Aktuálně

Po delším období neformálních aktivit naše hnutí zahájilo činnost 23. srpna 2010.

Příspěvky

Pomoc nezaměstnaným?

17. 4. 2013

Autor článku kritizuje zrušení souběhu pobírání podpory v nezaměstnanosti a přivýdělku a omezenou možnost nezaměstnaných přivydělávat si. Článek vyšel 12 4. 2013 v Haló novinách: http://www.halonoviny.cz/articles/view/5466423.

Hůř ještě nebylo, nezaměstnaných je nejvíc od roku 1933

8. 2. 2013

Za měsíc leden 2013 opět vzrostla nezaměstnanost, nová pracovní místa nevznikají. Problém není jen v tom, že nejsou volná pracovní místa, ale také v tom, že mnoho nezaměstnaných kvůli restrikcím Nečasovy vlády a Drábkově řádění na ministerstvu práce a sociálních věcí nedostává od státu podporu v nezaměstnanosti ani dávky v hmotné nouzi.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 1

Vyjádření zástupců ASN a EIVO ke 2. kolu prezidentských voleb

22. 1. 2013

Občanská sdružení Akční spolek nezaměstnaných a Evropský institut pro veřejné otázky vyjadřují své stanovisko ke 2. kolu prezidentských voleb.

Tisková zpráva MPSV týkající se nezaměstnanosti v prosinci 2012

18. 1. 2013

Zaujala nás tato Tisková zpráva Ministerstva práce a sociálních věcí o vývoji nezaměstnanosti na konci roku 2012. Ve zprávě se mimo jiné píše, že ke konci prosince bylo na úřadech práce evidováno 545 111 nezaměstnaných. Volných pracovních míst bylo necelých 36 000. Jde o volná pracovní místa, kterými disponují úřady práce, a o pracovní místa, která se nabízejí na internetu po očištění od duplicity. Ze zprávy jednoznačně vyplývá, že volných pracovních míst je výrazně méně než zájemců o práci. K více jak půl miliónu nezaměstnaných, kteří jsou na pracovních úřadech evidováni, je třeba přičíst zhruba dalších 200 000 lidí bez práce, kteří evidováni nejsou.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Prezidentští kandidáti se vyjadřují k otázce sociální spravedlnosti

9. 1. 2013

Uvádíme odkaz na článek, ve kterém prezidentští kandidáti odpovídají na důležité otázky týkající se života české společnosti. Najdete zde kromě jiného i jejich názory na řešení sociálních problémů.

J. Drábek poslal stíhanému náměstkovi Šiškovi statisíce jako prémii

13. 12. 2012

"Prvního října si sice exnáměstka Vladimíra Šišku odvedla z kanceláře protikorupční policie v poutech, jeho šéf Jaromír Drábek na něj však nezanevřel: ještě ten samý měsíc mu poslal vysokou odměnu za "úspěšné splnění mimořádných úkolů".  Více si můžete přečíst zde:

MPSV má novou ministryni

16. 11. 2012

16. 12. 2012 byla jmenována do funkce ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Mullerová ze strany TOP 09.

27. 11. 2012 bude ústavní soud rozhodovat o veřejné službě

12. 11. 2012

27. 11. 2012 vydá ústavní soud stanovisko k několika sociálním zákonům z dílny J. Drábka. Mezi těmito zákony je také veřejná služba.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 1

Tisková zpráva ProAltu k přílepku o sociálních kartách

8. 11. 2012

Zveřejňujeme tiskovou zprávu občanské iniciativy ProAlt k přílepku o sociálních kartách v novele zákona o sociálně právní ochraně dětí.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Poslanec V. Cempírek z TOP 09 vložil do zákona o právní ochraně dětí přílepek o sociálních kartách

8. 11. 2012

Poslanec za TOP 09 V. Cempírek vložil do kontroverzního zákona o právní ochraně děti přílepek, dle kterého budou muset nezaměstnaní používat povinně sociální kartu. Více se můžete dočíst v tomto článku:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9