Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

asocialni vlada

(otrok, 16. 5. 2017 16:54)

hnus velebnosti česka vlada se všade možně vychvaluje po EU jak mame nejmenši nezamestnanost ale to už neřekne za jakou cenu za cenu taky jedněch z nejnižšich mezd v EU to už do evropy nevytrubuje bohužel česke vlady byly odjakživa velice asocialni k obyčejnym lidem tfuj tajbl za takove bezohledne vlady nekteři politologove dokonce tvrdi že v našich vladach je hodně psichopatu pak se neni čemu divit že do jde tady od deseti k pěti

Re: asocialni vlada

(f, 18. 5. 2017 9:40)

presne tak otroku,jak se cechacci vychvalujou drzky ze maj nejnizsi nezamestnanost,ale za jakou cenu to uz nerikaj :) -navíc maj nejnizsi mzdy z cely evropy,tak to ještě ukazuje co je to na jaky urovni ten českéj narod je,kdyz se pretahuje o praci za tretinu toho ceho je v evrope minimalni mzda :) ,navíc neukazujou to,ze tem nezamestnanym lezou do bytu a prohledavaj jim lednicku a ze jim davaj existnennci minimum 2200 korun,aby proste byli ponizeny a chciply hlady k tomu,tohle je prava tvar ceskych lidi,nejsou to dobri lide,k nezamestnanym se chovaj odporne,vymejsles si něco o stedrych bohatych davkach a fukncim socialnim systemu,ve kterem duchodci berou 10 000 duchod,u doktora poplatky,do toyhle chamtivosti ještě ta nenavist k uprchlikum a mame pravy obrazek české společnost-nadherny vyplod fasistickokomunisticke mutace,takze ta nejnizsi nezamestnanost je proto,ze tem "lidem" nic jiného,nez pracovat za nejnizsi platy na svete nezbyde....nejnizsi platy na svete a přitom nejnizsi nezamestnanost-to jen ukazuje to,ze tohle je komanckse systém,kterej dokaze proste tohle vytvořit a donutit proste celou společnost makat za nejnizsi mzdu na svete-tohle není dobry stát,je to ukazk toho co je tady za systém a co ten systém vlastnej tvori a vytvroril-vytvoril to,ze tu nemá nezamestnane a udelal to,ze cerla společnost pracuje za njenizsi mzdu na svete :) tohle je odporny .ceska republika nevydelava,ale jeji obcane ano-ale vydelavaji zapadnim firmam :) tohle je ten odpornej systém,kterej slouží nekomu a kterej vytvoril cech-poskok

Nezaměstnané čeká šok. Přijdou o část dávek a vydělat si nestačí

(Josef, 17. 5. 2017 19:05)

Desítky tisíc dlouhodobě nezaměstnaných lidí podle všeho čeká horké léto, nejen kvůli slunci. Zákon o veřejné službě chudým lidem sníží příspěvek na živobytí o 1210 korun na existenční minimum ve výši 2200 korun. Poprvé na to dojde v srpnu.
Kdo si v rámci veřejné služby odpracuje alespoň 20 hodin, získá nárok na 484 korun navíc, čímž by se ztráta částečně kompenzovala. Ale pokud si ji někdo odpracuje v rozsahu třeba jen 19 hodin, protože obec nemá na tyto služby dost peněz, žádný přivýdělek mu nepřísluší.

Veřejná služba má poskytovat nezaměstnanému příležitost přivydělat si až po 30 hodinách práce o necelé dvě stovky víc, celkem 605 korun. Stále na tom bude hůř než dnes. Navíc nemá jistotu, že mu obec veřejnou službu nabídne, protože taková povinnost v zákoně chybí.

Kvůli tomu by současná podoba veřejné služby mohla skončit u Ústavního soudu stejně jako v roce 2012 zákon z dílny exministra práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromíra Drábka, který Ústavní soud rozcupoval.

Soud? Čeká se na první případ
Nicméně poslanci ani senátoři se nechystají zákon u ÚS napadnout, a dokud nebude mít veřejná služba konkrétní postihnuté lidi, na soudy nedojde.

O podání stížnosti u Ústavního soudu uvažovala jeho bývalá soudkyně, nynější senátorka Eliška Wagnerová, ale nenašla v Senátu podporu. Zapotřebí je nejméně 17 senátorů.

„Zákon je od základu špatně. Takováto veřejná služba nemá v tomto státě existovat. Pokud chudák nenastoupí na veřejnou službu v určitou dobu, budou se mu snižovat dávky. Nikdo se nebude ptát, jestli mohl, či nemohl pracovat. Tam je automatismus a to je nehoráznost. Když už po něm stát něco chce, tak by mu to měl alespoň nabídnout,“ řekla Právu Wagnerová.

Zákon může dopadnout až na sto tisíc lidí v hmotné nouzi
Nelíbí se jí ani postoj obcí, které prý o obnovení veřejné služby stály. „Pokud obec ty lidi potřebuje, ať si je zaplatí. Ony říkají, že na to nemají. Nemohou ale přece stavět blaho obce na tom, že budou někoho nekřesťanským způsobem zneužívat. Vždyť pracuje za méně než minimální mzdu. To je nucená práce,“ pohoršovala se.

Re: Nezaměstnané čeká šok. Přijdou o část dávek a vydělat si nestačí

(Josef, 17. 5. 2017 19:06)

Jenže podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD), která se snažila zákon zmírnit, se ani ve Sněmovně nikdo nechystá zákon u ÚS napadnout. Hlasovali pro něj i někteří soc. dem.

„Žádná motivace“
Wagnerové nezbývá než čekat na první zákonem zasažené lidi a doufat, že právníci lidskoprávních organizací jejich případy před Ústavní soud dotlačí. „Když se popíše kauza, která by to dobře dokumentovala, bylo by vidět, jak je zákon zhůvěřilý,“ dodala senátorka.

Podle zákona prakticky všichni lidé v hmotné nouzi přijdou po šesti měsících v evidenci Úřadu práce ČR o životní minimum 3410 korun, jež bude nahrazeno existenčním minimem 2200 korun.

Zákon nabyl účinnosti v únoru a znalci terénu očekávají velký náraz od srpna, kdy vyprší prvních šest měsíců. Podle analýzy úřadu práce, kterou má Právo k dispozici, zákon může dopadnout až na 100 tisíc lidí v hmotné nouzi.

„Úřady práce mají letáčky, kde popisují, že když si odpracujete v rámci veřejné služby alespoň 30 hodin, tak dostanete 605 korun navíc. To nikoho nemotivuje. A standardně chudý nezaměstnaný nepochopí, že od srpna mu ten přivýdělek zajistí jen 2805 korun. Nikdo mu to nevysvětlí, obzvláště když úředník veřejnou službu nenabídne,“ popsal Právu bývalý zaměstnanec úřadu práce, který nechtěl být jmenován.

Kromě všech výhrad je podle něj veřejná služba pro nezaměstnané zbytečná, protože jim nedodá žádné nové kompetence.

Bude záležet na lidech
Poskytování veřejné služby je na libovůli obce. Podle výkonného ředitele Svazu měst a obcí Dana Jiránka budou obce o veřejnou službu mít zájem. „Když je vysoká zaměstnanost, tak ten tlak na zvyšování mezd povede k tomu, že obce budou chtít tyto lidi využít,“ domnívá se.

Připouští však několik „nepříjemností“, jako například pojištění pracovníků nebo třeba fakt, že bude nutno zaměstnat ještě koordinátora prací.

V rámci veřejné služby se však žádné peníze navíc negarantují, takže úřady práce mohou dodat třeba jen vesty a rukavice.

Takováto veřejná služba nemá v tomto státě existovat
Eliška Wagnerová, senátorka
Podle Jiránka se najdou obce, které dají pracovníkům i peníze navíc. Připouští však také, že někde nebude veřejná služba moc dostupná. Záležet prý bude také na lidech, kteří se o veřejnou službu budou ucházet. I v tom je podle zmíněného zdroje Práva problém.

„Budou tam hodně naštvaní lidé, kteří to dělat nechtějí. Budou tam nemocní 55letí lidé nebo jinak znevýhodnění. Ale obce budou chtít práceschopnou sílu. Když se nebude někdo starostovi líbit, tak mu dá stopku na další tři měsíce,“ vylíčil zdroj.

Jiránek připustil, že pokud už má obec špatné zkušenosti s některým pracovníkem, jehož zaměstnávala v rámci placených veřejně prospěšných prací, tak ho může odmítat. Ale zrovna od lidí starších 55 let očekává, že budou mít potřebné pracovní návyky.

Jiří Mach, Právo

Re: Nezaměstnané čeká šok. Přijdou o část dávek a vydělat si nestačí

(ff, 18. 5. 2017 9:24)

nejnizsi nezamestnanost v evrope-proc asi?da se vyzit z existenčního minima 2200 korun a mate naladu na to,aby vam sociálkana lezla domu na socialni setreni každý mesic neohlasene a prohledávala lednicku a skrine?dost ponižující,to radeji kazdej veme tu praci za nejnizsi mzdu na svete-tretinovou evropskou mzdu nebo pacha kriminalitu,jina moznost není ani v tomhle state,cest praci vsem ceskym obozackum spinavejm,ktery nedaj nikomu sanci na dustojny plnohodnotny život,chcipnete cesky drzky islamofobidni fasisticky zrudy

novodobe otroctvi

(otrok, 17. 5. 2017 19:02)

lidi my je z teto asocialni vlady na bliti od začatku srpna ma opět pronezamestnane začit platit veřejna služba a ten kdo ji odmitne přijde o čast životniho minima misto 3400 korun dostane pouze existenčni minimum myslim si že to je jednak protizakonny a jednak to je pěkny humus na ty nezaměstnane budou v podstatě novodobi otroci v rukach vrchnosti to jest starostu fuj tajbl

zaručeny měsični minimalni přijem

(otrok, 14. 5. 2017 11:00)

lidi co vam budu psat jedna se o velice zajimavy pilotni program ve finsku o co vlastně de ve finsku budou po dobu dvou let zkoušet zaručeny minimalni měsični přijem pro nezaměstnane bez jakikoli podminek prostě finsky nezaměstnany člověk dostane měsični přijem asi500 euro zdali si hleda praci nebo ne a zdali je registrovany na pracaku nebo ne prostě tento přijem nebude na ničem vazan myslim si že se jedna o velice zajimavy projekt po dvou letech se tento projekt vyhodnoti a pokud se osvědči tak pujde asi do dalšich statu EU u nas to asi nikdy neprojde jelikož mame nejasocialnějši vlady v cele evropě bohužel přeju pěkny den

Re: zaručeny měsični minimalni přijem

(dd, 14. 5. 2017 20:04)

my nemame nejasocialnejsi vlády,my tu mame asocialni ceskou závistivou společnost,ktera se proste snazi o to,aby ten stat nikomu nic nedal,protoze to berou tak,ze se na ty nezamestnany skladaj,je to proste otravna ceska verbez,ktera se stara o druhy,proto zavedli nejdriv spolecne posuzovane prijmy,pak prisla verejna služba,donez a skončilo to tak,ze lezou k tem lidem az domu a prohledavaj jim lednicku,tady by uz mela zasáhnout eu a nejak to ty zemi vysvětlit,ze by se proste k tem lidem bez práce tahle země prasiva mela chovat slusne,tyhle zapadni vlády tem lidem v nouzi pomahaj proto,aby ty lidi neskoncili na ulici,na dne spolecnosti,ze kterého není cestav zpat jednoducha,proste daj tomu cloveku sanci,hlavne si tim snizujou riziko kriminality,,,,,,,,,,,,,,ja mam takovej vztek na ty socilani pracovnice,,,,,,,,,,,,

FF

(FF, 14. 5. 2017 9:12)

NIKDE ME NECHTEJ ZAMESTNAT A NA SOCIALNI DAVKY TAKY NEMAM NAROK,PROTOZE BY MI CESKA VERBEZ CHODILA KAZDY MESIC DOMU PROHLEDAVAT BYT,LEDNICKU,HNUS,NEVIM CO MAM DELAT :) OPRAVDU NENAVIDIM TUHLE ZEMI A CESKY LIDI

d

(d, 8. 5. 2017 19:56)

otroku je to jedno koho kdo voli,v cechach stejne existuje jenom jedina strana,ktera tu minimalni mzdu "zvYsuje" a to je cssd,ale je to uplne jedno,protoze jsem ted cetl,ze tahle strana na rok 2017 nebo 2018 navrhuje zvýšit minimalni mzdu na 12 200 korun,takze na tom proste lidi budou zase bidne,protoze to je 1/3 te evropske minimalni mzdy,kde je 9 euro na hodinu minimalni mzda,je to smutne,je uplne jedno kdo ty volby vyhraje,lidi v této zemi se dockaj maximalne 12 200 korun minimalni mzdu,takze zadne lepsi zítřky,ale to same,smirte se s tim,je to cele jenom divadlo

Re: d

(Josef, 9. 5. 2017 19:35)

Proto to chce volit neparlamentní strany, třeba 0kamuru. Parlamentní strany, které to tady devastují více než čtvrtstoletí si nezaslouží už ani jeden voličský hlas!

Re: Re: d

(C, 13. 5. 2017 9:46)

OKAMURUÁ VOLIT? NO POKUD NENAVIDIS UPRCHLIKY,TAK HO VOL,V PORADKU,ALE NEMYSLIM SI,ZE TI NEJAKA NENAVIST VUCI UPRCHLIKUM ZLEPSI ZIVOTNI UROVEN,TAKZE LOGICKY HLAS TOMU JAPONCOVI NEDAVAM,JEHO PROGRAM JE CISTE JENOM PRO TY CO NENAVIDI UPRCHKLIKY A SOBOTKU,JENZE ZQA TO SI NIKDO Z EJHO VOLICU NIC NEKOUPI

d

(d, 12. 5. 2017 9:25)

posila jsem zivotopis do jedny mistni montovny,kde zamestnavaj lidi bez vzdelani za 16 000 hrubého,vyrabej a vydelavaj miliony díky tomu,státu ani zamestnancum neplatej,je to mafie,tyhle montovny drzej spolu a tahnou za jeden provaz a to je levna pracovni sila a neucta k zamestnancum,tyhle zahranicni montovny,kam jsou dosazeny cechacci,ktery tam pracujou v kancelářích a který to všechno tohle svinstvo pochopitelne rídej jsou spolu propojeny,predavaj si informce o zaměstnancích a hlavne jsou mezi SEBOU DOMLUVENY na tom,ze se v cechach bude davat temhle delnikum v montovnách mezi 13500-19500 hrubého :) a basta-kazda tahle montovna plati podobne a vemou kohokoliv,protoze to je proste otrocka práce pro opice,ktery musí umet jenom rychle a presne VYRÁBET,aby firma mohla vydelavat,kdyz prijdete o pul minuty pozde z petimunutove prestavky,ktera je snad jen 4x za celou smenu,tak na vas koukaj jako kdyby jste spachal nejaky hrich,cela tahle ceska společnost je proste vychovana k tomu,aby sloužila jedna věc,ale co me nejvic dostalo je to,ze uz me jako člověka s maturitou DISKRIMINUJI tito ceští zamestnanci-náboráři,kteri pro tyto montovny nabiraji lacinou pracovni silu :) -mam maturtitu a i přes to jsem mel zajem delat otroka/opici v jedny mistni spinavy montovne,poslal jsme zivotopis,pan mi volal,ze vse ok,ze ma obrovskej zajem a celkem solidne mi po telefonu sdelil,ze hledaj teda pracovni silu a nabidl mi dokonce snad 3 pozice-jednalo se o praci dělníka,jeho nabidku jsem ale pak odmítl,protoze uz jsem si mezitím "praci" sehnal jinde,tak jsme se domluvili samozrejme na jindy do budoucna,ulozil jsem si jeho kontakt a včera jsem mu volal,ze mam teda zajem,jestli bych se nemohl zastavit,mel jsem fakt zajem,zavolal jsem mu a vite co mi řekl? :) ze uz nemá´zajem,ze si overoval na me reference(posillal jsem mu předtím zivotopis) a ze mu jeho kamaradi/KOLEGOVÉ :) (tahle ceska mafie o které pisu celou dobu) o me rekli,ze jsem "POTÍŽÍSTA" a ze mam problémy s kolektivem a ze teda nemam sanci pracovat pto tuhle německou firmu,kde tenhle ceskej tulpas pracuje a nabira lidi - je to samozrejme DISKRIMINACE-nedostal jsem moznost ani jit na pohovor jenom proto,ze mu nékdo o me řekl,ze jsem "POTIZISTA" a "ze mam problémy s kolektivem" přitom me ten clovek v zivote nevidel,nezna me a jenom na zaklade nejakych LŽÍ POMLUV A VYMYSLU nemam moznost pro tu firmu pracovat,samozrejme jsme mu řekl,ze clovek jako on,kterej neda praci cloveku s maturitou,kterej ma zajem delat za nejnizsi plat na svete ve smradlavy montovne,ktera zamestnava romaky,cesky fetaky a spodinu bez vzdelani za par kaček tý firme škodí a ze me k tomu diskrimunuje,kdyz budu chtit tak zajdu na pracak nebo primo k nim na firmu,reknu teda to co se stalo,ze me na zaklade "informaci" o me od svých KAMARÁDU z vedlejsi montovny diskriminuje,tak bude klučina podle me bez práce a muze si delat "karieru" o kus dal samozrejme,jeste jednou se mi tohle stane,tak uz nebudu dal cekat a vse oznamuju pracaku,panáčka mam ulozenyho v mobilu

Osobní údaje

(NN, 14. 3. 2017 9:49)

Je právně v pořádku, že je na doporučence od ÚP uvedeno datum narození osoby kterou ÚP k potencionálnímu zaměstnavateli posílá? Podle mě je to osobní údaj a měl by podléhat zákonu o ochraně osobních údajů. Některé firmy si doporučenky kopírují a tím získávají tyto údaje bez souhlasu konkrétní osoby.

Re: Osobní údaje

(fff, 19. 3. 2017 11:26)

ne tvůj datum narozeni není zadny osobní udaj a nikoho nezajima a kdyby zajimal,tak si za to stejne nic neporidi,pekny den

Re: Osobní údaje

(Ján, 23. 3. 2017 12:51)

Osobním údajem je jakákoliv informace týkající se určené nebo určitelné fyzické osoby, k níž se osobní údaje vztahují.

Re: Re: Osobní údaje

(dd, 23. 3. 2017 14:29)

ano osobní udaj to je,ktery nepodleha zrejme zakonu a ochrane osobních duvadu,zrejme proto vám stát(up) na doporučence ten vas datum narozeni(o který se jako typicky cech bojite) nezakryva-na odpověď se vykašlete-to není odoved-strojove jako cesky clovek vam napsal,ze se jedna o osobní udaj,ale nerekl vam,ze to je proste v poradku,ze ho na doporučence od up mate :)))) zrejme si myslite,ze když prijdete s tou doporučenkou k potencionálnímu zamestnavateli,ze vam si ten datum a opise a zneuzije ho-typicky cesky,nikdo neveri nikomu proc?? cesi kradou,krade spodina,kradou"bohati"-který jsopu pro zapad taky spodina samozerejme,cesi jsou spodina a musí se na ne davat pozor pekny den

Re: Re: Osobní údaje

(dd, 23. 3. 2017 14:47)

pro jána z ceska co se tu snazi vypadat jako pravnik nebo co,vis prd,datum narozeni se na doporučenku davat muze -na to se ptala pani á ne jestli to je osbni udaj,docti celou vetu a pochop ji,nez na ni jako sedlak z ceska odpovíš,díky

Re: Osobní údaje

(f, 23. 3. 2017 15:10)

proc by si tu doporučenku od up s vasim datumem narozenin,ktery za vas platu zdr pojisteni ten potencionalni zamestnavatel nemoh okopírovat proboha? to ji ma jako opsat bez toho datumu narozeni,ktery tam stát (up) dodal? tk asi to s tim vasim slavnym datumem narozeni bude v poradku,ze je na te doporučence uveden,kdyz ji vystavil stat ne? vy jste preci tomu státu(uradu prcace) ty vase osobní udaje poskytla,aby vam pomohl najit zamestnani ne? kazdyho zamestnavatele zajima vek,ale podle vas by tam zrejme stacil jen rok narozeni ne? :) vase problémy bych chtěl mit,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Re: Osobní údaje

(NN, 25. 3. 2017 20:21)

A co komu je do mého věku? Souhlas se zpracováním osobních údajů sice ÚP dostal, ale nedostal oprávnění tyto údaje předávat třetím osobám.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »