Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 18. 12. 2015 12:23)

Paní Evo, souhlasím s Vámi, počkejme, co bude obsahovat novela zákona o hmotné nouzi ohledně veřej. služeb nebo úklidu v domácnosti, zatím to už rok leží ve sněmovně, já mám dlouhodobě zdravotní problém i potvrzení, ale radím všem těm, co potvrzení nemají, jsou mladší, atd. Je lépe si u lékaře uteĎ řešit zdravotní problémy včetně budoucího potvrzení pro UP, protože až se zákon projedná-např. v r. 2016 a začne platit, tak je podezřelé začít pak chodit za lékařem s různými problémy, je lepší na tom pracovat dříve.

Vánoční přání

(Dana 55+, 18. 12. 2015 17:28)

Přeji všem nezaměstnaným pevné zdraví fyzické i duševní, neshrbená záda před druhými a otevřená srdce. Važme si sami sebe a věřme, že ten, který námi pohrdá není hoden být naším přítelem. Nevyhýbejme se nejen v tomto vánočním čase, ale i po celý rok setkáním s lidmi, je mnoho akcí, kde se dá jít zdarma nebo s dobrovolným vstupným. Mohou pro nás znamenat nový začátek i naději. Vím, že bez peněz se nedá žít, na inkaso, skromné jídlo a léky musíme mít. Pokud toto nemáte, apelujte na úřadech nemáte se za co stydět. Jsem ze Zlínska, kde probíhají po celý rok různé bazárky, kde za symbolické ceny nebo dokonce výměnným obchodem funguje nákup oblečení, tašek , šperků, spotřebičů až po nevhodné dárky. Podporujme tyto akce, mohou být pro nás nadějí do budoucna, že jeden uplete svetr a druhý vypěstuje brambory a vzájemně si vypomůžou. Přeji všem pohodové Vánoce s přáním , že největším dárkem můžou být společné chvíle s rodinou a přáteli.

Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Dix, 9. 12. 2015 19:02)

Neměl tohle v úmyslu už Drábek ?

http://zpravy.aktualne.cz/finance/nezamestnani-vam-doma-uklidi-a-vyzehli-urad-prace-chysta-tes/r~adca116c9e8911e5979c0025900fea04/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=link_1

To nemyslí vážně tohle...

Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 16. 12. 2015 14:07)

Z hlediska zdravotního stavu a možnosti předložit zdrav. potvrzení, bych mohla tyto práce odmítnout, neboť toto by mi zdrav. stav. neumožňoval. Lidi-braňte se:nemá cenu jen si stěžovat na internetu, ale něco podniknout, jít k lékaři, pokud je člověk opravdu nemocný a snažit se i z nemoci vytřískat co nejvíce!

Re: Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Jana, 16. 12. 2015 18:57)

Pro Nezaměstnaná - Nevím jak chcete z nemoci vytřískat co nejvíce, když jste nezaměstnaná? Do invalidního důchodu můžete přejít přece i pokud jste zaměstnaná, nezaměstnaná, případně po ukončení pracovní neschopnosti.
Doufám, že na veřejné práce typu výkopových prací a obsluhu křovinořezu na svazích řek nepoženou 62 letou ženu která má pohybové obtíže. Pokud ano, tak to lékařské potvrzení o zdravotní nezpůsobilosti bude potřebovat.

Re: Re: Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Pro Eva 16.12.2015, 18. 12. 2015 12:18)

Paní Evo,to je těžké, pokud se na UP a všude oženete zdravotním potvrzením, tak musíte i doma jaksi uklízet jen minimálně, aby to všechno sedělo, pokud by UP provedl soc. šetření doma, tak by se mohl ptát např., jak to, že když jsem nemocná, tak jsem ještě schopna doma úklidu? Tím odpovídám na Váš dotaz, zda doma uklízím - má to svoje stinné stránky, když máte zdravotní problémy, máte zdrav. potvrzení, které předkládáte na UP, když vás chtějí někam posílat, tak potom musíte i doma žít v horších podmínkách. Nezaměstnaná

Re: Nezaměstaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 18. 12. 2015 12:40)

Mám známou, je též na UP, předložila dříve také lékař. potvrzení, že nemůže vykonávat veř. službu /r. 2012/,tak to vyřešila tak, že pořád marodila, nosila stále lékař. potvrzení na UP jedno za druhým, až toho bylo více, tak to přestalo referentku na UP bavit, bylo jí to už blbé, ji stále někam posílat, lékař.potvrzení se jí hromadila ve spise, tak té paní po čase už dala pokoj, protože už hrozilo, že ta paní si bude stěžovat, třeba právní cestou, atd. Takže i tak by se dala věc na UP řešit, ale počkejme si, jak a kdy bude v platnosti novela zákona o hm.nouzi, letos to už asi nestihnou, tak i kdyby hned v r. 2016, tak platit by to mohlo nejdříve od července 2016 nebo později.

Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Dana 55+, 17. 12. 2015 11:37)

Jak vám často sdělí lékař, hledejte si zaměstnání vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, málokdo dnes dostane invalidní důchod. Pro paní Evu, doma samozřejmě uklízím, pracuji na zahrádce, ale své pracovní tempo přizpůsobím tomu jak mi právě je, nebo práci odložím na jindy,stěží bych se tak mohla chovat u cizích lidí, kde by požadovali zajisté precizní a rychlou práci. O tom, že je člověk starší 50 let překvalifikovaný, drahý a že ho už ani nezvou k pohovorům nebo vůbec neodpovídají na zaslané životopisy a motivační dopisy se na ÚP ví, ale nic se s tím nedá dělat, jenom Vás tlačí ať něco vymyslíte třeba zda by vás neuživili nějaké vaše koníčky ?!aby jste zkusili podnikat, aby se vás ÚP aspoň na chvíli zbavil. Ze všech lidí na ÚP je nezaměstnaných nad 50 let 30% , ale pak jsou další nezaměstnaní nad 50 let, kteří si mohou platit sociální a zdravotní dobrolovně, takže celkově je nad 50 let nezaměstnaných daleko více.

Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Eva, 17. 12. 2015 12:22)

Paní Dano 55+ si myslíte, že vám lékař vydá pro UP potvrzení, že nemůžete pár hodin denně uklízet v cizí domácnosti?

Re: Re: Nezaměstnaní by měli pomáhat s úklidem v domácnosti

(Nezaměstnaná, 18. 12. 2015 12:29)

Paní Dano, i na několik hodin by vám mohl lékař pro UP vystavit potvrzení, že nejste schopna dle zdr. stavu.....atd, ale je lépe si to posílit i u jiného lékaře, nějaká další diagnoza, zkrátka, aby toho bylo více. MPSV nás nezaměstnané nešetří, stále připravuje něco proti nám, ostatní politici také se snaží, jak z problému vyklouznout, jak všechno obkecat, proto i my nezaměstnaní se musíme dopředu proti nim připravovat, protože není možné, aby 50-ti nebo 60-ti letý nemocný člověk dělal ponižující práce a klaněl se paničkám na UP:

Překvalifikovaní neseženou žádnou práci

(Překvalifikovaná, 17. 12. 2015 13:29)

Tak PROČ UP stále rekvalifikuje, nabádá ke zvyšovaní kvalifikace. Žene lidi do nezaměstnanosti, vyhazuje peníze z EU na zvyšování kvalifikace. Tady je to fakt už na Chochlouškov.

Překvalifikovanost

(Eva, 16. 12. 2015 19:29)

Jsem osoba, která za svůj život prošla několika zaměstnáními, jsem ve věku 55 +, vyučená, maturant a VŠ.
Na pracovní pozice s požadavkem VŠ jsem už stará. Do starobního důchodu mladá. Na pracovní pozice vhodné pro středoškoláky či vyučené jsem stará a překvalifikovaná. U výběrových řízení můj zájem o pracovní pozici a životopis míří vždy rovnou na hromádku - NEVHODNÍ. Mám ověřeno od ochotných personalistů, že většinou nemám šanci ani na pozvánku na pohovor. Na pozice pro středoškoláky, vyučené nebo nekvalifikované se PŘEKVALIFIKOVANÝMI nezabývají.
Mám psát je to požadované vzdělání, které mám a ostatní zatajit v životopise???? Jak to děláte vy ostatní s tímto problémem ???

Re: Překvalifikovanost

(Jana, 17. 12. 2015 13:12)

Neporadím, sama mám stejný problém.
Rozhoduje nějaký personalista, který se domnívá, že překvalifikovaného práce nebude bavit. Nezná jeho zdravotní stav a ani si neumí s nadprůměrným platem představit, že nemáte ani na nájem a hledáte jakoukoliv práci. Zvláště když vám je nad 50. Na pohovor vás nepozve, proč také, když vás na pracovní místo nechce.

diskuze vázne

(Dana 55+, 11. 11. 2015 15:14)

Diskuze na těchto stránkách vázne, lidi jsou asi všeobecně otrávení,několikrát se mi stalo, že připomínek bylo k tématu asi hodně a pak nejdou odeslat a to lidi otráví. Nevím kdo sleduje počet připomínek a zablokuje další, pokud je silné téma měli by umožnit lidem se bez omezení zde vyjadřovat. S odmítnutím rekvalifikace mám také vlastní zkušenost. V roce 2013, jsem byla na rekvalifikaci a chtěla pokračovat v další. Bylo mi řečeno,že musí brát ty, co ještě žádnou neměli. Pak mi nabídli další rok znovu a protože jsem byla nemocná a hodně bych zaměškala nemohla jsem nastoupit. Od té doby tvrdí, že pro rekvalifikaci je lepší mít již nalezeného zaměstnavatele, který mě hned vezme. Taky je rozhodující zda je o určitou rekvalifikaci zájem, pokud neseženou dostatek zájemců, kurz neotevřou. Pokud budeme psát pouze na emaily, tak žádná diskuze už nebude.

Re: diskuze vázne

(Jarda, 12. 11. 2015 9:10)

Paní Dano, mě tu rekvalifikaci neschválili vůbec, proto chci aby jste mě kontaktovala na mail Jaroslav.meitner@seznam.cz .Předem děkuji

Re: Re: diskuze vázne

(Nezaměstnaná, 16. 12. 2015 14:04)

Ohledně veřejných služeb u osob 50-60 let, nejlépe předložit zdravotní potvrzení, kde bude uvedeno, že dle diagnozy není schopen vykonávat např. veřej. službu ani v rozsahu menšího počtu hodin, atd., chce to dlouhodobě se léčit, brát léky atd, aby lékař u potvrzení měl z čeho vycházet.

občan havel

(otrok, 14. 12. 2015 16:19)

prezident havel největši polistopadovy škudce naroda je tobohužel smutny fakt tento titulek už nedavno psal nějaky byvaly disident z charty 77 a o havlovy nemluvyl dobře je to prostě zakladatel zla na nezaměstnane a bude ještě huř

Průřez životem ženy Česko

(Žany, 9. 12. 2015 21:12)

Od 4 se učíme Mateřská škola
Od 6 do 15 se učíme Základní škola
Od 16 do 20 studujeme Střední škola
Od 20 do 26 studujeme Vysoká škola
Od 27 do 30 hledáme práci, nemáme praxi
Od 31 do 41 hledáme práci, nemáme nic moc praxi a máme děti
Od 42 nás někdo snad přijme do práce, ale ztratili jsme kvalifikaci v oboru , který jsme vystudovali
Od 50 do 63+ hledáme práci Nikdo nás nechce zaměstnat - jsme staří, živoříme
Od 63+ živoříme a umíráme

Nemůžeme se divit že mají ženy hodně nízké důchody. Uplatnění na pracovním trhu není jednoduché

Česko není pro lidi nad 50 let

(Dana55+, 4. 12. 2015 14:05)

Jsem ve stejné situaci , práci nemám od 51 let,,do důchodu mám jít až za 7 let. Pokud jde o nedostatek peněz požádala jsem si o příspěvek na bydlení, je na něj nárok pokud za inkaso bez televize a rozhlasu zaplatíte více jak 30% příjmů v domácnosti, což jsou společně posuzované osoby. Blbé je pokud máte doma ještě pracující děti, tak vám nic nedají.Do předčasného důchodu se dá jít nejdříve 3 roky před řádným důchodem a pokud budeme 10 let na pracáku nevím kolik toho důchodu dostanem.

Re: Česko není pro lidi nad 50 let

(Jarka Daně 55, 8. 12. 2015 11:26)

Už si nevím rady. Opravdu nikde mě nechtějí zaměstnat a na volné pracovní místo nastoupí nakonec někdo s menší kvalifikací a praxí. Vždy se najde "Něco" co nesplňuji. Minule to byla perfektní Angličtina. Na pracovní místo nastoupila osoba bez znalosti jazyka(známá a mladší). Dozvěděla jsem se, že znalost jazyka byla jen podmínka v jakési kvalifikační tabulce, pro výkon práce nevyužívaná - tedy nepotřebná na daném pracovním místě. Jindy v přijímacím řízení prý vadila dlouhá doba nezaměstnanosti. No jo, ale jak se z té nezaměstnanosti máme vymanit. Zkoušela jsem i práci na živnostenský list, ale neuživila jsem se. Nemůžeme být všichni podnikatelé
Už nevím jak dál přežívat do vyměření žebračenky - starobního důchodu, který nebude z čeho částečně vypočítávat. Život - neživot na sociálních dávkách mě ničí. Seškrtala jsem všechny "nadbytečné výdaje"(oblečení, kultura, knihy, časopisy, výlety, dovolená, dárky, sladkosti a pochutiny, nemám auto ani motorku, domácí zvíře ... Šetřím elektřinu - vstávám za světla a večer též nesvítím, pokud to jde, omezuji využívání domácích elektro spotřebičů na minimum. Nemohu omezovat přívod tepla abych ušetřila. Šetřím na jídle jak se dá. Propadám se i v mezilidských vztazích, ztrácím kontakty a to je pro hledání práce moc špatné. Bohužel pociťuji, jak známým jako dlouhodobě nezaměstnaná snad už i vadím. Nemohou pochopit, že stále nemůžu najít zaměstnání. Ale nikdo z nich mě nepomohl práci najít.
Jsem vyučená, mám maturitu i VŠ k tomu i 2 rekvalifikace přes UP. A uplatnění do důchodu v nedohlednu.
A ch jo ......


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »