Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Kdo jsou nezaměstnaní 50+

(eva, 17. 2. 2016 0:50)

Tuto situaci jsme nepřipravili my 50+, ale naše politické špičky. My obyčejní lidé se musíme přizpůsobovat tomu, co naše elity uvedou v zákon. A jsou to zpravidla lidé, kteří šli do vlády většinou z prospěchu, aby byli za vodou, lidé, kteří nemají hluboko do kapsy a razící ideu, že na přežití a dobrý život mají nárok jen ti nejsilnější, nejdrzejší,nejbezohlednější, prostě dravci.Ostatní naivové, slušńáci, jsou za otroky.Z nezaměstnaných se stávají psanci, bez naděje na slušný život. Nedivím se mladým, že nechtějí přivádět do této bezútěšné společnosti děti a stávají se dravými a bezohlednými, vždyť žijeme jenom jednou, tak co nám po těch méně úspěšných.é se mjsíme pouze

Re: Kdo jsou nezaměstnaní 50+

(Anonym, 17. 2. 2016 19:03)

Jan Keller ve svém článku Podivný pokrok vysvětluje hodně věcí ,/Právo, 6.2.2.2016/vysvětluje zde, že nikdo neřeší sociální problémy, že lidé si zvykli na bezdomovce, na lidi, kteří žijí pod hranicí chudoby a na obrovské zadlužení rodin a myslí si, že budou věčně mladí, budou mít trvalou práci a že u nich nezaklepe exekutor, že zkrátka se jich to netýká.Kapitalistům nezaměstnanost vyhovuje, proč ji řešit.

Nemáte odpracovaný počet let, na předčasný důchod zapomeňte, musíte roky nejprve odpracovat.

(XXL, 11. 2. 2016 12:54)

Předčasný důchod
Vzhledem k postupně se prodlužujícímu důchodovému věku je předčasný důchod rok od roku oblíbenější. Předčasný důchod nesnižuje potřebnou dobu pojištění pro získání důchodu.Re: Nemáte odpracovaný počet let, na předčasný důchod zapomeňte, musíte roky nejprve odpracovat.

(Leona, 11. 2. 2016 14:19)

Nedivím se. Není jednoduché odpracovat tolik let. Zvláště lidé před důchodem bez možnosti sehnat jakoukoliv práci se už opravdu bojí o budoucnost. Neodpracovaná léta, důchod z nízkých mezd. Vyměřovací základ pod životním minimem kvůli měsícům nezaměstnanosti a prodlužující se době kdy by do důchodu mohli jít.
Tyto problémy nevnímají lidé kteří ještě práci mají ale zhoršující se situace u nás postihne i většinu z nich. I oni budou ovlivněny chudobou a živořením spoluobčanů. A chudých bude přibývat.

Strach z budoucnosti se plíží Českem

(XXL, 11. 2. 2016 13:53)

Za nedostatečné finanční zajištění považuje důchod vyplácený státem 81 procent dotázaných v předdůchodovém věku, opačný názor zastává devět procent občanů.
http://domaci.eurozpravy.cz/duchody/111741-cesi-mysli-na-zadni-kolecka-a-maji-strach-v-duchodu-budeme-zebraci/

Uvědomujeme si to??? Co s tím?

(nezaměstnaná, 26. 1. 2016 15:45)

Na internetu jsem našla toto shrnutí, podělím se s vámi o ten pohled na skutečnost. Dodávám, že ta paní má alespoň už důchod.
.....Začneme příběhem jedné staré ženy. 62 let, vdova. Bohužel. Dokud žil manžel, žili spolu v bytě, občas bylo maso a jednoduchý, ale spokojený život. Když zemřel, asi nebylo ani čas jej oplakat. Její důchod je 6000 a nájem s inkasem 9000. Ještě si vypůjčila na pohřeb manžela a osud byl zpečetěn. Přišla o byt a splácí dluh. Zůstane jí měsíčně na jídlo a na ubytovnu 2000.
Prohledává popelnice u supermarketů, protože tam vyhazují zboží s prošlou dobou spotřeby. Říká, že je to pro ni jako požehnání, protože jinak by hladověla. Nevím, kolik stojí placení ubytovny, ale když vás hlad dožene k popelnici, tak jí z těch 2000 asi moc nezůstane.
Říká, že hledá jakoukoliv práci, ale kam přijde, tam ji nechtějí. Co na to říct. Práce není pro mladé, pro padesátileté, neřkuli pro důchodce. Takových jako je ona přibývá a bude přibývat. Vždycky jsem se dívala na žebráky a vybírače popelnic na západě se soucitem a smutkem. Netušila jsem, že se mi to bude dít i pod mými okny. Žiji na malém městě a znám zdejší lidi. Proto mohu pomáhat adresně, ale nic si nenamlouvám. Je to jen kapka v moři smutku z lidského neštěstí.
Tahle mizerná doba snížila lidskou důstojnost až na samou hranici dna hořkosti i studu. Asi budeme znovu stavět na dědinách pastoušky a ve městech chudobince.
Pánové politici, jak se vám spí v prachových peřinách, jí z plných talířů a platí z narvané peněženky? Není vám hanba, kam jste to za 20 let dostali? Omezte svoje nehorázné potřeby a postavte domovy pro tyhle chudáky, ať mají kde dožít. Tolik si za 40 let práce zaslouží.......

Re: Re: Uvědomujeme si to??? Co s tím?

(zoufalá 50+, 10. 2. 2016 21:35)


....Starobní důchod pobírá kolem 2,37 miliónu lidí. Desetina z nich nedosáhla v roce 2014 měsíčně ani na penzi 8352 korun...

http://www.novinky.cz/ekonomika/394441-pribyva-lidi-kteri-dobrovolne-plati-odvody-na-duchody.html

Nejedná se jen o OSVČ

Re: Re: Re: Uvědomujeme si to??? Co s tím?

(Ala, 10. 2. 2016 21:49)

Není lepší spořit na důchod jinde, než dobrovolně platit další odvody na důchody, které ani nakonec nedostanete, třeba kvůli nedostatečnému počtu odpracovaných let. Nebo se důchodu nedožijete. Z nízké mzdy vám strhnou na důchod a vy si ještě z toho mála co vám zbyde, budete posílat další peníze na stejný účet do" Státního systému důchodového tunelu".

Neazměstnané z UP firmy nechtějí, bojí se dlouhodobě nezaměstnaných. Raději přijmou cizince přes agenturu.

(Karel, 10. 2. 2016 18:23)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1598619-dlouhodobe-nezamestnanych-se-firmy-boji

…Navíc se zaměstnavatelé bojí zaměstnat ty, kteří nemají práci již dlouhodobě. Takoví lidé totiž často přicházejí o základní návyky, jako je třeba chodit do práce včas. „Máme v okrese asi 57 procent dlouhodobě nezaměstnaných, což je obrovské číslo,“ říká ředitel Úřadu práce v Bruntále. I oni by ale nyní měli dostat šanci. Budou je učit jednoduché manuální práci v Technických službách města….

Volná pracovní místa v ČR

(Jarka, 20. 1. 2016 17:43)

Jak se u nás evidují volná pracovní místa, když firmy nemají povinnost je někam hlásit?
Mám dojem, že z jednoho volného pracovního místa se uměle vytvoří třeba 8 a více "volných míst". Firma si zadá volné místo do několika agentur a třeba i na UP, ne vždy se jedná o stejný text nabídky i když jde stále jen o jedno volné pracovní místo.

Re: Volná pracovní místa v ČR

(R, 25. 1. 2016 17:46)

Evidují se jen ty, které firmy nahlásí na UP. Většina je hlásí dobrovolně.

Re: Re: Volná pracovní místa v ČR

(Jarka, 27. 1. 2016 13:04)

Jen pro ukázku jak to vypadá, někde je to i horší.
Město s 90 000 obyvateli nabídka volných pracovních míst k dnešnímu dni.
18 pro VŠ
141 pro SŠ s maturitou
174 pro vyučené
64 pro uchazeče se základním vzděláním
5 pro uchazeče bez vzdělání
Některé nabídky až z roku 2014 evidované na UP

Počet evidovaných nezaměstnaných 3 300.

Telefonicky dotazováno 50 nabízených volných míst v lednu 2016 a vše již dávno obsazeno.
Pokud pošlete jen požadovaný životopis a průvodní dopis, tak vám kolem 98 % zaměstnavatelů vůbec neodpoví.

Re: Re: Re: Volná pracovní místa v ČR

(Roman, 9. 2. 2016 19:45)

Jarko, tohle se v ČR vleče už sedmým rokem ... ( http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan )

Já fakt nechápu, proč lidi nevyhází ty hyeny od koryt buď na základě voleb nebo revoluce. Dokonce ani na blbé demonstrace dneska skoro nikdo nechodí... To jsou všichni tak spokojení ?

Re: Re: Re: Re: Volná pracovní místa v ČR

(Jarka, 10. 2. 2016 8:29)

Doporučuji přečíst. Krásně a pravdivě napsané.
( http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan )
Situace na UP trvá už bohužel delší dobu než píšete. Snad jen před 7 lety vylepšené o Individuální akční plán.
Dokonce některé firmy si z UP dělají neplacenou reklamu. Zadají fiktivní volné pracovní místo a nezaměstnaní zkoumají co ta firma dělá, co prodává.....Jinak by se o jejich službách a výrobcích vůbec nedozvěděli.

Srnutí

(Alan, 9. 2. 2016 14:37)

Bohužel, dospěli jsme až tak daleko. Dost mladých lidí snese starého psa s neskutečnými výdaji než své rodiče a v práci lidi nad 50 let.

Nízký vyměřovací základ a důchod

(Alice, 8. 2. 2016 17:12)

Jsem v posledních 10 letech často na UP. ( Věk 59 let) Bohužel, když si najdu práci, tak to dlouho netrvá. Bývám "odejita" na konci zkušební doby, po mě nastoupí zase jiná pracovnice a ta také končí koncem zkušební doby a opakují to s dalším pracovníkem. Jasně, ve zkušební době děláme za méně peněz. Byla jsem také "vyměněna " za 2 starodůchodkyně, nebo jsem byla vyměněna za mladou dívku, nebo známou vedoucího, která potřebovala práci a byla nezaměstnaná. Často také firma ukončila svoji činnost a já byla zase na UP.
Kde ale pracovat a mít alespoň trochu slušný vyměřovací základ na důchod, abych nerozšiřovala počty bezdomovců, nebo obyvatel nocleháren, případně předražených ubytoven?
Nejsem flákač, roky odpracované a náhradní doby mě dají potřebných 35 let. Ale mám nízký vyměřovací základ na důchod. Odpracované roky do roku 1986 se mě nepočítají do vyměřovacího základu a kdo ví jak to bude v roce 2020.
Do práce mě už nikde nechtějí, jsem pro ně neperspektivní. Jako starobní důchodkyni by mě zaměstnali alespoň na zkrácený úvazek. Takto bez důchodu ne.

Kdo jsou nezaměstaní 50+

("Historik", 4. 2. 2016 13:09)

1989 bylo jim řekněme od 20 do 36 let, mnozí z nich byli aktivními "Cinkači klíči" na náměstích.
2016 je jim od 47 do 63 a mají velké problémy uživit sebe, děti a pomáhat i svým starým rodičům. Řeší nezaměstnanost svoji, dětí a chudobu rodičů důchodců.
Ano, ideály byly a vše je v nicotě. Tak si to asi nepředstavovali. Nedokázali jít za vysněnými cíli a dosáhnout jich. Podporovali ve všem své děti a na sebe jaksi zapomněli. Mnohdy jim zajišťovali finančně zajímavá pracovní místečka. Dnes jejich děti s praxemi v zahraničí, se znalostí světových jazyků a vyššího vzdělání je považují za obtížný plevel na pracovištích. A nejen to. Připravují jim smutné stáří, starých, chudých bezdůchodců. Už nebudou jen plevelem na pracovištích, ale obtížnou, početnou, žebrající, přežívající a zavrhovanou skupinou ve společnosti.

Rodiče, babičky a dědečkové - v práci vás nechceme, neberte nám ji

(Čekatelka, budoucí Bezdůchodce, 3. 2. 2016 15:45)

Nezaměstnanost se snižuje, ale pro skupinu 50+ a 55 + se nic nemění. Stále nás přibývá a nikdo nás nechce do práce. Raději zaměstnají cizince a z nás budou žebráci Bezdůchodci. Jen na UP slyším jak jsme líní pracovat, jak jsme ztratili návyk ráno vstávat do práce a proto nás nikdo nechce, protože už jme dlouhodobě nezaměstnaní.
Prostě nás naše děti a vnuci nechtějí mezi sebe na pracoviště. Něco naše generace udělala ve výchově moc, moc špatně. Možná nejde jen o výchovu.
Mladí nás vidí jako rodiče, babičky a dědečky - to ano. Ale proboha, co chcete mezi námi dělat v práci?? Vaše místo ve společnosti je jinde. Situace na pracovním trhu se změnila díky stále prodlužující se době odchodu do důchodu ale léty zažitá praxe se mění jen velmi pomalu.

Re: Rodiče, babičky a dědečkové - v práci vás nechceme, neberte nám ji

(Jana, 3. 2. 2016 16:03)

Doplnila bych ještě skupinu 60+

Musím se rozvést?

(Dana55+, 1. 2. 2016 16:52)

Pro Olinu. Také jsem tak dopadla, rozvést se myslím nestačí, on existuje zákon,že by Vám měli pomoci buď děti nebo i bývalý muž. Jediná rada je ,zažádat o přispěvek na bydlení. Pokud vaše náklady na bydlení/nájem a inkaso/ činí více než 30% vašich příjmů. Lze žádat po dobu 7 let,pokud je osoba starší 70 let dostává tuto dávku do smrti.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »