Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vláda životní minimum nakonec nezvýší. Chce motivovat lidi k práci

(Jirka, 16. 11. 2014 20:39)

Vláda příští rok zmrazí životní i existenční minimum. Ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) nakonec nenavrhne jejich zvýšení, jak se původně plánovalo. Chce totiž, aby po růstu minimální mzdy na 9 200 korun vzrostl taky rozdíl mezi životní úrovní pracujících a těch, kdo pobírají dávky.Koaliční vláda v příštím roce posílí valorizaci důchodů a zvýší platy státním zaměstnancům. Dávky pro nejchudší se ale rozhodla nechat zmrazené. "V tuto chvíli nebudeme zvyšovat životní a existenční minimum, protože chceme lidi motivovat zejména k tomu, aby se opravdu vyplatilo pracovat a ne být na sociálních dávkách," vysvětluje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD)http://m.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/292608-vlada-zivotni-minimum-nakonec-nezvysi-chce-motivovat-lidi-k-praci/

Re: Vláda životní minimum nakonec nezvýší. Chce motivovat lidi k práci

(Jk, 17. 11. 2014 9:47)

Smutné. Dostávají lidi akorát tak do chudoby, beznaděje na důstojný život. Práce už nebude tolika, budeji pořád ubývat důsledku nových technologií, kde uz člověka nebude potřeba. Asociální myšlení nekončí ani za ČSSD!!!

Re: Vláda životní minimum nakonec nezvýší. Chce motivovat lidi k práci

(Anonym, 18. 11. 2014 17:58)

Je to tak, bylo to na teletextu 16.11.2014a je to hnus , šetří se na těch nejchudších a poslancům rostou platy. Paní ministryně chudoby a nucené nezaměstnanosti by měla dostávat plat ve výši těch 3400 a pak by nám mohla říct , jak z toho vyžít., stejně jak pan Sobotka , který tak vehementně sliboval zvýšení životního minima , je jak ten král z pohádky Pyšná princezna. Místo sociální demokracie by si tam měli napsat prolhaná demokracie, tuto změnu názvu vřele doporučuji.Chce se mě z nich zvracet.

K zamyšlení...

(Kossuth, 17. 11. 2014 19:41)

Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány!

Více na: https://www.facebook.com/SlovaneSK?fref=nf

Re: K zamyšlení...

(Jana, 18. 11. 2014 9:54)

Základní poplatky spojené s bydlením v garzonce dříve 300, nyní 4300 Kč. Životní minimum 3410. To není žádný přepych bydlení. A práce placená není a ubývá jí. Marně hledám ale nenacházím.......

Boj o práci

(Jiří, 3. 11. 2014 10:46)

V současné době sílí boj uchazečů o práci a to tak nevybíravým způsobem, že zvítězí pouze ti nejotrlejší, s hereckým talentem a známostmi. Ti, kdo neuspějí jsou zesměšňování a posléze nazváni sockami. Nevidím na dnešku nic pozitivního, spíš se obávám, že s technologickým pokrokem bude pokračovat úbytek pracovních míst a bude nás stále více, co budeme žebrat a bydlet pod mostem. Hlavně, že máme svobodu a můžeme cestovat. Nač jsou dotace na podporu zaměstnanosti, když chybí pracovní příležitosti.

Re: Boj o práci

(Ady, 16. 11. 2014 10:06)

Ano, přesně tak. Lokty, drzost, známosti ve vyšších kruzích. To jsou předpoklady pro to, když chcete mít dobrou práci. Obyčejní lidé mají nárok na pomocné práce za mzdu, za kterou nelze přežít.

Kde pracuje?

(Co s nim je?, 14. 11. 2014 20:52)

Nevíte jak dopadl Drábek a za kterou stranu vlastně tenkrát ve funkci MPSV vystupoval?

EU omezí přistěhovalcům z členských zemí nárok na sociální dávky

(Jirka , 13. 11. 2014 11:15)

Státy Evropské unie mohou za určitých podmínek omezit výplatu některých sociálních dávek přistěhovalcům z jiných zemí EU. Uvedl to dnes Soudní dvůr EU k případu rumunské občanky, která se soudí s pracovním úřadem v německém Lipsku. Svobodný pohyb občanů Evropské unie tak nemusí automaticky nezaručovat přístup k systémům sociální podpory v různých členských zemích vice na http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/eu-omezi-pristehovalcum-z-clenskych-zemi-narok-na-socialni-davky-1136217

Policie zasáhla na úřadě práce

(Jirka, 12. 11. 2014 19:49)

Ústí nad Labem – Proti agresivním klientům na úřadě práce v budově magistrátu museli v úterý zasáhnout ústečtí strážníci a policisté. Kvůli tomu, že někteří nezaměstnaní nedostali stravenky, útočili na zdejší úředníky a poničili dveře. Zaměstnanci proto raději zavolali pomoc.Problém podle zaměstnanců začal, když na úřad dorazili i ti z klinetů, kteří neměli výplatní termín. Stravenky úředníci dávají v úterý a ve čtvrtek.Stravenky„Měli jsme stravenky nasáčkované jen pro lidi pozvané na úterý. Lidé, co měli přijít ve čtvrtek, to nechtěli pochopit a dožadovali se jich také " vysvětlila Celestina Hadravová z úřadu práce. Podle ní policisty zavolali preventivně a situace se prý nakonec uklidnila.Na pomoc úředníkům přišli nejprve městští strážníci z vrátnice radnice. Nakonec dorazili i státní policisté. „Zasahovali u slovního útoku na zdejší úředníky. Během incidentu také někdo poškodil dveře," uvedla mluvčí ústeckýchpolicistů Veronika Hyšplerová. Podle ní situaci policisté kvalifikovali jako přestupek.http://m.denik.cz/ustecky_denik/c/policie-zasahla-na-urade-prace-20141112.html

Kdy rodiny chudnou? Po nástupu do práce

(Jirka , 12. 11. 2014 9:05)

Kdy se vyplatí nastoupitdo práce? Někdy vůbec. Jak si všimla Agentura pro sociální začleňování ve své studii, nízké platy na úrovni minimální mzdy mohou v některých případech vést k tomu, že rodinám poklesnou příjmy oproti situaci, kdyby jejich členové zůstali nezaměstnaní a pobírali sociální dávky. Podnikatelé ovšem upozorňují, že čím déle lidé zůstávají doma, klesá i jejich cena na trhu práce.Autoři studie představili pět modelů domácností s různými počty dospělých i dětí a to, jak se mění příjmy těchto domácností po přijetí do zaměstnání. Zaměstnanci si pak měli vydělat od 8500 korun, což je současná minimální mzda, do14 500 korun.Z výsledku pak vyplynulo, že pokud osamělý dospělý, který žije v nájemním bytě, začne pracovat za minimální mzdu a jeho náklady na zaměstnání budou měsíčně zhruba dva tisíce korun (dojíždění, pracovní oděv nebo stravování mhttp://m.denik.cz/denik/c/kdy-rodiny-chudnou-po-nastupu-do-prace-20141112.htmlimo domov), sníží se jeho příjmy o 115 korun.

Diamo zaměstná 40 lidí na veřejněprospěšných pracích

(Jirka, 7. 11. 2014 23:37)

Státní podnik Diamo zaměstná 40 lidí na veřejně prospěšných pracích. Budou pracovat nejen ve Stráži pod Ralskem, kde má firma sídlo, ale takév Příbrami, Ostravě nebo Dolní Rožínce. Podnik, který zajišťuje produkci uranu pro jadernou energetiku a útlum uranového, rudného a části uhelného hornictví v Česku, se na tom dohodl s Úřadem práce ČR. ČTK o tom dnes informovala mluvčí úřadu Kateřina Beránková.Diamo nyní na těžbě a sanaci zaměstnává více než 2700 lidí. Firmaplánuje, že nezaměstnané využije na pomocné práce. "Věříme, že se nám společně podaří obsadit všech 40 pracovních míst. V případě, že se dočasně přijatí zaměstnanci osvědčí,je možné diskutovat o možnosti jejich přijetí do stálého pracovního poměru," uvedl ředitel státního podniku Diamo Tomáš Rychtařík http://www.blesk.cz/clanek/live-ekonomika/284756/diamo-zamestna-40-lidi-na-verejne-prospesnych-pracich.html

Stopka byznysu s chudobou, doplatky na bydlení omezí zákon

(Jirka , 7. 11. 2014 10:50)

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal zákon, který omezí vyplácení doplatku na bydlení. Stát ho bude nově poskytovat provozovatelům ubytoven na prostory, nikoli na počet lidí žijících v jednom bytě. Výše nájemného nemá převýšit částky v místě obvyklé.Novela má zabránit přeplácení nákladů na bydlení v ubytovnách ve prospěch jejich provozovatelů. Stanoví také požadavky, které budou muset byty s doplatkem splňovat.Součástí vládní předlohy se ve Sněmovně stalo ustanovení, podle něhož bude možnédoplatek vyplácet provozovateli ubytovny jen se souhlasem příslušné obce. Cílem bylo zamezit vzniku ubytoven v nevyhovujících místech. Proti tomu se postavila ombudsmanka Anna Šabatová. Podle ní by tomohlovést k likvidaci některých ubytoven, přičemž sociálně slabí by mohli skončit jako bezdomovci na ulici. Většina zákonodárců ale tyto obavy nesdílela. http://m.domaci.eurozpravy.cz/duchody/106084-stopka-byznysu-s-chudobou-doplatky-na-bydleni-omezi-zakon/

Specialista marketingu

(Ivana, 25. 10. 2014 12:52)

Ráda bych Vám nabídla rekvalifikační kurz Specialista marketinku, který je PLNĚ HRAZEN úřadem práce. Tento kurz se specializuje na začátečníky a mírně pokročilé v oblasti marketinku, ekonomie a řízení firem. Tento kurz je akreditován ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Certifikát, který obdržíte po zakončení kurzu zkouškou je uznáván v celé EU a zároveň má vyšší hodnotu než diplom z ekonomických vyšších odborných a vysokých škol. V tomto kurzu Vás naučí jak řídit firmu, jak komunikovat na managerské úrovni a seznámí Vás s business-marketingem jako celkem.

Jsou 2 modely toho kurzu.

Ten první je pro lidi, kteří jsou vedeni na úřadě práce. V tomto případě se jedná o 3,5 týdenní prezenční kurz, který probíhá vždy v po-st-pá. Tento kurz je pro účastníky zcela ZDARMA. V plné výši (29 500 Kč) ho hradí pracovní úřad. V rámci tohoto kurzu je občerstvení, výukové materiály (skripta a e-learning), zkouška na nečisto, jeden opravný termín zkoušky. Při dojíždění delším než 50 km od centra výuky (tj. Praha - Anděl) CIS s.r.o. částečně proplácí dopravu.

Druhý, přípravný kurz, je pro pracující. Tento kurz probíhá intenzivně dva dny a třetí den je zakončen zkouškou. Den zkoušky je možné naplánovat až o 30 dnů (abyste měli čas na přípravu). Cena kurzu je 9 900 Kč. Platbu je možné rozdělit tak, aby to účastníkovy vyhovovalo. V ceně je občerstvení, výukové materiály (skripta a e-learning), zkouška na nečisto, jeden opravný termín zkoušky. Při dojíždění delším než 50 km od centra výuky (tj. Praha - Anděl) CIS s.r.o. částečně proplácí dopravu.

Školení probíhá v moderně zařízeném centru na Andělu kvalifikovanými vysokoškolskými lektory.

Více informací naleznete na těchto webových stránkách: http://centrumis.cz/rekvalifikacni-kurz-specialista-marketingu/

Re: Specialista marketingu

(ABC, 26. 10. 2014 19:03)

To nemyslíte vážně! Že ne, paní Řápková?!

Re: Specialista marketingu

(FD, 30. 10. 2014 15:42)

NAUCIME VAS JAK RIDIT FIRMU :)))) -A CO KDYZ JI RIDITE SPATNE??TAK TO TY LIDI Z PRACAKU BUDETE UCIT SPATNE A PO SVYM??O JAKY HODNOTE DIPLOMU TO MLUVITE??MYSLITE SI ,ZE NA VAS DIPLOM Z VASI FIRMY,ZE JSTE NEKOMU NECO REKLI JZAJIMA NAKYHO ZAMESTNAVATELE???ZA 30 000 KORUN SI UCTUIJETE OD PRACAKU ZA TO??KDO S VAMI TU SMLOUVU PODEPSAL A CO JSTE ZA FIRMU??NEJAKE BLIZSI INFO O VASI FIRME??30 000 DOSTANETE ZA JEDNOHO CLOVEKA,ZE MU NECO POVITE JO??A STAT VAM TO PROPLACI JO??NO TO JE SILA,STEJNE PRO TY LID Z PRACAKU SE NIC NEZMENI PO SKONCENI VASEHO KURZU A PO ZAPLACENI 30 000 ZA TO.TEN CLOVEK NA TOM BUDE UPLNE STEJNE,KDO SI CHCE ZALOZIT FIRMU A MYSLI TO VAZNE,TAK SI MUZE PRECIST NA NETU NECO O TOM,TOHLE JE O NICEM,TAK SNAD TO TEM LIDEM NEBUDOU CPAT POVINNE.NO A JESTLI V TOM MA PRSTY RAPKOVA,TAK SE POPZVRACIM

je to tak

(honza, 3. 11. 2014 23:07)

je to tak,situace je spatna,prace je malo a kdyz je,tak spatne placena a proto bych zvysil minimalni mzdu,aby bylo na duchody a aby ten kdo tu praci ma se mu to vyplatilo a ne aby musel pracovat za malo,protoze za nim ceka dalsich 300 hladovych uchazecu,tohle kseftovani s nezamestnYMi a vyuzivani toho,ze se tu na jedno misto hlasi 50 lidi musi skncit a to skonci jen tehdy,kdyz se zvysi minimalni mzda,pak si zamestnavatel nebude uz moc vybirat podle toho komu da mene,ale podle toho kdo dela kvalitneji a o to jde

nizka miniamlni mzda podporuje jen vyplaceni penez bokem,na ruku a nizky prijem statu

(jaromir nohavica, 1. 11. 2014 14:34)

70% malych ceskych zamestnavatelu zamestnava oficilalne za minimalni mzdu a zbytek dava zamestnancum na cerno bokem na ruku,okradaji stat a i ti zamestnanci nebudou mit duchody,pokud by se minimalni mzda zvysila,tak by skoncilo neoficilani vyplaceni bokem na ruku k minimalni mzde,stat by mel prijem a ty lidi duhody-tem firmy by bez problemu mohli fungovat dal i s vyssi minimalni mzdou ne ze ne a stat by mel prijem a ti pracujici duchody,minimalni mzda by se proto mela zvednou na 12 000 hrubeho minimalne a okramzite aby ekononika,ktera je pokesla diky temto zamestnavatelum -diky minimalni mzde 8500 korun hrubeho konecne zkvetla

Další Drábkův poskok, Marie Bílková jako ředitelka ÚP, konečně skončil.

(Josef, 24. 10. 2014 21:05)

Ta slepice nezastavila na ÚP ani jediný z Drábkových šikanózních projektů a ještě si v jejich pokračování libovala. Teď se nezaměstnaným alespoň trochu uleví.

Re: Další Drábkův poskok, Marie Bílková jako ředitelka ÚP, konečně skončil.

(CVCV, 30. 10. 2014 15:44)

JE DOBRE,ZE DOSTALA PADACKA OD PANMI MARSKOVY-TADY SAMA MARSKOVA POTVRDILA,ZE TA BYVALA REDITELKA UP MELA UPLNE JINY PREDSTAVY O FUNGOVANI UP,.......DOBRE ZE TEN DRABKUV PES ZALEZ


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89

následující »