Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Dávky hmotné nouze

(Pavel ASN, 10. 9. 2015 20:03)

Dobrý den,

protože jsem měl kdysi stejný problém, obrátil jsem se tehdy na úřad na ochranu osobních údajů. Bylo mi tehdy sděleno, že pokud nemám jiný doklad o uhrazení nájemného a služeb než bankovní výpis, mám začernit na výpise vše, co se nájemného netýká. Tzn. i stav účtu v horní části výpisu. Když jsem to udělal, byl z toho papír se spoustou hustých černých čar. Úřednice na ÚP mi ale sdělila, že jí fakt nezajímá kolik na něm mám, či co a kam platím. Prý jí jde opravdu jen o doložení, že jsem nájem zaplatil. Ani si výpis naokopírovala, jen do něj nahlédla. Vím, že také někdy vyžadují vyúčtování služeb a nájemného. Pokud Vám ho ale majitel odmítá vydat, berou nebo by měly na to úřednice brát zřetel. Můžete se ale také obrátit emailem na kancelář veřejného ochránce práv a požádat o radu. Reagují obvykle rychle. http://www.ochrance.cz/kontakty/

Re: Re: Dávky hmotné nouze

(Sušenka, 11. 9. 2015 14:22)

Dobrý den, já elektřinu, plyn i nájemné hradím přes SIPO, doklad SIPO předkládám, ten si úřednice kopíruje. Stejně tak si ale kopíruje můj výpis z účtu, kde bere položku po položce a musím vysvětlovat, za co to je. Zajímají ji hlavně zůstatky, abych náhodou neměla na účtě asi miliony. Jedině, co by přicházelo v úvahu je občas zaslané výživné na děti, tak možná proto takové kontroly. Jinak si to nedovedu vysvětlit, myslím si, že jí není nic po tom, kdo mi co pošle např. za příležitostný prodej nějaké věci z domu. Ale díky za radu, toho ochránce zkusím.

Re: Re: Re: Dávky hmotné nouze

(RAD, 11. 9. 2015 21:08)

Jestli se s tou čůzou nechcete dohadovat, zřiďte si druhý účet. Na jednom mějte běžný provoz, na druhém jen to, co požadují ke kontrole. Pavel asi pobíral jen příspěvek na bydlení, kolem toho tolik kontrol není, nebo tam chodil už hodně dávno, kdy se ještě nemusela přiznávat každá koruna.

Pokud jde o ten zůstatek na účtu, ten nesmí překročit cca 20 tisíc. Proto se o něj tak zajímají.

chamtivy podnikatele

(otrok, 28. 8. 2016 14:45)

lidi ja vam povim přesně proč jsou u nas tak nizke mzdy protože naši podnikatele jsou nejchamtivějši lidi z cele evropske unije bohužel to je fakt a pokud se nezměni uvažovani a mentalita našich podnikatelu tak budou naše platy obyčejnych lidi pořad nizky myslim že na to vubec nejsem hrdy že jsem čech spiše naopak stydim se za ty naše bolševicke stupidni podnikatele kterym jsou obyčejni lide lautr ukradeny a je my s toho smutno

Re: chamtivy podnikatele

(jan, 28. 8. 2016 21:59)

je to chyba státu,ze nedokaze pracujici obcany chranit minimalni mzdou,navic tim stat prichazi o obrovsky vyber dani/prijem a o zivotni urovni a vůbec celkove urovni české spolecnosti na které ty nejnizsi mzdy mají neskutecny vliv radeji mlcim

Švédsko zkracuje pracovní den na šest hodin

(Andrea , 12. 9. 2016 20:19)

Zaměstnavatelé ve Švédsku zavádějí kratší pracovní den, aby zvýšili produktivitu a zajistili lidem spokojenější život. Mají podporu i u politiků.
Řada zaměstnavatelů ve Švédsku udělala zásadní krok – zkrátila denní pracovní dobu na šest hodin. Podle webu Science Alert má toto opatření vést k většímu výkonu za kratší dobu, a zajistit tak, aby lidem zbylo víc času a energie na soukromý život. Jedním z průkopníků je pobočka firmy Toyota v Göteborgu, druhém největším švédském městě. Ta přešla na šestihodinový pracovní den již před třinácti lety. Firma tvrdí, že výsledkem je zdravější a šťastnější personál, nižší fluktuace zaměstnanců a vyšší zisky.

Už čtyřicet let máme čtyřicetihodinový pracovní týden. Výsledkem je, že se díváme na společnost, kde příliš mnoho lidí odchází na nemocenskou a do předčasného důchodu.
Stejný krok učinila vývojářská firma Filimundus ze Stockholmu, která změnu na šestihodinový pracovní týden zavedla před necelými dvěma lety. Výkonný ředitel této společnosti Linus Feldt k tomu řekl: „Vytvořili jsme pro naše zaměstnance snesitelnější pracovní den a současně jim umožňujeme lépe zvládat život mimo práci.“ Zaměstnanci firmy ovšem podle Feldta nesmí v pracovní době trávit čas na sociálních sítích, musí omezit nejrůznější podněty k rozptylování a náhodné schůzky. „Mám dojem, že je teď snazší soustředit se na pracovní úkol, který je třeba vykonat. Zaměstnanci udělají svoji práci v kratším čase a navíc jim zbyde dost energie na soukromý život.“

Šestihodinovou pracovní dobu zkušebně zavádí také některé švédské nemocnice pro své doktory a sestry. V roce 2015 zavedl tuto změnu také domov důchodců v Göteborgu – zatím se však jedná o experiment, jehož výsledky se podrobněji vyhodnotí teprve na konci letošního roku. V České republice, stejně jako ve většině evropských zemí, je zákonem stanovená pracovní doba čtyřicet hodin týdně – ta se navíc nezřídka překračuje. Nenastal čas přemýšlet o kratší pracovní době a snesitelnějším životě také u nás?

Re: Švédsko zkracuje pracovní den na šest hodin

(Josef, 13. 9. 2016 16:47)

Český král Václav II. zavedl šestihodinovou dobu pro své horníky v Kutné Hoře již roku 1300, když vydal svůj slavný zákon Ius regale montanorum, kterým předběhl dobu o 500 a v mnohém i o 700 let. Nezáleží tedy jestli zemi vládne král, komunista nebo kapitalista, záleží jenom na kvalitě vlády.

jo

(Jan, 10. 9. 2016 16:59)

Člověk,ktery je v dluhove pasti,nebo,ktery chce zacit znovu a potřebuje jakesrika restard,nema v této zemi sanci-platy jsou tu nejnizsi v evrope ze kterých jenom prezijete,nic vam nezbyde,nic nenašetříte,takze jenom shnijete v tomhle systemu,jako za komancu,stát nemá zajem platy a minimalni mzdu zvyšovat-když se resi tahle otázka,tak se ministryne chodi ptat zamestnavatelu,kteri jsou samozrejme proti zvysovani platu a pravice ve snemovne taky a to se zmenit neda -tento monopol na nejnizsi platy v eu-práce je tu dost,ale nikdo vam vic jak 15 000 hrubého neda a to není ani pulka minimalni mzdy v eu-ostuda,totalita a zacarovanej kruh,ze který pujde ven az diky nejakymu nazizeni nebo smernici EU,ktery obcanum v této zemi zajisti prijem aspoň z poloviny srovnatelny se zbytkem eu,kez by :)

Hello

(Ája, 10. 9. 2016 16:43)

business s chudobou(nizke platy) je v čr obchod-vynasi to exekutorum,zamestnava to uredniky a policajty a spousta firem diky tomu prosperuje,vítejte v čr a proto nejnižší platy v čr musí navždy zustat zachovány,aby se tato havět měla fajn

Levná pracovní síla

(Alena, 10. 9. 2016 15:51)

Pracující chudoba. Nový termín pro 160 tisíc Čechů

Zhruba 160 tisíc lidí v Česku chodí do práce, má pravidelnou mzdu, a přesto každý měsíc zápasí se svým rozpočtem a statisticky spadá do kolonky chudý či ohrožený chudobou. Experti dokonce razí pro tyto lidi pojem „pracující chudoba“.
Jedná se především o zaměstnance, kteří pobírají minimální mzdu (ta představuje 9900 korun), nebo o zaměstnance s nízkými platy. „Kdybych se na práci vykašlal a žil z dávek, byl bych na tom možná lépe,“ poznamenal osmatřicetiletý pomocný dělník Petr.

Oficiální hranice chudoby byla v loňském roce pro domácnost jednotlivce 10 220 korun za měsíc čistého. Pro dvě dospělé osoby je tato hranice již 15 330 korun čistého měsíčně a pro rodiče se dvěma dětmi mladšími 13 let se jedná o 21 461 Kč měsíčně, uvádějí statistici.

„Každý, kdo pracuje a má pravidelný příjem, by neměl mít současně existenční problémy a zápasit s nedostatkem. Pracovat se prostě z pohledu životní úrovně musí vyplatit více než žít ze sociálních dávek,“ řekl finanční poradce František Macháček.
Čistá minimální mzda je nějakých 8800 Kč, zatímco hranice chudoby 10 220 korun. Čili ten rozdíl je tak obrovský, že člověk, který jde za tuto mzdu pracovat, je za to v podstatě potrestán. Jsme přesvědčeni, že člověk by měl za poctivou práci dostat plat nad touto hranicí. Navíc zde panuje stav, kdy sociální dávky jsou vyšší než nejnižší možný výdělek. A to by se podle nás mělo zvrátit,“ uvedl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Zvláštním případem jsou pak zaměstnanci (zejména mladé ženy s dítětem, které se živí samy) a pracující na částečné úvazky. Jejich příjmy jdou ještě hlouběji pod hranici chudoby, bez kombinace výdělku a sociálních dávek se neobejdou.

Pracující chudoba neznamená často jen nízké příjmy, ale i špatnou bezpečnost práce, minimální sociální ochranu atd., je spojena i s šedou ekonomikou, kdy zaměstnavatel oficiálně platí jen minimální mzdu a další peníze dává zaměstnanci na černo, bez danění, ale i sociálních odvodů.

Ox1Z6

(o, 2. 9. 2016 11:42)

Než bude v čr minimalni mzda aspoň polovnicni,nez v EU,tak to si počkáme ještě 20let,parametry v této zemi jsou bohužel takto nastavene tento stát a podnikatelé vyuzivaji negramotnosti ceskych obyvatel,kteri jsou ochotny pracovat třeba za 150 korun na den,spousta úklidových firem,ktere mají podepsany kontrakt s mestem vyuzivaji prave negramotne lidi bez vzdelani prave na praci třeba za 150 korun na den,tato situace jim vyhovuje,nedej boze aby jim stat zvysil mininmalni mzdu a ohrozil t ak jejich "slusne" podnikani :)

čao

(fero, 5. 9. 2016 16:18)

odchod do duchodu v 65 letech a vice-s nejnizsi zivotni urovni/viz min mzda v eu jakou tu mame se lidi ani toho duchodu nedozijou,pracovni tempo v české republice je dvojnasobne a platy 5 nasobne mensi,nez v eu,lidi jsou prepracovanejsi u nas,nez lidi na zapade,vetsina lidi pujde v 60 na pracak a to ten stát stejne vi,jenozme ho to vyjde porad levneji,nez,kdyby tem lidem dal duchod uz v 60-ti bohatsi si na stari nasporej a vyzijou z nasporenych penez,ti ostatní budou jen prezivat jako krysy,takovy zákony uz sand ani nemůžou delat ani lidi

omg

(shitman, 5. 9. 2016 13:28)

čr planuje odchod do duchodu az v 65letech nejdrvie,mozna i dele,to je podekovani za to,ze obcane této země museji pracovat za 5nasobne nižší mzdy,nez lide v eu,navic lidi tam v duchodu vypadaj uplne jinak a jsou uplne jinem fyzickem stavu,nez duchodći u nas,kteri celej život makali za 5x méně a ve 2nasobnem tempu,nez pracuji lidi v eu kmitalli jako sroubky :d tomuhle ja rikam vysnena ferova země :)))

je to tak

(Josef, 3. 9. 2016 18:48)

Platy v ČR nahoru nepujdou nikdy,protože o tom nerozhoduje žádná vláda,ale samotní zaměstnavatelé,kteří jsou samozřejmě s tím,že svým zaměstnancum nemusí za vykonanou praci platit ani z poloviny co v EU-o výši minimální mzdy nerozhoduje vláda,ale společnost a Společnosti :)(zaměstnavatelé) a pochopitelně by to tak být nemělo,kozel zahradník to je český politik

fck

(bc, 3. 9. 2016 17:21)

je to takova společnost jako drive,porad musej necim mavat,predtim s mávátkem na 1maje oslavovat vychod a nepritel byl zapad nebo ten kdo mel dlouhe vlasy-dneska maj mávátka proti uprchlikum,proti eu,proti usa,proti rusku, proti "zneuzivani" sociálních davek(3410mesicne na osobu a nejnizsi nezamestnanost v cely eu) -porad proste musej mit nepritele,drive podporovali a urdzovali 40let na zivu komunismus,dneska udrzujou na zivu ty nejnizsi mzdy v cely eu,tu nejnizsi minimalni mzdu v eu a ty nejnizsi průměrnou mzdu v cely eu-spotreba a vyber dani je taky nejnizsi :) ,tahle cela společnost jde proste spatnym smerem a hodne dlouho vždycky :)))) cesta zpet je ale pak 2x delší :)

jupí

(jo, 3. 9. 2016 17:14)

zapadni staty mají peníze a lidi,kteri tam ziji taky a vite proc? hlavnim zdrojem prijmu každého západního státu jsou prevazne MZDY pracujich,lide tam pracuji za PENIZE-prumerna mzda na zapade je 105 000 korun(v čr je 23 000kč) -z prumerne mzdy 100 000 korun každý obcan na zapade odvede státu na danich 20% (jako v čr)-takze prinos(vyber daní) pro zapadni stát z prumerne mzdy je 20 000korun(20% ze 100 000) mesicne,kdezto prinos pro ceskou republiku z prumerne mzdy je pouhých 5000korun(20% z 23 000/prumerna mzda v čr) a to je rozdil,navic ten zapadni obcan s prumernym platem 105 000 korun mesicne utrati v obchode,za služby a potraviny 5x tolik co cesky obcan,tudiz cesky stát vybere na danich z obchodu a služeb opet 5x méně,,,,,,,,,pak prijde lojza z ods nebo top09 a chce něco "pritahanout"(na oko) do statni pokladný,tim,ze likviduje a orezava socialni systém,ze zavadi poplatky u lekare,zdrazuje všechno,utahuje opasky duchodcum,vsem statnim zamesnancum,aby proste do ty statni kasy něco narval,kdyz to tam chybí diky tomu,ze vlasnte ten lojza z ods a top09 stanovil v roce 1990 to,ze minimlani mzda v čr je proste 7000 korun mesicne a diky tomu pak ta prumerna mzda je také na stejne urovni jako ta minimalni,takze 23 000 čr versus 105 000 zapad PRUMERNA MZDA damy a panove,properte,jste izolovany odeesakama a topakama jako téma komousema,vstavat

fuj

(j, 3. 9. 2016 16:50)

lidem v této zemI nevadi,ze zijou v zemi s nejnižšími platy v eu a s nejnizsi minimalni mzdou v EU....-lidem v této zemi(s nejnizsi nezamestnaností v celý EU vadi "zneuzivani" socialni davek,ktere tu jsou 3410KČ mesicne na osobu,taky jim vadi uprchlici,které tu nemaji a videli je jen na obrazku v novinách nebo v TV,,,,,,pripomina mi to tu stejnou komunistickou společnost,ktere nevadil 40let ten obludny zvraceny uchylny komunisticky rezim který tu PANOVAL,ale vadili jim třeba dlouhé vlasy nebo nejaky suvenyr ze zapadu-z toho uz měli lidi problémy :) tohle je to sami v bledemodrym,vsechny tyhle cesky pravicovy strany typu ods top09,ktery tu prosazujou nejnizsi mzdy na svete,sikanu pro nezamestnany a který za timhle utahovanim opasku,za timhle skudleni,za timhle orezavanim sociálního systemu videj prinost a to je pro ne "prjem státu" ,jenomze pro ty zapadni prijmy jsou hlavnim prijmem a zdrojem penez prave ty vysoke platy pracujících,ze který ty lidi platej tomu stat dane a tak ma fungovat stat,,,,,,,,,ceskej stat funguje na principu okradani pracujich,kteri tomu státu z tech nizkych platu neodvedou a tomuto státu pak chybi prijem,ktery pak tlama z ods nebo top09 hleda prave třeba v tom orezavani sociálního systemu,tim snizovanim platu,ducodu a veskerejch sociálních jistot a vyhod pro lidi :) žumpy

J

(J, 3. 9. 2016 16:29)

na kandidátce ANO nejaky ambiciozni mistni politicky kandidát " lide ve vyloucenych lokalitách s vysokou nezamestnanosti si mi stěžují na zneuzivani sociálních davek" -Tak tomu se musim smat temhle "obranářum/lhářum",protože v tyhle zemi je nejnizsi nezamestnanost v cely EU i prestoze je jsou v této zemi nejznizsi mzdy v cely EU(POVOLENO BOLSEVICKYM ZÁKONEM O MINIMALNI MZDE 9500 KČ NA OSOBU) ,navíc je pochopitelny,ze v tech VYLOUCENYCH lokalitách s VYSOKOU NEZAMESTNANOSTI bude zřejme,jak uz z nazvu vyplyva asi vyssi nezamestnanost,protoze to jsou vyloucene lokality,kde moc asi zamestnavatelu nebude :),takze je pochopitelne,ze tem lidem nic jiného ,nez socialni davka 3410 na mesic/na osobu(POVOLENO ZAKONEM)nezbyde,takze komu vlastne vadi,ze je druhej odkazanej zit ze socialni davky 3410 korun mesicne?asi nekomu,komu do toho nic není,takze pan kandidat z ANO chce byt asi placen za to,ze bude plnit prani a rozkazy negramotných nevzdelanych lidi z vyloucenych lokalit,ktery mají problém s tim,ze někdo bere socialni davky,protoze mu nic jiného nezbyde? presne takto se "buduje" ceska společnost-názory a rady ZE ZDOLA a TEN Z ZHORA TO POPULISTICKY ZA PENIZE DANOVYCH POPLATNIKU PLNI-I KDYZ EJ TO NESMYSL,HLAVNE ABY SI UDRZEL FLEKA,TOHLE JE BYROKRACIE A BOLSEVISMUS,CELA TAHLE SPOLECNOST U NAS,LIDEM TU NEVADI NEJZNIZSI PLATY NA SVETE,KTERY TU JSO,RADEJI VAM NA TO REKNOU,ZE MATE JIT MOZNOST VYCESTOVAT VEN A VYDELAT SI PENIZE TAM-JEN NECHAPU,PROC TA MOZNOST VYDELAT SI PENIZE POCTIVOU PRACI NENI I V TETO ZEMI A LIDI MUSI PAR KILOMETRU ZA "HRANICE" :) ,LIDEM V TETO ZEMI TY NEJNIZSI PLATY NEVADI,NAOPAK JSOU ZA TO RADI A DOKAZUJOU TO TOU NEJZNIZSI NEZAMESTNANOSTNI V EU A PROTO VAM RADEJI REKNOU,ABY JSTE SLI PRACOVAT DO JINE ZEME-KDYZ SE VAM TOHLE NELIBI-DIKY BOHU ZA T,ZE TA MOZNOST VYDELAT SI PENIZE POCTIVOU PRAVI EXISTUJE,SKODA,ZE TO NENI I U NAS,TY PLATY TU ZUSTANOU NEJNIZSI I NADALE,DOKUD NAM TO NENARIDI EU,PROTOZE KDO NAM SEM POSILA DOTACE? JSOU TO DANOVY POPLATNICI EU,KTERY PLATEJ DANE Z PLATU 5000 EURO MESICNE,,,,CESKY DANOVY "POPLATNIK" ODVADI DANE Z PLATU 15 000 KORUN A TO JE ROZDIL OPROTI 5000 EURO,ZE KTERYCH PLATI DANE OSTATNI OBCANI EU :) ,TAKZE DO TOHO SPOLECNEHO EVROPSKEHO ROZPOCTU,ZE KTERYHO NAS SEM POSILAJ TY DOTACE Z TECH NASICH MIINIPLATU MOC NEPRISPEJEME A NA TOHLE CASEM PRIJDE I EU,KTERA NAM TY PLATY U NAS ZVYSI NEJAKYM NARIZENIM,TO TAKY ALE BUDE DLOUHO TRVAT,ONI NAS POTREBUJOU JAKO LEVNOU PRACOVNI SILU,TAKZE NAM TO JESTE BUDOU CHVILI TOLEROVAT,MOZNA PORAD :)

Máte zde pravdu

(Jedna z :Kryss:, 31. 8. 2016 21:17)

Byla jsem dlouhodobě bez práce. Nyní pracuji ale za 13400 hrubého. Po zaplacení nákladů na bydlení mě moc nezbývá. Vlastně už nic mimo jídla, platby za dopravu do práce, a z nutnosti za 3 měsíce za kadeřnici nic nenakoupím. Jinou práci jsem nesehnala, do důchodu 4 roky. Pracovní pozice pro SŠ VŠ.

Re: Máte zde pravdu

(Milan, 1. 9. 2016 22:54)

Do práce chodit za jidlo,kadernici a dopravu-kvalitni zivotni uroven


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »