Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Volná pracovní místa v ČR

(Jarka, 10. 2. 2016 8:29)

Doporučuji přečíst. Krásně a pravdivě napsané.
( http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan )
Situace na UP trvá už bohužel delší dobu než píšete. Snad jen před 7 lety vylepšené o Individuální akční plán.
Dokonce některé firmy si z UP dělají neplacenou reklamu. Zadají fiktivní volné pracovní místo a nezaměstnaní zkoumají co ta firma dělá, co prodává.....Jinak by se o jejich službách a výrobcích vůbec nedozvěděli.

Srnutí

(Alan, 9. 2. 2016 14:37)

Bohužel, dospěli jsme až tak daleko. Dost mladých lidí snese starého psa s neskutečnými výdaji než své rodiče a v práci lidi nad 50 let.

Nízký vyměřovací základ a důchod

(Alice, 8. 2. 2016 17:12)

Jsem v posledních 10 letech často na UP. ( Věk 59 let) Bohužel, když si najdu práci, tak to dlouho netrvá. Bývám "odejita" na konci zkušební doby, po mě nastoupí zase jiná pracovnice a ta také končí koncem zkušební doby a opakují to s dalším pracovníkem. Jasně, ve zkušební době děláme za méně peněz. Byla jsem také "vyměněna " za 2 starodůchodkyně, nebo jsem byla vyměněna za mladou dívku, nebo známou vedoucího, která potřebovala práci a byla nezaměstnaná. Často také firma ukončila svoji činnost a já byla zase na UP.
Kde ale pracovat a mít alespoň trochu slušný vyměřovací základ na důchod, abych nerozšiřovala počty bezdomovců, nebo obyvatel nocleháren, případně předražených ubytoven?
Nejsem flákač, roky odpracované a náhradní doby mě dají potřebných 35 let. Ale mám nízký vyměřovací základ na důchod. Odpracované roky do roku 1986 se mě nepočítají do vyměřovacího základu a kdo ví jak to bude v roce 2020.
Do práce mě už nikde nechtějí, jsem pro ně neperspektivní. Jako starobní důchodkyni by mě zaměstnali alespoň na zkrácený úvazek. Takto bez důchodu ne.

Kdo jsou nezaměstaní 50+

("Historik", 4. 2. 2016 13:09)

1989 bylo jim řekněme od 20 do 36 let, mnozí z nich byli aktivními "Cinkači klíči" na náměstích.
2016 je jim od 47 do 63 a mají velké problémy uživit sebe, děti a pomáhat i svým starým rodičům. Řeší nezaměstnanost svoji, dětí a chudobu rodičů důchodců.
Ano, ideály byly a vše je v nicotě. Tak si to asi nepředstavovali. Nedokázali jít za vysněnými cíli a dosáhnout jich. Podporovali ve všem své děti a na sebe jaksi zapomněli. Mnohdy jim zajišťovali finančně zajímavá pracovní místečka. Dnes jejich děti s praxemi v zahraničí, se znalostí světových jazyků a vyššího vzdělání je považují za obtížný plevel na pracovištích. A nejen to. Připravují jim smutné stáří, starých, chudých bezdůchodců. Už nebudou jen plevelem na pracovištích, ale obtížnou, početnou, žebrající, přežívající a zavrhovanou skupinou ve společnosti.

Rodiče, babičky a dědečkové - v práci vás nechceme, neberte nám ji

(Čekatelka, budoucí Bezdůchodce, 3. 2. 2016 15:45)

Nezaměstnanost se snižuje, ale pro skupinu 50+ a 55 + se nic nemění. Stále nás přibývá a nikdo nás nechce do práce. Raději zaměstnají cizince a z nás budou žebráci Bezdůchodci. Jen na UP slyším jak jsme líní pracovat, jak jsme ztratili návyk ráno vstávat do práce a proto nás nikdo nechce, protože už jme dlouhodobě nezaměstnaní.
Prostě nás naše děti a vnuci nechtějí mezi sebe na pracoviště. Něco naše generace udělala ve výchově moc, moc špatně. Možná nejde jen o výchovu.
Mladí nás vidí jako rodiče, babičky a dědečky - to ano. Ale proboha, co chcete mezi námi dělat v práci?? Vaše místo ve společnosti je jinde. Situace na pracovním trhu se změnila díky stále prodlužující se době odchodu do důchodu ale léty zažitá praxe se mění jen velmi pomalu.

Re: Rodiče, babičky a dědečkové - v práci vás nechceme, neberte nám ji

(Jana, 3. 2. 2016 16:03)

Doplnila bych ještě skupinu 60+

Musím se rozvést?

(Dana55+, 1. 2. 2016 16:52)

Pro Olinu. Také jsem tak dopadla, rozvést se myslím nestačí, on existuje zákon,že by Vám měli pomoci buď děti nebo i bývalý muž. Jediná rada je ,zažádat o přispěvek na bydlení. Pokud vaše náklady na bydlení/nájem a inkaso/ činí více než 30% vašich příjmů. Lze žádat po dobu 7 let,pokud je osoba starší 70 let dostává tuto dávku do smrti.

Musím se rozvést ? A nebude mě muset i tak živit bývalý manžel ????

(OLINA, 31. 1. 2016 17:00)

Mám 7 let do důchodu, nemůžu najít práci. Odpovídám na inzeráty, obcházím firmy, známí spíše práci hledají, jsem registrované v pracovních agenturách na UP a NIC NIC NIC. Nikde mě nechtějí. Ani na pomocné práce, to mají zájem jen o mladé a studenty. Nebude mi téměř z čeho vypočítat důchod. Už to tu někdo psal, z doby mládí se mě nebude počítat výdělek do roku 1986 do vyměřovacího základu.
Už nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti. Žijeme z jednoho starobního důchodu. Jeho výše taková, že splňujeme životní minimum. Musíme se rozvést, abych na něco v tomto státě měla nárok, něž dostanu velice podprůměrný důchod???

nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(otrok, 17. 1. 2016 11:45)

lidi chce to vyjit do ulic a změnit tento bezohledny režim k obyčejnym lidem a nezamestnanym za ji ny spravedlivějši takovy lidštějši určitě se to da jen trocha chtit

V ČR potřebují 50+ pracovat

(Zoufalá 50 +, 14. 1. 2016 13:47)

https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2015/07/2015_07_09_tz_nezamestnanost_cerven.pdf
....Podle věku převažovali nezaměstnaní nad 50 let, kteří tvoří 30,7 % z celkového počtu uchazečů.....

Z práce nás vyhazují, do nové práce nechtějí a máme pracovat po 50 ještě 15 let. ALE KDE ??????????????

Re: V ČR potřebují 50+ pracovat

(Zoufalá 50 +, 14. 1. 2016 14:06)

http://www.hasim.cz/content/nezamestnani-padesatnici

Ke konci června 2015 evidoval ÚP ČR 138 tisíc uchazečů o zaměstnání starších 50 let, což představuje 30,7 procent z celkového počtu nezaměstnaných. Na přelomu tisíciletí bylo přitom nezaměstnaných padesátníků téměř o polovinu méně - 74 tisíc, tedy 16,2 procent z celkového počtu nezaměstnaných. Znevýhodňování starších pracovníků a pracovnic je vážný společenský problém, kterým podle průzkumů trpí především ženy. Často se stává, že si zaměstnavatel vybírá své zaměstnance jen na základě věku.....

Ano jen na základě věku, není šance projít ani na pohovor. NECHCI BÝT NA OBTŽ SPOLEČNOSTI. Budeme muset v 50 letech plánovaně umírat, nebo žít jako bezdomovci a žebráci.

Re: Re: V ČR potřebují 50+ pracovat

(Jana, 16. 1. 2016 11:57)

Jde opravdu o věk.
Jsem vyučená, mám maturitu a VŠ, zdravá ale nikdo mě nechce do práce. Na UP na mě civěj 20+ až 30, jak je možný že nemůžu nikde sehnat práci. Mám prý všechny předpoklady pracovat a ne být závislá na sociálních dávkách. Žádnou pracovní nabídku mě nikdy na UP nedali, neměla jsem tedy ani možnost nějakou práci od nich odmítnout. Připadám si fakt už jako nějak nenormální, že potřebuju do starobního důchodu někde pracovat a mít z čeho alespoň trochu přežívat. Jenže jaký to bude žebrácký důchod? Roky, kdy jsem jako mladá pracovala se nepočítají do průměru na důchod. Započítávají se hlavně ty roky, kdy od 50 + bojuju o každý měsíc práce.
Mám Individuální akční plán. Nosím jim tak akorát potvrzení od zaměstnavatelů že mě nezaměstnají a to ještě dělám něco navíc. Stačí jim, když na papírek napíšu nějaké tel. číslo, jméno zaměstnance a název firmy, kde jsem hledala práci. Akční individuální plán tohoto typu je k ničemu, škoda papíru. Práci bych vzala i při požadavku na vzdělání základní. Ale už nemůžou napsat věk do 45, který vlastně požadují.
Bylo nás nešťastníků v polovině roku 2015, jak se píše v článku 138 000 a to jen registrovaných na UP.

nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(otrok, 16. 1. 2016 10:31)

dobry den ja jsem taky necinkal v listopadě 89 kliči na naměstich a taky jsem si myslel když se svrhne komunisticky režim a nastoli kapitalisticky že bude pro obyčejne lidi lip ale v životě by mne nenapadlo že přijde obrovska nezamestnanost a lidi budou k sobě neskutečně zli bezohledni a sobečti opravdu o takovyto režim kdy jsou obyčejni lide a nezaměstnani neskutečně ponižovani a šikanovani a žiji na hranici bidy tak o takovy režim nestojim

nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(otrok, 15. 1. 2016 10:19)

lidi co chcete v listopadu 89 ste kliči chtěli za každou cenu převrat k bezohlednemu kapitalistickemu nespravedlivemu režimu tak ted to mate gaunera havla si davate za vzor přitom tento pan s timto bezohlednym režimem začal dobře vam tak lidi jedina možna věc aby se nezaměstnani nad padesat let měli lip je změna tohoto režimu takže vyjit do ulic a svrhnout tento režim a nastolit pro obyčejne lidi lepši spravedlivějši režim o tom to je

Re: nastoleni jineho spravedlivějšiho režimu

(Necinkač 89, 16. 1. 2016 9:12)

Teď bych do toho šel.

Za budoucnost a důstojnost pracující třídy

(SMČK, 6. 1. 2016 18:22)

Jsme přesvědčeni, že restaurace anachronického systému kapitalismu, systému vykořisťování, nátlaku a programové bídy a nerovnosti, je krokem zpět v historickém vývoji naší vlasti, ale i celé skupiny bývalých socialistických zemí. Čtvrtstoletí trvající odstup od období reálného socialismu poskytuje možnost kriticky hodnotit úspěchy této éry i její chyby a příčiny konce socialistické etapy. Nedostatečné vyhranění ve třídním boji a ve válce idejí, nedostatek socialistické demokracie, prvky revizionismu v ideologii a formalismu v politické práci, liknavost v boji, maloměšťácké přežitky, ideologie, hodnoty a kulturu odrážející se v nedostatečném třídním uvědomění obyvatel, zavádění tržních prvků a snaha o soužití s kapitalistickým systémem byly důvody logického konce prvního pokusu o socialismus. Tyto chyby jsou však analyzovány, nechceme brát vše z minué éry jako přes kopírák, naopak nás tyto kritické výtky posunují k lepšímu chápání dějin i dneška a k lepšímu pochopení odkazu dřívějších sociálních bojů a aplikace, poučení a inspirace z nich na dnešní situaci.

Musíme na rovinu říct, že pracovní podmínky, bezpečnost práce, dodržování platných zákonů (která ani plně nereflektují základní práva pracujících a výsledky odborového a politického boje posledního století) ani mzdové ohodnocení neodpovídá tomu, co by mělo být obsahem pojmu „důstojný život“. Mzdy jsou cíleně podhodnoceny, aby pracující otročil pro velkokapitalistu nebo hokynáře, nezaměstnanost je výhodně udržována jako důvod k nízkým reálným mzdám. Pracovní podmínky a bezpečnost práce jsou přímo ovlivněny zneužíváním sociální nouze ze strany zaměstnavatelů. Tyto výsledky ani to, nakolik mzda stačí na naplnění základních lidských potřeb – pokud vůbec nějaká je – svědčí o skutečném stavu životní úrovně v kapitalistickém Česku, pravdivě a ne optikou režimní propagandy. Veškeré výhody jsou na straně kapitalistů, veškeré nevýhody pak směřují na bedra zaměstnanců a nezaměstnaných.

Sociální dialog a kompromis reprezentovaný reformistickým pojetím politiky a odborové práce reprezentovaný sociálními demokraty a všemi, kdo se hlásí k antikomunistickému programu Socialistické internacionály a Odborové konfederace, není nic jiného než rozbití síly pracující třídy, otupení jejich boje a zjemnění jejich požadavků, kdy výsledky této „práce“ nejsou ničím jiným než dezorientací pracující třídy a kolaborace s kapitalisty. Slovy pro pracující, činy proti nim.

Nejdeme po cestě paralyzování pokrokového hnutí, po cestě slepých uliček různých „alternativ“, kavárenských žvaníren nebo netřídních „řešení“. Víme, že změny, že vítězství v politickém a sociálním boji se nedosahuje přáními, ale odhodlaností i v řešení těch nejjednodušších a nejzákladnějších problémů, jakým je právě oblast boje za práva zaměstnanců a nezaměstnaných.

Úlohou odborů ani úlohou politické avantgardy, která má být o krok před nimi, podněcovat je a pracovat s nimi ruku v ruce, není jen popisování společenských deformací, popisování jednotlivých neduhů, třeba detailně, jen rozbory situace, analýzy, ale cesta ke společenské změně – ze systému vykořisťování člověka člověkem k socialistické spravedlnosti, z diktátu buržoazie do proletářské demokracie, ze sehnutí pracujícího pod kapitalistou k plné vládě pracujících nad výrobními prostředky. Proto ani naše cesta – v duchu třídní orientace – není cestou výčtu chyb a problémů, ale stanovení a naplňování jasného pokrokového programu, jak jej obecně ale naprosto přesně stanovila Světová odborová federace a jak je my v našich možnostech uplatňujeme v podmínkách našeho teritoria.

Jsme přesvědčeni, a současný stav nás k tomu opravňuje, že kapitalismus se přežil, že nepřinesl českým lidem, stejně jako světu, žádné výhody, ale naopak moře útrap a ponížení. Tato slova mají být jiskrou, světlem v současné třídní mlze, předzvěstí budoucí renesance hnutí a samozřejmosti uplatnění základních práv pro příští generace.

Zrušte předčasné ( krácené) starobní důchody - ožebračují nás cíleně

(Starý, 30. 12. 2015 21:46)

Zrušte předčasné krácené starobní důchody a nezaměstnanost se v ČR odhalí v celé nahotě.
A bude nás v ČR milion bez práce.
Pak se nebudou moci naši vládní chlubit v EU, jak je u nás nízká nezaměstnanost.

Re: Zrušte předčasné ( krácené) starobní důchody - ožebračují nás cíleně

(Starý, 30. 12. 2015 22:11)


Rok

Počet vyplácených

předčasných důchodů


2015 (červenec)

575 979


2014

565926


2012

523 886


2010

428 395


2008

358 803


2006

309 065

http://www.ceskereformy.cz/duchod-pobirame-dele-je-to-dobra-nebo-spatna-zprava/

Řešení si musíme najít sami

(JARDA, 5. 11. 2015 9:13)

Ahoj , problém je že české úřady nemají zájem řešit problém lidí bez práce. Já chtěl rekvalifikaci, pokud bych si ji udělal, tak jsem měl slíbenou práci. Na pracáku mi řekli, že na rekvalifikaci není právní nárok, dotazoval jsem se na MPSV kde sdělili, že na rekvalifikaci opravdu není právní nárok jsem bez práce od roku 2008. Pokud si chcete podiskutovat tak se ozvěte na mail

Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(jarda, 6. 11. 2015 11:40)

Ahoj zapomněl jsem dát svůj mail (viz můj příspěvek že na rekvalifikaci není právní nárok). Mail je ne-zamestnani@seznam.cz Mám jeden takový návrh, který bych rád prodiskutoval. myslím, že nezaměstnaní by se měli spojit a postupovat jednotně, proto ten název mailu ne-zamestnani. Hlavně je potřeba zjistit vše, v čem by měly úřady pomáhat a nepomáhají.
Jarda


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »