Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Podmínky na UP se zpřísňují

(Jana, 29. 2. 2016 11:29)

Možná se o to snaží.
Úřednice jistě vědí, že se odchod do důchodu posouvá, jenže když vás vidí 25 letá, tak jí připadáte jako 60 letá, že už máte být v důchodu. Jenže na to nemáte ještě kalendářní věk a někdy jak píšete ani odpracované roky. Do předčasného důchodu ještě nemohu - nemám potřebný tabulkový věk.
U nás na UP nepozoruji, že by tam byli lidé podobného věku. Bývají to lidé různého věku, ale neromové.
Výpis jsem si nechala poslat. Jenže mám tak zvanou "obrácenou karieru". Poměrně dobré výdělky jsem měla tak prvních 23 let, bohužel se všechny nezapočítávají do průměru na výpočet důchodu. Od 45 let to šlo k horšímu. Likvidace firem kde jsem pracovala, nezaměstnanost, práce tak na 2 roky, zase konec firmy, nezaměstnanost, práce za velmi malou mzdu, nezaměstnanost, ....Nepodařilo se mě najít a udržet si dobrou práci. Ne vlastní vinou, firmy šly do likvidace. Naposledy se v rámci společnosti uzavírala jiná pobočka, jenže na tu, kde jsem pracovala přestoupily pracovnice z té rušené - měly pracovní poměr na dobu neurčitou a já byla ve zkušební době - tak že na odstřel z práce velmi rychle.
Když se hlásím do práce již mě nikdo 4- 5 let před důchodem nechce ani pozvat na pohovor.
Můj předčasný důchod by byl, nebo bude velmi, velmi nízký.

Re: Re: Podmínky na UP se zpřísňují

(Jana, 29. 2. 2016 12:46)

.... Od 45 let to šlo k horšímu... od 45 let věku...

Podmínky se na UP zpřísňují, registrovaných nezaměstnaných ubývá.......

(Jana, 24. 2. 2016 12:51)

Včera jsem se nově registrovala na UP. Při registraci jsem dostala termín, kdy mám přinést jimi další požadované dokumenty. Hlavní informace však byla, pokud nedodržíte datum ( to bych ještě chápala) a čas. 8.10 h, okamžitě vás vyškrtnu z evidence. Odvážila jsem se sdělit, že mnohdy čas příchodu nemohu ovlivnit. (Zpoždění vlaku, autobusu, či vynechání spoje a čekání několik hodin na další). To jsem ale narazila. " Pokud přijdete po 8.10. h už sem nechoďte, jste již vyškrtnuta automaticky z evidence, už jsem vám to jasně řekla.
Udělala ze mě 60 letou potížistku, která když stihne čas 8.10 h tak rozšíří řady nezaměstnatelných lidí před důchodem na UP.
Asi raději přenocuji na nádraží, abych to do 8.h stihla. :)))

Pravicová politika

(Roman, 9. 2. 2016 19:27)

Sáhněte si do svědomí, kdo jste v roce 2010 volili ODS nebo TOP 09... Nebo v roce 2014. Nebo kdo jste jen mávli rukou a radši tam nešli...

Šance změnit poměry v této zemi už tu byla několikrát. Zatím každé volby přinášejí jen další a další zhoršování situace obyčejných, poctivých lidí. Čím to asi bude ?

Re: Pravicová politika

(jarda, 17. 2. 2016 21:15)

Žádná šance na změnu tady pomocí voleb není. Volební system je nastave tak jak je a v politice jsou pouze předem domluvení lidé.

Kdo jsou nezaměstnaní 50+

(Dana 55+, 4. 2. 2016 17:01)

Naše děti nám nepřipravují smutné stáří bezdůchodců, vina je doba a vláda. Proč je doba učí, že jen dravost,bezohlednoust,lži nebo lstivost ti přinesou úspěch a peníze, už nestačí vědomosti, spolehlivost atd.Děti si hledají místo na slunci a tuto dobu jim opravdu nezávidím, drahé bydlení, hypotéky, nízké platy, strach z nemoci, ztráty práce. Není potřeba tolika lidí na práci v důsledku robotizace, proč se stále prodlužuje věk odchodu do důchodu, proč se nepočítalo s tím, že díky lékařské péči se lidé budou dožívat vyššího věku. Proč je pokřiven sociální systém vlivem zastropování odvodů sociálních a zdravotních, pak není na důchody. Proč stát dovolil tunely a zničení firem, že jsme jen montovny . Nedělejme z našich dětí bezcitné sobce oni nemohou za to jaká je doba.

Re: Kdo jsou nezaměstnaní 50+

("Historik", 5. 2. 2016 17:54)

Ano, souhlas. Jen mladí za to nemohou. Snaží se žít ve společnosti, kterou jsme jim připravili my 50+.

Re: Re: Kdo jsou nezaměstnaní 50+

(eva, 17. 2. 2016 0:50)

Tuto situaci jsme nepřipravili my 50+, ale naše politické špičky. My obyčejní lidé se musíme přizpůsobovat tomu, co naše elity uvedou v zákon. A jsou to zpravidla lidé, kteří šli do vlády většinou z prospěchu, aby byli za vodou, lidé, kteří nemají hluboko do kapsy a razící ideu, že na přežití a dobrý život mají nárok jen ti nejsilnější, nejdrzejší,nejbezohlednější, prostě dravci.Ostatní naivové, slušńáci, jsou za otroky.Z nezaměstnaných se stávají psanci, bez naděje na slušný život. Nedivím se mladým, že nechtějí přivádět do této bezútěšné společnosti děti a stávají se dravými a bezohlednými, vždyť žijeme jenom jednou, tak co nám po těch méně úspěšných.é se mjsíme pouze

Re: Kdo jsou nezaměstnaní 50+

(Anonym, 17. 2. 2016 19:03)

Jan Keller ve svém článku Podivný pokrok vysvětluje hodně věcí ,/Právo, 6.2.2.2016/vysvětluje zde, že nikdo neřeší sociální problémy, že lidé si zvykli na bezdomovce, na lidi, kteří žijí pod hranicí chudoby a na obrovské zadlužení rodin a myslí si, že budou věčně mladí, budou mít trvalou práci a že u nich nezaklepe exekutor, že zkrátka se jich to netýká.Kapitalistům nezaměstnanost vyhovuje, proč ji řešit.

Nemáte odpracovaný počet let, na předčasný důchod zapomeňte, musíte roky nejprve odpracovat.

(XXL, 11. 2. 2016 12:54)

Předčasný důchod
Vzhledem k postupně se prodlužujícímu důchodovému věku je předčasný důchod rok od roku oblíbenější. Předčasný důchod nesnižuje potřebnou dobu pojištění pro získání důchodu.Re: Nemáte odpracovaný počet let, na předčasný důchod zapomeňte, musíte roky nejprve odpracovat.

(Leona, 11. 2. 2016 14:19)

Nedivím se. Není jednoduché odpracovat tolik let. Zvláště lidé před důchodem bez možnosti sehnat jakoukoliv práci se už opravdu bojí o budoucnost. Neodpracovaná léta, důchod z nízkých mezd. Vyměřovací základ pod životním minimem kvůli měsícům nezaměstnanosti a prodlužující se době kdy by do důchodu mohli jít.
Tyto problémy nevnímají lidé kteří ještě práci mají ale zhoršující se situace u nás postihne i většinu z nich. I oni budou ovlivněny chudobou a živořením spoluobčanů. A chudých bude přibývat.

Strach z budoucnosti se plíží Českem

(XXL, 11. 2. 2016 13:53)

Za nedostatečné finanční zajištění považuje důchod vyplácený státem 81 procent dotázaných v předdůchodovém věku, opačný názor zastává devět procent občanů.
http://domaci.eurozpravy.cz/duchody/111741-cesi-mysli-na-zadni-kolecka-a-maji-strach-v-duchodu-budeme-zebraci/

Uvědomujeme si to??? Co s tím?

(nezaměstnaná, 26. 1. 2016 15:45)

Na internetu jsem našla toto shrnutí, podělím se s vámi o ten pohled na skutečnost. Dodávám, že ta paní má alespoň už důchod.
.....Začneme příběhem jedné staré ženy. 62 let, vdova. Bohužel. Dokud žil manžel, žili spolu v bytě, občas bylo maso a jednoduchý, ale spokojený život. Když zemřel, asi nebylo ani čas jej oplakat. Její důchod je 6000 a nájem s inkasem 9000. Ještě si vypůjčila na pohřeb manžela a osud byl zpečetěn. Přišla o byt a splácí dluh. Zůstane jí měsíčně na jídlo a na ubytovnu 2000.
Prohledává popelnice u supermarketů, protože tam vyhazují zboží s prošlou dobou spotřeby. Říká, že je to pro ni jako požehnání, protože jinak by hladověla. Nevím, kolik stojí placení ubytovny, ale když vás hlad dožene k popelnici, tak jí z těch 2000 asi moc nezůstane.
Říká, že hledá jakoukoliv práci, ale kam přijde, tam ji nechtějí. Co na to říct. Práce není pro mladé, pro padesátileté, neřkuli pro důchodce. Takových jako je ona přibývá a bude přibývat. Vždycky jsem se dívala na žebráky a vybírače popelnic na západě se soucitem a smutkem. Netušila jsem, že se mi to bude dít i pod mými okny. Žiji na malém městě a znám zdejší lidi. Proto mohu pomáhat adresně, ale nic si nenamlouvám. Je to jen kapka v moři smutku z lidského neštěstí.
Tahle mizerná doba snížila lidskou důstojnost až na samou hranici dna hořkosti i studu. Asi budeme znovu stavět na dědinách pastoušky a ve městech chudobince.
Pánové politici, jak se vám spí v prachových peřinách, jí z plných talířů a platí z narvané peněženky? Není vám hanba, kam jste to za 20 let dostali? Omezte svoje nehorázné potřeby a postavte domovy pro tyhle chudáky, ať mají kde dožít. Tolik si za 40 let práce zaslouží.......

Re: Re: Uvědomujeme si to??? Co s tím?

(zoufalá 50+, 10. 2. 2016 21:35)


....Starobní důchod pobírá kolem 2,37 miliónu lidí. Desetina z nich nedosáhla v roce 2014 měsíčně ani na penzi 8352 korun...

http://www.novinky.cz/ekonomika/394441-pribyva-lidi-kteri-dobrovolne-plati-odvody-na-duchody.html

Nejedná se jen o OSVČ

Re: Re: Re: Uvědomujeme si to??? Co s tím?

(Ala, 10. 2. 2016 21:49)

Není lepší spořit na důchod jinde, než dobrovolně platit další odvody na důchody, které ani nakonec nedostanete, třeba kvůli nedostatečnému počtu odpracovaných let. Nebo se důchodu nedožijete. Z nízké mzdy vám strhnou na důchod a vy si ještě z toho mála co vám zbyde, budete posílat další peníze na stejný účet do" Státního systému důchodového tunelu".

Neazměstnané z UP firmy nechtějí, bojí se dlouhodobě nezaměstnaných. Raději přijmou cizince přes agenturu.

(Karel, 10. 2. 2016 18:23)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1598619-dlouhodobe-nezamestnanych-se-firmy-boji

…Navíc se zaměstnavatelé bojí zaměstnat ty, kteří nemají práci již dlouhodobě. Takoví lidé totiž často přicházejí o základní návyky, jako je třeba chodit do práce včas. „Máme v okrese asi 57 procent dlouhodobě nezaměstnaných, což je obrovské číslo,“ říká ředitel Úřadu práce v Bruntále. I oni by ale nyní měli dostat šanci. Budou je učit jednoduché manuální práci v Technických službách města….

Volná pracovní místa v ČR

(Jarka, 20. 1. 2016 17:43)

Jak se u nás evidují volná pracovní místa, když firmy nemají povinnost je někam hlásit?
Mám dojem, že z jednoho volného pracovního místa se uměle vytvoří třeba 8 a více "volných míst". Firma si zadá volné místo do několika agentur a třeba i na UP, ne vždy se jedná o stejný text nabídky i když jde stále jen o jedno volné pracovní místo.

Re: Volná pracovní místa v ČR

(R, 25. 1. 2016 17:46)

Evidují se jen ty, které firmy nahlásí na UP. Většina je hlásí dobrovolně.

Re: Re: Volná pracovní místa v ČR

(Jarka, 27. 1. 2016 13:04)

Jen pro ukázku jak to vypadá, někde je to i horší.
Město s 90 000 obyvateli nabídka volných pracovních míst k dnešnímu dni.
18 pro VŠ
141 pro SŠ s maturitou
174 pro vyučené
64 pro uchazeče se základním vzděláním
5 pro uchazeče bez vzdělání
Některé nabídky až z roku 2014 evidované na UP

Počet evidovaných nezaměstnaných 3 300.

Telefonicky dotazováno 50 nabízených volných míst v lednu 2016 a vše již dávno obsazeno.
Pokud pošlete jen požadovaný životopis a průvodní dopis, tak vám kolem 98 % zaměstnavatelů vůbec neodpoví.

Re: Re: Re: Volná pracovní místa v ČR

(Roman, 9. 2. 2016 19:45)

Jarko, tohle se v ČR vleče už sedmým rokem ... ( http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan )

Já fakt nechápu, proč lidi nevyhází ty hyeny od koryt buď na základě voleb nebo revoluce. Dokonce ani na blbé demonstrace dneska skoro nikdo nechodí... To jsou všichni tak spokojení ?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »