Vyjádření ASN k senátním volbám a k volbám do místních zastupitelstev, které se uskuteční v říjnu 2014

6. 10. 2014

Vyjádření ASN k senátním volbám a k volbám do místních zastupitelstev, které se uskuteční v říjnu 2014

Volby do místních zastupitelstev a volby do senátu jsou trochu jiné než volby do parlamentu.

Zvláště u voleb do místních zastupitelstev hraje důležitou úlohu spíše důraz na řešení místních problémů.

Doporučujeme občanům, aby nevolili ty politické strany či jednotlivce, kteří otevřeně projevují svůj agresivní postoj vůči nezaměstnaným a osobám v hmotné nouzi, obhajují nucené práce (tzv. veřejná služba) a podporují nejrůznější formy obchodu s chudými (drahé pronájmy bytů v ubytovnách, poskytování poukázek místo peněz, rozdávání jídla místo poskytování finančních prostředků apod.) Rovněž nedoporučujeme volit takové subjekty, které ignorují problémy lidí bez práce a upírají nezaměstnaným jejich právo na podporu v nezaměstnanosti a na dávky životního minima.

Koho v senátu nechceme
V senátu bychom neradi viděli ty senátor/ky, kteří se prostřednictvím dvou samostatných senátních návrhů snažili omezit poskytování doplatku na bydlení a obnovit výkon veřejné služby pro osoby v hmotné nouzi. Oba dva senátní návrhy předložili v prosince 2013 tito senátoři/rky: Jaroslav Zeman (ODS), Jaroslav Doubrava (Severočeši), Pavel Lebeda (bez stranické příslušnosti) , Marta Bayerová (KSČM) , Miroslav Krejča (bez stranické příslušnosti) a Alena Dernerová (bez stranické příslušnosti).
Z těchto lidí obhajují v říjnových volbách senátorský mandát: Pavel Lebeda (bez stranické příslušnosti) – obhajoba mandátu za volební obvod Kolín, Marta Bayerová (KSČM) – obhajoba mandátu za volební obvod Znojmo a , Miroslav Krejča (bez stranické příslušnosti) – obhajoba mandátu za volební obvod Strakonice.

Bohužel, obnovení výkonu veřejné služby podpořili i mnozí další senátoři/rky z různých  politických stran. Jak kdo hlasoval/a můžete najít v článku na webu ASN v čánku http://www.akcnispolek.estranky.cz/clanky/odmitame-verejnou-sluzbu-a-donez/senat-schvalil-novelu-zakona--ktera-obnovuje-verejnou-sluzbu.html.