DONEZ

V listopadu 2011 spustilo Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením J. Drábka z TOP 09 projekt DONEZ (docházka nezaměstnaných na pošty). Nezaměstnaní zařazení do tohoto projektu se musí několikrát týdně hlásit na poštovních terminálech Czech point. Články o tomto projektu a reakce na něj naleznete v této rubrice

Příspěvky

DONEZ končí, ministr práce L. Koníček má za něj náhradu

4. 10. 2013

Drábkův projekt DONEZ spočívající v tom, že se nezaměstnaní museli několikrát týdně hlásit na poště, sice 30. 9. 2013 skončil, ale současný ministr práce L. Koníček má za DONEZ náhradu. Místo na poštu budou nezaměstnaní docházet několikrát týdně na úřad práce. Můžete si to přečíst zde:

Celý příspěvek | Rubrika: DONEZ | Komentářů: 1

DONEZ definitivně končí

3. 9. 2013

Docházka nezaměstnaných na pošty (DONEZ), kterou zavedl exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek ze strany TOP 09 a Starostové, definitivně končí. Více se můžete dočíst v tomto článku:

Celý příspěvek | Rubrika: DONEZ | Komentářů: 0

Ombudsman - Za nedostavení se na Czech Point již nebude možné vyřadit nezaměstnaného z evidence úřadu práce

5. 6. 2013

Ombudsman vydal tiskovou zprávu k problematice vyřazování nezaměstnaných z evidence pracovních úřadů z důvodu odmítnutí účasti na projektu DONEZ (docházka nezaměstnaných na pošty). Jen připomínáme, že DONEZ vymyslel exministr práce a sociálních věcí J. Drábek  (TOP 09) v roce 2011 a navzdory protestům občanů i ombudsmana projekt dále pokračuje i za nové ministryně L. Mullerové taktéž ze strany TOP 09.

Inovace DONEZu

19. 3. 2013

Nesouhlasíme s inovaci projektu DONEZ, kterou provedlo Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením L. Mullerové z TOP 09,  a znovu požadujeme jeho úplné zrušení. Inovace spočívá hlavně v tom, že do projektu již nebudou zařazováni určité skupiny osoby, např. občané starší 55 let, invalidé, lidé pečující o osobu blízkou apod. Ministerstvo práce nějakým způsobem dospělo k názoru, že tyto skupiny osob zřejmě nemohou pracovat načerno, a proto není nutné je do projektu zařadit. Ve skutečno jsou tyto skupiny osob vyňati z projektu, jehož cílem je občany šikanovat. Ani dalšími přijatými úpravami DONEZu ministerstvo práce neřeší hlavní výtky občanů ani ombudsmana. Nezbývá než konstatovat, že L. Mullerová pokračuje v krocích svého předchůdce a stranického kolegy J. Drábka.

DONEZ převážně nevážně

12. 7. 2012

Při pohledu na sociální politiku Nečasovy vlády nám bylo spíše do pláce, přesto jsme se pokusili podívat se na DONEZ i z humorné stránky:

DONEZ aneb Drábkův Obchod s NEZaměstnanými

12. 7. 2012

Zde je reakce členů Akčního spolku nezaměstnaných a Evropského institutu pro veřejné otázky na DONEZ krátce po jeho spuštění:

Drábek „bojuje“ s nelegální prací – pro nezaměstnané zavádí povinnost hlásit se na poště

12. 7. 2012

Svůj záměr potírat nelegální práci posíláním nezaměstnaných na poštu představil ministr práce J. Drábek již na začátku léta roku 2011. Zde je naše reakce:

Tisková zpráva MPSV k projektu DONEZ

12. 7. 2012

V září 2011 zveřejnilo zveřejnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí na svých webových stránkách tuo tiskovu zprávu: