Jdi na obsah Jdi na menu
 

1. Kongres hnutí nezaměstnaných

2. 10. 2010

1. Kongres hnutí nezaměstnaných

V sobotu 2. října 2010 se konal v Praze 1. kongres obnoveného hnutí nezaměstnaných v České republice. Naše společnost se tak přiblížila poměrům v zemích západní Evropy, kde mají nezaměstnaní své reprezentace, a odstranila tím dlouholetý deficit v této oblasti, jehož důsledky se projevily a projevují v neúnosné podobě politiky zaměstnanosti a negativním obrazu nezaměstnaných v médiích.

Kongresu se zúčastnili delegáti z Prahy, Brna, Plzně a Pardubic a hosté z organizací Socialistická Solidarita a Alternativa Zdola.

Kongres přijal program další činnosti a posvětil vznik odborných sekcí se zaměřením na jednotlivé oblasti činnosti. Jednomyslně jsme odsoudili vládní novelu zákona o zaměstnanosti, která představuje odklon od evropských principů sociální politiky a dále ohrožuje už tak krajně nedostatečná práva lidí bez práce. Kongres rozhodl o vystoupení proti této novele a přijal podrobné plány dalšího postupu v této záležitosti. Bylo také rozhodnuto podpořit protivládní protesty všech ostatních skupin a navázat spolupráci se skupinami podobného zaměření.

Výsledky kongresu se zanedlouho projeví posunem naší činnosti na kvalitativně novou úroveň.

Ve fotogalerii najdete obrázky z kongresu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář