Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Snižte dávky flákačům, řekl prezident Zeman Ústečanům

(R, 5. 2. 2015 22:23)

Ten zmetek ani neví, že většina nezaměstnaných nemá ani to existenční minimum, byť práci poctivě hledají.

Re: Re: Re: Snižte dávky flákačům, řekl prezident Zeman Ústečanům

(Jirka, 5. 2. 2015 22:57)

Ani nemůžou si poctivě hledet praci i kdyby chtěli, neboť jsou vytrvalé chudobě. Nemají dávky ani podporu. Nikam nedojedou ani si nezavolají. Bez peněz se nehnou z místa.

Re: Re: Re: Re: Snižte dávky flákačům, řekl prezident Zeman Ústečanům

(R, 6. 2. 2015 0:33)

Ano, to je pravda, ale někteří nezaměstnaní nemají sociální podporu proto, že žijí s někým, kdo příjem má, například důchod, a ten je tedy musí živit a tu cestu jednou dvakrát za měsíc na pohovor jim zaplatit. Takže si práci hledají podle finančních možností toho, kdo je živí. A i když hledají poctivě, pro tento zločinný stát jsou odpad, který nemá nárok ani na existenční minimum.

Re: Snižte dávky flákačům, řekl prezident Zeman Ústečanům

(jindra, 5. 2. 2015 22:30)

nejvic nesmyslu o nejakem "zneuzivani" socialnich davek apod nakecaj duchodci,ktery nevi o co jde a ktery se nikdy do tehle situace nedostanaou,protoze jsou uz v duchodu,tudiz se nedostanou uz do situace,kdy prijdou o praci..

Re: Re: Snižte dávky flákačům, řekl prezident Zeman Ústečanům

(Eva, 9. 2. 2015 22:55)

Proč házíte důchodce do jednoho pytle.Mnozí z nich živí své nezaměstnané děti, vnuky a podobně. Je snadné se o ně otírat. Měl byste si uvědomit, že těm nahoře jde o to, abychom my dole se mezi sebou hádali a osočovali. Proč? jednoduše proto, aby odvrátili pozornost od svých zlodějen, ze kterých se mají skvěle. A proto máme být nevraživí vůči cikánům, důchodcům, zaměstnanec proti zaměstnanci a pod..

verejna sluzba a vpp zvysuji nezamestnanost,protoze nahrazuji skutecna pracovni mista

(jindra, 5. 2. 2015 22:56)

ze socialnich davek,ktere činí 3410 pro vsechny stejne,se clovek sotva naji a prezije,tezko mluvit o nejakem zneuzivani a nutit nezamestnane zadarmo povinne pracovat,aby na tuto almuznu ne preziti meli pravo a narok,naprosta neakceptovatelna pofiderni nekompetentni sprostota od top09 apod.........verejna sluzba a vpp zvysuji a podporuji nezamestnanost,protoze nahrazuji pracovni mista,protoze by zamestnavatele dali prednost levnejsi pracovni sile-tedy nezamestnanym,ktery by museli delat povinne zdarma vpp nebo verejnou sluzbu,,,,,,,nezamesntnaní by proste brali lidem praci,jako duchodci.....verejna sluzba je negativni nesmysl top09,ktery skodi a stoji jen prachy

top 09 vymysleli pro nezamestnane verejnou sluzbu,kterou jim soud zakazal a i presto se s tim snazi znovu otravovat

(Ota, 1. 2. 2015 20:32)

Kdyby byli top 09 u moci,tak by "snizovali" nezamestnanost tak,ze by znovu nezamestnanym zavedli "verejnou sluzbu" ,kterou si sami vymysleli a dohazovali by jim tohleto,misto toho,aby nezamestnanost snizovali vytvarenim pracovnich mist,dejte si na ty fanatiky z top 09 pozor,nemaj to v hlave v poradku

Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(Jirka, 24. 9. 2014 12:46)

Svůj volební program a politické názory dnes novinářům představil kandidát Svobodných do Senátu v Praze 5 Roman Kříž. Každý účastník navíc obdržel „Glejt o propuštění z daňového otroctví“ zhotovený na krásném ručním papíře. Roman Kříž dále vysvětloval, proč by zrušil důchody a sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami, a proč by mělo být volební právo podmíněno schopností se postarat o své záležitosti.„Dnes každý zaměstnanec platí po dobu cca 40 let třetinu svého platu na sociální pojištění, důchod však dostává cca 10 let ve výši 40% průměrné mzdy. Při dnešních podmínkách odvede člověk státu kolem 4 miliónů korun, zatímco v důchodu dostanekolem 1,5 miliónu,“ řekl Roman Kříž. Diskuse, jestli důchodci dostanou přidáno 45 nebo 50 korun měsíčně považuje za odporný výsměch všem, kteří poctivě pracovali celý život a nyní jsou na milost a nemilost vydáni úředníkům a politikům.Sociální dávky jsou zneužívány, systém jejich výplaty nenutí lidi hledat si nové zaměstnání. Většina levicových politiků se navíc začala orientovat právě na lidi, kteří ve skutečnosti nechtějí pracovat. „Podle mého osobního názoru by člověk, který není schopen se postarat o své záležitosti, neměl mít možnost rozhodovat o záležitostech všech, neměl by mít volební právo,“ zdůraznil Kříž. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kriz-Svobodni-Zrusit-duchody-i-socialni-davky-a-nahradil-je-socialnimi-pujckami-336287

Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(Roman, 29. 1. 2015 14:01)

SSO ( strana sfašizovaných otroků ) je už dlouhodobě projektován zákulisím ODS jako "plán B", pro pochytání mladších voličů, kteří si myslí, že vše co mají, mají díky své "píli" a rádi se vymezují proti "komoušům" i "státu".

Ideologicky vedou nitky této strany až k americkým republikánům a přes ně k ropným, tabákovým a zbrojařským koncernům a nejbohatším bankám.

Což jsou vskutku skvělí rádcové pro nezaměstnané kdekoli na světě...

Mějte to na paměti až budete někdy koketovat z myšlenkou, zda nepodpořit SSO.

Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(Eva, 29. 1. 2015 23:32)

Pan Kříž a jemu podobní je, dle mého názoru, málo informovaný o poskytování a zneužívání sociálních dávek a rád paušalizuje.Tak, jako to dělají lidé, kteří jsou " za vodou". Takové plky, co vypouští z úst , mu věří pouze Ti, kteří se snaží odvést pozornost od skutečných pijavic přisátých na státním rozpočtu, těch, kteří si přihrávají předražené státní zakázky a ti, kteří stát krátí na daních v řádu miliónů. Co nechtějí pracovat je mezi nezaměstnanými málo, ale co kradou v miliónech, je čím dále tím více. A odebírat nezaměstnaným volební právo, to už je opravdu zoufalý výkřik do tmy. Ale co když se k moci dostanou právě tito asociálové? Nastane opět otrokářská společnost?

Re: Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(ABC, 30. 1. 2015 1:28)

Tak jestli by veřejně propagoval názory o odebrání volebního práva lidem bez práce, lze ho dle mého názoru trestně stíhat za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. § 260.

Re: Re: Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(Roman, 30. 1. 2015 7:21)

Zatím jste nic nepochopil, Jane.

Fašista či neoliberál ( ono to má k sobě blízko ) vychází úplně z jiných vzorců myšlení než normální člověk. Oni často nepotřebují žádné "proč", aby nějak jednali. Nehledají souvislosti, příčiny a důsledky. To, co předvádí není logické, ale ideologické. Je v tom znovu ta původní fašistická myšlenka o dělení na pod-lidi ( untermensch ) a nad-lidi ( Übermensch ). Chudý podčlověk nemá nárok se vyjádřit k volbám, nemůže se dovolat práva, často se ani nedomůže lékařského ošetření, nemůže studovat, atd. A tak je to správné, protože je chudý, což znamená líný. Vždyť kdyby se snažil, měl by taky milióny, jako má ten nebo tamten. To je základní mýtus kapitalismu, že všichni mají stejnou šanci. A že velký majetek lze získat poctivě. A že je svobodný ( takže boháč i žebrák mají stejnou svobodu spát pod mostem...). Všimněte si jak mají neoliberálové plnou hubu svobody. Ale už neřeknou, že se jedná o svobodu pro horních deset tisíc. Ostatní mají makat do úmoru ve špinavých provozech za pár šupů nebo chcípnout hlady, když o ně žádný podnikavec zrovna nestojí. To jsou jejich skryté důvody a odpovědi na Vaše "proč".

Re: Re: Re: Kříž (Svobodní): Zrušit důchody i sociální dávky a nahradil je sociálními půjčkami

(jánošík, 30. 1. 2015 8:24)

eva ano-LIDEM BEZ PRACI UKRAST VOLEBNI PRAVO,ABY VOLBY VYHRALI PRAVE ASOCIALOVE,KTEŘÍ TY NEZAMESTNANE BUDOU ZNEUZIVAT A ZOTROCOVAT VE SVYCH FIRMACH ZADARMO,JEDNODUCHY,ALE PRUHLEDNY,TOHLE CHTEL I HITLER,,,,,,,,,,VYTOVRIT OTROKARSKOU SPOLECNOST,KTERA BUDE SLOUZI NEKOLIKA OLIGARCHUM,TYPICKY CESKY CURACI CO SI MYSLEJ,ZE TO HLE MUZOU,ALE PLETOU SE,TOHO ZMRDA KRIZE ZE STRANY ZELENYCH ZLINCOVAT

křiž

(křiž, 30. 1. 2015 10:46)

lidi prosim vas nevolte v přištich volbach svobodne občany typu mach a křiž a podobni tato strana je snad ještě větši asocialni sebranka jak ods nabo top09 lidi do budoucna si dejte velky pozor koho budete volit

top09

(jan, 30. 1. 2015 6:24)

program top09 pro rok 2015- Budeme kontrolovat a vyžadovat plnění povinností občanů, placení dluhů a dodržování pravidel občanského soužití. Podpoříme „veřejnou službu“ v různých formách. Budeme dlouhodobě pracovat se sociálně vyloučenými spoluobčany...................................dejte si pozor lidi na top09!!!spinte je verejne,at se nikdy znovu nedostane tahle pakaz k moci znovu!!.

top09 chces opet zavest verejnou sluzbu pro ceske nezamestnane obcany

(jan, 30. 1. 2015 6:20)

PROGRAM TOP09 NA ROK 2015 - Budeme kontrolovat a vyžadovat plnění povinností občanů, placení dluhů a dodržování pravidel občanského soužití. Podpoříme „veřejnou službu“ v různých formách. Budeme dlouhodobě pracovat se sociálně vyloučenými spoluobčany.

Veřejně prospěšné práce netáhnou

(Jirka, 22. 8. 2014 14:46)

Pouze jediný uchazeč o zaměstnání z deseti vzal v Šarovech na Zlínsku zavděk veřejně prospěšnou prací (VPP), která pro něj znamená měsíční mzdu ve výši patnácti tisíc korun hrubého. Ostatní se při kontaktování starostou obce z různých důvodů omluvili. http://novinky.cz/articleDetails?aId=345264&sId=&mId=

Re: Veřejně prospěšné práce netáhnou

(julek, 24. 8. 2014 20:57)

Pouze jediný uchazeč o zaměstnání z deseti vzal v Šarovech na Zlínsku zavděk veřejně prospěšnou prací (VPP), která pro něj znamená měsíční mzdu ve výši patnácti tisíc korun hrubého. Ostatní se při kontaktování starostou obce z různých důvodů omluvili. http://novinky.cz/articleDetails?aId=345264&sId=&mId=.........je to jen populistická lež starosty,která má udělat z lidi práce,ty který pracovat nechtej,pochybuji,ze za vpp nabizel mesicni mzdu 15 000 hrubeho,za to dneska lidi normalne pracujou a neodmitaj to a vubec pro to hlasi do novin,ze neobsadil par mist na vpp?neverim tomu,ze by lidi odmitali pracovat za 15 000 hruheho,jeste k tomu na nejaky vesnici,tato zprava je kachna nebo lež starosty

Re: Re: Veřejně prospěšné práce netáhnou

(Roman, 29. 1. 2015 13:02)

Já myslím, že ten článek vznikl na objednávku někoho z mediálního zákulisí ( viz spin doctor, agenda setting, atd ), protože se evidentně nezakládá na realitě, což však zaměstnaní neví ( a nemají vědět ).

Za druhé - i kdybych vycházel z hypotézy, že se něco podobného ( ! ) v menším měřítku mohlo odehrát, pak by bylo zajímavé vědět z jakých důvodů to ostatní z oslovených odmítli. O tom se totiž v článku NIC nepíše. Ten úklid na ulici klidně mohl být krátkodobou prací na měsíc, na dva, díky kterému by dotyčný akorát přišel o podporu a získal škraloup do životopisu, což nikomu kvalifikovanému v budoucím hledání práce rozhodně neprospěje.
Pokud je někdo zkušený technolog, kvalitář, laborant, apod. a měl by pak v CV, že naposledy zametal ulice, tak se to s ním veze po zbytek života. A zaměstnavatelé se u výběrových řízení často rozhodují emotivně až iracionálně, "podle ksichtu" a nemusí zdůvodňovat proč někoho nevzali. Už jen ty pohovory, které jsem zažil často dokazovaly, že si mnohdy ani NEUMÍ proklepat uchazeče. Ptají se na ptákoviny a vůbec neověřují odbornost.

Re: Re: Veřejně prospěšné práce netáhnou

(R, 29. 1. 2015 20:13)

Reálně to bylo asi tak, že úřednice nahnala nezaměstnané na VPP bez jakékoliv informace a ti si našli způsob, jak se tomu vyhnout, neb se právem domnívali, že to bude zase otročina zadarmo. No a starosta si pak vymyslel těch 15 tisíc, které by jim stejně nedal, to je dotace, kterou na ně dostal, z toho by si ulil něco pro sebe a nezaměstnanému by dal tak 4 tisíce s tím, že má být rád, že vůbec něco dostal. No a o ty 4 tisíce by samozřejmě ihned snížili dotyčnému sociální dávku, to je jasné. VPP je na několik měsíců, pro člověka bez příjmu a bez sociální pomoci by to teoreticky mohlo být přínosné, jenže on každý jaksi potřebuje trvalý příjem, nejen na pár měsíců, takže kdo pracovat může, byl už dávno přinucen najít si práci načerno a vydělává víc než na VPP a hlavně mu to nikde nestrhávaj, když si tak přivydělává k dávkám.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »