Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Pravda nebo ne?

(R, 27. 4. 2016 17:55)

Jenže z ekonomických důvodů ten azyl asi nikde nedaj. To by se muselo přinejmenším předefinovat na útěk před sociálním terorem, ale ani tohle by v pokrytecké EU, která si myslí, že smrt od bomby je jiná než smrt od hladu, nepomohlo. Jinak to životní minimum zůstává, akorát si ho bude muset člověk odpracovat, jako to bylo za Nečase.

Re: Pravda nebo ne?

(Odpověď, 27. 4. 2016 19:18)

Bylo to na teletextu na ČT 22.4.2016 a ASN se opravdu byl měl proměnit na akceschopný, ne jenom být skuhrajícím spolkem nezaměstnaných a vyjít do ulic.Já jen čekám, zda se dožiji toho, že se v lidech konečně probudí sociální instinkty. To nikdo nevidí, že na migranty, kteří tu neodvedli žádné daně dává 15 000 měsíčně, na kriminálníky 12000 měsíčně a že 2200 by vyžila akorát tak kočka a že VS už Nejvyšší soud zakázal a že je to vykořisťování nezaměstnaných, jak vypadené z knih Marxe a Engelse? Že sociální demokracie je sociální jenom v názvu a je to Béčko ODS a další přisluhovači kapitalistů ? Že na těch demonstracích dostanete pendreky a vodními děly, no , ale nedělat nic bude horší, chcípnete hlady. Ustupovat zlu se nevyplácí, je pořád drzejší a silnější. Nikoho z pohlavárů nezajímá , že i 3410 Kč vyžít je nemožné a člověk je nucen shánět papír a kovy, přebírat popelnice jak krysa, aby přežil, oni mají a nezajímá je nikdo krom voleb a neřeší vůbec nezaměstnanost a to že není práce pro všechny lidi, toho jste si mohli za těch 25 let budování kapitalismu už všimnout.K některým je štědřejší, exsenátorovi A. Novákovi nechá stát 37 milionů z úplatků, zaplatí 6 milionů dolarů za daámy Humpálovou a Chrásteckou, které si své problémy zavinily svou hloupostí, za paní Neumanovou zpackaný šampionát v lyžování v Liberci a tak se dá pokračovat do nekonečna a po nikom z nich nechce peníze zpět.Je to pěkná nespravedlnost.

ČAS ukáže: Neradostná VIZE o starobních důchodech p. Štichařová

(Jana, 27. 4. 2016 17:25)

27.3.2016
Kategorie: Ekonomika
NOVÁ LEŽ O DŮCHODECH JE TU
MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ 27|03|2016

Názor který stojí za přečtení
http://pravyprostor.cz/nova-lez-o-duchodech-je-tu/

Práce v České republice - častá realita

(J., 19. 4. 2016 8:29)

Neexistující pracovní smlouvy, výplata jen občas, ochranné pomůcky z říše snů. To byl denní chleba až pětasedmdesáti procent pracujících na stavbách, kteří měli pas z tzv. třetích zemí. Po čase to ale začalo platit pro lidi ze zemí EU, dnes už i Čechy. ....
Argumentace těchto novodobých otrokářů je jasná: Když se ti to nelíbí, běž, na tvou práci čeká sto dalších,“....
Nejčastější nešvary zaměstnavatelů v Česku se podle ní dají shrnout do jakési top desítky: Absence písemné smlouvy, ani ústně vyřčená základní mzda – natož písemně. Peníze za přesčasy neexistují, nárok na placenou dovolenou je jak z říše snů. Žádné ochranné pomůcky, natož přihlížení k bezpečnosti práce, neexistuje písemná výplatní páska, výplaty jsou spíše nahodilé a většinou na ruku. Běžné je vyhrožování, že zaměstnance nahlásí na policii za nějaký smyšlený pracovní prohřešek, i neplacení pojištění.“....
http://www.novinky.cz/domaci/400763-otrocici-pracanti-se-uz-ozyvaji.html

Re: Práce v České republice - častá realita

(J., 26. 4. 2016 10:17)

...Milý pane, nehledejte práci, hledejte mzdu, co Vám zajistí důstojný život. Odpovědně prohlašuji, že nevím, kde takovou práci v padesáti letech hledat, ač jsem do podobné situace byla postavena v mých 46 letech. Naučilo mně to hledat.
Nyní si uvědomuji, našla jsem rozhovor, kde je doslova uvedeno: "Naše firmy čekají na pracovní povolení pro Vietnamce, Mongoly a Ukrajince.".Snad "naše" firmy zaměstnají i naše muže v nejlepších letech, mluvící česky, znalé prostředí, bez dalších nákladů na rekvalifikaci a integraci, bez nákladů na transport a transkontinentální náklady výběrových hledačů pracovní síly.....
Zdroj: http://zdenkawagnerova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=491698

Nevíte jak to dopadlo ?

(Jana, 24. 4. 2016 11:38)

http://www.ceskereformy.cz/do-duchodu-pujdeme-v-65-letech/
11. 01. 2016 10:27
Do důchodu půjdeme v 65 letech
Na novém návrhu odchodu do důchodu se shodli zástupci vládních stran. Podle něj budou lidé narození před rokem 1971 odcházet do důchodu v 65 letech.
Nový návrh má dle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) začít platit už příští rok. „Tak jako ostatní návrhy, počítáme s tím, že by měl platit od roku 2017,“ řekla ministryně Marksová.
V současné době není hranice nástupu do penze pevně stanovena. Každým rokem se zvyšuje u mužů o 2 měsíce a u žen o 4 měsíce. Délka penze, kterou senioři a seniorky pobírají, se postupně prodlužuje. Mezitím co v roce 2000 důchod mužů trval v průměru 16,8 roku a žen 22,7 roku, loni u mužů 19 let a u žen 27,1 roku. Doba kterou lidé stráví na penzi je průměrně 23,6 roku. Vyplývá to ze statistické ročenky důchodového pojištění, kterou vydala Česká správa sociálního zabezpečení.


Pracovní nabídka formou SMS zprávy

(Oliver, 8. 4. 2016 14:57)

Přišla mi sms zprávou pracovní nabídka od ÚP, cituji: "Ve věci auktuální nabídky zaměstnání Vás žádáme, aby jste se dostavil dne xx a xx hod. k výběrovému řízení do firmy xx. Pokud aktuálně nemáte vážné překážky při zprostředkování zaměstnání, dostavte se ve zhora uvedeném termínu do firmy."

Pro mě docela novinka, takže se jdu optat - při této formě, kdy člověk nemá vyloženě hmatatelnou doporučenku, kterou by mu firma potvrdila, se postupuje jak? Aktuálně už vím, že toho data vážnou překážku mám - příjmací zkoušku na školu, o které zprostředkovalka ví. A předem už vím, že mě firma nepřijme, neboť jsem na ÚP po vážné nemoci, která mě dohnala k přerušení studia, ke kterému se ovšem v září opět vracím - čiže pro ně jen dočasný zaměstnanec, který jim po pár měsících odejde a ještě k tomu do uplně jiného města.

Vzhledem k tomu, že mi firma nemá co "razítkovat", mohu tuto sms prakticky ignorovat a při následné schůzce, kterou mám domluvenou za cca měsíc, zprostředkovatelce říci, že jsem byl na příjmačkách a tudíž jsem se nemohl dostavit? Jde mi o to, aby pak na mě nečekalo překvapení v podobě vyřazení, popř mi po týdnu nepřišel dopis, že jsem se měl s prazdnýma rukama do 3 dnů od toho zmíněného pohovoru dostavit a sdělit svoje dojmy.

Takže vlastně:
1. ignorovat sms ano-ne?
2. dostavit se na ÚP normálně v aktuálně domluveném datu (za měsíc) a tam to zmínit/vysvětlit ano-ne?
3. dostavit se na ÚP do 3 prac.dnů po datu pracovního pohovoru a donýst orazítkovanej displej telefonu, že mě nechtějí ano-ne? (vlastně nedonýst nic, protože se tam nedostanu)

Díky:-) a vím, šlo to napsat hned jen v těch třech bodech, hah. Pardon.

Re: Pracovní nabídka formou SMS zprávy

(R, 9. 4. 2016 1:28)

Pokud jste někde v IAP nepodepsal, jak budete v takových případech postupovat, tak by to měla být jen nezávazná nabídka, kterou můžete ignorovat, respektive budete při další běžné návštěvě dotázán, jak jste dopadl, tak to vysvětlíte, žádné razítko nepotřebujete. Pokud máte hysterickou zprostředkovatelku a nechcete, aby moc vyváděla, tak do té firmy zavolejte a zeptejte se na jiný termín - to bude při tom vysvětlování vypadat líp, než že jste se na tu nabídku úplně vykašlal.

76,1 % nezaměstnaných bez nároku na podporu v prosinci 2015

(Jana, 31. 3. 2016 11:02)

.....Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v předchozím měsíci 108 287
lidí, tj. 23,9 % všech uchazečů vedených v evidenci (listopad 2015 – 21,3 %)....


https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2016/01/2016_01_11_tz_nezamestnanost_prosinec_2015.pdf

Víte proč nezaměstnaní v této zemi se stávají žebráky?

(Josef, 29. 3. 2016 15:12)

Protože parlamentní strany TOP09, ODS, KDU-ČSL i ČSSD jsou odpovědni za v součtu několikabiliónové škody, způsobené státu potažmo občanům. Vytunelovaný stát již nemá ani na to, aby novodobým žebrákům vyplácel alespoň almužny.

Morální povinností politiků minulých i současných je vysvětlit veřejnosti tisíce kauz, bez ohledu na policejní vyšetřování či promlčecí dobu, mezi které například patří:

-kauza malá a velká privatizace (850 miliard)
-kauza Harvardské fondy (500 miliard)
-kauza vytunelování bank v České republice (100 miliard)
-kauza kampeličky (20 miliard)
-kauza privatizace OKD (40 miliard)
-kauza Mostecká uhelná (40 miliard)
-kauza tunel Blanka (15 miliard)
-kauza losovačky (20 miliard)
-kauza H systém (10 miliard)
-kauza Diag human (1 milliard)
-kauza nákup letounů CASA (2 miliard)
-kauza František Mrázek (?)
-kauza Pandury, Tatra, padáky (200 miliard)
-kauza justiční mafie (?)
-kauza solární baroni ( 900 miliard)
-kauza trafika (?)
-kauza Bém a Janoušek (4 miliard)
-kauza Promopro (500 milionů)
-kauza Bátora (?)
-kauza Evropské dotace (100 miliard)
-kauza Toskánsko (?)
-kauza Opencard (15 miliard)
-kauza Chemapol (50 miliard)
-kauza Klausova amnestie (?)
-kauza financování ODS (?)
-kauza LTO, a další a další… (800 miliard)

Nadbyteční lidé a co s nimi ?

(Nadbytečná, 7. 3. 2016 20:03)

Hovoříme o nezaměstnaných, pro které nejsou pracovní místa ve společnosti. Práci si může najít každý - říkají většinou zaměstnaní. Ano, práci si najít může opravdu každý, otázkou však je, zda za ní dostane odměnu, aby mohl z takové práce alespoň přežít.
Někteří lidé jsou nezaměstnaní a vyhovuje jim to. Nadbytečných lidí však na pracovním trhu přibývá a bude jich čím dál víc.
Jaká je asi část nadbytečných ( pro které žádná placená práce není a nebude), mezi nezaměstnanými?

Re: Nadbyteční lidé a co s nimi ?

(., 7. 3. 2016 21:11)

Podíl nezaměstnaných osob v ČR k 31. 8. 2015
Počet uchazečů o zaměstnání
450 666
Počet volných pracovních míst
103 768
https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2015/09/2015_09_08_tz_nezamestnanost_srpen.pdf

Podmínky na UP se zpřísňují

(dd, 29. 2. 2016 9:51)

Nikdy nedostávám takový šibeniční časový termín na schůzku, vždy dostanu časové rozmezí 1 hod, nesnaží se Vás "donutit" jít do předčasného důchodu?
Objevují se články, že někdy je lepší jít při delší nezaměstnanosti do předčasného důchodu, zažádala jsem si OSSZ v Praze o výpis odpracovaných dob a vyměřovacích základů a snažila se vypočítat si důchod podle důchodové kalkulačky a taky předčasný důchod. Můžu říci, že při předčasném důchodu se mi i z toho malého důchodu ztrhává asi 1200Kč, takže předčasný důchod je vždy nevýhodný. Co jsem na ÚP poslední půlrok zaznamenala, že na chodbě vždy sedí stejně staří lidí, někteří vypadají, že by mohli býti již dávno v důchodu podle věku, ale asi nemají odpracované roky, tak tak stále musí chodit.

Re: Podmínky na UP se zpřísňují

(Jana, 29. 2. 2016 11:29)

Možná se o to snaží.
Úřednice jistě vědí, že se odchod do důchodu posouvá, jenže když vás vidí 25 letá, tak jí připadáte jako 60 letá, že už máte být v důchodu. Jenže na to nemáte ještě kalendářní věk a někdy jak píšete ani odpracované roky. Do předčasného důchodu ještě nemohu - nemám potřebný tabulkový věk.
U nás na UP nepozoruji, že by tam byli lidé podobného věku. Bývají to lidé různého věku, ale neromové.
Výpis jsem si nechala poslat. Jenže mám tak zvanou "obrácenou karieru". Poměrně dobré výdělky jsem měla tak prvních 23 let, bohužel se všechny nezapočítávají do průměru na výpočet důchodu. Od 45 let to šlo k horšímu. Likvidace firem kde jsem pracovala, nezaměstnanost, práce tak na 2 roky, zase konec firmy, nezaměstnanost, práce za velmi malou mzdu, nezaměstnanost, ....Nepodařilo se mě najít a udržet si dobrou práci. Ne vlastní vinou, firmy šly do likvidace. Naposledy se v rámci společnosti uzavírala jiná pobočka, jenže na tu, kde jsem pracovala přestoupily pracovnice z té rušené - měly pracovní poměr na dobu neurčitou a já byla ve zkušební době - tak že na odstřel z práce velmi rychle.
Když se hlásím do práce již mě nikdo 4- 5 let před důchodem nechce ani pozvat na pohovor.
Můj předčasný důchod by byl, nebo bude velmi, velmi nízký.

Re: Re: Podmínky na UP se zpřísňují

(Jana, 29. 2. 2016 12:46)

.... Od 45 let to šlo k horšímu... od 45 let věku...

Podmínky se na UP zpřísňují, registrovaných nezaměstnaných ubývá.......

(Jana, 24. 2. 2016 12:51)

Včera jsem se nově registrovala na UP. Při registraci jsem dostala termín, kdy mám přinést jimi další požadované dokumenty. Hlavní informace však byla, pokud nedodržíte datum ( to bych ještě chápala) a čas. 8.10 h, okamžitě vás vyškrtnu z evidence. Odvážila jsem se sdělit, že mnohdy čas příchodu nemohu ovlivnit. (Zpoždění vlaku, autobusu, či vynechání spoje a čekání několik hodin na další). To jsem ale narazila. " Pokud přijdete po 8.10. h už sem nechoďte, jste již vyškrtnuta automaticky z evidence, už jsem vám to jasně řekla.
Udělala ze mě 60 letou potížistku, která když stihne čas 8.10 h tak rozšíří řady nezaměstnatelných lidí před důchodem na UP.
Asi raději přenocuji na nádraží, abych to do 8.h stihla. :)))

Pravicová politika

(Roman, 9. 2. 2016 19:27)

Sáhněte si do svědomí, kdo jste v roce 2010 volili ODS nebo TOP 09... Nebo v roce 2014. Nebo kdo jste jen mávli rukou a radši tam nešli...

Šance změnit poměry v této zemi už tu byla několikrát. Zatím každé volby přinášejí jen další a další zhoršování situace obyčejných, poctivých lidí. Čím to asi bude ?

Re: Pravicová politika

(jarda, 17. 2. 2016 21:15)

Žádná šance na změnu tady pomocí voleb není. Volební system je nastave tak jak je a v politice jsou pouze předem domluvení lidé.

Kdo jsou nezaměstnaní 50+

(Dana 55+, 4. 2. 2016 17:01)

Naše děti nám nepřipravují smutné stáří bezdůchodců, vina je doba a vláda. Proč je doba učí, že jen dravost,bezohlednoust,lži nebo lstivost ti přinesou úspěch a peníze, už nestačí vědomosti, spolehlivost atd.Děti si hledají místo na slunci a tuto dobu jim opravdu nezávidím, drahé bydlení, hypotéky, nízké platy, strach z nemoci, ztráty práce. Není potřeba tolika lidí na práci v důsledku robotizace, proč se stále prodlužuje věk odchodu do důchodu, proč se nepočítalo s tím, že díky lékařské péči se lidé budou dožívat vyššího věku. Proč je pokřiven sociální systém vlivem zastropování odvodů sociálních a zdravotních, pak není na důchody. Proč stát dovolil tunely a zničení firem, že jsme jen montovny . Nedělejme z našich dětí bezcitné sobce oni nemohou za to jaká je doba.

Re: Kdo jsou nezaměstnaní 50+

("Historik", 5. 2. 2016 17:54)

Ano, souhlas. Jen mladí za to nemohou. Snaží se žít ve společnosti, kterou jsme jim připravili my 50+.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »