem! kohoutova je to samo jako je rapkova,drabek,hjaroslav zeman apod individua

Kohoutová (ODS): Sociální dávky patří těm, kdo je potřebují a ne kšeftařům s ubytovnami

(Jirka , 24. 9. 2014 13:08)

Stopka ubytovnám – ODS ve Sněmovně připravila pravidla, která zastaví kšefty s ubytovnami. Občanští demokraté na aktuální schůzi Poslanecké sněmovny připravili k projednání pravidla, která zastaví kšeftování se sociálními dávkami v ubytovnách. Poslankyně a poslanci ODS chtějí upravit stávající vládní návrh tak, aby doplatek na jedno lůžku v ubytovně činil nejvýše tisíc korun a zároveň, aby se dávky vyplácely pouze v těch ubytovnách, které jsou uznané obcemi. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kohoutova-ODS-Socialni-davky-patri-tem-kdo-je-potrebuji-a-ne-kseftarum-s-ubytovnami-336403

Re: Stát zatočí s doplatky na bydlení na ubytovnách

(Josef, 24. 9. 2014 20:05)

Vyplácení doplatku na bydlení v ubytovnách se zřejmě omezí. Podle vládní novely zákona o hmotné nouzi by měl být doplatek provozovatelům ubytoven vyplácen na prostor, nikoliv na počet osob žijících v jednom bytě. Výše nájemného pak má být maximálně podle částky, která je v místě obvyklá. Novelu ve středu schválila sněmovna.
Novelu, která má zabránit přeplácení nákladů na bydlení v ubytovnách ve prospěch jejich provozovatelů, nyní dostane k projednání Senát. Pravděpodobně ji schválí vzhledem k tomu, že navrhl podobnou úpravu.
Sněmovna do předlohy zapracovala návrh předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury, který na popud moravskoslezských obcí doporučil doplatek vyplácet provozovateli ubytovny jen se souhlasem příslušné obce.
Pomoci by to podle Stanjury mohlo například Přerovu, který by jinak musel za 40 miliónů korun koupit jeden z místních hotelů, aby zabránil jeho vlastníkovi v přeměně na ubytovnu. Poslanci naopak odmítli návrh Adolfa Beznosky (ODS), podle něhož by maximální výše příspěvku na bydlení v ubytovnách nesměla převýšit 1000 korun na lůžko.

Hrozí pronajímání zahradních domků a chatek
Sněmovní sociální výbor doporučil ve vládní předloze zmírnit některé stavebně-technické požadavky na rekreační objekty, aby na doplatek dosáhli vlastníci těchto objektů, pokud je užívají k trvalému bydlení. Podle poslankyně TOP 09 Jitky Chalánkové to bude ale zneužíváno k pronajímání zahradních domků a chatek.

Předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák namítl, že změna se bude týkat pouze lidí v hmotné nouzi, kteří už v těchto chatkách bydlí a jsou jejich vlastníky. Podle nynějšího zákona na dávky nemají nárok a navrhovaná úprava to má změnit.

Vláda chce předlohou zamezit vyplácení nepřiměřených doplatků na bydlení v nevyhovujících prostorách, uvedla ministryně sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Ubytovny budou muset dodržovat určité standardy. Zpřísnit se má posuzování hmotné nouze pro přiznání doplatku, řízení o něm se má naopak zjednodušit. Zruší se taky časové omezení pro poskytování dávky.

Počet lidí s doplatkem na bydlení a objem vyplacených peněz se v posledních letech zvyšoval. V roce 2011 bylo 24 400 příjemců, stát vydal 850 miliónů korun. Loni už bylo příjemců 65 100 a objem vyplacených peněz vzrostl na 2,8 miliardy korun.

Ahoj lidi - už jsem zase bez práce

(Jana, 24. 9. 2014 15:40)

Na moji pracovní pozici za téměř minimální mzdu byl majitelem firmy zařazen --- hádejte kdo ----- starobní důchodce, výhodná pro majitele pracovní síla. Je mi 58 let :((((. To je vážení v ČR KATASTROFA.

vs je jen sikana od r apkova apod. .))))

(sdssd, 24. 9. 2014 10:04)

verejna sluzba vyrabi nezamestnanost a z nezamestnanych lidi vyrabi opet nezamestnane .ktere udrzuje v evidenci uradu prace

Uz i clovek v tisni pouziva "verejnou sluzbu"... (a to i bez ÚP, tedy legalne...)

( , 20. 9. 2014 20:50)

http://www.clovekvtisni.cz/cs/nabidka-zamestnani/213

http://www.clovekvtisni.cz/cs/nabidka-zamestnani/33

atd... radeji bez komentare. jak maji "dobrovolnici" zaplatit treba najemne ???

Re: Uz i clovek v tisni pouziva "verejnou sluzbu"... (a to i bez ÚP, tedy legalne...)

(R, 21. 9. 2014 17:11)

Ve všech neziskových organizacích pracují lide zadarmo. A to ti, kdo jsou finančně zajištěni, ale chtějí být ještě užiteční. Nejsou to žádní nezaměstnaní nahnaní z ÚP.

Re: Re: Uz i clovek v tisni pouziva "verejnou sluzbu"... (a to i bez ÚP, tedy legalne...)

(alan, 22. 9. 2014 7:38)

ano,ale verim,ze kdyby zotrocovat mohli(jakoze nemohou) a kdyby jim to ustavni soud nezakazal ty nezamestnane zotrocuji a zotrocovat proste budou automaticky a nebudou se vubec zabyvat nad tim,jestli je to normalni nebo ne

Re: Re: Uz i clovek v tisni pouziva "verejnou sluzbu"... (a to i bez ÚP, tedy legalne...)

(Dan, 22. 9. 2014 12:28)

Ze ve vsech NGO pracuji zadarmo je naprosty blabol, KMENOVY stav NGO, typicky ČVT, Obcane Belorusko, "think tanky" typu AMO a další pracuji samozrejme za normalni mzdu a o fleky na ktere nemaji kamarady ci zname, tak tam shaneji "dobrovolniky", aby az se najde nejaky kamarad, potrebu mista vytvorili.

http://www.youtube.com/watch?v=blakdSuMAcw

(white, 22. 9. 2014 12:17)

sjezd extremistu z narodnich vyboru v cele se soudruzkou ivanou rakovou-tady videte ten puvod a strukturu celeho toho nenavistneho humbuku,ktery je mireny na nezanmestnane,na nas stat a na cely socialni system.to jsou presne ti,ktery tu byli za komousu-lidi z narodnich vyboru,ktery chtej akorat obtezovat obcany,brat jim jejich socialni jistoty a cely socialni system znicit po ruznymi zaminkami-opravdu nebezpecny tihle starostove z kdejakych prdeli,,,,,, http://www.youtube.com/watch?v=blakdSuMAcw

Uz i clovek v tisni pouziva "verejnou sluzbu"... (a to i bez ÚP, tedy legalne...)

( , 20. 9. 2014 21:28)

ale to je zrejme v jejich rezii: praci zdarma pro cloveka v tisni se do tisne dostane a alespon potraviny bude mit primo od zdroje zdarma... takze clovek v tisni si ve svy podstate vyrabi praci sam pro sebe...

verejna sluzba vyrabi z nezamestnanch opet nezamestnane .)))

(daniel panda, 19. 9. 2014 9:34)

veřejna sluzba ma jen sikanuzujici prvky a ty jejich "pracovni" "SMLOUVY" t nezamestnaný lidi doslova uvazujíi umyslne v nezamestnanosti a v evidenci uradu prace dele,aby tito nezamesntaní lidé museli otrocit pro nejakeho zamestnance mestskeho uradu(ktery je placen státem za neco jineho,nez na verbovani nezamestnanych,nebo za to,ze chod mesta udrzuji zdarma otrocy)........ta verejna sluzba nema smysl,protoze nezamestnany clovek je pri tom vykonu verejen sluzby stale nezamestnany a v evienci up-nic se nemeni-je pouze sikanovan,je stale nezamestnany,v evidenci uradu prace ,stat se o nej stara a prispiva navic i na tu verejnou sluzbu:).navic ta verejna sluzba udrzuje umele nezamestnanost na jednom miste,mozna se i zvysuje,nikam se to neposouva,protoze cten nezamestnany je nezamestnany porad,v evidenci uradu prace a pokud dostane "pracovni smlouvu" na verejnpu sluzbu od rapkovy na pul roku,tak je 100% ,ze ten clovek se pul roku z pracaku nehne a bude nezamestnany da a za pul roku dostane proste od rapkovy dalsi "pracovni smlouvu" na pul roku na verejnou sluzbu u ni na zahrade v jejim rodinnem sidle,na ktere opravdu nevim vzala penize,,,,,,,,,,je to jen sikana,tunel,snaha vyzdimat od statu dalsi penize a snaha usetrit si praci a vydaje na nejakem mestskem uradu,aby dostali pochvaly a dalsi fleky od statu za to,jak dobre vedou a udrzuji chod mesta a jak dobre"hodpodari",kdyz lidem za praci neplati,nebo jim to dotuje stat tu verejnou sluzbu....uz jen nazev "vykon" verejne sluzby mi pripomina foneticky pojem "vykon trestu"- dejme stopku slovu verejna sluzba v oblasti nezamestnanosti-to sem preci nepatri-------slovo verejna sluzba a tento "nastroj" patri proste za trest,krominalnikum a ne do oblasti mpsv,,,,,,


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »