Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(fdf, 25. 4. 2014 10:46)

pokud ty "analyzy" nebudou v neprospech nezamestnanych,tak bych v tom problem nevide(poskytnout rozhovor)l,na druhou stranu vam to pomuze a lide si maji pomahat

Re: Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(faleš, 25. 4. 2014 11:06)

Doktorát dělám, protože mě zajímají různé společensko-politické jevy, zejména problémy....
To je dobře, páč je jasné proč tady taková situace je. Není potřeba studovat jak se cítí ten na koho má tady ta společensko- politická situace největší dopada to je nezaměstnání)))to je lehce alibistické. Opřete se do skutečných důvodů proč tomu tak v podstatě je. A to je navrchu, ne směrem dolů))ale to chce odvahu, takže je jednochuší spovídat nezamětnaného a máte práci hotovou. Ale proč by Vám měl zadarmo poskytnout informace? Zeptejte se Ritiga, proč v klidu došel k tolika penězům, myslíte, že Vám poskytne info?)))Taky ne. Víte on celý ten problém spočívá v tom, že
- Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. -Matka Tereza.
Zadarmo se nadělal nezaměstnaní už tolikrát dost, tak proč by ještě s úsměvem na rtech neposkytl informace, když je jasné , že celý problém dané situace je úplně jindě.
Jo, a kdyby volby mohly něco změnit dávno by je zakázali, takže nevidím ani do budoucna nějaký smysl takové diplomovky , jako rozbor nezaměstnaného, chce to jít zkoumat jinde, odkud to celé pramení.

Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(Jana, 25. 4. 2014 10:29)

Nezaměstnaných vysokoškoláků je u nás také dost. Nejedná se jen o absolventy. Jak víme, lidi po 50+ jsou mezi prvními, kteří jsou z práce propouštěni. A koliko let že pracovali ti vysokoškoláci za komoušů si lehce lze spočítat. Dnes je z práce vyhazují a do práce nepřijímají "jejich děti případně už i vnoučata". Těmto lidem co nyní rozhodují o přijetí či propuštění zaměstnance mnohdy tato teplá místečka zařídili jejich rodiče a jejich známí. Dnes bez známosti a přímluvy těžko seženete i manuální práci- třeba úklid. To řada z vás, kteří chodíte na tyto stránky moc dobře zná.

Ohlasy na příspěvek pana Mertla jsou zatím negativní.
Neměli bychom, my nezaměstnaní být i rádi že se vůbec někdo naší situací nezaměstnaného chce zabývat? Nechce asi jen ve své práci uvádět opisované výsledky z tabulek o nezaměstnanosti. "Došel" až sem, mezi tu nezaměstnanou "lůzu" a "socky".

Re: Re: Re: Re: Prosba o poskytnutí rozhovoru

(faleš , 25. 4. 2014 10:37)

To je to samo, jak kdyby jste se vyptával někoho , kdo trpí hladem a zimou a nemá žádné vyhlídky, jak mu je...a v konečném důsledku mu neposkytl ani jídlo, ani svetr. Jenom si odnesl cár papíru pro svou budoucí diplomovku a jeho potěšil, že jednou proto možná něco uděláte a bude lépe)))

at ty lidi misto amazonu zivi stat,cechacci maj penez dost :)))

(ffdd, 15. 4. 2014 12:46)

amazon nepotrebuje zadny cesko s neprijemnyma lidma,ktery proti nemu protestuji nejakyma transparetnama protoze maji vhlavach pilinky,amazon je dustojna firma,ktera opavdu nepotrebuje zadny cesko,naopak cesko amazon potrebuje,amazon si ale najde zemi,kde bude vitan,cechacci tohle udelaj jeste parkrat,ze odmitnou zamestnavatele a pak sem uz nikdo jezdit nebude,bude tu jen cesky zamestnavatel a lacina ceska pracovni sila,ktera pro ne bude otrocit :))) tihle zastupitele a tihle lidi,ktery protestovali proti amazonu nevrhaj dobre svetlo na cesko,naopak,kdo by stal o nejaky komousky zasedani a kdo by cekal az se ty jelita komousky mezi sebou dohodnou,nemaj co do huby,600 000 nezamestnanych tady a tihle kostatka se budou jeste domlouvat 3 mesice na tom,jestli vyhovi zamestnavateli z usa,ktere tu chtel zamestnat 1500 lidi,takhle to opravdu nefunguje,at ty lidi zivi stat tedka pekny den,hlavne ,ze se jako debilove skladajn na statni dluh,zajimalo by me komu ty milionu urcene na splaceni statniho dluhu zeman bude jako davat....oecd ne??:))

Re: at ty lidi misto amazonu zivi stat,cechacci maj penez dost :)))

(práce pro koho?, 24. 4. 2014 22:31)

....a pracovní místa, ale pro koho? Většinou se v takových akcích při větším náboru prac. sil, nakonec nabalí prac.agentura s levnou pracovní sílou, která je odjinud...Takže nemalujme si, že by zaměstnal kmenové zaměstnance a to z Čech...peníze nesmrdí, takže i tak veme levnější pracovní sílu.

mestske ubytovny jsou drazsi nez soukrome

(arnost, 19. 4. 2014 15:09)

co rikate tomu,ze stat proplaci mestu za ubytovani socialne slabsich ubotovnu za 3500 mesicne,ale jedna se jen o prespani na noc a pouze v tydnu,pokud dotycny pro mesto odpracuje denne 3-4 hodinky gratis muze na te ubytovne zustat i pres den a "dokonce" i vikend,tohle mi sdelil muj znamy,ze pokud pro ne odpracuje zdarma,tak bude mit od nich "vyhodu" ze muze na ubytovne zustat i pres den,tzn,ze stat plati mestu za ubytovnu 3500 korun mesicne, ale pouze na prespani,clovek tam muze prijit az v 19h a musi odejit uz v 7h rano,to je urcite drazsi nez soukrome ubytvony,co na to rikate?:) podle zadnych reakci asi v poradku :)))) pro me nikoliv!!

mestske urady skodi nezamestnanym lidem

(franta, 19. 4. 2014 9:28)

zadny mestsky urad nebo obecni urad a jeho zamestnanci na nejake vesncce,kteří jeho chod urdzuji z penez a dotaci od statu,danovych poplatniku,eu a z penez od obcanu mesta za pokuty,ruzne poplatky za psy,odpady apod. by urcite nemeli od statu moznost jeste vyuzivat-zneuzivat nezamestnane jako svoji levnou nebo dokonce bezplatnou pracovni silu na svuj provoz,kteří s timto podnikem nemaji nic spolecnyho,ne reseni nezamestnanosti tu urcite nejsou nejaci zamestnanci nejakyho obecniho uradu,kterym se v palici zrodi nejaka zvracena myslenka a ktery jsou placeny uplne za neco jinyho,tihle zamestnanci mestskych uradu zneuzivaj sve pravomoce a porusuji proste zakony,absolutne nesouhlasim s tim,ze neco vyresi vetsi pocet uredniku,kteří budou se nezamestnanyma vice"oracovat"nebo nejake programy a nejake "proskolovani "nezamestnanych nejakou firmou apod,tohle vsechno je jen sprosta lez,ktere nezamestnanost nesnizi a ty lidi budou bez prace dal,nezamestnanost se snizi jen vytvorenim praconiho mista,nikoliv vetsim poctem uredniku a zatezovanim nezamestnamych nejakyma programama ,rekvalifikacema ,donezama nebo nucenymi pracemi,,,,,,,, co to je jako tohle :))),nikdo zadny mestsky urad taky nepotrebuje k zivotu ,takovych uredniku,ktera tahle instituce zamestnava a je jim to malo

snaha nekolika uredniku z nekolika narodniho vyboru o zotroceni nezamestnanych

(Eduard, 19. 4. 2014 9:01)

nejake nove info a zkusenosti o zotrocovani a zneuzivani ve svuj prospech nezamestnanych narodnim vyborem?zvracenost

Městské urady a jeho urednici okradaji a tuneluji stat a zneuzivaji socialne slabe lidi

(Denis, 17. 4. 2014 14:31)

Mému znamému někdo z městského uřadu řekl,že pokud pro něj každý den zdarma odpracuje 4 hodiny,tak má nárok na příspěvek na živobytí a že mu ještě zaplatěj ubytovnu.Pokud vím,tak tu ubytovnu by tomu dotyčnému zaplatil stát nikoliv městský uřad,příspěvek na živobytí by mu také neposkytl městský uřad,ale stát a jediný co by mu tak ten městský uřad poskytl je práce zdarma a možná našel drahou ubytovnu,kterou by dotyčnému zaplatil stát nikoliv městský uřad-nechapu na co si tato instituce jako hraje........že by snaha o obnovu národních výboru?Byl jsem zděšen toho,že si ten člověk myslí,že mu městský uřad něco platít a pomáhamu mu:) ,podle mě tomu městskemu uřadu děla akorát dotyčná službu,že využívá predrazenych služeb,které ten mestsky urad poskytuje,

mesto poskytuje za 3500 na mesic prespani pouze na noc a to pouze ve vsednich dnech

(FDF, 17. 4. 2014 14:13)

mestske urady poskytuji socialne slabym bydleni na obytovnach tzv socialni bydleni za 3500 korun,ale ty lidi tam muzou byt jen od 19h do 6h a o vikendu a pres den vubec-za tohle prespani na na noc,jeste k tomu jen v tydnu si od statu inkasuji 3500 mesicne,pokud dany clovek si odpracuje zdarma pro mestsky urad 3 hodinky denne,tak muze na te ubytovne,za kterou mestsky urad shrabne kazdy mesic 3500 zustat i pres den a i o vikendu-to si mestsky urad od statu inkasuje celkem od stat udost,ze nechava lid jen prespat pouze v tydnu za 3500 na mesic,co tomu rikate?:) sli by jste bydlet mezi bezdomovce na ubytovnu za 3500 korun na mesic,ale mohli by jste tam prijit jen prespat a to pouze v tydnu??:)))kdo tu zneuziva statni davky na bydleni??je to soukroma ubytovna,majitele bytu,kteří je draze pronajimaji,nebo mestska ubytovna nebo vsichni tri dohromady??

mestske ubytovny zneuzivaji cesky socialni system více nez soukromé ubytovny

(gf, 17. 4. 2014 13:21)

haha mestske ubytovny poskytuji bydleni za 3500,ale ty lidi tam muzou prijit az v19h a musej odejit rano v 7h,o vikendu tam nemuzou byt vubec-za tohle od statu na ty lidi shrabnou 3500 korun-za to,ze tam lidi nechaj v tydnu jen par hodin prespat!!-sprosty!! pokud,ale ta osoba pro ne zdarma denne odpracuje 3-4hodinky,tak dostane "vyhodu"- "bonus" a muze na te ubytovne stravit i den i vikend.prestoze ta ubytovna,ktera patri mestu shrabne na toho cloveka od statu 3500 korun,ale s tim,ze mu zajisti bydleni i pres den i vkend preci-takhle mesto z neuzivaji cesky statni socialni system ve svuj prospech,nikoliv ve prospech obcanu,ktery na ty socialni jistoty maji preci ze zakona narok,nevim vubec zadny rozdil mezi soukromou ubytovnou,ktera si inkasuje treba 8000 korun mesicne a mezi ubytovnou ,ktera patri mestu a nabizi za 3500 jen prespani v tydnu :))))) hahaha zase dalsi klasicky podvod nekolika zlodejicku,ktery pracuji nekde na mestskem uradu:)),mestske urady dostavaji od statu miliony pro obcany,ktere konci v mestske pokladne a kapsach zlodeju,tak by to byt urcite nemelo preci

jak majitele mestskych ubytoven(nikoliv soukromych)zneuzivaji nezamestnane

(fdfd, 17. 4. 2014 12:21)

majitel soukrome ubytovny shrabne od statu pro cloveka v nouzi za ubytovnu treba 7 000 korun a toho clvoek tam necha prespat kazdy den a ten clovek ma moznost tam stravit i cely den,mestske ubytovny a jejich kumpani,kterym se nelibi,ze tu majitele ubytoven "zneuzivaji"(to by se preci melo tykat v tom pripade vsech pronajimatelu bytu v cr,kteří pronajimaj predrazene byty)situaci tech ldi nebo pronajimaji sice za 3 500 na mesic,ale ten clovek muze prijit v 19h a musi odejit v 8h rano a o vikendech narok nema-za takovou nelidskou "sluzbu" shrabne mesto od statu na toho cloveka 3500 korun-za to ,ze ho tam nechaj prespat par hodin-hyenismus-,pokud ale pro ne ta osoba ale odpracuje kazdy den 4hodiny zdarma,tak tam muze na te ubytovne zustat i pres den a "dokonce" i o vikend:))co je horsi a vice nelidske??pristup majitelu soukromych ubytobven nebo pristup ubytoven,ktere patri mestu??tak tohleto je vazeni to "socialni" bydleni :))) nechavat ty lidi makat zdarma,aby tam vubec mohli zustat pres den,pritom stat to tomu mestu samozrejme zaoplati s tim,ze ten clovek ma zajistene bydleni i pres den,tohle je protizakonyn,tuhle informaci jsem se dozvedel pred chvili od znameho,ktery se dostal do poziti,je na ubytovne,kterou mu zaridil mestsky urad,ubytovna stoji 3500,ale muze tam prijit az v 19h a musi odejit rano v 7h a o vikendech maj zavreno:)pokud ale bude pracovat pro mestsky urad zdarma denne 4h,tak ho tam nechaji i pres den a i o vikend!!!!!!!!!!tohle u me neni pomoc,ale zlocin,zlodejina,porusovani zakona a zenuzivani situace toho jedince - ten clovek by se na zadny mestsky urad nemel spolehat,ale mel by si spise najit soukromou ubytovnu,kde ho nechaj i pres den a nemusi si to odpracovat,aby tam pres den mohl byt taky ..............konec hlaseni,je mi na bliti,jak mestske urady porusuji zakony a snazi se navodit dojem,ze si clovek musi odpracovat zdarma pro ne to,aby mohl zustat na ubytovne i pres den a o vikendu,tohle je klamani samozrejme,samozrejme,ze ve vysledku ta mestska ubytovna shrabne od statu sice mene nez ta soukroma,ale dana osoba pro ne odvede praci zdarma denne 4h,takze za toho cloveka budou mit 3500 od statu+ dejme tomu udelanou praci za 5000.........takze nedostavaj ty mestske ubytovny na ty lid od statu 3500,ale ty lidi jim udelaj i praci za 5000,takze vydelaj 8500,tohle je stejny jako ten soukroma ubytovna,s tim,ze ten soukromnik obira stat a mestska ubytovna ubira stat a navic i ty lidi..........tomuhle se rika ceska spravedlnost ,mame se tu vsichni radi:)) prace zadarmo nejlepe platy do deseti tisic nejlepe tez,ale pak zadne duchody a zadna ekomonika a jen bida hlad a kriminlaita,,,,,,,,

Pracující nezaměstnaný ??

(Jana, 16. 4. 2014 9:15)

Pracující nezaměstnaný, to snad u nás není právně možné. Buď je člověk nezaměstnaný, nebo pracuje na plný pracovní úvazek, nebo nějakou formu pracovně právního vztahu. Pokud někdo přece pracuje na zkrácený pracovní úvazek a ještě k tomu za minimální mzdu, tak také nepatří mezi nezaměstnané. Pokud má hodně malý příjem, tak může žádat k platu o sociální dávky a nemusí na UP.

vpp jsou v italii za trest urcene krimosum a zlodejum,u nas jsou vpp urceny nezamestnanym

(Milena, 16. 4. 2014 8:26)

nedavejme zadnym starostum obci a mest do rukou kompetence a pravomoc,aby mohli mit vliv a moznost rozhodovat o nezamestnanych a osudu obcanu,ty jejich vpp apod jsou jen za par korun,navic jim na to strka do chrtanu stat penize,ktere jim zustavaji za nehtama,oni jen vytvareji levnou pracovni silu pro ty svoje ruzny neziskovky a podniky,ktery nabizeji predrazeny nekvalitni slizby stejne,jsou to tunely,kde maj jen levnou pracovni silu,od statu na to berou,od zakazniku a nic jim to stejne nevydelava oficialne,protoze to vsechno tunelujopu do svych kapes a ten obcan pak nema dobrou zivotni uroven zadny duchod zadne penize a ekonomika nemuze fungovat kdyz si obcan nic nemuze koupit,kdyz jejich zamestnanec-sluha nema penize,tohle je vysledek proste tech vpp-stat to plati,obcan nema penize,duchod,ma nizkou zivotni uroven,je tu chudoba a kriminalita,lidi kadou,tohle je ale vysledek tehle komusu opravdu-tohle chceme???myslim,ze nikdo,vpp maji byt za trest pro zlocince kriminalniky a ne pro nezamestnany,je zvlastni ,ze ty mesta a obce zamestnavaj jen za devitku,pritom na to dostavaj od zakazniku a statu cash,kde ty penize ze zisku konci?kdyz nemam penize na zamestnavani lidi,ta at radeji nezamestnavam,hlavne by ti starostovove a podobny lidi,se kterymi nemate nic spolecnyho a ktery stejne skoncej po svem volebnim obdobi bud ve vezenu nebo na bahamach ty svoje slavny vpp a "vynikajici" nabidky "vyborne" placeny nemeli nikomu vnucovat nebo snad povinne davat!!taky si nemuzete dovolit rict nekomu cizimu na ulici at vam jde okamzite domu uklidit.proste zadny nuceny prace,ale demokracie

romove jsou v cechach nezamestnatelni,protoze jsoui diskriminovany,ale vsude jinde praci sezenou :)

(Milda, 15. 4. 2014 13:45)

ja se tem romskym rodinam,ktery utikaji z ceska za lepsimi zivoty do anglie,kanady,nemecka apod ani nedivim,v cesku je neceka totiz krome disrkiminace,raisstickyxch utoku,posmesku,opovrhovani a narazek vubec nic :).praci jim tu zadny cesky zamestnavatel stejne neda a ani nechce a romove jsou tim padem u nas nezamestnatelni,je zvlastni ,ze v te anglii,nemecku nebo kanade sanci dostanou a normalne pracuji,preju jim tom,tady jim cechacci zavidej i socialni davky:).v angili maji aspon dustojnou praci nebo dustojnou soc davku,se kterou prezivou,ale ani jedno z toho v cesku proste nenajdou,tady je to o nicem,.nizky platy,nizky duchody a lid tu jsou oprskly neprijemny a hlavne NEPOCTIVY

Re: romove jsou v cechach nezamestnatelni,protoze jsoui diskriminovany,ale vsude jinde praci sezenou :)

(Rad, 15. 4. 2014 21:56)

Celé je to pravda, jen bych chtěl doplnit, že i v Česku existuje několik menších měst, kde se starosta stará a romové mají téměř 100% zaměstnanost, žádné VPP, ale řádnou práci ve službách města za řádnou mzdu. To jen tam, kde vládnou sv.ně jako Řápková, jsou problémy, žel je to většina obcí, ale když se chce, tak to jde i tady. A samozřejmě tam, kde mají romové práci, nejsou s nimi větší problémy než s ostatními obyvateli města. Z těch výjimečných měst si pamatuji jen jedno, ale název neuvádím, protože aktuálně už to může být jinak. Má informace je stará 5-10 let.

Re: Re: romove jsou v cechach nezamestnatelni,protoze jsoui diskriminovany,ale vsude jinde praci sezenou :)

(JKJKJK, 16. 4. 2014 7:56)

OD KDY STAROSA JAKEHOKOLIV MESTA OBCE CI VESNICE SE MA STARAT O ZAMESNANOST A ZAMESTNAVATELNOST ROMU?CHCETE RICT,ZE NEJAKY STAROSTA NEJAKY OBCE MA MIT VLIV NA TO,JESTLI ROM BUDE NEBO KDE BUDFE PRACOVAT?:) JA MYSLIM,ZE TO NENI JEHO PRACE SE STARAT O TO,ABY ZAJISTOVAL OBCANUM MEASTA NEBO VESNICE PRACI,OD TOHO JE TU STAT NEBO URAD PRACE NIKOLIV STAROSTA!!!!!!

Re: Re: romove jsou v cechach nezamestnatelni,protoze jsoui diskriminovany,ale vsude jinde praci sezenou :)

(Emil, 16. 4. 2014 8:07)

SOUHLASIM S TIM,ZE STAROSTOVE JAKO BYLA RAPKOVA APOL TY PROBLEMY ABSOLUTNE NERESI,NAOPAK JE NAFUKUJI A TIM PADEM I ZVETSUJI,VYTVAREJI REPRESE,KTERE STOJI JEN DALSI PRACHY,CAS A NIC NERESI A VYTVAREJI JEN TLAK A DUSNO A STENU MEZI ROMAMA A BILYMA,TYHLE RUZNY VPP A TY HLIDACE V ULICICH(PREVENCE KRIMINALITY) V ORANZOVYCH VESTACH,KTERY CHODI PO MESTE JAKO ESESACI ZAVEDLA ONA,TOHLE STOJI SAMOZREJME VSECHNO DALSI PENIZE PENIZE,KTERE KONCI JINDE NEZ BY MELI A DANY PROBLEM NERESI,STAROSTOVE BE SE NEMELI PROSTE VMESOVAT DO STATNICH PROBLEMU,NA TO NEMAJ KOMPETENCE A SAMOZREJME TO NEMAJ V POPISU PRACE ANI

ods a top09 skodi nezamestnanym,ale pro snizeni nezamestnanosti nedelaji nic

(tonda, 15. 4. 2014 19:34)

cesi jsou proste krivej narod,vzdcky byli,tyrali se a ponizovali se navzajem,zavirali se za nazory,za to,ze chteli odejit ze zeme,za to,nemohlo se tu nic,proto jsou tak vyplaceny,v italii se davaj vpp kriminalnikum za trest u nas se tohle pouziva na nevine nezamestnane lidi,mame se hodne co ucit,nikdy jsem nebyli demokratickej narod,kde byla spravedlnost,stejne jako za komancu se tu beztestne kradou miliony a obycejni nezamestnani se tu zaviraj do klecu,navlekaj se do vest,oznacuji se a dava se jim nucene prace,tohle nema se s nizovanim nezamestnanosti,s zadnym otuzovanim pracovnich navyku a zarazovani se do teto "vynikajici" spolecnosti preci nic spolecnyho,proto jsou tu nezamestnani dneska ruznyma drabkama vydirany,vyuzivany a zneuzivany,ruzny individua jako je rapkova zvracena,kohoutova uchylna apod tu proste hrajou vyznamnou roli ve verejne sprave a ve spolecenskem zivote,dokud tady tyhle krysy budou,tak budeme porad pozadu oproti zapadu,platy ubohy a nezamestnani budou proste touhle sortou jako je rapkova ci kohoutova nebo drabek proste otravovany,,,,,,,je to vsechno ze stran ods a top09........ods to tu vsechno rozkradli a do zeme proste nekoukaj,naopak koukaj se vstycenou hlavou a melou nejaky blbosti,fuj tajbl


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »