Jdi na obsah Jdi na menu
 

TOP09 obrátila svůj program, nařkla stranu nezaměstnaná

15. 1. 2012

Do TOP09 se tvrdě pustila Renáta Hanušová z Akčního spolku nezaměstnaných. Slovo si vzala v rámci veřejného slyšení petice za vyhlášení nových parlamentních voleb, o kterém RegionOnline.cz už informoval. Program strany srovnala s programovým prohlášením vlády, podle ní lze nalézt značné rozpory.

V programu TOP09 stojí, že nebude likvidovat deficit veřejných rozpočtů. „Programovým prohlášením se přitom tato strana zavázala k tomu, že je likvidovat bude. Za této vlády narůstají bezprecedentním způsobem, mimo jiné z toho důvodu, že snižování růstu HDP zapříčiněné sníženou domácí poptávkou řeší a nadále hodlá řešit zvyšováním nepřímých daní, tedy DPH,” uvedla Renáta Hanušová z Akčního spolku nezaměstnaných.

TOP09 ve svém programu dále uvádí, že „nebude diskriminovat jakoukoliv skupinu občanů v jakékoliv oblasti života“ a že „vláda bude trvat na zachování rovných podmínek na trhu, bude vytvářet prostředí, kde všechny podnikatelské subjekty mají stejnou příležitost uspět na trhu.

Podle Hanušové je trhem i trh pracovních sil. „Podmínkou pro zařazení do rekvalifikačního projektu ministerstva práce a sociálních věcí a Evropského sociálního fondu pro uchazeče o zaměstnání znevýhodněné na trhu práce na základě věku je věková hranice od 45 let výš. Ministerstvu je tedy oficiálně známo, že je na trhu práce v ČR bez jakýchkoliv sankcí praktikována diskriminace na základě věku, nicméně si nechalo vládní koaliční většinou v Poslanecké sněmovně odhlasovat rozvolnění zákoníku práce v neprospěch zaměstnanců a lidí bez práce,” uvedla Hanušová.

Drábek by měl odstoupit, řekla Hanušová

Program TOP09 hovoří také o tom, že „bude upřednostňovat společnost rovné spotřeby před společností rovných příležitostí, vláda nebude řešit důsledky ekonomické krize na úkor té či oné společenské skupiny či vrstvy občanů“. „Kompenzace snižování přímých daní u vysokopříjmových skupin občanů zvyšováním daní nepřímých je v přímém rozporu s předvolebními sliby jak TOP 09, tak i s programovým prohlášením vlády. Zvyšování daní nízkopříjmových skupin občanů je navíc provázeno omezováním poskytování služeb sociálního zabezpečení, které jsou těmito zvýšenými daněmi hrazeny,” uvedla v rámci veřejného projednávání petice v petičním výboru Hanušová, která vyzvala k odstoupení ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP09). Ten by jí měl písemně odpovědět.

Zdroj: http://www.regiononline.cz/2012/01/14/top09-nezamestnana/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář