Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Řešení si musíme najít sami

(Jana, 23. 12. 2015 11:24)

Zde si můžeme pomoci i sami navzájem.
Pokud víte o volném pracovním místě, nebo lépe o místě, které se v dohledné době uvolní, nabídněte jej zde. Bude to dříve, než vyjde inzerát a případný zájemce může takovou firmu oslovit jako na náhodnou možnost zaměstnání. Pokud o pracovním uvolňovaném místě vím a není pro mě vhodné nabídnu jej dalšímu.
Př. Účetní - Kolín - další informace na: našel.praci@seznam.cz (jsem třeba řidič a účetního nemůžu dělat).

Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Dana 55+, 17. 12. 2015 14:53)

Při vedení na ÚP si přece můžete 4 hod přivydělat i tím úklidem, proto si myslím, že spíše půjde o velké úklidy a jejich koordinace práce podobně jako u úklidových firem. Tam půjdete umýt dnes 15 oken. Zítra zase jinam vyžehlit prádlo, pohrabat zahradu apod. Musí jít přece o větší úvazky a 8 hod nepřetržitě pracovat bych už fyzicky nezvládla.

Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Eva, 17. 12. 2015 15:35)

Počkejme jak to dopadne a vzniklou situaci budeme jednotlivě řešit.
Je velmi ostudné, jak vedení našeho státu zachází s lidmi, kteří po většinu života pracovali a když jsou opotřebovaní prací, tak jim stále zvyšují odchod do zaslouženého odpočinku. Na sklonku stále prodlužované pracovní kariéry z nás dělají zotročené poskoky. A ještě k tomu dodávají, že jsme ztratili pracovní návyky - jako chodit do práce a ráno vstávat.
Hanba jim, však na ně taky dojde možná v ještě mladším věku. Ale oni budou mít již nahrabáno na kontech dost.

Re: Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 18. 12. 2015 12:23)

Paní Evo, souhlasím s Vámi, počkejme, co bude obsahovat novela zákona o hmotné nouzi ohledně veřej. služeb nebo úklidu v domácnosti, zatím to už rok leží ve sněmovně, já mám dlouhodobě zdravotní problém i potvrzení, ale radím všem těm, co potvrzení nemají, jsou mladší, atd. Je lépe si u lékaře uteĎ řešit zdravotní problémy včetně budoucího potvrzení pro UP, protože až se zákon projedná-např. v r. 2016 a začne platit, tak je podezřelé začít pak chodit za lékařem s různými problémy, je lepší na tom pracovat dříve.

Vánoční přání

(Dana 55+, 18. 12. 2015 17:28)

Přeji všem nezaměstnaným pevné zdraví fyzické i duševní, neshrbená záda před druhými a otevřená srdce. Važme si sami sebe a věřme, že ten, který námi pohrdá není hoden být naším přítelem. Nevyhýbejme se nejen v tomto vánočním čase, ale i po celý rok setkáním s lidmi, je mnoho akcí, kde se dá jít zdarma nebo s dobrovolným vstupným. Mohou pro nás znamenat nový začátek i naději. Vím, že bez peněz se nedá žít, na inkaso, skromné jídlo a léky musíme mít. Pokud toto nemáte, apelujte na úřadech nemáte se za co stydět. Jsem ze Zlínska, kde probíhají po celý rok různé bazárky, kde za symbolické ceny nebo dokonce výměnným obchodem funguje nákup oblečení, tašek , šperků, spotřebičů až po nevhodné dárky. Podporujme tyto akce, mohou být pro nás nadějí do budoucna, že jeden uplete svetr a druhý vypěstuje brambory a vzájemně si vypomůžou. Přeji všem pohodové Vánoce s přáním , že největším dárkem můžou být společné chvíle s rodinou a přáteli.

Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Dix, 9. 12. 2015 19:02)

Neměl tohle v úmyslu už Drábek ?

http://zpravy.aktualne.cz/finance/nezamestnani-vam-doma-uklidi-a-vyzehli-urad-prace-chysta-tes/r~adca116c9e8911e5979c0025900fea04/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=link_1

To nemyslí vážně tohle...

Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 16. 12. 2015 14:07)

Z hlediska zdravotního stavu a možnosti předložit zdrav. potvrzení, bych mohla tyto práce odmítnout, neboť toto by mi zdrav. stav. neumožňoval. Lidi-braňte se:nemá cenu jen si stěžovat na internetu, ale něco podniknout, jít k lékaři, pokud je člověk opravdu nemocný a snažit se i z nemoci vytřískat co nejvíce!

Re: Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Jana, 16. 12. 2015 18:57)

Pro Nezaměstnaná - Nevím jak chcete z nemoci vytřískat co nejvíce, když jste nezaměstnaná? Do invalidního důchodu můžete přejít přece i pokud jste zaměstnaná, nezaměstnaná, případně po ukončení pracovní neschopnosti.
Doufám, že na veřejné práce typu výkopových prací a obsluhu křovinořezu na svazích řek nepoženou 62 letou ženu která má pohybové obtíže. Pokud ano, tak to lékařské potvrzení o zdravotní nezpůsobilosti bude potřebovat.

Re: Re: Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Pro Eva 16.12.2015, 18. 12. 2015 12:18)

Paní Evo,to je těžké, pokud se na UP a všude oženete zdravotním potvrzením, tak musíte i doma jaksi uklízet jen minimálně, aby to všechno sedělo, pokud by UP provedl soc. šetření doma, tak by se mohl ptát např., jak to, že když jsem nemocná, tak jsem ještě schopna doma úklidu? Tím odpovídám na Váš dotaz, zda doma uklízím - má to svoje stinné stránky, když máte zdravotní problémy, máte zdrav. potvrzení, které předkládáte na UP, když vás chtějí někam posílat, tak potom musíte i doma žít v horších podmínkách. Nezaměstnaná

Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 18. 12. 2015 12:40)

Mám známou, je též na UP, předložila dříve také lékař. potvrzení, že nemůže vykonávat veř. službu /r. 2012/,tak to vyřešila tak, že pořád marodila, nosila stále lékař. potvrzení na UP jedno za druhým, až toho bylo více, tak to přestalo referentku na UP bavit, bylo jí to už blbé, ji stále někam posílat, lékař.potvrzení se jí hromadila ve spise, tak té paní po čase už dala pokoj, protože už hrozilo, že ta paní si bude stěžovat, třeba právní cestou, atd. Takže i tak by se dala věc na UP řešit, ale počkejme si, jak a kdy bude v platnosti novela zákona o hm.nouzi, letos to už asi nestihnou, tak i kdyby hned v r. 2016, tak platit by to mohlo nejdříve od července 2016 nebo později.

Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Dana 55+, 17. 12. 2015 11:37)

Jak vám často sdělí lékař, hledejte si zaměstnání vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, málokdo dnes dostane invalidní důchod. Pro paní Evu, doma samozřejmě uklízím, pracuji na zahrádce, ale své pracovní tempo přizpůsobím tomu jak mi právě je, nebo práci odložím na jindy,stěží bych se tak mohla chovat u cizích lidí, kde by požadovali zajisté precizní a rychlou práci. O tom, že je člověk starší 50 let překvalifikovaný, drahý a že ho už ani nezvou k pohovorům nebo vůbec neodpovídají na zaslané životopisy a motivační dopisy se na ÚP ví, ale nic se s tím nedá dělat, jenom Vás tlačí ať něco vymyslíte třeba zda by vás neuživili nějaké vaše koníčky ?!aby jste zkusili podnikat, aby se vás ÚP aspoň na chvíli zbavil. Ze všech lidí na ÚP je nezaměstnaných nad 50 let 30% , ale pak jsou další nezaměstnaní nad 50 let, kteří si mohou platit sociální a zdravotní dobrolovně, takže celkově je nad 50 let nezaměstnaných daleko více.

Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Eva, 17. 12. 2015 12:22)

Paní Dano 55+ si myslíte, že vám lékař vydá pro UP potvrzení, že nemůžete pár hodin denně uklízet v cizí domácnosti?

Re: Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 18. 12. 2015 12:29)

Paní Dano, i na několik hodin by vám mohl lékař pro UP vystavit potvrzení, že nejste schopna dle zdr. stavu.....atd, ale je lépe si to posílit i u jiného lékaře, nějaká další diagnoza, zkrátka, aby toho bylo více. MPSV nás nezaměstnané nešetří, stále připravuje něco proti nám, ostatní politici také se snaží, jak z problému vyklouznout, jak všechno obkecat, proto i my nezaměstnaní se musíme dopředu proti nim připravovat, protože není možné, aby 50-ti nebo 60-ti letý nemocný člověk dělal ponižující práce a klaněl se paničkám na UP:

Překvalifikovaní neseženou žádnou práci

(Překvalifikovaná, 17. 12. 2015 13:29)

Tak PROČ UP stále rekvalifikuje, nabádá ke zvyšovaní kvalifikace. Žene lidi do nezaměstnanosti, vyhazuje peníze z EU na zvyšování kvalifikace. Tady je to fakt už na Chochlouškov.

Překvalifikovanost

(Eva, 16. 12. 2015 19:29)

Jsem osoba, která za svůj život prošla několika zaměstnáními, jsem ve věku 55 +, vyučená, maturant a VŠ.
Na pracovní pozice s požadavkem VŠ jsem už stará. Do starobního důchodu mladá. Na pracovní pozice vhodné pro středoškoláky či vyučené jsem stará a překvalifikovaná. U výběrových řízení můj zájem o pracovní pozici a životopis míří vždy rovnou na hromádku - NEVHODNÍ. Mám ověřeno od ochotných personalistů, že většinou nemám šanci ani na pozvánku na pohovor. Na pozice pro středoškoláky, vyučené nebo nekvalifikované se PŘEKVALIFIKOVANÝMI nezabývají.
Mám psát je to požadované vzdělání, které mám a ostatní zatajit v životopise???? Jak to děláte vy ostatní s tímto problémem ???

Re: Překvalifikovanost

(Jana, 17. 12. 2015 13:12)

Neporadím, sama mám stejný problém.
Rozhoduje nějaký personalista, který se domnívá, že překvalifikovaného práce nebude bavit. Nezná jeho zdravotní stav a ani si neumí s nadprůměrným platem představit, že nemáte ani na nájem a hledáte jakoukoliv práci. Zvláště když vám je nad 50. Na pohovor vás nepozve, proč také, když vás na pracovní místo nechce.

diskuze vázne

(Dana 55+, 11. 11. 2015 15:14)

Diskuze na těchto stránkách vázne, lidi jsou asi všeobecně otrávení,několikrát se mi stalo, že připomínek bylo k tématu asi hodně a pak nejdou odeslat a to lidi otráví. Nevím kdo sleduje počet připomínek a zablokuje další, pokud je silné téma měli by umožnit lidem se bez omezení zde vyjadřovat. S odmítnutím rekvalifikace mám také vlastní zkušenost. V roce 2013, jsem byla na rekvalifikaci a chtěla pokračovat v další. Bylo mi řečeno,že musí brát ty, co ještě žádnou neměli. Pak mi nabídli další rok znovu a protože jsem byla nemocná a hodně bych zaměškala nemohla jsem nastoupit. Od té doby tvrdí, že pro rekvalifikaci je lepší mít již nalezeného zaměstnavatele, který mě hned vezme. Taky je rozhodující zda je o určitou rekvalifikaci zájem, pokud neseženou dostatek zájemců, kurz neotevřou. Pokud budeme psát pouze na emaily, tak žádná diskuze už nebude.

Re: diskuze vázne

(Jarda, 12. 11. 2015 9:10)

Paní Dano, mě tu rekvalifikaci neschválili vůbec, proto chci aby jste mě kontaktovala na mail Jaroslav.meitner@seznam.cz .Předem děkuji

Re: Re: diskuze vázne

(Nezaměstnaná, 16. 12. 2015 14:04)

Ohledně veřejných služeb u osob 50-60 let, nejlépe předložit zdravotní potvrzení, kde bude uvedeno, že dle diagnozy není schopen vykonávat např. veřej. službu ani v rozsahu menšího počtu hodin, atd., chce to dlouhodobě se léčit, brát léky atd, aby lékař u potvrzení měl z čeho vycházet.

občan havel

(otrok, 14. 12. 2015 16:19)

prezident havel největši polistopadovy škudce naroda je tobohužel smutny fakt tento titulek už nedavno psal nějaky byvaly disident z charty 77 a o havlovy nemluvyl dobře je to prostě zakladatel zla na nezaměstnane a bude ještě huř


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA