Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(Eva, 29. 1. 2015 23:32)

Pan Kříž a jemu podobní je, dle mého názoru, málo informovaný o poskytování a zneužívání sociálních dávek a rád paušalizuje.Tak, jako to dělají lidé, kteří jsou " za vodou". Takové plky, co vypouští z úst , mu věří pouze Ti, kteří se snaží odvést pozornost od skutečných pijavic přisátých na státním rozpočtu, těch, kteří si přihrávají předražené státní zakázky a ti, kteří stát krátí na daních v řádu miliónů. Co nechtějí pracovat je mezi nezaměstnanými málo, ale co kradou v miliónech, je čím dále tím více. A odebírat nezaměstnaným volební právo, to už je opravdu zoufalý výkřik do tmy. Ale co když se k moci dostanou právě tito asociálové? Nastane opět otrokářská společnost?

Re: Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(ABC, 30. 1. 2015 1:28)

Tak jestli by veřejně propagoval názory o odebrání volebního práva lidem bez práce, lze ho dle mého názoru trestně stíhat za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. § 260.

Re: Re: Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(Roman, 30. 1. 2015 7:21)

Zatím jste nic nepochopil, Jane.

Fašista či neoliberál ( ono to má k sobě blízko ) vychází úplně z jiných vzorců myšlení než normální člověk. Oni často nepotřebují žádné "proč", aby nějak jednali. Nehledají souvislosti, příčiny a důsledky. To, co předvádí není logické, ale ideologické. Je v tom znovu ta původní fašistická myšlenka o dělení na pod-lidi ( untermensch ) a nad-lidi ( Übermensch ). Chudý podčlověk nemá nárok se vyjádřit k volbám, nemůže se dovolat práva, často se ani nedomůže lékařského ošetření, nemůže studovat, atd. A tak je to správné, protože je chudý, což znamená líný. Vždyť kdyby se snažil, měl by taky milióny, jako má ten nebo tamten. To je základní mýtus kapitalismu, že všichni mají stejnou šanci. A že velký majetek lze získat poctivě. A že je svobodný ( takže boháč i žebrák mají stejnou svobodu spát pod mostem...). Všimněte si jak mají neoliberálové plnou hubu svobody. Ale už neřeknou, že se jedná o svobodu pro horních deset tisíc. Ostatní mají makat do úmoru ve špinavých provozech za pár šupů nebo chcípnout hlady, když o ně žádný podnikavec zrovna nestojí. To jsou jejich skryté důvody a odpovědi na Vaše "proč".

Re: Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(jánošík, 30. 1. 2015 8:24)

eva ano-LIDEM BEZ PRACI UKRAST VOLEBNI PRAVO,ABY VOLBY VYHRALI PRAVE ASOCIALOVE,KTEŘÍ TY NEZAMESTNANE BUDOU ZNEUZIVAT A ZOTROCOVAT VE SVYCH FIRMACH ZADARMO,JEDNODUCHY,ALE PRUHLEDNY,TOHLE CHTEL I HITLER,,,,,,,,,,VYTOVRIT OTROKARSKOU SPOLECNOST,KTERA BUDE SLOUZI NEKOLIKA OLIGARCHUM,TYPICKY CESKY CURACI CO SI MYSLEJ,ZE TO HLE MUZOU,ALE PLETOU SE,TOHO ZMRDA KRIZE ZE STRANY ZELENYCH ZLINCOVAT

křiž

(křiž, 30. 1. 2015 10:46)

lidi prosim vas nevolte v přištich volbach svobodne občany typu mach a křiž a podobni tato strana je snad ještě větši asocialni sebranka jak ods nabo top09 lidi do budoucna si dejte velky pozor koho budete volit

top09

(jan, 30. 1. 2015 6:24)

program top09 pro rok 2015- Budeme kontrolovat a vyžadovat plnění povinností občanů, placení dluhů a dodržování pravidel občanského soužití. Podpoříme „veřejnou službu“ v různých formách. Budeme dlouhodobě pracovat se sociálně vyloučenými spoluobčany...................................dejte si pozor lidi na top09!!!spinte je verejne,at se nikdy znovu nedostane tahle pakaz k moci znovu!!.

top09 chces opet zavest verejnou sluzbu pro ceske nezamestnane obcany

(jan, 30. 1. 2015 6:20)

PROGRAM TOP09 NA ROK 2015 - Budeme kontrolovat a vyžadovat plnění povinností občanů, placení dluhů a dodržování pravidel občanského soužití. Podpoříme „veřejnou službu“ v různých formách. Budeme dlouhodobě pracovat se sociálně vyloučenými spoluobčany.

Veřejně prospěšné práce netáhnou

(Jirka, 22. 8. 2014 14:46)

Pouze jediný uchazeč o zaměstnání z deseti vzal v Šarovech na Zlínsku zavděk veřejně prospěšnou prací (VPP), která pro něj znamená měsíční mzdu ve výši patnácti tisíc korun hrubého. Ostatní se při kontaktování starostou obce z různých důvodů omluvili. http://novinky.cz/articleDetails?aId=345264&sId=&mId=

Re: Veřejně prospěšné práce netáhnou

(julek, 24. 8. 2014 20:57)

Pouze jediný uchazeč o zaměstnání z deseti vzal v Šarovech na Zlínsku zavděk veřejně prospěšnou prací (VPP), která pro něj znamená měsíční mzdu ve výši patnácti tisíc korun hrubého. Ostatní se při kontaktování starostou obce z různých důvodů omluvili. http://novinky.cz/articleDetails?aId=345264&sId=&mId=.........je to jen populistická lež starosty,která má udělat z lidi práce,ty který pracovat nechtej,pochybuji,ze za vpp nabizel mesicni mzdu 15 000 hrubeho,za to dneska lidi normalne pracujou a neodmitaj to a vubec pro to hlasi do novin,ze neobsadil par mist na vpp?neverim tomu,ze by lidi odmitali pracovat za 15 000 hruheho,jeste k tomu na nejaky vesnici,tato zprava je kachna nebo lež starosty

Re: Re: Veřejně prospěšné práce netáhnou

(Roman, 29. 1. 2015 13:02)

Já myslím, že ten článek vznikl na objednávku někoho z mediálního zákulisí ( viz spin doctor, agenda setting, atd ), protože se evidentně nezakládá na realitě, což však zaměstnaní neví ( a nemají vědět ).

Za druhé - i kdybych vycházel z hypotézy, že se něco podobného ( ! ) v menším měřítku mohlo odehrát, pak by bylo zajímavé vědět z jakých důvodů to ostatní z oslovených odmítli. O tom se totiž v článku NIC nepíše. Ten úklid na ulici klidně mohl být krátkodobou prací na měsíc, na dva, díky kterému by dotyčný akorát přišel o podporu a získal škraloup do životopisu, což nikomu kvalifikovanému v budoucím hledání práce rozhodně neprospěje.
Pokud je někdo zkušený technolog, kvalitář, laborant, apod. a měl by pak v CV, že naposledy zametal ulice, tak se to s ním veze po zbytek života. A zaměstnavatelé se u výběrových řízení často rozhodují emotivně až iracionálně, "podle ksichtu" a nemusí zdůvodňovat proč někoho nevzali. Už jen ty pohovory, které jsem zažil často dokazovaly, že si mnohdy ani NEUMÍ proklepat uchazeče. Ptají se na ptákoviny a vůbec neověřují odbornost.

Re: Re: Veřejně prospěšné práce netáhnou

(R, 29. 1. 2015 20:13)

Reálně to bylo asi tak, že úřednice nahnala nezaměstnané na VPP bez jakékoliv informace a ti si našli způsob, jak se tomu vyhnout, neb se právem domnívali, že to bude zase otročina zadarmo. No a starosta si pak vymyslel těch 15 tisíc, které by jim stejně nedal, to je dotace, kterou na ně dostal, z toho by si ulil něco pro sebe a nezaměstnanému by dal tak 4 tisíce s tím, že má být rád, že vůbec něco dostal. No a o ty 4 tisíce by samozřejmě ihned snížili dotyčnému sociální dávku, to je jasné. VPP je na několik měsíců, pro člověka bez příjmu a bez sociální pomoci by to teoreticky mohlo být přínosné, jenže on každý jaksi potřebuje trvalý příjem, nejen na pár měsíců, takže kdo pracovat může, byl už dávno přinucen najít si práci načerno a vydělává víc než na VPP a hlavně mu to nikde nestrhávaj, když si tak přivydělává k dávkám.

top09 skodi vsem skupinam obyvatel

(marcel, 29. 1. 2015 18:00)

nezamesntnani budte radi,ze volby nevyhrala extremisticka asocialni pravicova sebranka top09,ktera by bam 100% skodila a spousta lidi v cechach,kteří si neuvedomuji,ze by se mohli dostat do stejne situace jako vy by je v tom podporovala ,ovsem do te doby,nez by je potkalo to same co vas-ztrata zamestnani,pak by urcite uz top09 nevolili,ale to uz by bylo pozde,je fajn,ze uz tahle pakaz neni u moci!!

top09 nevolit

(marcel, 29. 1. 2015 17:51)

budte radi,ze u vlady uz neni top09 a budte radi za cssd,protoze top09 by zotrocovala nezamestnane,zlikvidovala by socialni system a socialni jistoty,zrusili by minimalni mzdu nebo by ji snizili,aby lidi mohli zamestnavat za par haleru,byla by tu chudoba,kriminalita a lidi by spadli do dluhove pasti,budte radi za socialni jistoty,kterych neni sice mnoho,ale jsou a cssd vam je sebrat nehodla,byla by to proste katastrofa,kdyby u vlady byli dál top09,protoze oni maji pouze asocialni program-oskubat lidi v cechach,,,,,,,,,,kdo tohle voli je pitomec

top09 zavedli v roce 2012 nucene prace,ale za 3 mesice to ustavni soud zakazal :_)

(marcel, 29. 1. 2015 16:50)

to, co se delo za vlady pravicove extremisticke strany top09 nemelo obdoby nikde ve svete,jejich cilem bylo zlikvidovat cesky socialni system a sebrat ceskym obcanum jejich socialni jistoty,dale v programu meli zotrocit nezamestnane lidi a nutit je protizakonne pracovat zadarmo,aby melo vubec narok na socialni jistoty-tyto extremni praktiky nesnizovali nezamestnanost,ale snizovali jen dustojnost lidi a jeste za to stát musel utracet miliardy(donez apod) a proto nesmime dopustit,aby se tahle asocialni pofidérní sebranka zvaná top09 znovu dostala k moci a skodila nezamestnanym lidem...........vlada cssd se nezamestnanost snazi snizovat jinym zpusobem ,nez sikanou a zotrocovanim a to je fajn,to ocenuji,takovych stran u nas bohuzel moc neni,zatim tu byli v mode jen asocialni pravicovy utahovaci opasku,ktery ale nic nedokazali,tak snad uz jim lide verit nebudou a zacne se tu konecne volit levice se socialnim citenim,ktera nikoho okradat nebo ponizovat nebude

nezamestnanym nedoporuji volit top09,svobodni,zeleni,ods a dss!

(marcel, 29. 1. 2015 15:12)

nezamestnani pozor!!!!!!!! dejte si pozor na strany top09,ods,zeleni a svobodni-jsou to extremisticke strany zamerene proti nezamestnanym a v programu maji brat ceskym lidem socialni jistoty a zestihli,orezat nebo uplne zlikvidovat cesky socialni system,je treba chodit volit jine strany se socialnim citenim,ktere nemaji v programu otravovat nezamestnane a likvidovat socialni system,protoze jakmile by se dostali k moci opet strany top09,svobodni,zeleni,ods,tak verte,ze pro nezamestnane lidi by to byla katastrofa

Udržení pracovních návyků

(Roman, 29. 1. 2015 14:24)

Tohle je asi jedna z nejzrůdnějších myšlenek, jak vystřižená z myšlení pana Goebbelse.
Jak chtějí pomocí zametání ulic, sekání trávy a sběru psích hovínek "udržet pracovní návyky" u propuštěné samoživitelky, která se má doma co ohánět kolem třech dětí nebo u nezaměstnané úřednice, která strávila 15 let nad lejstry a čísly a nikdy venku fyzicky nepracovala ?

Re: Udržení pracovních návyků

(marcel, 29. 1. 2015 15:05)

roman-to bylo za drabka-nucene prace pro nezamestnane,kteri museli zadarmo otrocit pro ruzne firmy kamaradu pana drabka-pochybnych podnikatelu,kteri meli v zajmu zottrocovat pro vlastni potrebu nezamestnene,aby meli vubec narok na zivotni minimum,jednalo se o tzn verejnou sluzbu,kterou panu drabkovi a strane top09 zakazal ustavni soud-čr ma novou vladu,ktera s temito pofidernimi protizakonymi praktikami,ktere nemaji smysl nema nic spolecneho,,,,,,,,verejna sluzba byla jen vytvor pana drabka a jeho teamu a je to jenom minulost,vlada cssd je uplne o nicem jinem,nez to bylo za asocialni pravicove vlady top09,takze se pane romane nemusite bat,ze vas nekdo bude zotrocovat a vyuzivat pro vlastni potrebu ve jmenu "udrzeni prac navyku" apod hlouposti,vlada pana sobotky ma rozum a nema zapotrebi vymyslet takove pitomosti

Nezaměstnaní jdou podnikat. Stát jim přispívá čím dál víc

(Jirka, 29. 9. 2014 18:40)

Největší zájem mají ženy, a to hlavně ty po mateřské dovolené. Nejčastěji si s pomocí podpory zařizují kadeřnické, kosmetické nebo masérské služby. Úřady práceročně zpracovávají tisíce žádostí odotaci lidem, kteří nemohou najít uplatnění jako zaměstnanci a chtějí si zařídit vlastní živnost. Jen za prvních osm měsíců letošního roku si v rámci programu společensky účelných pracovních míst zřídilo živnost 918 lidí, což je o více než stovku více oproti loňskému roku. http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nezamestnani-jdou-podnikat-stat-jim-prispiva-cim-dal-vic/r~c06cd2ee459511e483e10025900fea04/

Re: Nezaměstnaní jdou podnikat. Stát jim přispívá čím dál víc

(Roman, 29. 1. 2015 14:14)

To chci vidět, jak dlouho těm nově podnikajícím ženám vydrží elán ( a peníze ), když tolik lidí má problém zaplatit základní složenky a ne aby se běhali 2x měsíčně stříhat nebo masírovat.
Navíc na takový rozjezd musely mít holky někde pod polštářem aspoň 100 tisíc - a to ještě vycházím z hypotézy, že jsou v pronajatých prostorách nebo ve vlastních po rekonstrukci.
Taky vím z okolí o podobných snaživkách, které si před rokem otevřely cukrárnu, pak začaly zkracovat prodejní dobu jen na pátek a víkend, protože tam skoro nikdo nechodil a možná, že brzy zavřou úplně...
Tím nemám nic proti cukrárnám ani holičkám, ale chybí jim obyčejná klientela. To, že se tam jednou za týden staví nějaká podnikatelská panička tyhle provozovny neuživí.

Kolik lidí v ČR opravdu nepracuje, ač by pracovat měli?

(Jana, 10. 6. 2014 11:01)

Registrovaná a neregistrovaná nezaměstnanost.
Proč se to vůbec rozděluje?
Jak by to mohlo být jednoduché v době rozvinuté počítačové informovanosti.
Víme kolik je občanů ČR.
Víme kolik je v ČR dětí školou povinných.
Víme kolik je žáků středních škol.
Víme kolik je vysokoškoláků.
Víme kolik je starobních důchodců.
Víme kolik lidí je v plném invalidním důchodu.
Víme kolik lidí je v nějakém částečném invalidním důchodu a přitom nepracují.
Víme kolik lidí zemřelo.
Víme kolik lidí se narodilo.
Víme kolik lidí oficiálně pracuje.
Víme kolik cizinců dostalo naše občanství.
Víme kolik lidí máme ve věznicích.
Víme kolik lidí je na mateřské dovolené.
Víme kolik lidí je registrovaných na UP
Víme kolik lidí pobírá jen sociální dávky.
X skupina ostatní. nevíme - asi např. lidi v cizině - dobrodruzi,odešli z ČR a nikde se nehlásili, nenahlášení studenti v zahraničí.........
Skupina X asi výrazně počet nezaměstnaných neovlivní.
Nevíme kolik lidí pracuje načerno - ty lze brát jako nezaměstnané i když mají nějaký finanční přijem
NEVÍME kolik lidí je celkově nezaměstnaných.??????


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »